Azért szeretem a vasárnapi ügyeleteket, mert pont annyira van belassulva a világ, hogy rácsodálkozhatok azoknak az embereknek a zsenialitására, akikkel megosztom ezt a kis bolygót.
Szóval ha voltál már indokolatlanul morcos a számítógépedre azért, mert belassult, lefagyott vagy összeomlott, engedd meg, hogy bemutassam neked a You're the OS című játékot, ami után garantáltan empatikusabb leszel a rendszereddel szemben.
Ebben a játékban ugyanis magát az operációs rendszert alakítod, Pier-Luc Brault csodájában az a feladatod, hogy életben tartsd a számítógépet, miközben a felhasználó egyre több alkalmazást nyit meg, és folyamatosan feszegeti a rendszer, vagyis a te határaidat.
A játékmenet lényege, hogy a futó folyamatokat a processzor különböző magjai között oszd szét. Ha egy program túl sokáig nem kap processzoridőt, egyre elégedetlenebb lesz, végül pedig a felhasználó egyszerűen bezárja. Ha ez túl sokszor megtörténik, a felhasználó elveszíti a türelmét, és kilép a rendszerből. Tíz rage quit után pedig véget ér a játék.
A You're the OS egy végtelenül stresszes élmény, a folyamatos multitasking számomra egyébként is egy rémálom, de az egészből egy pillanat alatt lesz egy felgyorsított ügyességi játék, ahol másodpercek alatt kell döntéseket hozni.
A játék ugyanakkor zseniális, mert nagyon mókásan mutat rá arra is, milyen irreális elvárásokat támasztunk a saját számítógépünkkel szemben. Mármint a Windows igazán összeszedhetné magát, de legalább már tudod, hogy egyébként nincs olyan egyszerű dolga.