Elon Musk pénteken saját twitterén osztotta meg Armie Hammer új filmjét, a Citizen Vigilante című akciófilmet, amiről nemrég Uwe Boll élete interjúját adta. Ez a nyilatkozat is körbejárta az internetet, de most ez a végtelenül furcsa film Musk révén több mint 240 millió ember elé került.
A bejegyzésben szereplő hivatkozás nagyjából két napig volt elérhető, de aztán szombaton hirtelen eltűnt.
— Elon Musk (@elonmusk) June 25, 2026
Nem is tudom, hogy mi a reklám ellentéte, de ha esetleg ez nem lett volna elég riasztó az egyszeri filmrajongónak, akkor a tweetre még a szélső-szélső-jobboldali konteórjangó, Alex Jones is regált.
Great job @elonmusk for breaking through the lefts electronic Berlin Wall, as always!!! 🙏🫡
— Alex Jones (@RealAlexJones) June 25, 2026
A történet középpontjában Armie Hammer karaktere áll, aki Európában vadászik bűnöző migránsokra. A film rendkívül erőszakos jelenetei és migránsellenes üzenete miatt Németországban be is tiltották. Jelenleg Magyarországon sem elérhető, de a nagyon kevés kritika alapján ez lehet, hogy nem is akkora baj, mert a Variety szerint például nemcsak "erőszakos, zavaros és erkölcsileg vállalhatatlan", de egy kicsit olyan, mintha Uwe Boll direkt meg akarta volna akadályozni Armie Hammer visszatérését. Kemény szavak, na.
Hammer az elmúlt években igyekezett visszatérni Hollywoodba, miután 2021-ben szexuális zaklatással kapcsolatos vádak miatt gyakorlatilag eltűnt a filmiparból. A színész tagadta a vádakat, az ügyben pedig 2023-ban az ügyészek végül nem emeltek vádat ellene.
Egyébként Uwe Boll szombaton bejelentette, hogy 2027-ben érkezik a film folytatásra, amiről egy korábbi tweetben Elon Musk azt írta: "A Citizen Vigilante 2 még jobb lesz."
Hogy Musk pontosan miért döntött a film népszerűsítése mellett, azt nem részletezte, de azt gondolom, hogy nektek is van ötletetek, hogy miért érzi ezt fontosnak a multimilliárdos dél-afrikai bevándorló.
