Hirdetés

Rendőrt hívtak egy játékfejlesztőre, mert azt hitték, nukleáris háborút tervez

|

Henry Smith, a Global Thermonuclear War nevű játék fejlesztője egy fehér táblára rajzolta fel, hogyan küld Oroszország rakétát Washingtonba. A neki szállást adó cég képviselője nem tudta, hogy ez csak egy játék terve, és nem egy terrortámadásé.

Hirdetés

Egyébként is meredek a Global Thermonuclear War nevű játék ötlete, ami a Google Mapset használja térképként, és a fejlesztő azt tervezi, hogy nukleáris háborút lehet vele szimulálni.

A brit Henry Smith, mint azt a fenti képen láthatjátok, egy fehér táblára rajzolta fel (tökéletes pontossággal...) a világtérképet, és húzott egy nyilat Oroszország és az Egyesült Államok keleti partja között. A táblát (illetve táblákat, állítólag több is volt a lakásban), gondolván senki nem nézi emiatt terroristának, nem takarta/törölte le, amikor a bérbeadó cég egy ügynöke előre megbeszélt időpontban körbenézett a lakásban. Néhány nappal később kapott egy hívást tőle, elmondta, hogy csak egyetlen probléma volt: a táblák. Miután Smith lenyugtatta a zaklatott ügynököt, a következő héten kapott egy e-mailt, hogy értesítették a rendőrséget. „Először nevetségesen megijedtem az egésztől.” - nyilatkozta a Guardiannek.

„Amikor azt mondták, hogy szóltak a rendőrségnek, teljesen beszartam. Hazarohantam hogy megnézzem, a rendőrök megrohamozták-e a házat vagy valami. Nagyon ijesztő volt azt gondolni, hogy a rendőrségi nyilvántartásban szerepel egy jelentés, miszerint én valami nukleáris töltetekkel kapcsolatos dologban sántikálok. Tudván, hogy a rendőrök hogyan bánnak el a terrorista-gyanúsítottakkal, aggódtam, hogy hajnalban rontanak rám, vagy rosszabb. Őszintén megijedtem egy időre.”

 

Egyelőre a szervek nem bolygatták Smith-t, és nem haragszik az ügynökségre. „Csak felelősen akartak cselekedni, de az ítélőképességük cserben hagyta őket. Senki nem fog interkontinentális rakétatámadást tervezni Oroszország és Washington között egy bérelt házban a bristoli külvárosban. És főleg nem úgy, hogy a rakéta irányát szabadkézzel rajzolja egy táblára. És ha mégis, akkor se hagyná ott a táblát azon a napon, amikorra megbeszélték a látogatást.”

A játékról, aminek korai változatát itt kipróbálhatjátok, csak annyit mondott, hogy egyelőre nem tudja, mi lesz belőle. Ugyanakkor szeretné, ha olyan "mindenki csak lebombázza egymást" típusú valami lenne, kíváncsi arra, melyik országot hányan bombázzák, és ez hogyan változtatna a híreken és a nemzetközi kapcsolatokon.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)