Hirdetés

Ennyibe került volna a Steam Machine, ha nem a memóriaválság közepében érkezik

|

Egy jobb világban vállalhatóbb címkével érkezett volna a Valve fekete doboza, ami megkönnyítette volna a termék térnyerését.

Hirdetés

Mind tudjuk, hogy az 1 039 eurós indulóár nem azért alakult így, mert a Valve így szerette volna. A játékóriásnak sikerült a lehető legrosszabb időpontban útjára engednie a PC gaming új megváltóját, ami szépen hasra is esett, amint bemutatkozott. Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy a tech ipar felfoghatatlan mennyiségű erőforrást pumpál épp az AI cégekbe, akik pedig nagyon lelkesen szipolyozzák el az összes DDR4-5 modult és tárolót.

Hogy mindenki értse a helyzetet, Magyarországon is az egekben vannak a DDR5 árak, de Japánban a modulok költségei 619%-kal, az Egyesült Királyságban pedig 219%-kal emelkedtek. Ezekhez képest az Egyesült Államokban tapasztalt 163% egészen barátinak tekinthető. Egy ilyen helyzetben lehetetlen volt tartani a Steam Machine eredetileg tervezett árát, de mostanra legalább már tudjuk az eredeti címke számait.

Hirdetés

Az IGN.comnak, és az Aftermathnek adott interjújában a gép tervezői ugyan pontos árakat nem mondtak, de az eredeti költségekkel kapcsolatos kérdésekre annyit válaszoltak, hogy nagyjából annyit kellett emelniük az eredeti címkén, amennyit a Steam Deck esetében is emeltek. A legolcsóbb elérhető Steam Deck variáns ára 35 százalékot ugrott, míg az 1 TB-os modellnél közelebb vagyunk az 50-hez. Ha a jóhiszeműség nevében az előbbit vesszük alapul, akkor az alap felszereltséggel rendelhető Steam Machine 750 euró körül (~ 270 000 Ft) állhatott volna meg.

Az a teljesítmény, amit a Machine tud produkálni nekem még ebben az esetben sem lett volna vonzó ajánlat, de az tény, hogy egy ilyen címkével könnyebb lett volna vállalható alternatívát nyújtani azoknak, akik a konzolokat hátrahagyva egy nyíltabb opció felé szeretnének fordulni. Egy 270 000 forintos Steam kocka még mindig drágább és gyengébb, mint egy 220 000 forintos, 825 GB-os PlayStation 5, de ekkora különbséget le lehet nyelni az extra funkciók kísérőjével. Sajnos azonban a valóság még ennél is rosszabb alkut kínált azoknak, akik tényleg szeretnék behúzni a Valve új csodáját.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)