Őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst - értesült a 24.hu. Óbuda volt fideszes polgármesterét kedden a nyomozók a lakásánál állították elő, majd Kecskemétre szállították, ahol hűtlen kezelés gyanúja miatt hallgatták ki. A politikus az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) alelnöke volt, a védője szerint részletes vallomást tett az eljárás során.
Az ügy hátterében az a nyomozás áll, amely a választás előtti időszakban kiosztott kulturális támogatásokhoz kapcsolódik. A Magyar Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közlése szerint az eljárás során hat embert állítottak elő, akik korábban a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél, illetve a Kulturális és Innovációs Minisztériumban dolgoztak vagy jelenleg is ott állnak alkalmazásban.
A vizsgálat középpontjában az NKA által a kampányidőszakban kiosztott mintegy 17 milliárd forintnyi támogatás áll, amelynek jelentős részét a sajtóban megjelent állítások szerint a kormányközeli kulturális körök kapták. Ide tartozik például Tóth Gabi, Dopeman, Pataky Attila és mások.