A Square Enix is partnerek után kutat
A Square Enix elnöke, Yoichi Wada, úgy véli, hogy cégének ideje lenne más stúdiókkal szövetségre lépnie.
A Square Enix elnöke, Yoichi Wada, úgy véli, hogy cégének ideje lenne más stúdiókkal szövetségre lépnie.
A független Gamecock médiacsoport elnöke az amerikai szórakoztató szoftver-szövetség elnöki posztjára pályázik.
A PC-s játékpiac pangása nyilván nem érinti pozitívan a nagy hardvergyártókat, és úgy tűnik, hogy most lépnek ez ellen.
A Frontlines egy hipotetikus jövőt vázol fel, melyben a világ két nagy szövetséges koalíciója egy Battlefield-szerű játékmenetben vív élet-halál harcot.
Szenzáció az EVE Online világában: magyar csapat nyerte meg a szövetségek legutóbbi hivatalos tornáját.
Néhány darabbal kevesebb e-mail-re számíthatunk olcsó Viagráról és Cialisról, mivel Christopher Smith-t, az ismert spamkirályt 30 évre ítélte a szövetségi bíróság.
A Szórakoztató Szoftverek Szövetsége (ESA) kiküldte az E3 2007 játékkiállításra szóló meghívókat annak a szűk körnek, akik az idei rendezvényre ellátogathatnak.
Az új video fellebbenti a fátylat a Szövetséges haderők szigorúan titkos fegyverarzenáljáról és a különleges alakulat egységeiről.
Az Amerikai Hanglemezkiadók Szövetsége (RIAA) darabonként 150 ezer dollárt követel az AllofMP3 zenei letöltőoldaltól az utóbbi időben eladott 11 millió szám után. A hírek szerint az orosz alperes nem rémült halálra.
Miután egy szövetségi bíró múlt pénteken úgy ítélte meg, hogy a játékok árusítását szigorító korhatáros törvények alkotmányellenesek (lásd a cikket erről itt) Rod Blagojevich (képünkön), az eredeti törvényeket benyújtó Illinois állambeli kormányzó megfogadta, hogy ismét felebezni fog és a széles közvéleményt is megpróbálja a „játékok elleni keresztes hadjáratába” bevonni.
A lassan, de biztosan terjedő AGEIA PhysX fizikai gyorsítókártya új szövetségesre tett szert: ezúttal a Bioware csatlakozott a támogatóihoz.
Az Adobe és a Mozilla együtt készíti el a Flash Player és a Firefox böngésző közös interaktív alkalmazásainak fejlesztését segítő szkriptnyelvet.
Az eddig is nagy botrányt kavart játék miatti perben elvesztheti az első menetet a kiadó Take2 a manhattani szövetségi bíróságon.
A Szórakoztató Szoftverek Szövetsége (ESA) nyilvánosságra hozta a megújult E3Expo rendezvény részleteit. A tavaly még a legnagyobb és legjobb játékkiállításként ismert esemény jövőre már csak kizárólag az iparág képviselőit fogadja tárt karokkal.
Az AMD által még tavaly nyáron az Intel ellen benyújtott trösztellenes kereset nagy részét elutasította Delaware állam szövetségi bírósága.
A Google az utóbbi időben hatalmas erőfeszítéseket tesz AdSense online hirdetési hálózatának kibővítésére. A cég legújabb lépése MTV-vel való megállapodás a csatorna videoklipjeinek hirdetésekkel együtt való terjesztéséről. A megegyezés értelmében a Google a Viacom Internationalhoz tartozó MTV Networks különböző videoklipjeit fogja terjeszteni az AdSense nevű hirdetési hálózatában szereplő oldalakon. A videoklipekhez "ad-supported" (hirdetések által támogatott) formában férhetnek majd hozzá az érdeklődők. Ez azt jelenti, hogy a forgalmazó nem kér majd pénzt az általa biztosított tartalomért, hanem a reklámokból befolyó összegektől reméli a megtérülést. Ezekből az alkalmazásokból vagy egyáltalán nem tűntethető el a reklám, vagy az egész működése leáll, ha a felhasználó mégis a reklám eltávolítása mellett döntene. Tovább >>
A múlt héten beszámoltunk a Mozgókép Szövetséggel szembeszálló programozó esetéről. Most egy kaliforniai nő késztette meghátrálásra a RIAA-t. Annak idején a harmincéves Shawn Hogant az MPAA (Amerikai Mozgókép Szövetség) ügyvédei keresték meg, és 2500 dollárt követeltek tőle egy film a BitTorrent segítségével történő illegális letöltése miatt. A férfi azonban - szemben a több ezer másik felhasználóval, akik hasonló ajánlatot kaptak - nem fizetett egy centet sem, hanem vállalta a pereskedést. Ügyvédje szerint a szövetség nem állapíthatja meg egy IP cím alapján, hogy személy szerint ki töltötte le a kérdéses illegális tartalmat, különösen a Wi-Fi kapcsolatok rohamos terjedését figyelembe véve. Tovább >>
A RealNetworks, a Mozilla és a Google startégiai szövetséget kötött egymással. A több évre kiterjedő megállapodás értelmében a RealNetworks népszerű lejátszójával együtt terjeszti majd a Mozilla Firefox böngészőjét és a Google Windowsba beépülő programjait. A RealPlayer, a Firefox és a Google tálcaprogramjai mind igen népszerűek, és ami szintén fontos, ingyenesek. Mindez nem változik majd, azonban a három program fejlesztője egyesíti erőit, ami a fentiek terjesztését illeti. Nem titkolt szándékuk az, hogy a Microsoft termékeivel való párharc győztes oldalára kerüljenek - ezért került sor erre a szövetségre. A RealPlayer-felhasználók számára letöltéskor megjelenik egy külön opció, amelynél kérhetik, hogy a Firefox böngésző legújabb verziója és a Google tálcaprogramja is telepedjen fel installáláskor.
Ahogy azt ígérték, az ESA (Entertainment Software Association) bejelentette, hogy "forradalmasítja" a jövőre megrendezésre kerülő E3 Expót, és egy jóval intimebb, személyesebb, és személyre szabottabb kiállítássá alakítják azt. "Az interaktív szórakoztatás sokat változott az E3 Expo 12 évvel ezelőtti indulása óta. Akkoriban az iparág megszilárdítása és az ünnepi szezon felturbózása volt a legfontosabb célunk." - mondta Douglas Lowenstein, az ESA elnöke. Ez a szövetség képviseli az Egyesült Államok videojáték-kiadóinak érdekeit. Hozzátette, "az évek során világossá vált, hogy egy sokkal szűkebb, személyesebb hangvételű rendezvényre lenne szükség, ahol nagyobb hangsúly helyeződhet a minőségre, és a fejlesztők, újságírók, kiadók, és egyéb fontos képviselők közötti személyesebb, közvetlenebb kapcsolatokra." Az E3Expo a következő hónapokban egy teljes átszabáson esik át. Egyelőre úgy tűnik, továbbra is Los Angeles marad helyszínnek, mert a város eddig is remekül szolgálta a rendezvény érdekeit. Ezentúl azonban szinte gyakorlatilag az egész a sajtónak szól majd, ahol kis csoportokra osztva tekinthetők meg az új játékok, ugyanígy tárgyalhatnak a kiadók, forgalmazók, és egyéb kulcsszereplők egymással. A játékdemonstrációk részben megmaradnak, de ezentúl nem az óriási show-n lesz a hangsúly. Az E3Expo továbbra is fontos szerepet tölt be az iparágban, meg szeretnénk tartani a rendezvényt övező izgalmakat és érdekességeket, de szem előtt tartjuk az emberi és anyagi erőforrásokat, amelyek az ésszerűség határán belül kell, hogy mozogjanak. Ezáltal hozhatunk létre egy új fajta élményt, amelyre az iparágnak valóban szüksége van. A kiállítók így hatékonyabban juttathatnak információkat a médiának, illetve a vásárlóknak egyaránt." - folytatta Lowenstein. Idő közben több, hasonló, regionális rendezvény is felütötte a fejét. Jelenleg az egyik legnépszerűbb a lipcsei Games Convention, de ott van még a Tokyo Game Show is, illetve a nagyobb vállalatok, mint a Microsoft, a Sony vagy a Nintendo saját rendezvényeket is tart. Lowenstein szerint tehát nincs szükség egy olyan átfogó kiállításra, amelyen az iparág összes képviselője egyaránt jelen van. Sokkal inkább a egy jobban célzott és pozícionált kiállítás a nyerő, ahol továbbra is fenntartható az iparági átfogó látásmód. Az E3 átalakítására vonatkozó bővebb információk az elkövetkezendő néhány hónapon belül várhatók. Az ESA tagjai 2005-ben a 7 milliárd dolláros észak-amerikai játékipar 90%-át tudhatták magukénak, amibe nem tartozik bele a más régiókban értékesített játékokból származó bevétel.
Várhatóan még ma megérkezik egy hivatalos bejelentés az ESA (Entertainment Software Association - Szórakoztató Szoftverek Szövetsége) képviselőjétől, melyben közölni fogják, hogy a Los Angeles-i E3 játékkiállítást drasztikusan átalakítják jövő évtől. A next-gen.biz szerezte meg az első információkat (thanks Malleus), melyek az Electronic Entertainment Expo összezsugorításáról és átalakításáról szóltak. A lap úgy tudja, hogy a kiállítók már évek óta gondolkodnak valamilyen lépésen, mivel csak a kiállítási terület bérlésére dollármilliókat kell költeniük, nem beszélve az alkalmazottakról, a berendezésekről, és a direkt erre az alkalomra elkészített exkluzív demókról, videókról. Ezek költségei semmiképpen nem térülnek meg. A jelenlegi állás szerint évente átlagosan 400 kiállítót 60 ezer érdeklődő látogat meg a helyszínen. A GameSpot több forrásból is úgy tudja, hogy jövőre az E3 a szokásos Los Angeles Convention Centerből (LACC) egy jóval kisebb helyszínre lenne átköltöztetve. Az új helyszínen kizárólag privát tárgyaló helyiségeket építenének a kiállítók, ahol bizonyos, előre kiválasztott újságírói vagy egyéb csoportok számára mutatnák be termékeiket. Állítólag a nagyobb kiállítók felismerték, hogy nem éri meg egy iparági szintű rendezvényen képviseltetni magukat, inkább csak a saját képviseletükben megrendezett kiállításoknak lenne értelme. Ez lényegesen csökkentené a költségeket, ráadásul így az egész rendezvény egy-egy cégről és annak játékairól szólna. Elemzők szerint viszont az E3 nem csak iparági jelentőséggel bír. A rendezvény lekicsinyítése kárt okozna a helyi hotelek, vendéglátó egységek és az ezekhez kapcsolódó szolgáltatások tulajdonosainak is. Ezen a pár napon nagyjából 50 millió dollárt költenek az E3 miatt a városba érkező vendégek.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)