Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 147

Call of Duty sorozat - két új rész a munkaasztalon?

Hír | 2006.03.08 19:02

A Joystiq.com egy bizonyos nem megnevezhető, ám teljes mértékben megbízható forrásra hivatkozva cikket közölt, amelyben részletezően beszél a Call of Duty világára épülő két új játékról, amelyek már a fejlesztőasztalon vannak. A tudnivéltek alapján az egyik új rész a második világháborús normandiai kitörésről szól majd, míg a másik, amelynek már a nevét is közölték, Közép-Kelet-Európába kalauzol el minket, a modernkori terroristákkal szembeni küzdelem fényében. A hírek szerint a Call of Duty: Modern Warfare, valamint a másik, második világháborús történetre épülő CoD egymáshoz viszonyítva három hónapon belül jelenik majd meg. Természetesen PC-re, és emellett PS2, PS3, Xbox és Xbox 360 konzolokra. A Call of Duty: Modern Warfare címe már fixnek mondott, no és ezt az Infinity Ward otthonában fejlesztik majd. A másik címről egyelőre nem tudni semmit, találgatások szerint talán CoD 3 lesz a becses neve. A Call of Duty: Modern Warfare esetében Közép és-Kelet-Európába jutunk el, mint az amerikai hadsereg tengerészgyalogosai, avagy lehetünk brit tengerésztisztek is. Feladatunk a gonosz és agresszív diktátor által irányított terroristákkal szembeni harc, amely nem csak az adott helyen, hanem a világ egészén, így például az Észak-Atlanti-óceánon, vagy London belvárosa alatt is játszódhat. A Modern Warfareben képesek leszünk kirúgni vagy felrobbantani az ajtókat, eltorlaszolni őket járművekkel, bútorokkal, egyéb nehéz tárgyakkal. Rombolhatunk falakat, épületeket, utakat és hidakat is. No és mellesleg légicsapásokat is mérhetünk majd. A másik CoD címben a normandiai partraszállásba csöppenünk, ahol az amerikai és brit egységekkel a kanadai és lengyel hadtestekhez, valamint a francia szabadcsapatokhoz csatlakozva feladatunk a német erők kiszorítása francia területekről. Természetesen mindehez eddig nem látott vadiúj fegyverarzenál és szupererős tankok is társulnak. Nem mellesleg ez az epizód egy teljesen új fizikai motort is kap majd.

Mégis készül a Diablo III?

Hír | 2006.02.03 10:13

Közel öt éve már, hogy megjelent a Diablo II kiegészítője, a Lord of Destruction. Azóta a rajongók minden apró jelt kémleltek a világhálón, hátha utal valami a folytatás készületeire. Elég volt néhány álláshirdetés, és megint mindenki bezsongott. A Blizzard weboldalán ugyanis tegnap megjelent néhány álláshirdetés: "A Diablo I és II csapat művészeti vezetőt keres egy még be nem jelentett PC-s játékhoz." Emellett szükség van még vezető 3D karakter művészre és animátorra is. A pontos feltételek a fenti linken olvashatók. Érthető hát, ha rögtön megkezdődtek a találgatások. A Blizzard a sorozatos megkeresésekre egyelőre nem reagált. A cég jelenleg bejelentett alkotásai a konzolos StarCraft: Ghost és a World of Warcraft kiegészítője, a Burning Crusade.

Mégis elkészül PC-re a Halo 2?

Hír | 2006.02.01 19:51

A Halo játéksorozatot fejlesztő Bungie honlapjának állásajánlatokat tartalmazó részlege újabb találgatásokra adhat okot. Többek között keresnek ugyanis PC-s grafikai, audió, hálózati, és játék programozókat. Aki esetleg hirtelen kedvet kapott a jelentkezéshez, elmondanám, hogy teljes körű DirectX9 és Xbox SDK tudásbázissal kell rendelkezni, legalábbis ajánlott. Szóval, aki szeretne "a Microsoft Game Studios legnagyobb nevein" dolgozni, felkötheti a gatyáját, ugyanakkor nekünk, halandóknak újra feltámadt a remény, hogy esetleg a korábbi játékok PC-s átirata is elkészülhet.

Miért jobb az Xbox 360?

Hír | 2005.10.04 10:15

Az IDG News Service leült Robbie Bach-hal, a Microsoft szórakoztató eszközök részlegének elnökével és eldiskuráltak a cég új játékkonzoljáról. Az eredményből kiderül, hogy véleményük szerint az Xbox 360 jobb a Sony új játékgépénél. "Feltehetően mi rendelkezünk az induláskor kapható legszélesebb játékválasztékkal. Mire a PS3 piacra kerül, mi már az új játékok második generációján fogunk munkálkodni. Papíron nézve a két gép közel egyforma specifikációkkal rendelkezik, valamiben ők a jobbak, valamiben mi. Azonban nagyon sokat számít a szoftvertámogatás. Lényegesen könnyebb X360-ra fejleszteni, fontos a többletszolgáltatások minősége is. Az Xbox Live-ban elképesztő lehetőségek vannak." Arra a kérdésre, hogy miért adnak ki két változatot a konzolból, ezt felelte: "Minél szélesebb vásárlói kört kívánunk elérni, s ehhez különféle elvárásoknak kell megfelelnünk. Ha a játékiparra és kiegészítőire gondolunk, pont a játékgépek az a kategória, ahol nincs túl sok választása az embernek. Az európaiak például sokkal költségérzékenyebbek, ők valószínűleg nagyobb számban vesznek majd olcsóbb változatot." Az online játékosok száma jelenleg 10%, ezt 50%-ra akarják növelni. "Két fajta szolgáltatásunk lesz a következő generációnál. Az Ezüst, amely ingyenes, ezt bárki használhatja, aki vesz gépet. Így érjük el a tervezett 50%-ot. Az Arany szolgáltatásra már külön elő kell fizetni. Azt akarjuk elérni, hogy a játékosok megtapasztalhassák az online játékokban rejlő lehetőségeket és így rávehessük őket arra, hogy előfizessenek a többet nyújtó Aranyra." Nem tudta megmondani, hogy a Halo 3 című játék (amelnyek elődei, de főleg az első rész óriási sikert aratott) mikor fog megjelenni. Bill Gates annak idején úgy nyilatkozott, hogy akkortájt, amikor a Sony piacra dobja a PS3-at. "Nem tudjuk, mikor debütál a PlayStation 3. A Sony azt mondja, tavasszal. Nem kívánunk találgatásokba bocsátani és nem ettől tesszük függővé a játék megjelenését, mert az óriási minőségromlást eredményezhetne." Hogy miért pont a HD-DVD-t támogató olvasókat támogatja majd a konzol, szintén nem érkezett egyértelmű válasz. "Egy igen fejlett lemezolvasót építettünk a gépbe. Mivel még mindig nem tiszta, melyik új formátum lesz a nyerő, mi sem kívánunk semmilyen tervünket nyilvánosságra hozni. Nem biztos, hogy a lemezformátum a kulcs ebben a kérdésben. Van például merevlemezünk, ami kivehető, bővíthető... talán ez is megoldja a tárolási problémákat a jövőben." És ami talán a legfontosabb, a PC-s játékokat sem akarják elhanyagolni. "A Windows egy remek platform a játékok számára, különösen a Vista a DirectX 10 támogatásával. Óriási lehetőségek rejlenek benne, már javában folynak a munkálatok..." Továbbra sem mondanak le az első generációs Xbox támogatásáról. Bár a Microsoft nem fejleszt már rá játékokat, külső fejlesztők igen. "Erre mindenképp szükség van, hiszen több mint 20 millió aktív felhasználóról beszélünk." A szülői felügyeletről is szó esett, a mostanában egyre gyakrabban kirobbanó botrányok miatt. "Nagy hangsúlyt fektetünk a szülői felügyeletre. A szülők akár online is nyomon követhetik, hogy csemetéjük milyen játékkal, kikkel vagy kik ellen játszik, bármit le tud jelszóval védeni, a játékokban megjelenő tartalmak szűrésétől kezdve a játékosok fontosabb személyi adataiig - ezeket szülői eszközökkel lekérdezhetik és beállíthatják, kikkel engedélyezhető a közös játék. A fejlesztőknek azonban szabad kezet adunk, nem mondjuk meg, mit tehetnek bele alkotásaikba és mit nem. A felügyeletünk alatt dolgozóknak is megadjuk azt a lehetőséget, hogy azon munkálkodjanak, amin szeretnének. Nehogy az legyen, hogy nem szívvel-lélekkel tegyék a dolgukat.

GeForce 6250?!

Hír | 2005.09.04 11:05

A the INQUIRER-es srácok egy kicsit közelebbről megvizsgálták a 78.01-es ForceWare-t, és azt vették észre, hogy ez támogat egy bizonyos GeForce 6250 videokártyát. Feltételezések szerint az nVIDIA hamarosan bejelenti ezt a kártyát és pont a Radeon X550 ellen fordítja. Nem meglepő ez, hisz az X550-esek nagyon fogynak, és az nVIDIA bizonyára nem fogja ezt annyiban hagyni. Találgatások szerint a GeForce 6250-est egy gyorsabb NV44-es chip fogja hajtani. Egy GeForce 6700XL-ről is szó esett, de semmi konkrétat nem lehet tudni róla. Elképzelhető, hogy egy gyorsabb NV43-as chip fogja működtetni ezt a kártyát. Thanks laccii, forrás: VGA Central. Eközben a GameSpot pletykalistáján felbukkant egy érdekes rész, amely azt taglalja, hogy vajon kiknek van igaza: azoknak akik szerint a GeForce 7800GTX gyengébb a PlayStation 3-ba kerülő RSX grafikai chipnél, vagy azoknak, akik ezt fordítva gondolják. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy utóbbiaknak van igaza, vagyis az RSX chip még mindig erősebb, mint a jelenlegi PC-s bajnok videokártya, a 7800 GTX. A fenti oldalon több érdekességről is olvashattok.

Elérhető a legújabb Firefox

Hír | 2005.07.13 09:39

Két dolgot nem lehet egyértelműen állítani a Firefoxról - 1. Nem a legnépszerűbb: a felhasználók kb. 70%-a az Internet Explorert használja, ami talán mondhatjuk, hogy a hardcore userek böngészője. - 2. A Firefox nagyon jó, de nem a legjobb. Olyan találgatásokba nem szeretnék bocsátkozni, hogy melyik a legjobb, de én például mást használok, és a Firefox után sokkal elégedettebb vagyok a mostanival. No, rövid kitérő után a lényeghez, elérhető az 1.0.5-ös Firefox Windowshoz. Erre tessék...

Bioware pletykák - mert megérdemled!

Hír | 2004.12.14 09:34

Az IGN oldalán akadt némi friss pletyi, ezúttal a Bioware háza tájáról. Még szeptemberben jelentette a csapat, hogy liszenszelték az Unreal 3-as technológiát, és következő RPG játékukhoz fogják használni. Már akkor megindultak a találgatások, hogy esetleg csinálnak e egy first-person szerepjátékot. Most rákérdeztek a csapatnál, akik csak annyit mondtak: "Ez elkerülhetetlen". Bár semmi pontos infót nem mondott senki, igen erősen gondolkodnak a Jade Empire 2 konzolos, illetve az első rész PC-s megjelenésén.

Chessmaster 10th Edition képek

Hír | 2004.07.05 22:28

Nem szeretnék végeláthatatlan találgatásokba és érvkifejtésekbe kezdeni, ennek ellenére azt hiszem kicsit sem ingatag magabiztossággal állíthatom, a Chessmaster 10th Edition esélyes minden idők legjobb sakkjátékaként bevonulni terjedelemes történelmünkbe. Az idén, augusztus 10-én megjelenő szimulátorból alant leshettek meg friss képeket:

Xbox 2 pletyik

Hír | 2004.06.16 09:15

Lehet, hogy a mai nap a találgatások napja? Az IGN egy meg nem nevezett forrásra hivatkozva azt állítja, hogy a Microsoft új konzolja, az Xbox 2 valamikor 2005 végén, november felé várható. Kiváncsi lennék mi igaz az egészből, de szerintem egészen addig nem lesz fix dátum, amíg ki nem derül a PS3 piacradobásának időpontja. Amennyiben bármilyen, konzollal kapcsolatos infóra van szükséged, feltétlenül less be a KONZOL.HU weboldalra!

Doom 3 előrendelés!

Hír | 2004.05.13 18:41

Az idei E3-on csak az X-boxos Doom 3 képviselteti magát. Megindultak a találgatások, hogy nem véletlen, hiszen biztos hamarosan megjelenik. Majd kiderült, hogy legkésőbb nyár végéig meg is kapja minden bolt a legenda vadiúj epizódját. Az EB Games oldalán csekély 55 dolláros ár ellenében előrendelhető a Doom 3! Nem is akárhogy, hiszen a leírás alapján egy limitált, exkluzív szériával lepik meg a vevőiket, amelyben például egy hivatalos Pinky Demon figura is szerepel. A megjelenési dátum is ott díszeleg, amely 2004. június 15.!!! Reméljük valóban igaz :) Klikk!

[MOZi] I, Robot trailer!

Hír | 2004.04.13 20:26

Ja, igen, ez új!! Nyomás, szedni! Király lesz! De tényleg! Naaaa!!! :D 2035-ben járunk, amikor a robotok már mindennapi "segédeszköznek" számítanak a háztartásokban. Kicsit túlságosan is önállósulni akarnak, ugyanis az egyiket egy ember megölésével gyanúsítanak. Vajon igazak-e a találgatások? Mármint, sikeres lesz ez a film? Minden bizonnyal igen. Kérdezzük csak meg Will Smith-t. De csak miután megnéztétek a film új előzetesét. (Igen, van már egy.)

WOW Collectors Edition?

Hír | 2004.03.10 10:39

Mike küldött egy érdekes kis linket. Az EBGames listájában megjelent a World of Warcraft Collectors Edition. Ha valóban jön, biztos lesz hozzá némi finomság: audió CD, extra figura, különleges doboz, miegymás. Szintén fontos, hogy náluk már egy megjelenési idő is tündököl. Infóik szerint június 11-én már kapható lesz a stuff :) Persze ne feledjük, hogy az EBGames már behasalt efféle találgatásokat, de többször előbb tudtak játékokról, mint bárki más :) Amíg azonban nem érkezik meg a hivatalos jelentés, csak pletykaként kezeljük az infót.

Újabb találgatások!

Hír | 2004.02.10 09:49

A GameGossip alakulata két újabb, egyelőre nem hivatalos infóra bukkant. Elsők között említeném egy lehetséges újabb SWAT csomag kiadását. A SWAT Genertaion Pack, ha igaz a Quest SWAT, SWAT 2 valamint a SWAT 3 Elite Edition játékokat tartalmazza majd. Már nem azért, de a kiadónak inkább az Urban Justice-szal kellene foglalkoznia... Másodfelelől nem kizárt, hogy a 2003-ban megjelent ATV Off-Road sorozat harmadik tagja nem konzolokra, hanem csak PC-re jelenik majd meg. Az ATV 3 Off-Road-ról semmi infó sincs, és még képeket sem szemlélhettek meg belőle. Azért szerintem nem árt tudni ezekről a dolgokról sem :)

DVD-s Far Cry?

Hír | 2004.02.08 21:33

Már korábban megerősítették a hírt, miszerint az Unreal Tournament 2004-nek nem csupán CD-s, hanem DVD-s kiadása is megjelenik a boltokban. A mai napon már a Far Cry is a találgatások célpontja lett. A DVD-s változatának hírét az Amazon indította, akiknél megjelent egy megfelelő logóval ellátott dobozkép. A játék hatalmas demója után már meg sem lepődnék ezen, a kérdés az, hogy ebben az esetben lesz e egyáltalán CD-s kiadás, és, ha igen, akkor mennyi lemez lesz...

'Reggelt...

Hír | 2003.10.22 08:12

Üdvözlet földlakók! Mi a helyzet? :) Már elég régen hallottunk a Half-Life 2-ről nem? Kár, pedig már nagyon vártam a legújabb találgatásokat és fordulatokat... (igaz, hogy időközben három újabb megjelenési dátum is befutott, de azokról már nem is szóltam). Engem mostmár az is nagyon érdekelne, hogy mi a helyzet régi nagy reménysugarammal, a Duke Nukem Foreverrel. Vagy ti már kezditek elfelejteni? Ejnye... :D Na kezdjünk bele a mai napocskába...

Két férfi beszélget: - Nekem nagyon nehéz gyermekkorom volt. Öten voltunk testvérek, és én voltam a legkisebb. Szegények voltunk, mindig azt a holmit kellett hordanom, amit az idősebbek kinőttek. - Azért ez nem ritkaság, ilyen sok családban van! - mondja valaki. - Persze. Csakhogy nálunk én voltam egyedül fiú.

NHL 2004

Teszt | 2003.10.10 12:56

Kevés olyan sportjáték létezik, amelynek ilyen nemes pedigréje lenne, mint az EA Sports jól ismert NHL sorozatának. S minden évben csak folynak a találgatások, hogy ezúttal mit változik a progi. Szebbnek mindig szebb - de jobb is vajon?

Half-Life 2 morzsák

Hír | 2003.05.21 09:00

Némi informorzsa látott napvilágot a Half-Life világát övező találgatásokról, köszönet érte a PlanetHalfLife-nak. Több dologra is fény derült, Eric Johnsonnak hála (a Valve egyik jó munkásembere): - A Half-Life 2 SDK még a játék megjelenése előtt érkezik? - Ez bizony 1gy van (mod készítők, hajrá)! - A Day of Defeat csapata már a Source enginnel dolgozik? - Nem. A csapat a következő DoD munkálatokat végzik, az eredeti motorral. Érdekesség, hogy hamarosan megérkeznek az infók a Half-Life 2 Mod Expo nevezetű rendezvényről, ahol az odalátogatóknak mindennemű segítséget nyújtanak majd a játékkal kapcsolatban.

StarCraft 2??

Hír | 2003.05.16 17:21

A StarCraft: Ghost E3-as bemutatója is lezajlott. Szép és jó dolgokat mutogattak, de most nem is ez a lényeg. A Shacknews forrása szerint a Nihilistic egyik embere kikotyogta, hogy készül már a Starcraft 2. Nos, nem akarok újabb találgatásokba burkolózni, de majd meglátjuk, hogy mi lesz...

Raven Shield kiegészítés?!?

Hír | 2003.03.29 21:22

Úgy tűnik, hogy ez a nap a találgatásoké... :) Ezúttal egy Rainbow Six 3: Raven Shield kiegészítőt véltek felfedezni a rajongók. Az utóbbi időben elég sokszor bejött az EBGames-en található pletyi információ, ezért reménykedhetünk... Köszi Samu.

NV40 találgatások...

Hír | 2003.02.14 18:05

Megérkeztek az első, hivatalosan még értelemszerűen meg nem erősített infók, az NVIDIA következő chipjéről, az NV40-ről... A lenti infók ugyan egész szépen hangzanak, de még nem lehet tudni a teljes igazságot:

  • 0.09 mikronos technológia
  • 300-350 millió tranzisztor
  • 750-800 MHz mag órajel
  • 16MB Embedded DRAM (134 millió tranzisztor)
  • 1.4 GHz 256-512 MB DDR-II memória
  • 8 Pixel Rendering Pipelines (egyeként 4 texellel)
  • 16 Vertex Shader Engine
  • 204.8 GB/mp sávszélesség (eDRAM)
  • 44.8 GB/mp memória sávszélesség (DDR-II)
  • 25.6 GigaTexel másodpercenként
  • 3 milliárd háromszög másodpercenként
  • minimum DirectX 9.1-es támogatás
  • várható megjelenés 2004 második féléve

  • 0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)