Microsoft idén korábban bejelentette, hogy az ünnepi szezonban a házon belül fejlesztett játékok ára 79,99 dollárra emelkedik, amivel a cég megpróbálta áttörni az eddig megszokott 70 dolláros árplafont Az első ilyen játék a nagy várakozás övezte The Outer Worlds 2 volt, amelynek előrendelési ára 80 dollár lett. Az indoklás szerint a fejlesztési költségek növekedése és a piaci nyomás tették szükségessé az áremelést, amit a Nintendo is meglépett a Switch 2 exkluzív játékainál. Bár a Microsoft nem emelte a Game Pass előfizetések árát, a teljes árú játékok ára jelentősen nőtt volna.
A bejelentés heves felháborodást keltett a játékosok körében, akik az internetes fórumokon és a közösségi oldalakon is erősen bírálták az áremelést. A visszajelzések hatására az Obsidian Entertainment július 23-án tudatta, hogy a The Outer Worlds 2 ára végül 69,99 dollár lesz az USA-ban. A Microsoft megerősítette, hogy az előrendelőknek automatikusan visszatérítik a különbözetet, és az ünnepi időszakra tervezett, teljes árú alkotásokért fizetendő összeg is ebben a sávban marad.
Ez a visszavonulás nemcsak egyedi eset, hanem jól mutatja a játékpiac jelenlegi hangulatát, amely egyre kevésbé fogadja el az 80 dolláros árkategóriát. Június legkelendőbb játéka, az Elden Ring: Nightreign mindössze 40 dollárért debütált, míg más sikeres címek, mint a Stellar Blade vagy a PEAK is 70 dollár alatt tartják az árukat. Még a Borderlands 4 fejlesztői is kénytelenek voltak alkalmazkodni a piaci trendekhez, és végül 70 dollárban határozták meg a játék árát, bár korábban 80 dollárról beszéltek.
A The Outer Worlds 2-t ugyanakkor továbbra is nagy várakozás övezi. A játék új helyszíne, Arcadia, teljesen felfedezhető bolygókat, változatos időjárási rendszereket, új mozgásmechanikákat és szatirikus RPG-választási lehetőségeket kínál. A harcrendszer gyorsabbá vált, bekerült a harmadik személyű nézet, és a fegyverek is egyedien szórakoztatóak lettek. A most bejelentett árcsökkentés pedig biztosan megnyugtatja az amerikai rajongókat, akik így nem érezhetik majd túlzottan megterhelőnek a játék megvásárlását.
Mi mindeközben itthon 70 eurós steames és 30 ezer forintos konzolos árral számolhatunk.