Senkinek nem kell bemutatni, hogy egyes fandomok milyen védelmezően képesek hozzáállni rajongásuk tárgyához, különösen akkor, mikor egy adott franchise valamilyen új tartalommal bővül. Ebben pedig a Star Wars fanok képviselik talán az egyik legvehemensebb csoportot. Gareth Edwards, a Rogue One: A Star Wars Story rendezője közel tíz évvel a film bemutatója után osztotta meg most gondolatait saját élményeiről ezzel kapcsolatban.
Edwards a GamesRadar+ magazinnak adott interjúban beszélt arról, milyen kiváltságos helyzet, hogy része lehetett egy olyan világ bővítésének, amelyet a rajongók ennyire szenvedélyesen védenek, ugyanakkor megosztotta, megkönnyebbüléssel töltötte el, hogy pozitív volt az alkotás fogadtatása.
"Örökre hálás leszek hogy nem kell attól félnem, hogy az utcán átkelve valaki azt kiabálja, hogy tönkretettem a gyerekkorát"
- mondta. A rendező ugyanakkor kritikusan viszonyul a "franchise" és az "IP" (szellemi tulajdon) kifejezésekhez, mert szerinte ezek elvonják a figyelmet a történetek érzelmi és kulturális jelentőségéről. Gyermekként a Star Wars-filmek számára "félig vallásos élményt" jelentettek, ezért is viszonyul hozzájuk ilyen mély tisztelettel.
Valószínűleg sok rajongó osztozik Edwards ezen véleményével, ám az Andor bebizonyította, hogy sok esetben olyasvalaki is tud valami fantasztikusat alkotni, aki abból kifolyólag, hogy nem ilyen háttérrel rendelkezik, nem vész el a részletekben. Tony Gilroy ráadásul a Zsivány Egyes újraforgatásaiban is fontos szerepet játszott, így az is részben neki köszönhető, hogy Edwardsot nem kívánja melegebb éghajlatra pár tíz-százezer ember, mint mondjuk Ryan Johnsont, J.J. Abramst vagy éppen Leslye Headlandet.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.