Hirdetés

Jó eséllyel iszonyatosan drága lesz a PlayStation 6

|

Jelenleg úgy néz ki, hogy 400 ezer forint felé is mehet a PlayStation 6.

Hirdetés

Egy friss szivárgás szerint a PlayStation 6 ára jóval magasabb lehet, mint bármelyik korábbi konzolé. Bár a Sony továbbra sem jelentette be hivatalosan a konzolt, egy ismert szivárogtató szerint a gyártási költségek tovább emelkedtek, ami akár 400 ezer forint feletti indulóárat is eredményezhet.

Az információt Kepler_L2 osztotta meg, aki korábban több hardveres részletet is helyesen szivárogtatott ki, ugyanakkor nem tévedhetetlen, ezért a hírt egyelőre érdemes pletykaként kezelni. Viszont a matek itt bizony matekol.

Hirdetés

A forrás még márciusban arról számolt be, hogy a PS6 úgynevezett bill of materials (BOM), vagyis az alkatrészek és a gyártáshoz szükséges komponensek összköltsége körülbelül 760 dollár volt, ami nagyjából 266 ezer forintnak felel meg. Ez az összeg azonban nem tartalmazza a kutatás-fejlesztés, a szállítás, a marketing és egyéb költségeket, amik általában beépülnek a hardver árába.

A mostani információ szerint a BOM azóta újabb 200 dollárral, vagyis mintegy 70 ezer forinttal emelkedett, így jelenleg 960 dollár, vagyis körülbelül 336 ezer forint körül jár.

Ez azért jelent problémát, mert a konzol végleges fogyasztói árának ennél jelentősen magasabbnak kell lennie ahhoz, hogy a Sony ne veszteséggel értékesítse a készüléket. A jelenlegi becslések szerint, ha a PS6 most jelenne meg, az ára legalább 1000 dollár, vagyis nagyjából 350 ezer forint lenne, de a vállalat még ezen az áron is veszteséget termelhetne minden eladott példányon.

És ez ugye most van.  A PlayStation 6 legkorábban 2027-ben jelenhet meg, de jó eséllyel át is csúszhat akár 2028-2029-re és az iparág arra készül, hogy az alkatrészek ára addig még bőven emelkedni fog, nem beszélve az inflációról.

Magyar kis extraként rá lehet még számolni a kiemelkedően magas adót, ami bőven 400 rongy felé viszi az árat akkor is, ha a Sony úgy dönt, hogy bukik a gépeken.

A mesterséges intelligencia a teljes piacot felborította, nem nagyon volt még arra példa, hogy egy konzol 6 évvel a megjelenése után drágább legyen, mint a megjelenésekor, de például a PlayStation 5 több régióban is drágult az elmúlt években.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)