Blizzard - Mindenki örülni fog?
Újabb nap, s újabb eszmefuttatásról derült ki, hogy nem állja meg a helyét, a feszültség pedig tovább fokozódik.
Újabb nap, s újabb eszmefuttatásról derült ki, hogy nem állja meg a helyét, a feszültség pedig tovább fokozódik.
Hónapokig tartó találgatások után egyre inkább körvonalazódni látszik, hogy milyen is lesz a következő Call of Duty.
Az Eidos montreáli stúdiója a Deus Ex 3 mellett egy második projekten is dolgozik. Lehet, hogy a mestertolvaj visszatér?
A korábban elindult találgatások, miszerint a Bioware és a LucasArts egy KotOR MMO-n dolgozik, új erőre kaptak.
A Clive Barker’s Jericho készítőit bízta meg a Konami, hogy egy jelenleg még titkos projecten dolgozzanak. A találgatások megindultak…
A bájos Jane Cavanagh cége egy sajtóközlemény keretében vetett véget az eladásról és fúzióról szóló találgatásoknak.
A korábbi találgatásoknak vetett ma végett a UbiSoft, amikor ma délután megerősítette a Far Cry 2 érkezésének hónapját.
Hosszú ideig folytak a találgatások arról, hogy mit is hegesztenek a Blizzard föld alá rejtett titkos műhelyében, ugyanis szinte egy árva szócska sem hagyta el a fejlesztők száját a készülő projektről. Sokan reménykedtek a Diablo folytatásában, de többen a World of Warcraft sikerére alapozva egy StarCraft MMO-t vízionáltak, maroknyian pedig a StarCraft Ghost feléledésében hittek. Nos, végül egyik sem lett befutó, azonban a StarCraft rajongók örülhetnek, hisz kedvenc világuk szelleme mégis feltámad...
Alig csendesült el a hírverés a Casino Royal körül, máris folynak a találgatások a következő Bond filmről. Eddig még csak az a biztos, hogy lesz folytatás, de a munkálatok annyira kezdetleges fázisban eledzenek, hogy még a címe sincs meghatározva a filmnek.
Alig pár hete, hogy megjelent az első hivatalos trailer a GTA4-ből máris elindultak a találgatások, hogy vajon milyen is lesz a játék. A legtöbbünk feltette magában a kérdést, vajon mekkora területet járhatok majd be a mogorva orosz bűnözőmmel? Nos a Gamesradar munkatársai egy érdekes válasszal álltak elő.
A Starcraft 2 bemutatását legtöbben az augusztusi BlizzCon-tól várják, hogy mi lesz belőle az majd eldől. A találgatások már javában folynak a pletyka szintjén mozgó játékról. Az IGN munkatársa összegyűjtötte azt az 5 dolgot amik nélkül nem lehet Starcraft 2.
Nagyjából egy hónapja jelentették be hivatalosan, hogy a Gearbox Software (Half-Life: Opposing Force, Brothers in Arms sorozat) egy, az Aline horrorfilmeken alapuló FPS-en dolgozik. Azóta folynak a találgatások, hogy ez vajon tulajdonképpen az Alien vs. Predator 3 lesz-e, vagy valami más...
A minap voltak bizonyos életjelek, találgatások, hogy esetleg mégis lesz PC-re Gears of War - persze korábban meg egyenesen a fejlesztők szólták el magukat, de mindegy.
A Microsoft jelentéséből kiderül, hogy a Gears of War messze a remények és találgatások fölött teljesít! Alig két nappal a hivatalos megjenése után az angol eladási listák élére került!
A novemberben érkező grafikus processzorral kapcsolatos találgatások közepette egy kínai forrás fényképeket is közölt az új csúcsmodellről.
Több hónapja terjednek azok a híresztelések, melyek szerint az Advanced Micro Devices (AMD) az ATI Technologies felvásárlását tervezi. A két cég mai megegyezése véget vetett a találgatásoknak. Mai bejelentése szerint az AMD 5,4 milliárd dollárt érő készpénzért és részvényekért megvásárolta a grafikus chipeket gyártó kanadai ATI-t. Az AMD közleménye szerint a cég az egyesülés révén a mobil technológiai és a fogyasztói elektronikai piacokon kíván versenyképes integrált termékeket létrehozni. A részvényesek és a hatóságok végső engedélyére váró akvizíció révén az AMD a világ egyik legnagyobb grafikus chipeket gyártó vállalatává lép majd elő. Az ATI május 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévének végén 652,3 millió dolláros bevételről és 31,9 milliós haszonról számolt be. A jelenlegi negyedévet illetően a bevételek várhatóan elérik a 690 millió dollárt is. Az elmúlt pénzügyi évet tekintve a két cég összesen 7,3 milliárd dollárnyi eladással büszkélkedhet. Tovább >>
Kellemes hétkezdést mindenkinek! Ez a kánikula már tényleg kezd kibirhatatlanná válni... Erősen gondolkodom rajta, hogy bent alszom a szerkesztőségben, mert itt legalább van légkondi. Hétvégén egy jó barátommal elmélázgattunk azon, hogy vajon a Half-Life univerzumban milyen konkrét szerepe van G-Mannek, aki a lehető legtitokzatosabb karakter az eddig felfedett történetben. A hivatalos fórumon olyan találgatások is születtek, hogy G-Man valójában Gordon a jövőből és azért kíséri végig utunkat, hogy befolyásoljon, a rossz lépéseket elhárítsa. Mások szerint a történet végén vissza kell majd mennünk az időben, hogy megakadályozzuk az első részben bekövetkező katasztrófát. Sok kérdés felmerül, például az, hogy látszólag G-Man azon ügyködött, hogy odaérjünk időben a kísérlet helyszínére és mindenképp mi toljuk a kristályt a sugárba. No mindegy, Nektek mi a véleményetek erről? :) Kicsoda valójában G-Man és hogyan folytatódhat innen a történet?
| A rendőr megállítja a kamionost az országúton, és meg akarja szondáztatni. - Fújjon bele! - Nem fújok -válaszolja a kamionos. - Fújjon bele, amíg szépen mondom! - erősködik a rendőr. - Nem fújok -jön ismételten a válasz. - Fújjon bele, mert ha én fújok bele, egész életre ugrik a jogsija! |
A Microsoft kategorikusan elutasított minden olyan feltételezést, amelyek szerint újra kellene írniuk a Windows Vista kódjának 60%-át. A pletykák a múlt héten kaptak szárnyra. „A leírtak csak spekulációk, és mindenféle hitelességet vagy alapot nélkülöznek” – mondta a Microsoft szóvivője az internetnews.com riporterének. A kérdéses publikáció egy ausztrál üzleti oldalon, a SmartHouse.com-on jelent meg és meg nem nevezett Microsoft forrásokra hivatkozott. Azt állították benne, hogy a Microsoft az Xbox részlegről csoportosított át erőforrásokat, hogy a Windows Vista kódjának 60%-át újraírják. Az operációs rendszert pedig a 2007-es las vegasi CES kiállításon újra bemutatnák, jövő januárban. A Microsoft tehát a fenti találgatásokat elutasította. A vállalat jelenleg biztonsági, tesztelési és finomhangolási munkálatokat végez, és „nem írnak új kódot”. Megerősítették azt is, hogy a mostani helyzet szerint a Vista időben elkészülhet novemberre, amikor is annak nagyvállalati verzióinak meg kellene jelenniük, amit 2007. januárjában a kisfelhasználói kiadások követnek. Leszögezték azt is, hogy egyetlen Xbox fejlesztőt sem csoportosítottak át a Vista csapatához. A múlt hét teljesen a Microsoft körüli termékkésések körül forgott. Alig, hogy bejelentették a Windows Vista halasztását, rögtön követte azt az Office 2007 irodai programcsomag októberről szintén januárra történő csúszása – ám már ekkor elmondták azt is, hogy a nagyvállalati partnerek időben megkapják a szoftvert, már októberben. Az ezt követő napon bejelentették Jim Allchin, a Microsoft Platform és Szolgáltatások részlege társelnökének lemondását is. Kevin Johnson, a másik társelnök egy hosszú levélben tárta fel ennek okait és felvázolta a divízió jövőbeli terveit is. A szoftverek és szolgáltatások terén egyértelműen a tavaly év végén bemutatott Windows Live kapja majd a legfontosabb szerepet; ám emellett az általános növekedésre helyezik a hangsúlyt, elsősorban az online hirdetések, az új piacok nyitása, és a nagyvállalati számítástechnikai infrastruktúra terén.
Bár nemrég még cáfolták, a Dell most mégis hivatalosan is bejelentette, hogy felvásárolta a Miami székhelyű PC gyártó vállalatot, az Alienware-t. A közlemény órákkal azután érkezett, hogy a Dell bemutatta új, játékosoknak szánt számítógép-sorozatát. A GamesIndustry.biz munkatársának a vállalat szóvivője elmondta, hogy az Alienware egy teljesen független leányvállalatként folytatná tevékenységét, s így a tulajdonosi változások nem is érintik az új XPS Renegade gépsorozatot sem. A várható vásárlásra már hetekkel ezelőtt felkészülhetett mindenki, köszönhetően a VoodooPC elnök-vezérigazgatójának, aki saját internetes naplójában félreérhetetlenül utalást tett a lépésre. Akkor viszont még a Dell ugyanúgy cáfolta a találgatásokat, mint az Alienware. Az egyik legnagyobb változás jelenleg az, hogy a Dell vagy annak bármelyik leányvállalata eddig nem foglalkozott AMD alapú rendszerekkel. Az Alienware viszont ezen a téren igen jelentős szerepet tölt be az iparágban. Várhatóan ez a jövőben változni fog. A felvásárlás anyagi vonzatára nem derült fény. A jelenlegi legdurvább Dell XPS 600 komplett számítógépet 10 ezer dollárért lehet megvásárolni.
A PC gyártásról ismert Alienware cáfolta azokat az értesüléseket, amelyek szerint vetélytársa, a Dell szemet vetett volna a vállalatra és felvásárolná azt. A fenti pletykák pár hete indultak útjukra, azután, hogy a Voodoo PC elnök-vezérigazgatója, Rahul Sood a következő bejegyzést rögzítette internetes naplójában: "A PC-s játékpiac veszélyezteti a Dell 'érzékelhető technológiai előnyét', és természetesen a vásárlói teret is. Az Alienware piaci megítélése jobb, és valószínűleg csak a méreten múlik, hogy a Dell eddig nem pályázott rá." A Dell Australia és New Zealand szóvivője, Paul McKeon gyorsan reagált a szóbeszédekre, és a kiindulási ponthoz vezette vissza a találgatásokat: "Azt ajánlom, kezeljék alapos fenntartásokkal azt, ami abban a blogban szerepel. Nem lehet tudni, milyen szándékkal íródott." - mondta, majd hozzátette, "a Dell XPS családja túlszárnyalja a hasonló kategóriás Alienware gépek teljesítményét és értékét. Fontosnak tartom megejegyezni, hogy az XPS-nél debütált mobil koncepció is olyan újítás, amit először a Dell valósított meg. Ennek ellenére a pletykák tovább gyűrűztek. A CNET.com vezető munkatársa szerint a megállapodás már megköttetett, és ezt több Alienware dolgozó is megerősítette. A vállalat közleménye azonban csak annyit tartalmaz, hogy nem kívánnak kommentálni semmiféle szóbeszédet.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)