Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 107

14,1 inches óriás-e-book az LG Philipstől

Hír | 2006.08.26 15:38

Az LCD képernyők ma már lassan csak egy letűnt kor árnyákéra emlékeztetnek. A jövőt jelentő elektronikus papír úgy tűnik mindent letaszít majd a trónról.

Elérkezett a fejlesztések következő lépcsőfoka az alábbi szerkezet megjelenésével. Az LG Philips nemrég mutatta be az óriási, 14,1 inches WXGA-módban használható e-bookját. Az egészen szenzációs eszközt szövegek olvasására és fotók nézegetésére ajánlják, másra egyelőre a 300 miliszekundumos válaszidő miatt nem alkalmas. Érdemes továbbá megjegyezni, hogy természetesen flexibilis kütyüről van szó, így tekerhetjük és gyűrhetjük is.

25 éves az IBM PC

Hír | 2006.08.13 11:32

Bár a személyi számítógépek már a hetvenes évek óta jelen vannak, az IBM bizony "csak" 1981. augusztus 12-én dobta piacra első "PC" kialakítású masináját. Ekkor indult meg a számítógépek tömeges térhódítása. A Yahoo készült egy kis történelmi áttekintéssel a jeles alkalomra. Az első gép 1600 dollárba került és IBM 5150 PC névre hallgatott. Meghajtók és monitor nélkül is nagyjából tíz kilót nyomott, ami végül is nem sokkal több a mostani monstrumokénál, de ha figyelembe vesszük a teljesítményét, bizony sokat fejlődött azóta az iparág. A kizárólag olvasásra használható memóriája (ROM) 40 kilobájtos volt, míg RAM-ból alapból 16 kilobájtot mellékeltek, ám ezt akár 256 kB-ra is bővíthettük. Ekkoriban még a 160 kilobájtos floppy lemezek voltak divatban, amelyek csak az 5,25 hüvelykes foglalatba fértek bele (ekkora hely kell most egy DVD olvasónak). Érdekes, hogy a billentyűzet is nagyjából három kilót nyomott. Mindehhez társult egy 11,5 hüvelykes monokróm (fekete-fehér vagy fekete-zöld) monitor, amely képes volt egy képernyőn akár 25 sornyi szöveget is megjeleníteni! Nos, a mai barebone rendszerek és 12 hüvelykes noteszgépek mellett ezek a specifikációk mulatságosnak hathatnak, de ezt követően rohamosan terjedni kezdett a PC, s elnyomott minden más vetélytársat (Amiga, Mac). Teret nyert a Microsoft Windows. Sokan visszasírják a régi időket, de hát haladni kell a korral és még sorolhatnánk a közhelyeket :) Boldog szülinapot kívánunk a PC-nek!

Exkluzív - Sam & Max interjú

Hír | 2006.07.19 19:32

Egyik nagy kedvencem, az ezer és egy éve készült LucasArts féle kalandjáték, a Sam & Max volt. Szerencsére készülget a folytatása, ráadásul epizódikus tartalom keretében, amit szintén kedvelek. Úgy gondoltam kérdezgetek pár dolgot az új játékról, hátha nem csak engem érdekel :) Sok érdekességet elárultak, azt is, hogy még hat epizód biztosan lesz!!! De a többit a cikkben találod alant. Jó olvasást!

GameStar: Mennyi epizódikus tartalom van már a fejetekben? Minimum háromra tippelek. Tudnál valamit mondani erről? Dave Grossman: A Sam & Max első szezonja hat különálló epizódból épül fel, mindegyik több esetet fog körbe, és egyenként is játszhatóak lesznek. De az esetek kapcsolatban állnak egymással egy még nagyobb sztori keretében, mely végülis átfogja a teljes szezont.
Erre tessék »

Rendhagyó Nintendo ajándék Bush-nak

Hír | 2006.07.06 10:45

A Nintendo már egy nappal az amerikai elnök születésnapja előtt megajándékozta George W. Bush-t, méghozzá igencsak rendhagyó módon. A játék- és konzolfejlesztő vállalat egy DS Lite hordozható játékgépet, valamint egy Brain Age című játékot rejtett el az ajándékcsomagban. Utóbbit azzal a szlogennel hirdetik, hogy "Tornáztasd az agyad legalább napi egy percben". Azt azonban nem tudni, hogy a ma hatvanadik születésnapját ünneplő Bush játszik-e egyáltalán videojátékokkal. Az már korábban kiderült viszont, hogy rendelkezik iPod zenelejátszóval az elnök úr. Íme a levél, melyet a csomaghoz mellékelt a Nintendo: "Kedves Bush Elnök úr! Boldog születésnapot! Ne aggódjon, hatvan évesnek lenni egy igazán izgalmas mérföldkő az ember életében. (...) Ha még fontosnak tartja elméjének élesítését, kérjük fogadja tőlünk szeretettel az új Nintendo DS Lite rendszert egy 'Brain Age: Tornáztasd az agyad legalább napi egy percben' című játékkal. (...) Ha még soha nem játszott videojátékokkal, semmi gond. A Brain Age része az új Touch Generations márkánknak, amely lehetővé teszi a könnyű használatot bármilyen korosztály számára - függetlenül a játékosok tapasztalatától. Nyilvánvalóan nincs túl sok ideje ilyesmire, de pontosan ezért lesz nagyszerű szórakozás a Brain Age. Napi néhány perc játék elegendő agyunk karbantartására. Olyan kategóriák közül választhat, mint a matematika vagy az olvasás és memorizálás. Próbálja ki őket, és figyelje meg a napról napra javuló eredményeit! Több mint száz sudoku kirakós feladvány is helyet kapott a játékban, amelyekkel egyszerűen elütheti az időt az Air Force One fedélzetén eltöltött következő hosszabb utazása során. Reméljük, örömét leli a játékban és az új konzolgépünkben. Még egyszer boldog születésnapot kívánunk! A Nintendo csapata"

Érkeznek a gondolatolvasó számítógépek

Hír | 2006.06.27 09:03

Felemelt szemöldök, furcsa nézés, fejbólintás - számunkra egyértelmű gesztusok, s hamarosan a számítógépek is képesek lesznek ezeket értelmezni. Angliai és amerikai tudósok emberi érzelmeket felismerő számítógépen dolgoznak egy ideje. Véleményük szerint gyakorlatilag gondolatolvasásról van szó, legalábbis a gondolatok arcra történő kivetülésének észleléséről. "Az általunk kifejlesztett rendszer képes az arcon tükröződő érzelmi állapotok igen széles skálájának felismerésére, s ehhez mindössze egy fejre irányított kamerára van szükség." - mondta Peter Robinson, a cambridge-i egyetem professzora. Tovább >>

Világpremier: Athlon 64 FX-62 és nForce 5 teszt

Hír | 2006.05.23 15:36

No kérem, nemrégen bejelentették, mi meg leteszteltük jól :) Az AM2 tokozású AMD Athlon 64 FX-62 processzor és az azt támogató nForce 5 platformcsalád elég komoly teljesítményt nyújt, a következő GameStar magazinban például láthattok egy videót a CellFactorról, melyet ezzel a szerény vassal, és egy PhysX kártyával készült. De ne szaladjunk ennyire előre, a cikket olvassátok el jól! "Az első érdekes újdonság a LinkBoost: amennyiben nForce 590 SLI lapkakészletű hardverrel rendelkezünk, és GeForce 7-es VGA kártyánk van, 25 százalékkal emeli a PCI-Express foglalatokat kezelő MCP és SPP lapkák közti buszsebességet." A teljes cikket testvérlapunk oldalán találhatod meg, itt. Jó olvasást!!!

2 GB-os MMCmicro a Samsungtól

Hír | 2006.04.20 16:25

A Samsung Electronics a napokban mutatta be legújabb sikertalálmányát. Az ő nevükhöz fűzhető ugyanis, hogy megalkották az első 2 GB-os MMCmicro memóriakártyát, amelyeket mobiltelefonokba szánnak. A kártyák négy, egyenként 4 gigabites NAND-flash egységből állnak.

Az igen kicsiny, 14x12x1.1 miliméter méretekkel rendelkező MMCmicro kártyákra megközelítőleg 12 órányi mobilra optimizált videó fér majd. Mégjobb, hogy a gyors írási és olvasási sebességeknek köszönhetően 3 órányi film átmásolása csupán két percbe telik majd.

Starforce - már a driverekben is

Hír | 2006.03.21 17:30

A Futuremark fórumain is felpezsdült az élet azok után, hogy egy újabb Starforce "érdekességet" fedeztek fel. Az egyik driver telepítés közben úgynevezett RINGO, vagyis teljes körű hozzáférést kér az operációs rendszerhez, vagyis adminisztrátori jog szükséges a driver feltelepítéséhez. Ez azt jelenti, hogy a driver bármikor hozzáférhet a rendszerhez, függetlenül attól, hogy játszunk-e épp Starforce másolásvédelemmel ellátot játékkal, vagy sem. Így gyakorlatilag a Starforce driver bármit megtehet, akár azt is, hogy önkényesen újraindítja a számítógépet, amikor úgy érzékeli, hogy másolásvédett tartalmat próbálunk lemásolni. Az újraindítás tehát teljesen váratlan, minden mentetlen adat elvész. A Starforce ráadásul eltávolította a DPM (data protection manager - adatvédelmi menedzser) olvasást, ami azonban rengeteg, nem Starforce védelemmel ellátott játékban megtalálható, ami közvetett módon lehetetlenné teszi játékainkról a legális biztonsági másolat készítését is. A védelem ráadásul arra is képes, hogy blokkolja más driverek elérhetőségét. Sok hardver eszköz igényli például a PIO (programozott ki- és bevitel) módot, aminek hiányában sok esetben túlmelegedhet a processzor, ami szintén újraindítást, illetve teljesítménycsökkenést eredményezhet.

[CeBIT] Alternatív megoldás a HD-DVD és a Blu-ray mellett

Hír | 2006.03.13 13:04

Az újgenerációs optikai tároló formátumok körüli felhajtás a CeBIT-en tovább növekedett. A figyelmet azonban elvonta egy harmadik szereplő, akik olcsóbb megoldást kínálnak. A Versatile Multilayer Disc (VMD) névre keresztelt rendszer ugyanazon a vörös lézer technológián alapul, mint a jelenlegi DVD-k. A Blu-ray és a HD-DVD ezzel szemben kék színű lézert használ az adatok olvasására és írására. A szín az égetett jelek nagyságát határozzák meg, a jelenlegi vörös jóval nagyobb lyukakat éget a lemez felületébe, mint a kék, így utóbbi ugyanakkora helyen sokkal több adat tárolását teszi lehetővé. A jelenleg forgalomban lévő DVD 4,7; a HD-DVD 15, míg a Blu-ray 25 gigabájt adat tárolását teszi lehetővé egy rétegen. A magas minőségű (videó) tartalmak nagyon nagy területet igényelnek, ezért a tárkapacitás kulcsfontosságú. A New Medium Enterpise londoni székhelyű vállalat egy alternatív megoldással rukkolt elő. A VMD gyakorlatilag olyan DVD technológia, amely kettőnél jóval több réteget használ fel. A VMD akár 10 réteget is tartalmazhat, ami összesen közel 50 gigabájos kapacitást jelent. A technológia nagy előnye, hogy olcsó: az olvasó egység nagyjából 150 dollárért előállítható, míg a Blu-ray és HD-DVD esetében ez az ár 500 és 1000 dollár között mozog. A CeBIT kiállításon be is mutatták az első VMD lejátszó prototípusát. A vállalat szerint már a harmadik negyedévben megkezdődhet az első kereskedelmi változat piacra vezetése.

Az NME szóvivője leszögezte, hogy nem kívánnak a "nagyok" útjába állni. "Vállalatunk elsősorban Kínában és Indiában szeretné népszerűsíteni termékeit, ezt követően pedig Kelet-Európa, Oroszország és Dél-Afrika irányába mozdulnánk el. Ez bőven elég egy olyan kicsi társaságnak, mint mi." A vállalat máris aláírt több tartalmi megállapodást indiai és kínai székhelyű társaságokkal. Az Eros Group például 2600 úgynevezett bollywoodi filmet jegyez. Bollywood India hatalmas filmgyártó központja, melynek alkotásait a térség milliárdnyi lakosa nézi, így aztán fontos tényező. 2006 végére a megállapodás értelmében mintegy 50 ilyen alkotás jelenhet meg VMD-n. Kínában a tervek szerint összevonná üzleti tevékenységeit az ottani székhelyű E-World Technology vállalattal, amely a már piacon lévő Enhanced Versatile Disc (EVD) kifejlesztését tudhatja maga mögött. Az összevont vállalat két elektronikai gyártóval dolgozna együtt, hogy olyan lejátszót fejleszthessenek ki, amely mindkét HD formátumot támogatja, s emellett a DVD és CD olvasását is probléma nélkül megoldja. Az NME szerint létezik egy olyan vásárlói középréteg, amely igényelné a HD tartalmak által nyújtotta lehetőségeket, de nem kíván költeni az egyelőre méregdrága HD-DVD vagy Blu-ray lejátszókra. Ők képezik a vállalat fő célcsoportját.

[MOVIE] Cold War

Hír | 2005.09.22 21:52

Ma este sem maradunk további érdekességek nélkül, hiszen a DreamCatcher gondozásában készülő TPS több mint három percnyi nyálcsorgatóval kívánja lefoglalni a sávszélünket. A Cold War storyját George Chastain producer kommentárjában próbálják feltárni előttünk. További olvasás helyett izzíthatjátok azt a bizonyos droidot:)

Olvasói Cikkek #18

Hír | 2005.09.13 12:44

Újabb összeállítás a Ti műveitekből. Ezúttal a múltból (igen a tetemes lemaradsáunkból) szemezgettem. Ismét ó olvasást, és ne feledd, ha Te is akarsz írni cikket, klikk ide! Ezúttal nektek köszönjük a műveket:

ivanszky, joiner, Makker, Pirate,
Porker, tigeroo, Villi16, Zoly

Olvasói Cikkek #17

Hír | 2005.09.12 14:55

Itt volt már az ideje, egy újabb eresztés olvasói cikk posztolásnak. Berkenye mesterrel nekiláttunk hát, és elkezdtük átveséni a tetemes lemaradásunkat. Az elmúlt napokban többeknek elküldtük, hogy miért is nem felelt meg művük, miért nem kerültek ki az oldalra. Aki nem kapott levelet, és korábban felvett cikket, annak hamarosan megjelenik az irománya. Köszönjük továbbra is a türelmet. Jó olvasást, és ne feledd, ha Te is akarsz írni cikket, klikk ide! Ezúttal nektek köszönjük a műveket:

Censer, Danyi, fojesz, Nikk, ragyast,
Sim, tincsi, Varga Jenő

[MOVIE] Harry Potter 4

Hír | 2005.09.02 11:09

Az Electronic Arts kiadott egy újabb trailert a Harry Potter and the Goblet of Fire-ből, mely köztudottan az azonos című Rowling-regény alapján készülő film játékadaptációja. Pont most kattantam rá újból a sorozat eddigi részeinek újbóli elolvasására, hisz hamarosan, november környékén mutatják be a mozikban a negyedik részt és ez a játék is akkortájt jelenik meg.

[MOVIE] Harry Potter 4

Hír | 2005.07.19 21:31

Épp ma délután fejeztem be az ifjú varázslótanonc legújabb kalandjait boncolgató könyv olvasását, és lám, máris megérkezett a legújabb videó a novemberi film kapcsán boltokba kerülő játékból. A Tűz Serlege alcímet viselő negyedik game is a ma már emlegetett Electronic Arts gondozásában jelenik meg, csakúgy, mint az eddigi három HP gamma. Bár egyik sem volt tökéletes, a végigjátszásukra szánt néhány órára szerintem kiváló szórakozást nyújtottak, és véleményem szerint ez a negyedik rész esetében sem lesz másképp. Ja igen, alant a videó!

Szóról-szóra olvasás a mobiltelefonon

Hír | 2005.07.15 23:34

A Stanford University egészen meglepő, ugyanakkor mégis kézenfekvő módszert dolgozott ki azok számára, akik a mobiltelefonjukon hosszabb szövegeket is el szeretnének olvasni. A Rapid Serial Visual Presentation (RSVP) lényege, hogy a kijelzőn mindig csak egy szó jelenik meg, a másodperc törtrészéig látható, majd követi egy másik. A kifejlesztők szerint mivel a képernyőn egyszerre csak egy szó látható, azt könnyebb elolvasni, mint ha tele lenne írva és scrollozni kellene. A felhasználó természetesen maga döntheti el, hogy a szavak milyen sebességgel villanjanak fel a képernyőn, a legnagyobb sebesség választása esetén gyakorlatilag nem is láthatók. A Stanford kutatói szerint kis gyakorlás után az RSVP segítségével akár percenként ezer szó is elolvasható, lényegesen több mint scrollozással. A rendszer ráadásul intelligens, a tulajdonneveket például hosszabb ideig tartja a képernyőn, így azok megjegyzésére, értelmezésére több idő marad. Persze a készítők is elismerik, hogy az RSVP nem alkalmas mindenféle szöveg olvasására, de jól beválik viszonylag rövid, hétköznapi szavakból álló anyagok, például hírek megjelenítésére. Az RSVP ötlete nem új, a módszer alapjait még az 1970-es években fektették le és már több éve is folytak kísérletek arra nézve, miként egyszerűsítheti a szöveg megjelenítését a kézi számítógépeken. A mobiltelefonoknak azonban sokkal kisebb a kijelzője, ráadásul nagyobb számban elterjedtek, szélesebb közönség használja őket. A kutatók már régóta kísérleteznek olyan módszerekkel, hogyan lehet a mobiltelefonokba gyorsabban adatokat bevinni, beírni, illetve a megjelenített szövegeket elolvasni. Az IBM által szervezett "New Paradigms in Using Computers" rendezvényen a cégek számos különféle megoldást mutattak be. Thanks HWSW.

Dungeon Siege 2 cuccosok

Hír | 2005.06.18 18:38

Beleőszültünk a varázslatok leírásaiba, megvénültünk a karakterjellemzések kilóméterhosszúságú oldalainak olvasásában, belefáradtunk a sok mutogatott pajzsba és kardba - demót, teljest akarunk! - Hangozhatna a követelés a Gas Powered Games felé már régóta és most is. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy egy darabig még fog is... Addig is marad nekünk egy ilyen varázslat, nomeg ez a szép pajzs.

Nevski Titbit - finomságok

Hír | 2005.06.02 22:59

Ha már túltettétek magatokat a játék címének elolvasása után bekövetkező mélyvénás trombózison, akkor elárulom, hogy ennyire nem tragikus a helyzet:)Ezt a gyöngyszemet a kiadó (Vzlab) ma jelentettebe, de hogy ne legyen ilyen száraz sajtó-PR szöveg az egész, mindjárt adtak hozzá egy rakat screenshotot és egy moviet, hogy bizonyítani tudják azon állításaikat, miszerint ez egy realisztikus grafikával és fordulatos sztorival rendelkező FPS lesz. Najó ez utóbbi a képekből nem derül ki...:)PeaCe

Nem lesz formátumháború

Hír | 2005.05.10 21:22

Már korábban is hallhattunk róla, hogy a Sony és a Toshiba - előbbi a Blu-Ray, utóbbi a HD-DVD szabvány elkötelezette - a harcokat elkerülendő elkezdett egy közös, a két formátum előnyeit magába olvasztó lemez gyártásán gondolkodni. Nos, úgy tűnik, most megállapodtak. Az új szabvány hardver része a Sony 0,1 milliméteres Blu-Ray technológiáját veszi alapul, míg a szoftveren - mely a lemez olvasásáért, írásáért felelős - a Toshiba dolgozik. A Sony következő generációs konzolja(gyengébbek kedvéért: PlayStation 3) is az új technológiával fog működni, melynek neve egyelőre ismeretlen. Bővebb infók az E3 környékén várhatók.

Star Trek Online infók

Hír | 2005.04.26 23:21

Frissült a Star Trek Online hivatalos GyIK-ja. Jó hosszú, mindenkinek kellemes olvasást kívánok, én csak a leglényegesebbekből szemezgetnék. Például, hogy 2007-ben fog leghamarabb megjelenni, a várható rendszerkövetelmények között pedig a Windows XP mellett már a Longhorn is ott szerepel :) Emellett még kérnének szépen fél giga memóriát, 3 gigás procit és 128 megás videókarit. A játék még nincs olyan állapotban, hogy akár egy nyamvadt képet is meg mernének belőle mutatni. A linkért köszönet Marcellusnak.

Pandaren Xpress - ha megéheztél!

Hír | 2005.04.01 22:15

Szép hazánkban még nem igazán elterjedt (legalábbis Kapuváron nem :)) a kínai gyorséttermek házhozszállító rendszere. Ellenben mondjuk az USA-val, ahol mindennapos az ilyesmi. A Blizzard jóvoltából ezek után a WoW játékosoknak ezentúl fel sem kell kelniük az Azerothi csatamezőkről, s ha megéheznénk, a /panda paranccsal meg is érkezik az enyhén kínai beütésű gyorskaja-szállító pandamaci, többféle ételválasztékkal :) Ugye milyen idegesítő tud lenni, amikor az ember egy instanceban látja vadász társát, amint kedvenc állatkáját eteti, miközben mi magunk csak koplalunk ott órák óta? Ilyen esetekre találta ki a Blizzard ezt a szolgáltatást. Hab a tortán, hogy a gyorskajához szerencsesüti is jár, ami egy random buffot szolgáltal az elolvasásért cserébe :) De csak óvatosan, a sütiknek is szükségük van a szeretetre, és ha nem szeretik őket eléggé, akár valamilyen negatív buffot is ránk küldhetnek :) Ahogy azt az alant lévő képek egyikén láthatjátok. Nem egészen ide tartozik, de ugyancsak most került elő pár kép a Battlegrounds rendszer PvP csatáiról. Hát, hogy is mondjam.. én pont így képzeltem :) Ja, és ne feledjétek a vadiúj Pandaren Xpress háttérképet sem!

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)