Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 251

Német játékembargó várható

Hír | 2005.11.19 13:24

Ezek a németek már megint kitaláltak valamit... Az amerikai és japán példák, botrányok megtették a hatásukat náluk is. Most ugyanis erősen azon gondolkodnak az ottani honatyák, hogy a törvényhozás elé viszik az ügyet, és végre betiltatják az erőszakos játékokat azáltal, hogy állami felügyelet alá kerülne az ottani besorolási procedúra. A témát azután melegítették fel ismét, hogy az egyik Erfurt városi főiskolában 16 életet követelő ámokfutás történt, melynek az elkövető öngyilkossága jelentette a végét. A Német Interaktív Szoftverek Szövetségének elnöke szerint a jövőben nem lesznek "gyilkolós" játékok - ezeket ugyanis majd "felnőtteknek" cimkével fogják árusítani. Mi változik hát? És arról megfeledkezik a drága kormány, hogy a játékipar már túlnőtt a zeneiparon? Ez még az olyan fejlett országokban sem utolsó szempont, mint Németország.

Felfüggesztették a játéktilalmat

Hír | 2005.11.10 10:53

A szövetségi bíróság ideiglenesen felfüggesztette az erőszakos videojátékokról szóló törvény hatályba lépését Michigan államban. A rendelet eredetileg december 1-jével lépett volna életbe. Úgy tűnik, a különböző játékipart támogató szövetségek erőfeszítései meghallgatásra találtak. Kíváncsian várjuk a következő lépést.

WoW Kiegészítés!

Hír | 2005.10.28 19:34

A Blizzcon egyúttal a World of WarCraft kiegészítésének hivatalos bejelentését is magával hozta. Becses alcíme a Burning Crusade lett, és a kiadó ígérete szerint már jövő tavasszal kézhez kapjuk! Persze ha a szokásos Blizzard tempót vesszük, akkor örülhetünk ha jövő év végén megjelenik... no, de ne legyünk ennyire pesszimisták, nézzük pár remekbe szabott újítást: - A karakterek immár 70es szintig is felfejlődhetnek - Meg lehet nyitni a Dark Portalt és átmenni az új kontinensre, Outlandsre (ami egyébként már a játék kiadásakor kész volt, csak monszták nem voltak rajta) - Legalább 7 új isntance lesz, ebből az egyik a Black Temple, amiben magát Illidant lesz a főboss - Szövetséges és horda oldalon is lesz 1-1 új karakterkaszt. Egyenlőre csak a Bloodelfeket jelentették be, akiknek Silvermoon lesz a fővárosa. - Bemutatkozik a Jewelcrafting is, aminek segítségével ékszereket készíthetünk Ezen kívül még rengeteg más is lesz a kiegben, amiket a Blizzard még nem árult el. Mindenképpen látogassatok el a hivatalos oldalra, ahol a tengernyi kép mellett az első trailert is megtekinthetitek.

Megtámadták a kaliforniai játéktörvényt

Hír | 2005.10.19 10:04

Ahogy az várható volt, és előzetesen fenyegetőztek vele, a Kalifornia kormányzója által aláírt játéktörvényt, amely kimondja, hogy kizárólag felnőtteknek adhatók el erőszakos videójátékok, megtámadta két szövetség is. A Videójáték Kereskedők Szövetsége és a Szórakoztató Szoftverek Egyesülete egyaránt alkotmányellenesnek tartják a Schwarzenegger által szignózott törvényt, mivel az az állampolgárok szabad jogait korlátozza. A január 1-jei hatállyal hatályba lépő rendelet a kereskedőket büntetné, ha egy 17 évnél fiatalabb vásárlónak adnak el erőszakos, felnőtteknek szóló kategóriába sorolt játékot. Az általános vélemény szerint a GTA: San Andreas váltotta ki az egészet, amit egyébként utólag M (felnőtteknek) kategóirából AU-ba (kizárólag felnőtteknek) soroltak át. Svarci még mindig védi magát, mondván, az általa elfogadtatott törvény segít a szülőknek meghozni a döntést, mely játékokat tartják helyesnek csemetéik számára. Egyébként olyan pletykák is szárnyra keltek, hogy újra viszontláthatjuk őt a mozivásznon. Újabban mintha sorra halmozná a rossz döntéseket...

[DEMO] Panzers Phase Two SP

Hír | 2005.09.19 16:53

A Stormregion hivatalos oldalára felkerült a hír, mely szerint a Codename: Panzers Phase Two single player demója, mely korábban csak a különböző magazinok mellékletén volt elérhető, most letölthető az oldalukról is. A szövetséges haderők megnyerték a háborút Észak-Afrikában. A demóban a mi feladatunk, hogy a Sziciliára menekülő német csapatokat támadjuk és egységeik 75%-át elpusztítsuk. A siker után jöhet a következő roham. A következő állomás Európa. Az 530 megás fájlért alant kattintsatok.

Erőszakos játékok betiltva

Hír | 2005.09.13 09:37

Kalifornia és Michigan állam kormányzói egyaránt elfogadtatták azokat a törvényeket, amelyek értelmében 18 év alattiaknak tilos erőszakos videójátékokat eladni. Az ügy nem ilyen egyszerű. A Kaliforniában történtek ellen azonnal fellépett az IEMA (Interactive Entertainment Merchants Association) interaktív szórakoztatók kereskedelmi szövetségének elnöke, Hal Halpin. Állítása szerint teljesen felesleges ilyen megszorításokat hozni, hiszen a kereskedők önszántukból is az ellen vannak, hogy "illetéktelen kezekbe" ne kerülhessenek az erőszakos videójátékok. Abban bízik, hogy a kormányzó Schwarzeneggert is sikerül meggyőzni és majd eltörli a törvényt. Az is a vétózás mellett szól, hogy a szabályok betartásához Kalifornia államban teljesen egyedi elosztó hálózatot kellene létrehozni és üzemeltetni. Ahhoz ugyanis, hogy kizárólag olyan játékokat lehessen kapni, amiket a törvény engedélyez, meg kellene tiltani, hogy más forrásokból juthassanak hozzá a viszonteladók a nemkívánatos termékekhez. Ez gyakorlatilag az egész piac megszűnéséhez vezethetne a térségben, nem beszélve arról, hogy aki akarja, úgyis beszerzi az általa áhított játékot.

Japánellenes videójáték

Hír | 2005.09.05 10:39

A PowerNet Technology kínai online játékokkal foglalkozó cég a Kínai Fiatal Kommunisták Szövetségével (CCYL) karöltve egy Anti-Japan War Online című videójátékot készít, amely várhatóan idén év végén kerül a boltokba. 'A játék elsősorban a fitalabb korosztály számára készült azzal a céllal, hogy tanuljanak a történelemből. Szándékosan van túltöltve hazafias érzelmekkel, a megszállók ellen kell játszani, hogy megvédhessék saját anyaföldjüket." - mondta a PowerNet projektmenedzsere. A játék háttértörténete a japán inváziót dolgozza fel a második világháború idején Kínában, 1937 és '45 között. A főbb ütközetek mind helyet kaptak benne, de kizárólag kínai oldalról lehet őket játszani. Különös az is, hogy nem lehet más játékosokat megölni, az ütközeteket pedig csak távolról mutatja a játék, minimálisra csökkentve ezzel az erőszak megjelenítését.

World of Warcraft - Ranglista

Hír | 2005.09.02 12:40

A Blizzard elindította a World of Warcraft oldalának új, dinamikus részlegét, mely a Játékos vs. Játékos ranglista nevet kapta. Most már a játékosok megtekinthetik a világukban játszók rangját, valamint, hogy melyik csoprotba tartoznak, Horda vagy Szövetség. A lista hetente kerül frissítésre.

18 éven aluliaknak játékot tilos...

Hír | 2005.07.26 11:40

Illinois állam kormányzója beterjesztett egy törvényjavaslatot, amelyet 2006. január 1-jei hatállyal kívánnak életbe léptetni. A www.safegamesillinois.org oldalon részletesen ki is fejti, szerinte miért vált szükségessé napjaink elkorcsosodott világában arra, hogy az említett államban kizárólag 18. életévüket betöltött személyek vásárolhassanak olyan videojátékokat, amelyeket kis- és fiatalkorúaknak nem ajánlanak. Ezt hallva azonnal szövetségre lépett a Szórakoztató Szoftverek Szövetsége (ESA) a Videojaték Értékesítők Szövetségével, valamint a Illinois-i Kereskedők Szövetségével, hogy közösen lépjenek fel, ugyanis nem csak a vásárlót, hanem az eladót is ezer dolláros pénzbírságra büntetnék. A törvény ráadásul a hivatalos ESRB mintától eltérően definiálja az "erőszak" és a "szexuálitás" különböző fogalmait. A törvényhozók a GTA: San Andreasban elrejtett "Hot Coffee" modifikációra is hivatkoztak, amely azonban csak szánt szándékkal csalogatható elő a játékból. Az ESA elnöke szerint egyenesen alkotmányellenes lenne megfosztani a vásárlókat attól a joguktól, hogy cselekedetük teljes tudatában azt vásároljanak, amit akarnak és hozzátette, 2004-ben mindössze 16% volt a kizárólag felnőtteknek ajánlott játékok eladási aránya, pedig a legtöbb vásárló és játékos felnőtt korú.

[KéPZ] Codename: Panzers Phase Two

Hír | 2005.05.27 13:42

A magyar székhelyű Stormregion gőzerővel dolgoznak a hatalmas sikert aratott Codename: Panzers folytatásán, a Phase Two-n, amiben a dél-európai, balkáni, illetve afrikai hadszíntérre juthatunk majd el. Harcolhatunk az olasz és német oldalon, illetve írányításunk alá vonhatjuk a szövetséges csapatokat és a jugoszláv katonai egységeket is. Ezenkívül számos újdonságot is ígérnek az arcok, de addig is íme 4 darab kép

0401 - World of Warcraft: The Third Crown

Hír | 2005.04.01 12:57

A Blizzard bejelentette, hogy a már széles körben pletykált Northrend helyett az első igazi WoW kiegészítő címe World of Warcraft: The Third Crown lesz. Ebben a kiegészítőben harmadik oldal kapcsolódik a játékba, egy olyan szövetség, amelyben a játszható fajok a Murlocok, a Nagák a Goblinok és az Ogrék lesznek. Loof Lirpa, a The Third Crown fő-designere azt nyilatkozta: "A WoW alfa tesztjei óta sok kérést kaptunk, hogy ezek a fajok is játszhatóak legyenek, hiszen a játékban mindegyikőjüknek léteznek különböző alfajai már most is". Az új, játszható fajok fővárosai a következőek lesznek: a Nagáké és a Murlocoké a Maelström (ez egy új, hatalmas, víz alatti kontinens), a Goblinoké Gadgetzan, az Ogréké pedig a The Great Sea-n található Mo'Ogrendel sziget. Ez egyben azt is jelenti, hogy az új kiegészítő mintegy 13 új játszható zónát hoz a játékba majd, amelyekből 2 a már a térképeken is látható nagyobb szigetek (Mo'Ogrendel és Rosh'Ogrendel), 10 a Maelström területén, míg egy speciális, mindhárom oldal számára használható Battlegrounds lesz. Loof Lirpa szerint: "ideje volt, hogy bővítsük a fajok számát, hiszen így sokkal több diplomáciai és szerepjátékos lehetőség kerül a játékba". Az új kontinensen egyébként mintegy 9 új Instance is megtalálható lesz, többek között a Blood-Elfek elveszett városa, Sylvania. A kiegészítő megjelenése december végén várható, s az európai változatot 49.90 euróért vásárolhatjuk majd meg.

WoW szerverválasztás!

Hír | 2005.02.10 23:33

Miután a hivatalos fórumokra kikerültek a szerverlisták, dicső Szövetségünk vezetői összeültek, és megvitatták a fórumon a témát. A döntés végleges, szent és sérthetetlen: a Dragonblight nevű PvE szerver a nyerő. Mindnekit szeretettel várunk, mi ott leszünk. A magyar guild is alakulóban van, hamarosan készül a szavazás a guild nevére vonatkozólag. Aki pedig inkább a PvP mókát részesíti előnyben, az az Bloodscalp szervert vegye célba, a WoW.hu oldalt látogató emberek ott lesznek.

[MOVIE] Brothers in Arms

Hír | 2005.01.15 09:12

Új videó érkezett a Brothers in Arms: Road to Hill 30 nevű második világháborús játékhoz. A 30-as dombon a 12. páncélos SS hadosztály veteránjai és a Hitlerjugend szervezett csapati várják Patton, Montgomery és a többi szövetséges tábornok csapatait. Nos, ebbe kukkanthatunk most bele egy kis in-game jelent formájában. A videót elérhetitek lokálból alant:

[MOVIE] Sabotain

Hír | 2004.10.25 08:36

Előkerült egy új trailer a Sabotain: Break the Rules című első személyű akció-szerepjátékból. A távoli jövőben erős konfliktus alakul ki a Birodalom és az Államszövetség között, ami háborúhoz vezet. A Te feladatod a Birodalom általi megbízatások teljesítése, ami az Államszövetség szervezetének kémlelésében és szabotázsakciók sorozatában merül ki. No de most ezt nézzük meg mozgásban!

Red Shark 2

Hír | 2004.09.20 14:22

Red Shark 2. A G5 Software ezt a nevet adta árkád helikopterkicsinálójának, amely a legkisebb meglepetést is mellőzve természetesen az első rész folytatása. Az orosz Ka-50-es harcihelikoptert visszaküldték az időben, hogy a II. világháborúban harcoló szövetséges csapatok oldalán segítségként szórja lövedékeit az ellenséges erőkre... - Valahogy így hangzik a történet eleje. Aki szeretné a továbbiakat is megtudni, az látogasson el ide. Alant néhány kép előzetesként:

War Leaders: WWII honlap

Hír | 2004.09.10 16:41

"1939... The World War II... Begins" Ismerős? :) Ezzel indul a frissen startolt War Leaders: WWII weboldala. Szerintem tök király, tetszik. A honlapon találtok egy pár képet a cuccból, ami egyébként egy (kitaláltátok volna?) második világháborús RTS lesz. Sokkal többet nem tudni róla, talán még annyit, hogy a hét nagyhatalom (Anglia, Franciaország, Németország, Olaszország, U.S.A, Oroszország, Japán) egyikének vezéreként kell kivívnuk a saját, és -természetesen- szövetségeseink győzelmét. (Thanks: GameGossip)

CoD GOTY kiadás + figurák

Hír | 2004.04.07 06:42

A második világháborús játék egy Game Of The Year cím megnyerése után valószínűleg mindenki szemében bizonyítja, hogy jó kis FPS-sel van dolgunk. Az Activision most amellett, hogy egy GOTY kiadással készül, akció figurákat is piacra dob majd. Az EAX3 támogatás csak egy a még kellemesebb eszközökből. A kilenc dollárt kóstáló figurákból 3 szövetséges és 3 ellenséges csoportot alakítanak, társaságonként több szereplővel. A GOTY Editiont és az akció figurákat együtt majd év végén, egy Call of Duty: United Offensive nevű kiegészítőben kapjuk készhez (akkor már együtt). Mellesleg készül konzol átirat is, Call of Duty: Finest Hour címmel, de ez minket ugye nem érdekel?! :)

YoungBlood

Hír | 2004.03.24 20:21

Egy újabb szövetség jött létre, és ez is egy játék miatt. Ezúttal a Twelve Interactive és a WalkerBoy Studios jelentette be legújabb alkotását, ami a YoungBlood névre hallgat. Aki már hallott Rob Liefeld-ről, az nyilván ismeri az azonos című képregényt, ami alapjául szolgál a játéknak. Igazából még semmit sem lehet tudni a róla, csupán annyit, hogy akció lesz benne dögivel.

[DEMO] War Times

Hír | 2004.03.19 22:53

Egy újabb Második Világháborús stratégia kínálkozik kipróbálásra. A 230 megás "lepel" alatt 2 egyjátékos misszió bújt el: egy tengelyhatalmi és egy szövetséges. Melléjük még befért 2 multis pálya is, hogy teljes legyen az örömünk. Innen le tudjátok szedni a nehézkes csomagot, amit a Legend Studios küldött.

[MOZi] Seeds of Darkness

Hír | 2004.03.08 19:20

A Star Wars fanatikusok már rengetegszer megmutattak, hogy ők is tudnak egész jó filmeket készíteni eme remek univerzumban. Most egy újabb gyöngyszem látott napvilágot, Seeds of Darkness címmel. A történet közvetlen az után játszódik, hogy Palpatine kikiáltotta magát császárrá, és megalapította a Birodalmat. Egyből meg alakult a Lázadók Szövetsége, ahova minden jedinek kötelessége beállni. Inkább nem spoilerezek, mindenkinek csak ajánlani tudom a moviet, amit innen szedhettek le (mérete miatt 3 darabra tördelték). Ugyanott találtok 3 különböző előzetest is, amolyan kedvcsinálónak.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)