Rengeteg lehetőséget rejt magában és csak pár kattintás kell hozzá - ez jellemzi jelenleg a mesterséges intelligenciát, legyen szó bármelyik fejlesztésről. Hatalmas probléma azonban, hogy nem megfelelő a technológia szabályozása, a jog nincs megfelelően felkészítve rá, és emiatt nagyon nehezen lehet csak gátat szabni a visszaéléseknek. Nem véletlen, hogy Sydney Sweeney hamis pucér képeivel vertek át sokakat a Twitteren/X-en, és Jenna Ortega is emiatt hagyta ott a platformot, de említhetnénk a hollywoodi és szinkronizáló színészek sztrájkjait is.
Azzal látszólag mindenki egyetért, hogy keretek közé kell szorítani az AI-t, a legnagyobb lépést pedig Kaliforniában tették meg az ügyben, ugyanis a The Wrap jelentése szerint a hétvégén benyújtottak egy olyan törvényjavaslatot, amely szigorúan szabályozná a felhasználás egy bizonyos módját.
Konkrétan arról van szó, ha egy már elhunyt színész vagy előadó mesterséges intelligencia által létrehozott digitális képmását szeretnék felhasználni valamilyen alkotáshoz - legyen az film, sorozat, videojáték, bármi. Az engedélyt az érintett családja vagy az örökségét gondozó személy/intézmény adhatná csak meg, ugyanakkor fontos, hogy ez még nem egy hatályba lépett jogszabály, csupán egy törvényjavaslat, amelynek elfogadása Gavin Newsom kormányzón múlik, a hónap végéig dönthet. A javaslat legnagyobb támogatója a színészeket képviselő SAG-AFTRA, amely jelenleg is küzd a szinkronizáló színészek jobb munkakörülményeiért (beleértve az AI szabályozását is).
Hollywood már többször is alkalmazta egy elhunyt színész digitális "életre keltését", elég csak a Star Wars franchise Tarkin nagymoffjára gondolni, akit a Zsivány Egyesben Peter Cushing "játszott", annak ellenére, hogy a művész 1994-ben meghalt. De említhetnénk példaként többek között a Halálos iramban 7-et, a Szellemirtók: Az örökséget és a jelenleg a mozikban futó Alien: Romulust is.
Hírek, érdekességek, tippek, ajánlók, unboxing, hardveres videók, minden, ami 1-2 percbe belefér. Kövess minket TikTokon is!