Hirdetés

Egészen egyedi megoldással épül fel a Galactic Racer kampánya

|

Végre kiderült, mit is jelent az a run-based megközelítés, amiről korábban hallottunk.

Hirdetés

A sajtó egyes szerencsés képviselői kipróbálhatták a Star Wars: Galactic Racert, az első reakciók pedig egészen pozitívak. A közzétett játékmeneti felvételekből betekintést nyerhetünk a járművek testre szabásába, mind a négy fő járműtípustól láthatunk néhány kört (beleértve a fogatokat is), valamint láthatjuk a paddockot, ami a sztori egy fontos eleme, és ahol karakterünket Shade-et irányítva sétálgathatunk és beszélgethetünk NPC-kkel. A legérdekesebb rész viszont az, hogy végre kiderült, hogyan is működik a kampány roguelite felépítése, amiről eddig meglehetősen szűken mérték a szavakat a fejlesztők.

Gyakorlatilag arról van szó, hogy a végleges célunk megnyerni a Galaktikus Liga versenysorozatot. Az viszont közel sem garantált, hogy ez rögtön sikerül. Az IGN.com közlése szerint ahhoz, hogy versenyeken indulhassunk, szükségünk van egy tokenre, amit el tudunk veszíteni, ha a Burnout játékokhoz is hasonló Eliminator eseményeken kiesünk a versenyből. Ez esetben elölről kell kezdenünk a kampányt, viszont megtarthatunk minden fejlesztést, amit addig kioldottunk a járgányainkra.

Hirdetés

Ez első kissé radikálisnak tűnhet, viszont nem arról van szó, hogy minden alkalommal teljesen ugyanazt kell újrajátszanunk. A továbbjutásnak ugyanis több különböző ösvénye is van, és minden fordulóban magunk választhatjuk ki, hogy melyik versenyt szeretnénk megpróbálni, ezáltal melyik kvázi ösvényen szeretnénk, ha a történet tovább haladna. Ez nem csak annak veszi elejét, hogy az újrapróbálások során unalmassá váljon a játék, de az újrajászhatósághoz is sokat hozzáad, hiszen így számos különböző módon tolhatjuk végig a kampányt.

Ami ezen felül különösen bíztató, hogy mindenki az dicséri az irányítást és a járművek viselkedését. A különböző típusok merőben eltérnek egymástól, így érdemes mindegyikkel kísérletezni, lévén pedig, hogy volt Criterion fejlesztőkről van szó, sokan a Burnout játékokhoz hasonlítják a Galactic Racert a lehető legjobb értelemben.

A játék október 6-án érkezik, én pedig személy szerint már nagyon, de nagyon várom.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)