Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 115

Most épp a 25 to Life-ot akarják betiltani

Hír | 2006.02.28 15:29

A Nemzeti Törvényszolgák Emlék-alapítványa (NLEOMF) egy átfogó kampányt indított a 25 to Life videojáték ellen, melynek keretében arra kérik a szülőket, hogy ne vegyék meg a terméket, illetve ne engedjék gyermekeiket használni azt. A nonprofit szervezet az Egyesült Államok 15 legnagyobb rendészeti szervezetét képviseli. 1984-ben azzal a szándékkal hozták létre, hogy növelje a különböző bűnügyi állami dolgozók társadalmi elismertségét. Az Eidos január 17-én jelentette meg a 25 to Life című videojátékot, amelynek erőszakos természete ellen lépett fel a NLEOMF szervezet. Egészen pontosan azt kifogásolják, hogy a játékban olyan bandatagoka, illetve rendőrtiszteket személyisíthetünk meg, akik például élő pajzsként egyszerű civileket használnak fel a tűzpárbajokban. A szervezet egyúttal a forgalmazókat is felkérte arra, hogy ne árusítsák a játékot. "Teljességgel lelkiismeretlenek a játék fejlesztői, hogy fiataloknak - vagy gyakorlatilag bárkinek - megengedték a lövöldözés és gyilkolás szórakoztatás céljából történő felhasználását, miközben ártatlan emberek halnak meg a valódi utcákon nap mint nap." - mondta a szervezet elnöke Craig W. Floyd. "Minden szülőt, gondviselőt, és mindenkit, aki törődik a rendészeti alkalmazottakkal, arra kérünk, hogy ne engedjék a játékot gyermekeik közelébe." Majd hozzátette, az elmúlt 10 évben hetven tisztet öltek meg szolgálatban 18 év alatti fiatalok. Kampányuknak egy petícióval adtak nyomatékot, amit már így is rengetegen aláírtak. Az Eidos főnöke, Bill Gardner mindeközben úgy nyilatkozott, hogy nem érti, miért pont ezt a játékot találták meg ismét az ellenzők. A legtöbb helyen igen alacsony értékeléseket kapott. Az óriási felhajtásnak pedig csak az lesz a következménye, hogy a minimális marketing ellenére is növekedik majd a játék iránti kereslet. Minden esetre a hatóságok nem tervezik a játék betiltását.

Szerveződnek a kiberbűnözők

Hír | 2005.07.12 21:52

A McAfee által készített virtuális kriminológiai jelentés feltárja a számítógépes bűnözők hierarchiáját, valamint az általuk felhasznált új eszközöket. A McAfee szerint a kiberbűnözés vállfajai közül az adatlopás okozza a legnagyobb kárt, de a legnagyobb költséget a vállalatok számára még mindig a vírusok terjedése okozza. Az egyes felhasználók adatainak ellopásán túl a vállalatok titkos információi is lehetnek célpontok. Amíg a vírusok egyszerű bizonyítási kísérletekként kezdték, mára a bűnözők elsődleges eszközeivé váltak. Számos bűnöző gépek ezreit megfertőzve hoz létre "droidhálózatokat", amelyek ezentúl egységes támadások intézésére alkalmasak. Ilyen hálózatok már akár 200-300 dolláros óradíjért is bérelhetőek. Az internet ugrásszerű üzleti felhasználásának robbanásszerű megnövekedése szintén vonzó területté tette a bűnözök számára – 2004-re az e-kereskedelem 70 milliárd dolláros forgalmat jelentett, ami 24%-os növekedés 2003-hoz képest. A jelentés kitér az amatőr elkövetők professzionális virtuális bandákba szerveződésére is. 2000 előtt magányos bűnözők követték el a számítógépes bűncselekmények többségét, többnyire azért, hogy ismertséget vívjanak ki a virtuális világban. Az elmúlt években azonban az amatőrök mellett színre léptek a profi bűnözők is. Ennek oka a nagy pénzügyi nyereség, amelyet az internet segítségével viszonylag kis rizikó mellett elérhető. Az "Operation Firewall" fedőnevű akció során az amerikai és kanadai hatóságok 28 ember letartóztatását jelentették be hat országban, akik egy szervezett bűnözői csoport tagjai voltak. A csoport hitelkártyaadatokkal kereskedő weboldalakat üzemeltetett, összes 1,7 millió kártya adatait vették és adták tovább. "Ahogyan a vállalatok az egyre inkább hálózati és információalapú gazdaság felé fejlődnek, úgy nő a bűnözők előtt álló lehetőségek száma is, hogy kihasználják a hálózatok sebezhetőségét" -- mondta Chris Christiansen, az IDC program alelnöke. "A bűnözők kilétének és támadási módszereinek megértése nagyszerű betekintést enged a telepítendő biztonsági rendszerek és szabályzatok iránti igényekbe."

Közeleg a Windows Longhorn béta

Hír | 2005.07.11 11:30

Hamarosan megjelenik a Windows Longhorn első bétaverziója. A Longhorn beta 1-es változata július végén lesz elérhető, ellentétben a korábban beharangozott június 30-i időponttal. A beta 1 fejlesztése már az utolsó fázisban van, gyakorlatilag az utolsó hibák befoltozásán dolgoznak a redmondi fejlesztők. Sok látványos újdonságot nem fogunk látni ebben a változatban, ugyanakkor tökéletes alapot nyújt arra, hogy a fennmaradó közel egy év során a driver- és szoftverfejlesztők a lehető legjobb körülmények között folytathassák munkájukat. A legtöbb fejlesztőcsoport már régen elkészült a beta 1-be szánt kódjaival, most már csak néhányan dolgoznak a fennmaradó pár hiba kijavításán, amire még közel húsz napjuk van. A többi csapat már az 5200-as buildek kódját írja, ami már csak a beta 2-ben kerül felhasználásra. A második béta várhatóan novemberre lesz kész, és a vállalat úgy tervezi, hogy ez lesz az a verzió, amitől valamennyi felhasználónak le fog esni az álla. Ezt a kiszivárgott képernyőfotók is alátámasztják, a béta 2 ugyanis már tartalmazza a látványos Aero felhasználói felületet. Noha a Microsoft a következő generációs Windows futtatásához legalább 3 GHz-es processzort és 512 megabájt memóriát ajánl, a szoftver az első tesztek szerint gyengébb gépeken is elindul, akár 128 megabájt memóriával is beéri. A kisebb teljesítményű rendszereken azonban nem lesz elérhető a Longhorn összes új funkciója, összességében a megjelenés sokkal jobban hasonlítani fog a Windows XP-re, mint a Longhornra. A Microsoft programozói úgy alakították ki a Longhornt, hogy annak grafikus megjelenítési képességei igazodhassanak a számítógép teljesítményéhez. A hírek szerint négy különféle megjelenítési séma közül választhatnak majd a felhasználók, amelyek közül a legerősebb gépekhez igazított "Aero Glass" csúcsváltozat háromdimenziós hatásokat és áttűnéseket is tartalmaz. A "To Go" kódnevű megjelenítési sémát kifejezetten noteszgépekhez igazították, ez kevesebb speciális effektust tartalmaz. A Longhornban is lehetőség lesz arra, hogy a Windows XP-hez vagy Windows 2000-hez hasonló grafikus felületen dolgozzunk, ez a "Classic" beállítás.

Új NFL játékok

Hír | 2004.12.14 09:26

Az EA Games aláírt egy szerelmes levelet a Nemzeti Futball Ligával, amely szerint az elkövetkezendő öt évben NFL játékokat jelentethet meg a nagy játékkiadó, természetesen a valódi csapatok, stadionok, stb. felhasználásával egyetemben.

3 év börtön a lesifotósoknak

Hír | 2004.11.14 09:39

Pár nappal elezőtt az új-zélandi Bíróság egy olyan jogszabályt léptetett életbe, melynek értelmében a kamerás mobiltelefonnal rendelkezők annak "illegális" felhasználása okán 3 év börtönbüntetéssel sújthatóak, 2005-től. Korábban csak pletykaként szerepeltek efféle gondolatok, miszerint a szoknya alá egy kép erejéig becsempészett mobiltulajdonosokat büntetés sújthatja. Szó volt kameraszoftver-blokkoló programokról hivatalos intézményekben, azonban Új-Zéland bíróságának döntése értelmében aki valakiről annak beleegyezése nélkül bármilyen intim helyzetet ábrázoló fotót készít, publikál, 3 évnyi börtönbüntetéssel sújtható.

Gonoszkodik a VU Games

Hír | 2004.06.22 12:24

A Vivendi Universal Games újabb gonoszságot követett el: 350 alkalmazottnak tette ki a szűrét (ez közel 40%a az amerikai részlegüknek), ezzel meg is szűnt a Bellevue fejlesztő csapat. Ők voltak az utolsók, akik még a Sierra Studios zászlaja alatt adták ki játékaikat. A VU Games azért még tervezi a név felhasználását, úgy, mint azt az Infogrames Entertainment tette az Atari-val.

Megjelent az ETCC 2003

Hír | 2003.10.31 17:03

A Hungarian Sim World csapatától Toya mester kíván szólni hozzátok! Hallgassátok kellő odafigyeléssel és tisztelettel az urat :) "Végre megjelent a RaceSims Revolution régóta várt mod-ja az F1 Challenge 99-02-höz. Az ETCC 2003 MOD az Európai Túraautó Bajnokság (ETCC) 2003-as szezonjából tartalmazza az összes autót és csapatot. A MOD a következő tulajdonságokkal rendelkezik:

  • 16 csapat és 38 autó
  • 7 különbözõ autó modell, egyedi belsõ nézettel és fizikával (Alfa 156 GTA, BMW 320i E46, Volvo S60, Seat Toledo Cupra, Honda Civic Type-R, Skoda Superb és Audi A4)
  • valós fizikai modell a 2003-as ETCC autók valós specifikációi felhasználásával
  • valós túraautó hangok különbözõ külsõ és belsõ hangokkal
  • teljesen átdolgozott AI viselkedés
  • valós beállítási opciók és módosított telemetria program
  • új vizuális effektek
  • professzionálisan kialakított menü grafika és indítási program
  • és további érdekességek... További részletekért ide kell ellátogatni, magát a finomságot innen lehet letölteni!

  • Matrox kártyák a láthatáron

    Hír | 2003.04.24 12:12

    A kanadai illetőségű Matrox cég, ma két teljesen új grafikus vezérlőt jelentett be. A Millenium P650 és P750-es kártyákat elsősorban professzionális 2/3D-s felhasználásra ajánlják. Az új Millenium család, a tavasszal debütált Parhelia chipkészlet továbbfejlesztett változatára, a Parhelia LX-re épül. Főbb paramétek, 8 szoros AGP, 128 bites memóriabusz, 64 Mbyte DDR SDRAM és DVI csatlakzó. A Millenium P750-es, ráadásul egyszerre három megjelenítőt is támogat. A P750-ért 235 dollárt, a P650-ért mindössze 169 dollárt kell majd kifizetnünk.

    Bad Boys játékok!!!

    Hír | 2003.02.06 15:54

    Az Empire Interactive megszerezte a Bad Boys filmek felhasználási jogait. Ennek köszönhetően máris bejelentették, hogy két játékos is készítenek ezen a témán PC-re, és különféle konzolokra. Egyelőre csak annyit lehet tudni róluk, hogy az első PC-s megvalósítás valamikor idén karácsony körül érkezik...

    !!!KÖZLEMÉNY!!!

    Hír | 2002.12.13 22:43

    Az IDG Magyarországi Lapkiadó Kft. ezúton értesíti azon GameStar előfizetőket, akik a mai nappal Gamer magazint találtak postaládájukban, hogy a nevezett sajtótermék tudta és beleegyezése nélkül került számukra kipostázásra. A kiadó ettől az "akciótól" teljes mértékben elhatárolódik, és természetesen biztosítja minden kedves ügyfelét, hogy adatait nem ő bocsátotta a kipostázást végző cég rendelkezésére, továbbá minden szükséges lépést megtesz annak érdekében, hogy a GameStar magazin előfizetői címlistájának jogtalan felhasználását azonnali hatállyal megakadályozza.

    Szuperszámítógép Opteron procikkal

    Hír | 2002.10.21 16:42

    A Cray szuperszámítógépekkel foglalkozó cég a mai napon bejelentette szándékát, miszerint a világ legerősebb gépét kívánják megépíteni, az AMD hamarosan megjelenő Opteron processzorának felhasználásával. A 90 millió dolláros projekt (egyelőre csak "Red Storm"-ként emlegetik) legnagyobb ellenfele a már üzemelő NEC Earth Simulator, melynek teljesítménye közel 100 teraflop. Ha bekövetkezik a trónfosztás, a verseny egyik legnagyobb győztese az AMD, azaz a processzorok gyártója lehet.

    Avast! Home Edition 3.0.483

    Hír | 2002.09.04 07:18

    Elkészült az Avast! Home Edition nevezetű vírusirtó legújabb változata! Ez, egy mára már teljesen elfogadott program, még a legnagyobbakkal is felveszi a versenyt! Különlegessége, hogy otthoni felhasználásra teljesen ingyenes! Ha érdekel, innen letöltheted te is!

    Új játék Trevor Chan-től!

    Hír | 2002.04.12 12:42

    Az AVault forrása szerint, Trevor Chan, a Capitalism játékok atyja, egy teljesen új game megalkotásán szorgoskodik. A Phantagram gondozásában, valamikor 2004 elején megjelenő alkotásnak egyelőre nincs végleges neve. Azt már tudjuk, hogy a szimulációs és legsikeresebb RPG játékok legjobb vonásait ötvözi majd, egy saját 3D-s engine felhasználásával. Lényegében egyébként egy étterem szimulátor lesz, melyben neked, mint vezetőnek mindenre oda kell figyelned, a legapróbb részletekig. Némi további infó, és az első képek reményében látogass el ide!

    Mercedes játékok várhatóak...

    Hír | 2001.09.07 10:04

    A TDK Mediactive az idei ECTS-sen bejelentette, hogy megvette a jogokat a Mercedes-Benz gyártányok (legyen az autó, motor, görkori, vagy bármi egyéb) játékokban való felhasználásáról. Remélhetőleg a cég rengeteg ilyen programot csinál majd...Az első ilyen játék 2002-ben várható, a platformok egyelőre ismeretlenek.

    Discreet gmax részletek!

    Hír | 2001.08.13 17:17

    A tegnap befejeződött QuakeCon versenyen a Discreet bejelentette, hogy a már régebben bemutatott gmax nevezetű "kiegészítő készítő" programjuk, egyéni felhasználásra teljesen ingyenes lesz. Ez tulajdonképpen a 3DSMax butított verziója, mellyel azért készíthetünk új karaktereket, objekteket, bizonyos programokhoz pályákat, stb. Lényegében csak akkor kell ezért vizetnünk, ha az "ezzel készített" játékot ki is akarjuk adni és pénzt is akarunk vele keresni.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)