A Grand Theft Auto VI-láz elérte tetőfokát, ahogy kaptunk a játékról egy rakat képet, beindult az előrendelés és a magyar árak is kiderültek. Mindenki akarja a játékot, beleértve a PC-s tábort is, akik sajnos egyelőre kimaradnak a buliból. Amíg a konzolos gamerek épp szétcincálják a PS Store és az Xbox Store kapacitását, addig a számítógépek előtt várakozó kalandorok csak szomorkásan nézhetik a trailereket, és sóhajtozhatnak nagyokat, mondván:
"majd egyszer", ahogy legurul egy magányos könnycsepp a monitor-sütötte orcáikon.
A Rockstar Games ezúttal is úgy döntött, hogy a PC-s tábort kizárja a buliból, és csak akkor engedi be annak képviselőit Vice City kapuin, ha ő jónak látja. És hogy miért van ez? Válaszok akadnak, csak egyik sem kielégítő.
A Take-Two főnöke, Strauss Zelnick még 2024-ben adott interjújában a következőt nyilatkozta:
"A Rockstar mindig konzolon indít, mert egy ilyen megjelenésnél a központi tábor véleményére vagy kíváncsi."
Szóval a PC-s játékosok nem tartoznak a központi táborhoz. Ez egy nagyon vicces megjegyzés, tekintettel arra, hogy a GTA epizódokat mindig is a modder közösség tartotta életben, és sokunknak az volt az első élménye a szériával, hogy csalásokat használva végtelen mennyiségű zsernyákot lőttünk agyon a legnagyobb fegyverekkel.
A GTA 6 ráadásul a generáció talán legszebb játéka lesz, ami lehetne jó hír, ha a cím lehetőségei ne lennének a mára öregecske konzolok teljesítményéhez kötve. Nagyon izgalmas benchmarkolási opciókat nyitna meg a GTA VI PC-s változata, pláne a Steam Machine-on, amin el sem tudjuk képzelni mit produkál majd az átirat. Arra azonban várnunk kell, hogy Valve kockákat és új GPU-kat izzaszthassunk a cuccal, mert a Rockstar még mindig nem jelentett be PC-s megjelenést. Valószínűleg jó darabig kell majd várnunk a portra, addig pedig sokunknak megmaradnak majd a streamek, videók és írásos beszámolók.