Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 188

A HDTV lehetséges utódja

Hír | 2007.05.30 14:03

A japán kutatók, akik anno a HDTV technológiai alapjait dolgozták ki, most továbbfejlesztik művüket a 16-szor élesebb Super Hi-Vision felé.

Counter-Strike: Source zombi támadás

Hír | 2007.04.23 09:57

A Counter-Strike: Source játékhoz készítettek már érdekes modifikációkat, amik között a horror elemek kedvelői is találhatnak kedvükre valót.

Az eBay nyereségesebb, mint valaha

Hír | 2007.04.19 12:34

Az eBay szerdán bejelentette, 52%-kal nyereségesebb az első negyedévük, mint ahogy azt a Wall Street-i brókerek megjósolták, köszönhető ez a sokat költekező embereknek a tengerentúlról, valamint a PayPal elektronikus tranzakciós eszköznek.

[MOVIE] Broken Sword 4 - Franciázzunk!

Hír | 2006.08.14 13:56

Előkerült egy új videó a Broken Sword: The Angel of Death című kalandjáték-folytatásról. Ezúttal végig játék közben jeleneteket tekinthetünk meg a francia verzióból. Aki esetleg nem értené a haridzsmát, az ő kedvükért még feliratozták is a párbeszédeket. No mindegy, jó lesz ez :) A megjelenés idén szeptember közepére várható.

Negyedik Szabadfogású Számítógép verseny

Hír | 2006.07.18 11:31

A C3 Kulturális és Kommunikációs Központ idén szeptember 5-én negyedik alkalommal hirdeti meg az országos Szabadfogású Számítógép versenyt a 19. életévüket be nem töltött fiatalok számára (alsó korhatár nélkül). A verseny keretében lehetőség nyílik az ifjúság számára számítógépes tudásuk és kreativitásuk megmérettetésére, amelyért természetesen értékes díjakat nyerhetnek. A művek beküldésének határideje 2006. október 16. 24.00 óra. A Szabadfogású Számítógép versenyen bármilyen számítógépes alkotással indulni lehet, legyen szó saját fejlesztésű játékprogramról, honlapról, portálról, szoftverről, animációról, rajzról, zenéről vagy robotról, a műnek csak a pályázó képzelőereje szabhat határt. Olyan alkotások beérkezését várják a rendezők a számítástechnika különböző területeiről, amelyek szokatlan ötleteket, egyéni elgondolásokat, különleges megoldásokat rejtenek. Azon pályázatokat díjazza az informatikai szakemberekből, művészekből, pedagógusokból álló zsűri, amelyekben a fiatalok megszerzett tudásukat a leginnovatívabb, legkreatívabb módon tudták hasznosítani szokatlan, igazán egyedi megoldások alkalmazásával. A pályaműveket korosztályonként is értékeli és díjazza a zsűri. A verseny támogatóinak köszönhetően a versenyzők értékes díjakat nyerhetnek, amelyek segítenek tudásuk bővítésében és kreativitásuk fejlesztésében, így például számítástechnikai eszközöket, ösztöndíjat, mobiltelefont. A verseny díjazott művei 2006 decemberében megtekinthetőek lesznek a Jövő Házában egy nagyszabású kiállítás keretében. Néhány díjazott munka a 2005-ben rendezett versenyből:

  • idokepek.hu weboldal (Készítette: Maróti Árpád 16 éves és Szente-Varga Bálint 16 éves): A baráti társaság olyan honlapot üzemeltet, amely Magyarország pillanatnyi időjárását jeleníti meg. A készítők az ország minden tájáról begyűjtik az időjárási adatokat, kihasználva az internet közösségkovácsoló erejét.
  • Joey és Jack háromdimenziós animációs film (készítette: Ureczky Bálint 18 éves): 18 perces humorban is bővelkedő alkotás, amelyen két éven keresztül dolgozott a pályázó. Teljes egészében amatőr eszközöket alkalmaz, a végeredmény azonban igazi szórakoztató közönségfilm. A 2005-ös <19 Szabadfogású Számítógép versennyel kapcsolatos további információ megtalálható a verseny honlapján: verseny.c3.hu.

  • Tölthető a City Life pályaszerkesztője

    Hír | 2006.06.28 14:00

    Végre elérhető a City Life saját pályaszerkesztője, amellyel a rajongók kedvük szerint alakítgathatnak. Olyan várost kreálhatunk, amilyen csak nekünk tetszik, telis tele a legfrucsább design jegyében megalkotott épületekkel. Persze mindehhez szükség lesz a pakkra is, amely 270 megás. Letöltéséért ide katt.

    Intel Core 2 Duo – Új architektúra, megszokott néven

    Hír | 2006.05.08 12:57

    Az Intel bejelentette a 65 nanométeres technológiával készülő új generációs asztali és noteszgépekbe szánt chipjeinek nevét: a Core 2 Duo termékcsalád idén nyáron indul hódító útjára. A kaliforniai székhelyű chipgyártó vállalat a júliusban debütáló, asztali gépekbe szánt Conroe, illetve a noteszgépekre optimalizált, augusztsuban érkező Merom kódnevű chipeket is a Core 2 Duo márkanév alatt hozza majd forgalomba. A szerverekhez szánt Woodcrest nem tartozik ide, de ez a chip is június környékén kerülhet boltokba. Az új processzorok egyaránt a 65 nanométeres Core-architektúrára épülnek, amit a későbbiekben játékos vagy üzleti célokra, hordozható, illetve asztali kivitelű gépekben egyaránt felhasználnak majd. A kétmagos megoldás a legújabb fejlesztés az Intel és az AMD részéről is, segítségével növelhető a chipek hatékonysága, s amellett, hogy nagyobb teljesítményre képes, kisebb órajelen, kevesebb energiaveszteséggel üzemeltethető. Az Intel új marketing terve alapján a Core 2 Duo márkanév alatt megjelenő termékek egy öt karakterből álló kódot is tartalmaznak majd a nevükben. Az első betű az energiafogyasztásra vonatkozik: az U, L, T, E, vagy X sorrendben a legkisebbtől (15 watt) a legnagyobb fogyasztásúig (75 watt) sorolja be a chipeket. Azt ezt követő négy számjegy aszerint oszlik el, hogy Conroe (4000, 6000), vagy Merom (5000, 7000) chipről van-e szó. Ezeken belül természetesen további altípusok helyezkednek majd el, ami a számozásban is tükröződik majd.

    Megújult Internet Explorer a Microsofttól

    Hír | 2006.04.25 15:05

    Kedden a Microsoft kiadta az Internet Explorer 7 béta verzióját. A cég külön felhívta a figyelmet az előző kiadások bosszantó biztonsági hibáit kiküszöbölő újításokra. Az Internet Explorer 7 Beta 2 hatalmas lépés a felhasználóbarát működés és a biztonság szempontjából - áll a Microsoft letöltési oldalán. A böngészőben megtalálható a Microsoft Phishing Filter funkció, mely egy vörös alapon fehér ikszet formázó ikon megjelenítésével figyelmezteti a felhasználót, ha gyanús oldalra téved. A phishing angol kifejezés, a személyes adatok online eltulajdonításának egy rohamosan terjedő, veszélyes formáját takarja. Lényege, hogy a felhasználókat más nevében megírt e-mailekkel egy hamis webhelyre irányítják, mely gyakran egy létező oldal illegálisan működtetett, élethű másolata, majd ráveszik őket azonosítójuk és jelszavuk megadására. Ezzel együtt gyakran kémprogramok vagy vírusok is a felhasználó gépére települhetnek. Az új böngészőt elsősorban a késésben lévő Windows Vista operációs rendszerhez tervezték, és fő célja az Explorer korábbi változataival járó biztonsági problémák megoldása, például a hitelkártya hozzáférések és egyéb adatok ellopását segítő rések befoltozása. Egyszerűbbet és biztonságosabbat akartatok, mi pedig hallgattunk rátok - fogalmaz az új verzió honlapja. Az Explorer 7 végleges változata várhatóan majd 2007-ben, a Windows Vistával egyszerre jelenik meg.

  • Letöltés Microsoft Internet Explorer 7 Beta

  • 2 GB-os MMCmicro a Samsungtól

    Hír | 2006.04.20 16:25

    A Samsung Electronics a napokban mutatta be legújabb sikertalálmányát. Az ő nevükhöz fűzhető ugyanis, hogy megalkották az első 2 GB-os MMCmicro memóriakártyát, amelyeket mobiltelefonokba szánnak. A kártyák négy, egyenként 4 gigabites NAND-flash egységből állnak.

    Az igen kicsiny, 14x12x1.1 miliméter méretekkel rendelkező MMCmicro kártyákra megközelítőleg 12 órányi mobilra optimizált videó fér majd. Mégjobb, hogy a gyors írási és olvasási sebességeknek köszönhetően 3 órányi film átmásolása csupán két percbe telik majd.

    Magyar bajnokság a PES 6-ban!

    Hír | 2006.04.01 08:53

    A Konami legnagyobb megelégedésünkre úgy döntött, hogy érdemes odafigyelni a magyarországi élvonalbeli futballra. A csapat amellett határozott, hogy az idén megjelenő Pro Evolution Soccer 6-ban helyet kap majd egy újabb bajnokság is, méghozzá a magyar. Ennek értelmében, ahogyan a Premier League, úgy az NB-1 is jelen lesz a szimulátorban. Természetesen az első osztály összes együttese szerepel majd a játékban, így a bajnoki címvédő Loki, a másik két fő bajnoki esélyes Újpest és Fehérvár, valamint az idén gyengélkedő Ferencváros is. Megszokott módon azonban nem eredeti nevükön, hanem kitalált álnévvel kapnak majd helyet a klubok. A DVSC például „Reds”, az Újpest „Purple Devils”, míg a Fradi „Green Eagles” néven kerül majd be a Pro Evolution Soccer 6-ba. Az ígéretek szerint egyébként valamikor idén ősszel kaphatjuk kézhez a PES 6-ot. A játékból készült első képeket itt, míg a videót itt találjátok.

    A Ubisoft megszerezte a Far Cry jogait

    Hír | 2006.03.30 14:23

    A Ubisoft játékkiadó bejelentette, hogy megszerezte a Far Cry játékok köré épülő teljes szellemi tulajdont, így a jövőben az ő nevük alatt jelenhetnek meg annak folytatásai. A német illetőségű Crytek fejlesztőcsapattal kötött új megállapodás értelmében a Ubisoft rendelkezik a Far Cry franchise tulajdonjogaival, ami kiterjed a CryEngine technológiának arra a változatára, ami a PC-s változatot hajtotta. A jövőben tehát a Ubisoft kezében vannak a Far Cry esetleges folytatásai, mind PC-re, mind konzolokra. Xboxra a héten jelenik meg a Far Cry Instincts, valamint Xbox 360-ra a Far Cry Instincts Predator is. A megállapodás értelmében a CryEngine-t azonban teljesen más játékok fejlesztéséhez is felhasználhatják. Egyelőre annyit árultak el, hogy azt továbbfejlesztve számos tervük áll már készenlétben. A Crytek jelenleg egy rivális játékkiadó, az Electronic Arts számára dolgozik a Crysis című első személyű lövöldözős játékon, ami a CryEngine 2 motorján alapul.

    Németország újra támad: hullanak a kalózok

    Hír | 2006.03.27 14:48

    Németországban egy frissen elfogadott törvényjavaslat értelmében akár két év börtönbüntetést is kockáztatnak azok a számítógép-felhasználók, akik kereskedelmi forgalomban lévő filmeket töltenek le. Az Európában egyedülálló szigorral rendelkező törvényjavaslat 2007. január 1-jei hatállyal lép életbe, és kettőtől öt évig terjedő szabadságvesztést határoz meg. A filmipar adatai szerint a németek évente mintegy 20 millió filmet töltenek le illegálisan. Sokak szerint a következő James Bond film, a Casino Royale a hivatalos novemberi premiert megelőző hetekben már elérhető lesz a kalózhálózatokon. A nagyobb fogyasztóvédelmi szervek máris felemelték a szavukat, ugyanis véleményük szerint a törvény a fogyasztókat egyszerűen bűnözőnek titulálja, akik tönkreteszik a kormányzat erőfeszítéseit egy tudás alapú gazdaság létrehozására. Patrick von Braunmühl, a Német Fogyasztói Szervezetek Szövetségének nevében úgy nyilatkozott, hogy ez a lépés a lehető legrosszabb megmozdulás a társadalom felé. Felesleges mértékben zavarja meg az internetes közösséget, és bűnözőket "csinál" a fogyasztókból. Brigitte Zypries igazságügyi miniszter azonban megvédte a törvényt, mondván nem az a céljuk, hogy mindenki kezére bilincset rakjanak, aki letölt valamit az internetről, de ettől függetlenül olyan filmek letöltése, amelyeket még nem is játszanak a mozik, nyilvánvalóan illegális cselekedetnek számít, amit valahogyan meg kell fékezni. Hangsúlyozta, hogy a legális úton szerzett DVD-kről továbbra is szabad személyes felhasználásra másolatot készíteni. Günther Krings, a Keresztény Demokrata Párt szóvivője hozzátette, hogy "Nem kellene különbséget tenni egy rágógumi boltból való ellopása, és egy film illegális letöltése között." Nem csak a filmipar szenved óriási károkat a kalózkodás miatt. A német adatok szerint 2005-ben hetedik alkalommal zárt veszteséggel a zenei iparág. Abban az évben 1,7 milliárdos mínusszal zárták a mérleget. Az eladások 1998 óta 45%-kal csökkentek, s a Nemzetközi Hanglemezkiadók Egyesületének német divíziója szerint múlt évben mintegy 439 millió zenei lemezt másoltak le illegálisan, csak Németországban.

    Reprobates - újabb cseh kalandok

    Hír | 2006.01.20 19:49

    A N.I.B.I.R.U. és a Black Mirror készítői, a cseh Future Games végre a nevükhöz méltó játékon, a Reprobates (csehül Zatracenci kódnéven fut a dolog) című sci-fi kalandon dolgoznak. A játékról eddig szinte semmi se derült ki, annak ellenére, hogy állítólag még az idén a kezeink közé kaparinthatjuk őkelmét. Sajnos a hivatatlos oldal sem túl informatív egyelőre. Forrás: AdventureGames.hu

    [MOZi] Transformers: készül a játék is?

    Hír | 2006.01.17 15:41

    Az angol MCV magazin úgy tudja, hogy a DreamWorks és a Paramount filmstúdiók a Hasbro-val közösen készítik az egyelőre cím nélküli új Transformers filmet, amelynek rendezője az a Michael Bay lenne, akinek többek között The Island (A sziget), a Bad Boys II (Rosszfiúk 2), és a Pearl Harbor igencsak "A" kategóriás alkotásokat köszönhetjük. Biztosan mindenki emlékszik a mesesorozatra, amelyben a robotok át tudtak alakulni járművekké. Ez a Hasbro akkori játékainak tévés megfelelője volt, és óriási sikert hozott a cégnek. Állítólag a filmfeldolgozás játékkészítési jogait máris megkaparintotta az Activision. Erről egyelőre többet nem tudni, de a Steven Spielberg felügyelete alatt készülő új film várhatóan 2007 nyarán kerülhet mozikba - ekkortájt debütálhatnak majd a játékok is.

    Xbox 360: Amerikában 600 ezer példánynál tartanak

    Hír | 2006.01.16 14:10

    Az NPD Groups legfrissebb jelentéséből az derül ki, hogy az Egyesült Államokban eddig mintegy 600 ezer Xbox 360 konzolgépet értékesítettek. A Microsoft ezzel nagyjából egy időben nyilvánosságra hozta, hogy jelenlegi pénzügyi évében - mely 2006. június 30-án ér véget - nagyjából 4,5-5,5 millió példányt szeretne eladni az új gépből. Nos, a jelenlegi tendenciákat figyelembe véve, ez valószínűleg nem fog teljesülni. Fél évük van rá, hogy további 4 milliót értékesítsenek, azonban már vége a karácsonyi főszezonnak is. Nem beszélve a konkurenciáról. Rohamosan közeledik a PlayStation 3 és a Nintendo Revolution...

    Take-Two-nál az Irrational Games

    Hír | 2006.01.10 13:19

    A Take-Two játékkiadó rátette a kezét az eddig független Irrational Games játékstúdióra, akik olyan alkotásokat tudhatnak maguk mögött, mint a SWAT 4, a Tribes Vengeance és a Freedom Force. A jelenlegi projektjüket, melynek címe Bioshock már a Take-Two felügyeli és az ő nevük alatt is fog megjelenni. A The Stetchkov Syndicate alcímmel érkező SWAT 4 kiegészítőlemez azonban még a Vivendi gondozásában jelenik meg. A Bioshock című RPG 2007 elején kerülhet boltokba legkorábban.

    Beindult a The Endless Forest első fázisa

    Hír | 2005.12.23 11:19

    A Tale of Tales, melyet korábbi internetes szereplők Auriea Harvey és Michael Samyn, közismertebb nevükön az "Entropy8Zuper!", bejelentette, hogy beindították a The Endless Forest első fázisát, mely egy online játszható multis játék lesz, melyben minden játékos egy szarvast irányíthat. A játék semmiféle erőszakos jelenetet nem tartalmaz majd, sőt chatre sem lesz lehetőség. Az egyetlen kommunikációs forma az a szarvasok testbeszéde, a különböző hangjaik, a viselkedésük. A játék olyan, mint egy képernyőkímélő, megnyugtató és csendes, ahol a szarvasunkkal nyugodtan tölthetjük napjainkat. További részletekért erre fáradjatok.

    'Reggelt...

    Hír | 2005.12.06 07:13

    Kellemes reggelt. Ma a korai órákban egyenesen két demó is érkezett. Nevüket egyelőre nem fedem fel, kitartás, addig is aki kimegy, elő az esernyőt, hogy meg ne ázzon.

    A pszichológushoz bejelenkezik a fiatal mama. - Doktor úr! Azt hiszem túl szigorúan neveltem a gyereket, és most nem tudom, mit csináljak. - Asszonyom, miből gondolja, hogy baj van a gyerekkel? - Hát csak abból, hogy amikor mások a nevét kérdezik, azt válaszolja: Pistike Nemszabad.

    [FuN] World of Warcraft Porn

    Hír | 2005.11.30 14:52

    Újabb vicces videó érkezett ráérő és vicces kedvükben lévő World of Warcraft rajongóktól. Letöltése csak azoknak ajánlott, akik már régóta tudják, hogy a gyereket nem a gólya, és nem is a postás hozza... Erre tessék :)

    Megvennék a Lionheadet?

    Hír | 2005.11.12 11:06

    Az MCV angol heti gazdasági lap információi szerint az Elevation, amely nemrég a BioWare és a Pandemic Studios felvásárlására költötte el zsebpénze egy részét, újabban a Lionhead Studiosra feni a fogát. Az akkori 300 millió dolláros vétel után a Black & White sorozatot és a The Moviest is jegyző Lionhead nagyjából 50-80 millió fontot (!) érne meg a cégnek. Azt azért jó tudni, hogy az Elevation befektető vállalat körülbelül kétmilliárd dollár mozgósítható tartalékkal rendelkezik és már egész kiadót (Eidos) is vásárolt. A Lionhead szóvivője azzal kommentálta a pletykákat, hogy a cég felvásárlására folyamatosan érkeznek az ajánlatok. A lap információi szerint a nemrég felvásárolt Firaxis Games-ért 50 millát pakoltak ki az asztalra a Take2 kiadó részvényesei.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)