Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 442

Létszámleépítések az Electronic Arts-nál

Hír | 2006.02.02 14:35

A világ legnagyobb játékkiadója 5%-kal csökkenti foglalkoztatott alkalmazottainak számát, amely legalább háromszáz dolgozót érint. Az EA szóvivője szerint a vállalatóriás világszerte 6500-7000 embert foglalkoztat. Az ötszázalékos létszámleépítés így nagyjából 325-350 dolgozót érint. A szóvivő azzal magyarázta a lépést, hogy a vállalat az EA jelenleg átmeneti állapotban van. Minden részleg átesik mostanában egy erőforrás-vizsgálaton. A dolgozók egy részének felajánlják majd, hogy más irodában folytathatja munkáját. Az első felmondóleveleket a redwoodi központban osztották ki. Ezt követte a floridai és a vancouveri iroda. A leépítés egy nappal az EA legfrissebb pénzügyi jelentésének nyilvánosságra hozatala előtt. Az idő közben felreppent pletykákat, melyek szerint leállították volna a The Godfather fejlesztését, a kiadó határozottan cáfolta.

S.T.A.L.K.E.R.: Nincs semmi gond!

Hír | 2006.01.31 12:23

A tegnapi állítólagos S.T.A.L.K.E.R.-problémák szerencsére és várhatóan alaplatalan pletykának bizonyultak. A Gameguru Mania utána járt a dolgoknak. A C&VG cikkéből világosan kiderül, hogy az egészet a netes közösségek találták ki. Maga a GSC PR menedzsere, Oleg V. Yavorsky cáfolta meg azokat a híreszteléseket, melyek szerint a játékfejelsztés problémákba ütközött volna. Biztosított mindenkit arról, hogy a munkálatok zavartalanul zajlanak. Oleg nyilatkozatából továbbá kiderül még az is, mindösze létszám-átcsoportosításról, illetve -leépítésről van szó. A Heroes of Annihilated Empires címet viselő, ugyancsak a GSC fejlesztése alatt álló játék gárdájához áthelyeztek a 40 alkalmazottból kettőt a grafikai részlegre, mert öt korábbi munkatárstól megváltak. Az áthelyezést azzal indokolták a vezetők, hogy a S.T.A.L.K.E.R. grafikai munkálatai majdnem elkészültek már, így tehát nagyobb szükség van a HoAE projektnél a grafikusokra. A GSC ezt követően egy hivatalos sajtóközleményt is megjelentetett. Ebben elmagyarázzák, hogy a játék nagyon közel van a béta fázishoz, a munkálatokat pedig a kiadóval nagyon szoros együttműködésben végzik. Ezt követően újra megerősítették, hogy a grafikus munkákra szakosodott 40 alkalmazott közül ötöt elküldtek, a maradékból pedig kettőt áthelyeztek a HoAE részleghez. A vezetők, a programozók, a tesztelők és bármilyen más munkakörben dolgozók közül senkitől nem váltak meg a projekt eleje óta. Továbbá elmondták, hogy az interneten megtalálható bárminemű GSC technológiai tartalom (X-Ray engine, és S.T.A.L.K.E.R. 2 engine) használata teljesen illegális, mivel a fejlesztőcég nem adott engedélyt azok terjesztésére, s jelenleg nem is árusítja azokat. Az esetlegesen megszerzett különböző anyagok egyáltalán nem demonstrálják a végleges játékban található tartalmakat. A technológiákat egyébként azért nem kívánják egyelőre vásárlásra felkínálni, mert nem akarják ezzel is lassítani a játék megjelenését. A fejlesztőcégek által felkínált fejlesztői csomagok ugyanis nem csak az eszközöket, hanem általában a fejlesztői támogatást is tartalmazzák.

Medal of Honor: Airborne PC-re is!

Hír | 2006.01.17 15:54

A tavaly júniusban bejelentett újabb Medal of Honor epizód, az Airborne alcímmel fémjelzett, eleddig kizárólag újgenerációs konzolokra készített játék PC-n is megjelenik. A történet ott kezdődött, hogy először bejelentették PlayStation 3-ra, majd ezt követően Xbox 360-ra is, amikor egyúttal azt is megcáfolták, hogy a játék a PS3 megjelenésével egy időben kerülne boltokba. Most pedig több forrásból származó információk szerint különféle PC-s játékmagazinok címlapon hozzák hamarosan a nagy újdonságot: PC-re is készül az Airborne. Egyelőre annyit tudni róla, hogy idén november környékén jelenhet meg, nagyjából egy időben az összes platformra.

[PATCH] Stubbs the Zombie

Hír | 2006.01.08 12:11

Kijött az első patch az aktuális zombi hentelő TPS-ből. A Stubbs the Zombie 1.01 - es számú foltja bugokat, a memória-kezelési hibákat javít, plusz immáron lehetőségünk lesz Safe módban is elindítani a gamet. A rettegés kedvelői erre fáradjanak.

[PATCH] Settlers: Heritage of Kings

Hír | 2005.12.20 21:46

A méltán híres Ubi Soft nem hanyagolja el a kedves vásárlóit. Már az 1.6 os verziószámnál tart a Settlers legújabb epizódjához kiadott patch. Remélem magát a játékot senkinek sem kell bemutatnom, aki játszik vele úgyis örül ennek a hírnek.:) Többek között multiplayerben és a map editornál fellépő hibákat igyekszik kijavítani. A durván 21 megás foltot innen szedhetitek.

[PATCH] Neverend - fixáljuk a bugokat

Hír | 2005.12.14 20:13

A Mayhem Studios emberei nem pihennek, gőzerővel tesztelik aktuális játékaikat, és a megtalált bosszantó hibákat, bugokat javítgatják. Ezúttal egy sci-fi szerepjátékukban tisztították meg - nevezetesen a Neverendet. Fontos megemlíteni azt is, hogy az itt fellelhető foltot a német verzió tulajdonosai telepíthetik.

[PATCH] Quake 4

Hír | 2005.12.13 06:09

Szeretett Quake sorozatunk legújabb darabjához egy patch érkezett, mely nem mellesleg bétaállapotú. Az 1.0.5-ös tapasz főként azoknak javasolt, akik megaizmos processzor(ok)ral hajták gépeiket. De másnak sem árt, ha fölteszi a 13 megás csomagát. Erre tessék...

[PATCH] Steel Panthers

Hír | 2005.11.08 12:21

A Shrapnel Games a Steel Panthers: Main Battle 2.5-ös javításával kedveskedett. A körökre osztott taktikai háborús játék foltja ismeretlen hibákat orvosol. Ennek ellenére, akinek szüksége van rá, innen ránthatja le a három megabájtos fájlt.

WoW csíterek Sony adatvédelemmel

Hír | 2005.11.04 10:04

Egyes World of Warcraft hackerek megerősítették, hogy egy elég súlyos biztonsági rés van a játékban. A dolog úgy fest, hogy a Sony BMG másolásvédelmi szoftvert át lehet úgy alakítani, hogy csalhassunk, anélkül, hogy felfedeznének. A rootkit több tízezer zenei lemezen megtalálható. A Blizzard által kiadott Warden nevezetű másolásellenőrző program nem érzékeli a Sony féle adatvédelmi szoftverben elrejtett tartalmakat. A cég már kiadott egy javítást, amivel befoltozzák a hibát, ám a Blizzard eddig nem reagált semmit. Márpedig nekik kellene lépni, nem csak a Sonynak.

[MOVIE] King Kong

Hír | 2005.10.12 09:02

Bár Peter Jackson King Kong-ja még várat magára decemberig, a játék demóját már kipróbálhattuk. Ezúttal egy újabb videót küldött szívvel (a csomagolásan egy nagy rúzsfolt is volt). Belepillantva a háttértörténet részleteit ismerhetjük meg.

[PATCH] Blitzkrieg 2

Hír | 2005.10.06 22:27

A CDV Software kiadott a Nival Interactive sikeres sorozatának legújabb darabjához a Blitzkrieg 2-höz egy kisebb javítást, melynek köszönhetően elérhető lesz a nival.net szervere, mely még nagyobb teljesítményre van optimalizálva. A foltért erre fáradjatok.

[PATCH] Dungeon Siege 2

Hír | 2005.09.30 08:33

Letölthető a Dungeon Siege II legújabb, 2.2-es verziójú javítása, amely számos apró hibát befoltoz. A közel 12 megás fájlt a játék bármelyik korábbi verziójára fel lehet telepíteni. Az érdeklődők szíveskedjenek erre az oldalra fáradni.

Guild Wars, túl az egy millán

Hír | 2005.09.22 21:24

Az NCsoft a szokásos City of Villains pályázat mellett ma bejelentette, hogy az exBlizzard tagokból álló ArenaNet Guild Wars nevezetű játékával már több, mint egy millióan játszanak Európa és Észak-Amerika szerte. A játék sikerén felbuzdulva a kiadó úgy döntött, hogy Október 21-én egy mind digitális, mind fizikai matériákkal telezsúfolt speciális gyűjtői változatot fog piacra dobni a progiból. Bővebb infókat arról, hogy mit is rejt a Spacial Edition doboza itt találtok.

[MOZi] Uwe Boll rendezné a Halo-t?!

Hír | 2005.09.19 14:16

Na neee! És szerencsére nem is! Az IMDb-n, a világ legnagyobb mozis adatbázisán, egész pontosan Uwe Boll adatlapján feltűnt egy elég érdekes cím: Halo. A filmes témákban jártasabbak nagyon jól tudják, hogy Boll bácsi a germán ördög valamilyen különleges tehetsége folytán eddigi összes videójáték-adaptációjával óriásit bukott. Valójában nem tudjuk a pontos bevételi adatokat, de az általános vélemény az, hogy jobb lenne, ha mással keresné a keresét, mert teljesen kibelezi áldozatait: a címen és a főszereplőn kívül szinte semmit nem hagy meg, ami az adott játékból készülő film igazi lelkét adná és így az teljesen elveszti hitelét, hiába költ súlyos pénzeket a megfilmesítési jogokra. Pont itt a baj, a játékkiadóknak ez is bevétel, nem nagyon érdekli őket tovább a dolog, a negatív kritika pedig úgysem őket, hanem magát Bollt éri. Elég csak megnézni, hogy jövőre "mindössze" 5 (ÖT!) filmet rendez, ami önmagában elég nonszensz... No, de most nem is erről van szó. Szóval, feltűnt sokaknak, hogy Boll akarná rendezni a Halo-ból készülő filmet is. Ez eljutott a Bungie fülébe is és rögtön cáfolták a pletykákat. Hozzátették, hogy egyelőre nincs meg a rendező, de amint lesz valami nagy bejelentenivalójuk (márpedig a film rendezőjének kiléte ennek számít), azt világgá fogják kürtölni, és nem az IMDb-n lesz csak olvasható. Szóval egyelőre megnyugodhatunk... Thanks Fester.

[PATCH] Fair Strike

Hír | 2005.09.11 18:20

A G5 Software újabb tapaszt adott ki Fair Strike című árkád harci helikopteres játékához, mely immáron az 1.04b verziószámot viseli. A patch a játék több nyelvi változatához is elérhető, melyek közül kiemelném az angolt és a magyart, melyeket itt és itt találtok. Azonban ha valakinek valamilyen okból kifolyólag nem ezen két nyelv valamelyikére épülő változat van meg, az innen szemezgethet a többi régióhoz készült frissítések közül. Annyit érdemes még tudni róla, hogy az előző verzió után fennmaradó néhány hibát foltozza be.

Empire Earth 2: Közelgő Foltok

Hír | 2005.08.25 10:38

A Vivendi forumán feltűnt néhány infó a közelgő Empire Earth 2 Patch-el kapcsolatban. A bejelentés csak megnyugtatás jelleggel született, igazából továbbra sem árulnak el semmi lényegeset a fejlesztők az 1.2-es változatról. Az elhullajtott néhány infómorzsából azonban kiderül, hogy a készítők a patchet főleg a játékosok javaslatai alapján készítik és megpróbálják orvosolni a legnagyobb negatívumként felrótt porblémákat mind az egyjátékos mind pedig a többjátékos részben. A kommentben külön említést tesznek a most beépítésre kerülő moddolást támogató eszközökről is.

S.T.A.L.K.E.R. - Nem csak mese!

Hír | 2005.08.22 22:18

Hát bár kicsit megkésve, de a THQ megcáfolta a tegnapi pletykát, mely szerint a S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl fejlesztése eredménytelen lenne. Bár a kiadó bátran kinyilvánította, hogy a pletyka nem igaz, további információkat nem adtak csak annyit, hogy a játék megjelenése valamikor 2006-ban várható.

[PATCH] SC:CT v1.04

Hír | 2005.08.04 09:35

Megérkezett Sam Fisher legújabb kalandjainak friss foltozása. A javítás letöltése a mostani esetben különösen javasolt főleg ATI videókártya tulajoknak. A játék megjelenésekor az alap 1.0-s verzió ATI kártyákkal csak 1.1-es ShaderModel-t volt hajlandó használni, míg nVIDIA karikon ment a 3.0 is, most pedig hála a friss javításnak már az erre alkalmas ATI vga-kkal is élvezhetjük a 2.0-s árnyalók előnyeit. A patch-t innen tölthetitek.

[MOVIE] Gauntlet

Hír | 2005.08.03 10:55

Kaptunk egy új videobemutatót a Gauntlet: Seven Sorrows című szerepjátékból, amelybe egyébként nagy adag akció és fantasy elemeket is zsúfoltak. A háromperces animot lokálból tölthetitek.

[DEMO] War World

Hír | 2005.08.01 09:39

A játék megjelenésével egyszerre adta közkézre a Third Wave Games MMO robotgyakásának demóját. A stuff teljes funkcionalitást élvez, így kiprobálhatjuk magunkat a robotok közöt dúló ádáz harc minden helyzetében. Na jó, azért nem ilyen szép az élet, egy demo mégsem lehet teljes játék, így sajnos egy időkorlátos verziót kaptunk, amely mindössze 30 percnyi zúzást tesz lehetővé a szervereken. Természetesen MMO játék lévén karakter generálás is van, ami érdekes színfolt mivel teljesen saját Mech-t tervezhetünk. A demot itt találjátok.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)