Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1070

[MOVIE] Joint Task Force Így készül #4

Hír | 2006.08.04 16:23

Megérkezett a Joint Task Force című hazai fejlesztésű modern valós idejű stratégiai játék negyedik "így készül" videója. Ezúttal további négy percben mesélnek a Most Wanted Entertainment fejlesztői a játék különböző aspektusairól.

[MOVIE] Joint Task Force - Így készül #4

Hír | 2006.07.31 11:05

Megérkezett a hazai fejlesztésű Joint Task Force című stratégiai játék negyedik "így készül" kulisszák mögötti videója. A Most Wanted Entertainment stúdiójában készülgető alkotás pontos megjelenése továbbra sem ismert, de az idei negyedik negyedév a legvalószínűbb. Az új videóban főként a különböző egységekre helyezik a hangsúlyt.

Vivendis Pénzeszsák - WoW talicskázás

Hír | 2006.07.28 09:04

Egész jó kis gazda(g)sági tanulmányt lehetne írni a frissiben előkerült Vivendi pénzügyi jelentéséről. A számokból kiderül: idén se kell félni a cég fejeseinek, hogy nem lesz meg a negyedik Ferrari. De beszéljenek a nyers adatok. A Vivendi Universal több részlegből áll, ezek közül ami most Nektek fontos, az a Vivendi Games. Nevéből adódóan ez foglalkozik a játékainkkal. Többek között a Blizzard licenszek jogtulajdonosa is ez az ág, és ha azt vesszük, hogy a World of Warcraft tavalyi debütálása óta közel 7 millió előfizetőt számol, kétségtelen, hogy ez a legjövedelmezőbb ágazat a cég életében. Elég talán ha annyit mondok, hogy a 2005 üzleti évének második negyedévéhez képest a Vivendi Games potom 29.6%-os gyarapodást számol. Ez akárhogy is nézzük 162 millió euró, ami nem kevés. Most nem számolom át forintra, mert még nem vettem be a szívgyógyszeremet. Azért megemlíteném, hogy az Ice Age II is jó hasznot hajtott :) De hát az ugye filmlicensz... Közgazdászoknak érdemes átlapozni a többi számot is.

[MOZi] STAR TREK XI!!!!

Hír | 2006.07.22 22:09

2002. december 13-a után hihetlen hírről beszélhetünk a Trek-rajongók körében. Az Enterprise után senki sem tudta, tudhatta, hogy mi történik majd, lesz-e még új sorozat, vagy új film. Néhány hónapja kapott szárnyra egy olyan pletyka, mely szerint lesz következő film, amely pedig a The Original Series-t alapul véve James T. Kirk kapitány és első hegyesfülű barátunk, Spock első találkozását mutatja be. Nos, a sztorit illetően egy darabig még várnunk kell a forgatóköny-darabkákra, azonban a Star Trek 40. születésnapját ünneplendően előállt egy gyönyörű képecskével, és némi bizonyítékkal. Van élet a Nemesis és az Enterprise után, készül a STAR TREK XI, a tizenegyedik mozifilm!!!

Noha arról továbbra sincs információ, hogy pontosan miről szól a legújabb mozifilm, vulkáni logikával okoskodva feltehetően nem a TOS-érába kapcsolódik vissza ez a rész. Talán eljött az ideje a Voyager és a DS9 szereplőinek? Talán Enterprise-filmet láthatunk majd? Esetleg amolyan "vegyes" történetnek nézünk elébe? Netán az fordulna elő, hogy tényleg Kirk és Spock találkoznak a filmvásznon? (talán erre bizonyíték a fenti kép kék és sárga színe? kék, mint tudományos tiszt, sárga mint parancsnok?) Rengeteg és rengeteg kérdés. Ami jelen pillanatban biztos az az, hogy a rendezők J.J. Abrams és Damon Lindelof, a Star Trek XI pedig valamikor 2008-ban robbantja be magát a mozikba. Az első és eddigi egyetlen ajándék képecske némileg fentébb cibálható. Update: J.J. Abrams nyilatkozatot adott egy TV showban, amelyben új filmjéről is kérdezgették. Abrams úgy szólt, véleménye szerint a TNG-filmek iszonyatosak voltak, és úgy gondolta, nem szívesen csinálna filmet a DS9-ból vagy az Enterpriseból. Amikor erre azzal kérdeztek vissza, hogy "és a Voyagerből?", arra is csak azt felelte: abból sem igazán. E szerint úgy tűnik, mégis csak Kirk és Spock Csillagflotta-akadémián való találkozását kapjuk filmvászonra. Abrams elmondása szerint a forgatókönyv fele kész, és hihetetlenül izgalmas lesz. Nos, nekem személy szerint vannak kételyeim, de azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül. Azonban sokak mellett én is remélem, hogy tényleg leesünk majd a székről. Abrams reményei szerint pedig korábban mint sem gondolnánk, elmondása szerint ugyanis ha a Paramount belemegy, korábban jöhet a Star Trek XI.

Visszavásárolná részvényeit a Microsoft

Hír | 2006.07.21 15:34

Sikerei mellett a szoftvergyártó 2006 negyedik pénzügyi negyedévére az előző év megfelelő időszakához képest 24 százalékos profitcsökkenést jelentett be, és ismertette 40 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási tervét. A negyedik negyedéves jelentésben szereplő 2,83 milliárdos haszon messze elmarad a 2005 negyedik negyedévében felmutatott közel 3,7 milliárd dollártól. Ennek ellenére a bevételek meggyőző növekedéséről számolhatott be a Microsoft, mivel a 2,83 milliárdos adat már tartalmazza a különböző fejlesztések kiadásait és azt az adóterhelést, amely nélkül a részvények osztaléka elérhetné a 31 centet. Ez meghaladná a Wall Street előzetes 30 centes előrejelzését. Tovább >>

iPod-invázió az Appletől

Hír | 2006.07.21 13:44

Az Apple minden hónapban iPodok millióit adja el, azonban most arra készül, hogy további milliókkal növelje ezt a számot. Az újracsomagolt, raktáron maradt és javított készülékeket újra hadrendbe állítva, alacsony áron, extrákkal és egy év garanciával, no és ingyenes szállítással bocsájtja árúba. Példának okáért a negyedikgenerációs modellt, a 20 gigabájtos tárhellyel ellátott színes kijelzős darabot 200 dollárért árulják majd, ajándék dokkolóval. Ugyanez a változat, monokróm kijelzővel 170 dollárba kerül. Az iPod Shuffle ajándék hordtáskával és plusz akkumlátorcsomaggal 50 dolláros áron, míg a 2 gigabájtos iPod Nano plusz egy fülessel 170 dollárért lesz megvásárolható. Ugyancsak az Apple "inváziójához" kapcsolódó hír, hogy várhatóan már augusztusban kaphatóak lesznek az új iPod Nanok. A gépezet tavaly szeptember óta nem változott, így most az Apple beleerősít, és ezentúl amellett, hogy többféle színben is elérhető lesz a kütyü, 6, illetve 8 gigabájtos kapacitásra lesznek képesek. Az 5G iPodok 80 gigásra duzzadnak, azonban rossz hír, hogy a videózásra szánt gépezet tovább késik, némi technikai probléma miatt. Várhatóan januárban lesz elérhető.

Diablo trónkövetelője - Negyedik felvonás

Hír | 2006.07.21 12:19

Megérkezett a PC Games által Diablo trónkövetelőnek beállított titokzatos játékról készült kép újabb verziója, amelyen eggyel több részlet csodálható meg. Ezúttal a bal oldali részt érdemes jobban szemügyre venni. Az infoáradat csak jövő hétfőn érkezik.

LEGO Star Wars II - Az 5. epizód "legintimebb" pillanatai

Hír | 2006.07.21 07:28

Nos már korábban beszámoltak róla a fejlesztők, hogy milyen jellegű pályák kerültek be a nagy klasszikus negyedik epizódjának történetéből, s akkor megígérték, hogy hamarosan megtudjuk, hogy mi lesz a folytatásban. Ez most meg is történt, hisz már az ötödik epizód eseményeit feldolgozó pályák elkészítésének is a végén járnak a fejlesztők, így úgy érezték eljött az ideje, hogy megosszák a játékos társadalommal munkájuk gyümölcsét, persze csak vázlatosan. :-) "A Hoth bolygón vívott csata óriási motívum a film kezdéséhez, és abszolút nagy öröm ezt a csatát átvinni a LEGO világába," osztotta meg velünk Jonathan Smith, a TT Games Publishing igazgatója. "Az AT-AT-k óriási hatást gyakoroltak rám, mikor gyerekként először megpillantottam őket, majd pedig a LEGO modellek is -- csak úgy mint az AT-ST-k -- mindegyik annyira remek. Óriási móka volt a Hoth harcmezejét két játékos számára megalkotni, hogy óriási terület legyen bejárható, na és persze a történet vezetésre is nagyon büszkék vagyunk." David Perkinsont, a LucasArts producerét egyszerűen lenyűgözte az az átvezető, mely a film kedvenc momentumát ábrázolja. "Meg kell tudnod hogy is oldották meg, mikor Darth Vader azt mondja Lukenak: 'Én vagyok az apád' úgy, hogy ugye a LEGO karakterek nem is beszélnek, nem de? Nos semmit sem akarok előre elárulni, de hidd el nekem, hogy rögtön elröhögöd magad." A továbbiakat itt csekkolhatjátok. KÖTELEZŐ! Hamarosan jönnek a részletek a befejező epizódról. (Vagy azt már csak a játékból ismerjük meg? :-))

Negyedik Szabadfogású Számítógép verseny

Hír | 2006.07.18 11:31

A C3 Kulturális és Kommunikációs Központ idén szeptember 5-én negyedik alkalommal hirdeti meg az országos Szabadfogású Számítógép versenyt a 19. életévüket be nem töltött fiatalok számára (alsó korhatár nélkül). A verseny keretében lehetőség nyílik az ifjúság számára számítógépes tudásuk és kreativitásuk megmérettetésére, amelyért természetesen értékes díjakat nyerhetnek. A művek beküldésének határideje 2006. október 16. 24.00 óra. A Szabadfogású Számítógép versenyen bármilyen számítógépes alkotással indulni lehet, legyen szó saját fejlesztésű játékprogramról, honlapról, portálról, szoftverről, animációról, rajzról, zenéről vagy robotról, a műnek csak a pályázó képzelőereje szabhat határt. Olyan alkotások beérkezését várják a rendezők a számítástechnika különböző területeiről, amelyek szokatlan ötleteket, egyéni elgondolásokat, különleges megoldásokat rejtenek. Azon pályázatokat díjazza az informatikai szakemberekből, művészekből, pedagógusokból álló zsűri, amelyekben a fiatalok megszerzett tudásukat a leginnovatívabb, legkreatívabb módon tudták hasznosítani szokatlan, igazán egyedi megoldások alkalmazásával. A pályaműveket korosztályonként is értékeli és díjazza a zsűri. A verseny támogatóinak köszönhetően a versenyzők értékes díjakat nyerhetnek, amelyek segítenek tudásuk bővítésében és kreativitásuk fejlesztésében, így például számítástechnikai eszközöket, ösztöndíjat, mobiltelefont. A verseny díjazott művei 2006 decemberében megtekinthetőek lesznek a Jövő Házában egy nagyszabású kiállítás keretében. Néhány díjazott munka a 2005-ben rendezett versenyből:

  • idokepek.hu weboldal (Készítette: Maróti Árpád 16 éves és Szente-Varga Bálint 16 éves): A baráti társaság olyan honlapot üzemeltet, amely Magyarország pillanatnyi időjárását jeleníti meg. A készítők az ország minden tájáról begyűjtik az időjárási adatokat, kihasználva az internet közösségkovácsoló erejét.
  • Joey és Jack háromdimenziós animációs film (készítette: Ureczky Bálint 18 éves): 18 perces humorban is bővelkedő alkotás, amelyen két éven keresztül dolgozott a pályázó. Teljes egészében amatőr eszközöket alkalmaz, a végeredmény azonban igazi szórakoztató közönségfilm. A 2005-ös <19 Szabadfogású Számítógép versennyel kapcsolatos további információ megtalálható a verseny honlapján: verseny.c3.hu.

  • Crysis - csak 2007-ben

    Hír | 2006.07.14 12:35

    Bár a Crytek az E3 alkalmával még azt ígérte, hogy amennyiben arra mód van, mindenképp az idei év végén jelenik meg a Crysis, most olybá tűnik, hogy egyedül a Battlefield 2142 lesz az az FPS, amely még idén a boltokba kerül. A S.T.A.L.K.E.R., a Hellgate: London és az Enemy Terrority: Quake Wars trióhoz negyedikként a Crysis csatlakozott - ez a négy FPS idén már biztosan nem jelenik meg. Bizonyíték itt.

    Összeolvadna a Nokia és a Siemens

    Hír | 2006.06.19 15:27

    A Nokia és a Siemens összeolvasztaná telekommunikációs hálózati eszközök üzletágát egy 30 milliárd dolláros megállapodás értelmében. A lépésre minden bizonnyal az egyre éleződő árháború miatt szánta el magát a két óriásvállalat. Az elmúlt évtizedben tapasztalt robbanásszerű növekedés is lassulóban van. Ha az üzletet sikerül megkötni, a világ harmadik legnagyobb hálózati eszközökkel foglalkozó konszernje jöhet létre az Ericsson, valamint a Lucent és Alcatel által közösen formált közös vállalat után. Ez utóbbi kettő nagyjából három hónappal ezelőtt jelentette be összeolvadási szándékát. Hasonló nyomás nehezedik a Motorolára is, amely így a negyedik helyre kerülne. Tovább >>

    Késik a Pacific Storm

    Hír | 2006.06.12 14:50

    Némi késésre számíthatnak azok, akik már nagyon várják a Pacific Storm című második világháborús valós idejű stratégiai játékot. Eredetileg úgy volt, hogy idén a második negyedévben érkezik, de azt mindenki jól látja, hogy ez már nem fog bekövetkezni. Éppen ezért a Buka terméklapján ezt átírták negyedik negyedévre. Ennél többet nem tudunk, így azt se, mi a késés oka.

    Kiegészül a Rush for Berlin - Fuss a bombáér'

    Hír | 2006.06.08 11:09

    A Deep Silver bejelentette, hogy a napokban megjelent Rush for Berlin című háborús stratégiai játék kiegészítője már javában készül a hazai Stormregion berkeiben. Egyelőre annyit tudni róla, hogy Rush for the Bomb alcímmel rendelkezik, és valamikor idén a negyedik negyedévben jelenik meg. Továbbiak várhatóak hamarosan.

    [MOVIE] Switchfire - A titokzatos járműcsodák

    Hír | 2006.06.01 18:24

    Felbukkant egy eleddig ismeretlen játék, a Switchfire. A címéből következtetve valami akcióról lehet szó, amiben tizenöt pálya és sok-sok fegyver található, amelyeket az idő előrehaladtával fejleszthetünk is. A többit majd elmondja az alábbi E3-as videobemutató. A megjelenés a negyedik negyedévre várható.

    LEGO Star Wars II fejlesztői napló #3 - Íme a negyedik epizód

    Hír | 2006.05.25 18:01

    Gőzerővel dolgoznak mind a LucasArts, mind pedig a Traveller's Tales emberei a LEGO Star Wars II: The Original Trilogy elkészítésén, és most eddigi munkájukról beszéltek, egészen pontosan megkezdték a helyszínek bemutatását, köztük is természetesen a negyedik epizóddal, melynek megalkotása már a végéhez közeleg. "Imádom nézni a Mos Eisley bárában fellelhető karaktereket, ahogy most LEGO alakban kelnek életre," kezdte mondókáját Jonathan Smith, a TT Games igazgatója. "A karaktermodellezőnk lenyűgöző munkát végzett az arcok megalkotásán, garantáltan mindenki arcára mosolyt csalnak majd a karakterek, mind a Star Wars, mind pedig a LEGO kedvelőinek is. A Bith banda karakterei nagy kedvencek, melyek arcai akár a karakterépítgetős részben is a kezünkbe kerülnek." "Az X-Wingek pilótafülkéjébe ülni, TIE harcosok ellen csatázni, na és persze a Halálcsillag megsemmisítése rendkívüli élményt biztosítanak majd a rajongók számára, valamint a Halálcsillag pályájára való átvezető valami fantasztikus!" - tette hozzá David Perkinson a LucasArts rendezője. Úgy tűnik a fiúk ismét kitesznek magukért, ám ez még mindig nem minden, ugyanis akik szeretnének mindent megtudni, amit ezek az úriember elárultak, azok itt megtalálhatják a teljes naplót. Gyere Han, vegyél fel!!! :-D Hamarosan jön az ötödik epizód leírása. ;-)

    [MOVIE] Splinter Cell: Double Agent

    Hír | 2006.05.19 14:12

    Lám ismét egy E3-as videó, ezúttal a Splinter Cell negyedik részéből. A film röpke másfél perc, ám nagyon zúzós jelenetekbe enged bepillantást. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

    Broken Sword 4 - a sorozat megállíthatatlan

    Hír | 2006.05.14 16:42

    Másfél nappal az E3 után érkezett meg a Broken Sword sorozat negyedik részét reklámozó rövidke videó. Jogosan kérdezhetnénk, hogy mi fér bele cirka 10 megába... háááát, valóban nm sok. Az viszont kiválóanlátszik, hogy unatkozni nem fogunk: a grafika egész szépen fejlődött, bár a textúákra még ráférne egy kis tupírozás - a videó végén még egy megjelenési dátumot is láthatunk, mely szerint idén szeptemberben kerül a boltok polcaira. Amíg nem jön a demója, nézegesd ezt:

    [FUN] Chacarron - a félisten tarol :)

    Hír | 2006.05.09 18:20

    No kérem, nem mondhatnám, hogy újdonságról van szó, de a nagy hírezgetés / olvasgatás közben úgy gondoltam nem árt egy kis kikapcsolódás. Chacarron névre hallgat egy videócska, ami szerintem különlegesebb kommentárt nem igényel. A srácnak nemcsak a mozgáskultúráját, de a hangját is érdemes analizálni - hihetetlen, hogy ma mi mindenből lehet pénzt csinálni :P Egyébiránt először azt hittem csak torzítottáka hangját - pontosabban újraszinkronizálták mókás emberek. De nem, a csávó ilyen, ezt a zenét tolja, és máris megvehető egy maxi lemeze, amin ez a "muzsika" van négy változatban!!! Elsőre szánalmas, másodszorra elgondolkodtató, harmadikra már mosolyogsz, negyedikre pedig már nem nagyon bírod ki röhögés nélkül! Erre tessék :)

    Resident Evil 4 - csak szeptemberben!

    Hír | 2006.05.09 10:42

    Nos, a januárban fölfedezni vélt infók szerint a Resident Evil 4-nek PC-re már meg kellett volna jelennie. Minthogy ez nem történt meg, joggal vetődhet fel a kérdés: mi van? A nagy-britanniai Ubisoft jelenti - a negyedik rész csak szeptemberben érkezik meg PC-re. Bizonyíték itt.

    THQ: Jó eladások, csökkenő nyereség

    Hír | 2006.05.08 22:25

    A THQ játékkiadó is nyilvánosságra hozta elmúlt pénzügyi évére vonatkozó adatait. A vállalat 28,5 millió dollárral kevesebb nyereségről számolt be a 2006. március 31-én zárult egy éves időszakáról, mint tette azt egy évvel korábban. Ennek ellenére ami az eladásokat illeti, ez volt a tizenegyedik olyan év a kiadó történelmében, melyben magasabb adatokat értek el az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A nyereség a tavalyi 62,8 millió dollárról 34,3 millióra csökkent, míg a bevételek 756,7 millió dollárról 806,6 millióra nőttek. A vállalat szerint a nyereségcsökkenős fő okaiként a konzol fronton bekövetkező generációváltás érdekében végzett kutató és fejlesztő munkák sorolhatók fel, amelyek más nagy kiadók, így az Electronic Arts és a Ubisoft költségvetését is nagymértékben befolyásolta. Az elmúlt időszak legnépszerűbb termékeinek a The Outfit második világháborús lövöldözős, illetve a WWE Smackdown Vs Raw 2006 játékok bizonyultak. Ezzel szemben a Full Spectrum Warrior: Ten Hammers nem hozta a hozzá fűzött reményeket. A THQ szerint az áprilisban kezdődött 2007-es üzleti évben 900-950 millió dollár bevételt könyvelhetnek majd el. Olyan játékok várhatóak ebben az időszakban, mint a GTR, a Company of Heroes, a Titan Quest, a Supreme Commander, és a Warhammer 40,000 Dawn of War – Dark Crusade. A vállalat által fenntartott belső fejlesztői stúdiórendszerben összesen 1200 alkalmazottat foglalkoztatnak.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)