Megjelent a Magyar Közlönyben a 2025/2026-os tanév rendjéről szóló belügyminiszteri rendelet, amely szerint a jövő tanév szeptember 1-jén kezdődik és egészen 2026. június 19-ig tart majd. Ez összesen 181 tanítási napot jelent, vagyis a szokásosnál kissé hosszabb évre számíthatnak a diákok és pedagógusok. Az első félév 2026. január 23-án ér véget, a félévi értesítők kiküldésének határideje január 30. A végzősök már korábban búcsúzhatnak: a középfokú intézmények 12. évfolyamán április 30-án, a részszakmát adó képzéseken pedig május 29-én zárul a tanítás. A tanév végén az iskolák - amennyiben a fenntartó jóváhagyja - külön programokat is szervezhetnek, ezekre a diák vagy szülő külön kérvényezéssel jelentkezhet.
A szokásos iskolai szünetek is meghatározásra kerültek. Az őszi szünet október 22-én kezdődik és november 3-án folytatódik a tanítás, a téli szünet december 19-től január 5-ig tart, a tavaszi szünet pedig április 1. és április 13. közé esik. Hat tanítás nélküli munkanap áll az iskolák rendelkezésére, melyek közül egyet kizárólag pályaorientációs célra lehet felhasználni, egy másikról pedig a diákönkormányzat dönthet. Az országos mérések is új kereteket kapnak. A legnagyobb figyelem az első osztályosokat érinti, akik májusban egy új, országos diagnosztikus szövegértési mérésen vesznek részt. Emellett megtartják a szokásos kompetenciaméréseket is, továbbá a 9-11. évfolyam számára május 4-8. között tantermen kívüli, digitális munkarendet ír elő a szabályozás.
A középiskolai felvételi időpontjai is rögzítve lettek: a központi írásbeliket január 24-én, szombaton 10 órakor tartják. Az őszi érettségi vizsgák október 10-27. között zajlanak, a szóbeli fordulók november elején és közepén következnek. A 2026-os tavaszi érettségi május 4-én kezdődik a magyar nyelv és irodalom vizsgával, és május 22-én zárul az olasz nyelvvel. A szóbeli vizsgákat emelt szinten június 3-10., középszinten június 15-július 1. között tartják.
A belügyminiszteri rendelet szerint rendkívüli tanítási szünet esetén az elmaradt tananyag feldolgozását a következő tanévre is át lehet vinni, így elkerülhető az évzárás elhalasztása. Az oktatási rendszer tehát rugalmasabb keretek közt működik, de a tanév meghosszabbítása és a digitális hetek jelzik: a következő tanév nem lesz könnyebb a mostaninál.
Hírek, érdekességek, tippek, ajánlók, unboxing, hardveres videók, minden, ami 1-2 percbe belefér. Kövess minket TikTokon is!