Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 679

Novemberben érkezik a PS3

Hír | 2006.03.15 11:33

Hétfőn tudtuk meg, hogy ma tartanak egy előadást Tokyoban a PlayStation 3-mal kapcsolatban. Nos, ez lezajlott, olyannyira, hogy a Sony hivatlosan is tudatta a fejleményeket. A vállalat világszerte idén novemberre ígérte a konzol megjelenését. A tervek szerint jövő ilyenkorra hatmillió példányt adnak majd el. Így tehát havonta közel egymillió darabot kívánnak eladni - a gyártások pedig a jelek szerint idén júniusban kezdődnek meg. Reméljük, hogy tartják a novemberrel kapcsolatos ígéretet, hiszen mint azt a PSP fanatikusai tudják, a PlayStation Portablet is világszerte 2004 végére ígérték, de Európában csak 2005 szeptemberében jelent meg. Továbbiak itt.

Február legkelendőbb játékai

Hír | 2006.03.13 18:35

Az NPDGroup megint kitett magáért - ez a dolga. Összesítették az amerikai játékeladási adatokat, s végül rangsorolták a legnagyobb példányszámban eladott húsz PC-s játékot... 1. Star Wars: Empire at War - LucasArts 2. World of Warcraft - Vivendi Universal 3. Age of Empires III - Microsoft 4. The Sims 2 - Electronic Arts 5. Civilization IV - 2K Games 6. Battlefield 2 - Electronic Arts 7. The Sims 2 Nightlife - Electronic Arts 8. Call of Duty 2 - Activision 9. Zoo Tycoon 2 - Microsoft 10. Guild Wars - NCSoft 11. Harry Potter & The Goblet of Fire - Electronic Arts 12. Zoo Tycoon: Complete Collection - Microsoft 13. RollerCoaster Tycoon 3 - Atari 14. The Sims Complete Collection - Electronic Arts 15. The Sims 2: University - Electronic Arts 16. The Sims Deluxe - Electronic Arts 17. Battlefield 2 Special Forces - Electronic Arts 18. The Movies - Activision 19. F.E.A.R. - Vivendi Universal 20. Doom 3 - Activision

A játékfejlesztők támogatnák a kalózkodást?

Hír | 2006.03.13 14:00

Olyan szóbeszédek indultak útjukra, melyek azt próbálták elhitetni az olvasókkal, hogy egyes játékfejlesztők igenis arra törekednek, hogy minél többen töltsék le a játékukat illegálisan, kalózmásolat formájában. Ezt azzal próbálták alátámasztani, hogy egy másolásvédelem nélküli játékot sokkal szívesebben másolnak, többen használnak, ami annak népszerűségét is növelheti. Egyúttal nagyobb kedv alakul ki a termék boltban történő megvásárlására is. A botrány legújabban a nemrég megjelent Galactic Civilizations II kapcsán robbant ki, a játék ugyanis valóban nem tartalmaz semmilyen másolásvédelmi eljárást. A fejlesztők egyike egy közleményben cáfolta a fenti állításokat. "A Digg.com állítása szerint azt akarjuk, hogy a Galactic Civilizations II minél inkább elterjedjen illegális úton. Ez egyáltalán nem igaz! Természetesen nem támogatjuk a kalózkodást. Kis vállalat vagyunk, minden bevételkiesés súlyos gondokat okoz. Az egész akkor indult, amikor a vártnál jóval magasabb eladási adatok érkeztek a Galactic Civilizations II kapcsán. Észak-Amerikában tíz nap alatt elfogytaka készletek, a múlt héten a Walmart eladási ranglistájának élén végzett a játék. Ebből egyesek azt a következtetést vonták le, hogy ezt a másolásvédelem hiánya okozta, ami a kalózkodás fellendülését eredményezte. Ez nem erről szól, egyszerűen csak úgy gondoljuk, hogy van más megoldás is a kalózkodás megfékezésére a CD ellenőrzésen, és a DRM megszorításokon kívül is. Egyedi termékkulcsot adunk a játék minden példányához, amelyet opcionálisan felhasználat a vásárló. Ennek fejében ingyenes frissítéseket tölthet le. A licenszünk lehetővé teszi, hogy a játékot több számítógépre is feltelepítsék, az egyetlen megszorítás az, hogy egyszerre csak az egyiken futtatható a program. Mégis, vajon mekkora bevételkiesést okoz az, hogy a vásárlók szeretnék a játékokat hordozható és asztali gépükre is feltelepíteni, de mivel ehhez a lemez behelyezésére is folyamatosan szükség van, inkább úgy döntenek, hogy nem is veszik meg a terméket? Vállalatunk nem csak játékprogramokat fejleszt. Már 14 éve jelen vagyunk a piacon, szoftvereinket mindig is másolták. Nem tetszik ez senkinek, de el kell fogadni, mint az élet velejárója. Nem a kalózkodás megszüntetésére kell törekedni - ez lehetetlen. Sokkal inkább a megfékezésére, és a vásárlók meggyőzésére, hogy érdemes a játékot megvásárolni. A mi legfőbb fegyverünk a folyamatos és rendszeres frissítésekben rejlik. Úgy hisszük, ha vásárlóink számára megkönnyítjük a szoftverek megvásárlását és az ahhoz járó szolgáltatások teljeskörű kihasználását, azzal több felhasználót nyerünk meg az ügy érdekében, mint amennyit elveszítünk a kalózkodás miatt. Tapasztalataink szerint egyre több vállalat ismeri fel, hogy a drákói DRM védelmek és lemezmásolási eljárások használata nem igazán járul hozzá az eladások növekedéséhez. Példának okáért, teljes megdöbbenéssel fogadtuk, amikor az egyik másolásvédelmi eljárással foglalkozó Starforce egy működő linket tett közzé nyilvános fórumán, amely a Galactic Civilizations II torrentjeit tartalmazza. Nem tudom pontosan, hogy amit tettek, illegális-e, de mindenképp kétségbeejtő és elgondolkodtató. Minden szoftvert másolnak, ezt nem lehet megkerülni. (...) A Starforce fórumaira biztos csak azért került ki az a torrenteket összegyűjtő oldal, hogy "bizonyítsák", mekkora kalózkodás folyik körülötte. Az ominózus oldalakat felkerestük és megkértük azok üzemeltetőit a linkek és tartalmak eltávolítására, aminek pár órán belül eleget is tettek. A továbbiakban is folytatjuk majd ezirányú tevékenységeinket."

[CeBIT] Nem egészen Microsoft az Origami: Első a Samsung

Hír | 2006.03.09 10:36

Különös dologra derült fény: A Microsoft-féle titokzatos Origami Project nem is teljesen "saját gyártmány" - az első ilyen eszközt ugyanis a Samsung Electronics mutatta be a CeBIT-en. A készülék nagyjából a tablet PC és a PDA között helyezkedik el, és a Windows XP operációs rendszer egy különleges változatát futtatja. A bemutatott példány nagyjából 15 x 20 cm-es, s a Samsung egyszerűen csak Q1-nek "becézi". 900 MHz-es Intel Celeron processzor és 500 megabájt RAM található benne. A Q1 egyaránt támogatja a WLAN, 802.11 A/G és Bluetooth kapcsolatokat, kijelzője pedig természetesen érintésérzékeny. A Windows XP mellett egy speciális médialejátszót is tartalmaz, melynek köszönhetően az operációs rendszer betöltése nélkül is nézhetünk rajta például videókat - a bekapcsolást követően szinte azonnal.

A készülék már szinte teljesen elkészült, a fejlesztés utolsó fázisában van, de pontos megjelenési időpont vagy ár még nem ismert. Valószínűleg a továbbiakat a Microsoft árulja majd el a kiállításon. Az ultramobilnak titulált rendszer egy egészen új elképzelés. Még a tavaly áprilisban megrendezett WinHEC konferencián mesélt Bill Gates olyan tervekről, hogy piacra dobnának egy könnyű gépet, ami kisebb a tablet PC-nél, de nagyobb egy PDA-nál.
A PopCap Games bejelentette, hogy már több videojáték is fejlesztés alatt áll az új eszközre, köztük olyanokkal, mint a "Bejeweled 2," a "Zuma" és a "Bookworm". Ezek kipróbálható verziója megtalálható lesz a kis készüléken, s a teljes játékokat akár online úton meg is vásárolhatják majd az MSN Games portálon keresztül.

800 milliós bevétel a BioWare Pandemic Studiosnál

Hír | 2006.03.08 18:40

A tavaly novemberben egyesült BioWare és Pandemic fejlesztőstúdiók a videojáték-iparban azóta tapasztalható nehéz körülmények ellenére közös erővel sikeresen elérték a 800 milliós bevételt. Elképesztő, de azóta mintegy 28 millió példányt értékesítettek különböző játékaikból, így aztán nem is csoda, hogy a tervek szerint a hamarosan San Joséban megrendezésre kerülő Game Developer Conference rendezvényen számos új alkotásról rántják le a leplet, amelyek többsége azonban valószínűleg újgenerációs konzolokra készül. A BioWare korábbi alkotása, a Jade Empire nemrég elnyerte az év szerepjátéka díjat az Interactive Achievements gálán. Emellett a Pandemic által készített Mercenaries is óriási sikereket ért el: 2005-ben ez volt a legjobban jövedelmező új szellemi tulajdon az észak-amerikai piacon. Ugyancsak utóbbi fejlesztővállalat készítette az eddigi legsikeresebb Star Wars játékot. A Star Wars: Battlefront II-ből eddig több mint négymilliót adtak el, amellyel az első rész sikereket is sikerült túlszárnyalni. Ezzel az eredménnyel a Battlefront II a második legtöbbet eladott játékká vált Észak-Amerkában. A Bioware és Pandemic közös vállalat tavaly novemberben jött létre egy 300 millió dolláros megállapodás keretében, amit a korábbi EA főnök, John Riccitiello hozott össze. A vállalat jelenleg közel 500 alkalmazottat foglalkoztat az Egyesült Államokban, Kanadában, illetve Ausztráliában.

Half-Life 2: Episode One részletek

Hír | 2006.02.14 13:56

A napokban derült ki, hogy a Half-Life 2 kiegészítője, az Aftermath nevet váltott Episode One-ra. Ezt követően azt is megtudtuk, hogy a kiegészítő epizódokban jelenik majd meg, akár a SiN Episodes. Most újabb részletekre derült fény. Megint Gordon Freeman bőrébe bújhatunk, akinek rögtön szembesülnie kell a City 17-ben véghez vitt tetteinek következményével. Útja során újból találkozunk Alyx Vance-szel, és az ő robotjával, Doggal. Az elnyomók elleni harc tovább folytatódik. Főbb tulajdonságok:

  • Egy új epizód az egyik legsikeresebb akciójátékból
  • Új titkokra derül fény
  • 18 millió példányt adtak már el a játéksorozatból
  • Elképesztően fejlett Mesterséges Intelligencia
  • Részletes grafikai megvalósítás
  • Digitális színészek: a valaha létezett legélethűbb karakterek
  • Fizika és a játékmenet: minden tárgy engedelmeskedik a fizika törvényeinek
  • Szövevényes történet, izgalmas játékmenet Minimális rendszerkövetelmények: 2.4 GHz Processzor 256 MB RAM DirectX 7 szintű grafikuskártya Windows 2000/XP/ME/98 Egér Billentyűzet Internet kapcsolat Ajánlott rendszerkövetelmények: 1.2 GHz Processzor (a közlemény valószínűleg hibás, 3,2 GHz-re gondolhattak) 512 MB RAM DirectX 9 szintű grafikuskártya Windows 2000/XP Egér Billentyűzet Internet kapcsolat

  • Capcom pénzügyi növekedés

    Hír | 2006.02.11 01:52

    Kevés játékkiadó mondhatja el magáról, hogy sikerült növekedéssel zárniuk az évet, pedig a Vivendi mellett a Capcom is erről számolt be. A 2005. december 31-én zárult 2006. harmadik pénzügyi negyedévet 337,6 millió eurónyi nettó bevételi mérleggel zárták, ami 13%-os növekedésnek felel meg az egy évvel korábbi álláshoz képest. A nettó nyereség hihetetlen mértékben, 418%-ot ugrott fölfelé, s így 10 millióról 52,3 millió euróra nőtt. A Capcom főként konzolos alkotásokkal foglalkozik, s csak a legsikeresebbeket jelenteti meg PC-re is. Ebből talán az következik, hogy a konzolokban nagyobb üzlet van. Nos, ez egyre inkább igaz lesz, ahogy bejön a képbe a PlayStation 3 és a Nintendo Revolution. A legsikeresebb játékuk a fenti időszakban a Resident Evil 4 volt, melyet több mint hárommillió példényban sikerült értékesíteniük január végéig. Így a Resident Evil sorozat összes eladott példányszáma 30 millió fölé emelkedett.

    Activision pénzügyek, törölt projektek és új címek

    Hír | 2006.02.07 14:08

    Az Activision nyilvánosságra hozta legutóbbi pénzügyi negyedévének adatait, melyekből kiderült, hogy a játékkiadó vállalat bevételei 20%-ot nőttek, miközben a nettó nyereség csökkent 30%-kal. A bejelentést több, játékokat érintő kérdés is követte. A The Movies konzolos változatát például törölték. A True Crime és a GUN a vártnál kisebb sikereket hozott, ennek ellenére utóbbiból elképzelhető egy folytatás, míg a True Crime esetében ennek esélye egyenlő a nullával. Tony Hawk visszatér Downhill Jam néven (egyelőre PlayStation 3-ra jelentették be), és a Call of Duty is kap egy új epizódot. Idén 4 Xbox 360, 3 PlayStation 3, és egy Nintendo Revuliton játékot akarnak piacra dobni; a még meg nem jelent konzolok esetében azok debütálásával egy időben. A harmadik pénzügyi negyedévben 816,2 millió dolláros rekordbevételt könyvelhettek el, ami az egy évvel korábbi 680,1 millióhoz képest 20%-os növekedést jelent. A nettó nyereség ezzel szemben csak 67,9 millió lett, míg egy évvel korábban 97,3 millió dollár volt. A részvényenkénti nyereség 35 centről 23-ra csökkent. Az egész pénzügyi évet tekintve 2005. december 31-ig 1,28 milliárd dollárnyi rekordbevételt szereztek. Ez a szám egy évvel korábban 1,20 milliárd volt. A részvényenkénti nyereség drasztikus mértékben 49 centről 17-re zuhant. Robert Kotick, az Activision elnök-vezérigazgatója elmondta, "Az elmúlt negyedévet és a 2006-os pénzügyi év eddig lezárt egészét tekintve rekord nettó bevételről számolhattunk be. Ennek köszönhető, hogy az Egyesült Államokban második helyen végeztünk a legnagyobb játékkiadók listáján. Ami kifejezetten az Xbox 360 amerikai piacát illeti, ott az elsők vagyunk. Az évet nagyjából 765 millió dollár készpénzzel zárhattuk, rövid távú befektetéseink, és összesen 1,2 milliárd dollárt birtokló részvényeseink sem méltatlankodhanak." - mondta, majd hozzátette: "A sikerek ellenére csalódottak vagyunk a negyedéves nyereségeket tekintve. Ez a vártnál gyengébb amerikai és európai piaci körülményekkel magyarázható, aminek kiváltó oka az új konzolokra történő lassú átállás a vásárlók részéről." "Hosszútávon piacnövekedésre számítunk, amit az újgenerációs konzolok megjelenése vált majd ki. Hogy ezt saját hasznunkra fordíthassuk, erősen összpontosítunk termékfejlesztési erőforrásaink, valamint szellemi tulajdonaink portfoliójának fejlesztésére. Ennek köszönhetően a 2008-as pénzügyi évünkben cégünk történelmének legnagyobb növekedésére számítunk. Továbbá nemzetközi üzemeltetéseinket is növelni szeretnénk, amellett, hogy optimalizálni szeretnénk költségstruktúránkat és erőforrás-elosztásainkat." Október és december között nyolc új játékot jelentetett meg az Activision: Tony Hawk's American Wasteland, Call of Duty® 2, Call of Duty® 2: Big Red One, Quake 4(TM), GUN(TM), True Crime®: New York City, Shrek® SuperSlam és The Movies(TM). Nagyobb mérföldkövek az említett háromhónapos időszak alatt:

  • A Call of Duty 2 Amerika második legtöbb példányszámban eladott PC-s játéka lett.
  • A GUN volt a legtöbb példányban eladott olyan PC-s játék Amerikában, amely a vállalat új szellemi tulajdonából készült.
  • Amerikában a második legnagyobb játékkiadó lett az Activision, míg csak az Xbox 360 platformot nézve első helyen végeztek.
  • November 9-én az Activision és a Marvel meghosszabbította hosszútávú megállapodását a Spider-Man játékok kiadási jogait illetően.
  • November 11-én megállapodást kötöttek a DreamWorks Animationnel, hogy következő 4 animációs filmjükből ők készíthessenek videojátékokat. Ezek a Bee Movie, Kung Fu Panda, Rex Havoc, a How to Train Your Dragon és a Shrek 3.

  • Óriási bevételcsökkenés az Electronic Arts-nál

    Hír | 2006.02.03 12:40

    A tegnapi Electronic Arts létszámleépítés a ma nyilvánosságra hozott pénzügyi helyzet fényében már érthető. A játékkiadó óriás 2005. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévében ugyanis 11%-os bevételcsökkenést könyvelhetett el. És ha ez még nem lenne elég, a nyereség 31%-kal csökkent ugyanebben az időszakban, annak ellenére, hogy az NFS: Most Wanted, Fifa 06, Harry Potter, Sims 2, Madden NFL 06 játékok mindegyike kétmilliónál is több példányban talált gazdára december végéig. Legalább egymilliót adtak el az NBA Live 06, SSX On Tour, Tiger PGA TOUR 06, From Russia with Love és BF2: Modern Combat játékokból. A nettó bevétel 1,27 milliárd dollárra csökkent, a 2004. harmadik negyedévi 1,428 milliárdról. A nettó jövedelem ebből 259 millió, míg egy évvel korábban 375 millió dollár volt. A részvényenkénti nyereség 1,18 dollárról 83 centre esett. A működési költség nélküli pénzmozgás 12 hónap alatt 733 millióról 722 millióra csökkent. "2005-öt nagyon erős versenypozícióval zártuk. Elsők voltunk PlayStation 2, Xbox, PSP, és PC platformokon, Észak-Amerikában és Európában egyaránt. Jól teljesítettünk Xbox 360-on is; reményeink szerint idén ott is megszerezzük az első helyet." - mondta Larry Probst, a vállalat elnök-vezérigazgatója. "A 2006-os naptári esztendő a bevételek helyett a befektetések éve lesz. Erőforrásainkat a következő generációs szoftverekre, valamint az online, és mobil üzletágak fejlesztésére, kiterjesztésére fordítjuk majd." - mondta Warren Jenson pénzügyi és adminisztrációs vezető. További érdekességek:

  • A harmadik negyedévben Észak-Amerikában 11, Európában 13%-os csökkenéssel 618, illetve 577 millió dollár bevételt könyveltek el. Az ázsiai régió (beleértve Japánt is) 7%-ot növekedett, ám tekintve, hogy még nagyon fiatalok ebben a térségben, az összbevétel alig 75 millió dollár volt.
  • A Need For Speed: Most Wantedből világszerte több mint hétmillió példányt adtak el, melynek köze 60%-a Amerikán kívül került értékesítésre.
  • Az Xbox 360-ra készített EA-termékek piaci részesedése Észak-Amerikában 30, Európában 24%.
  • A három hónap alatt hat játék kapta meg a platinum címet (legalább egymillió eladott példány), így 2005-ben összesen 27-re növekedett az EA-s platinák száma.
  • Az EA játékeladásokból származó bevételi részesedése Észak-Amerikában 22, Európában 23%.
  • A kiadóvállalat nemrég megállapodott a 20th Century Fox filmstúdióval, hogy következő generációs konzolokra Simpsons játékokat készíthet.
  • A Tiger Woods golfjátékok licenszjogait további hat évre meghosszabbították.

  • Xbox 360: Amerikában 600 ezer példánynál tartanak

    Hír | 2006.01.16 14:10

    Az NPD Groups legfrissebb jelentéséből az derül ki, hogy az Egyesült Államokban eddig mintegy 600 ezer Xbox 360 konzolgépet értékesítettek. A Microsoft ezzel nagyjából egy időben nyilvánosságra hozta, hogy jelenlegi pénzügyi évében - mely 2006. június 30-án ér véget - nagyjából 4,5-5,5 millió példányt szeretne eladni az új gépből. Nos, a jelenlegi tendenciákat figyelembe véve, ez valószínűleg nem fog teljesülni. Fél évük van rá, hogy további 4 milliót értékesítsenek, azonban már vége a karácsonyi főszezonnak is. Nem beszélve a konkurenciáról. Rohamosan közeledik a PlayStation 3 és a Nintendo Revolution...

    World of Warcraft Magazin!

    Hír | 2005.12.24 18:53

    Ilyenkor karácsony táján csak úgy repkednek a jobbnál jobb ötletek. A következő is ilyen, most kaptam egy levelet: Rengeteg munka és átvirrasztott éjszaka után elkészült a World of WarCraft Magazin első száma! Ez egy teljesen ingyenes, pdf formátumban terjedő újság. De a szavak helyett inkább beszéljen a kész, 32 oldalas példány, amit bárki letölthet a honlapunkról. Másik fontos hír, hogy megkezdődött a magyar WoWosok népszámlálása! Bárki hozzá tudja magát adni az eddig megszámoltakhoz, ezen az oldalon!

    Broken Sword 4 alcím

    Hír | 2005.12.03 08:57

    A THQ bejelentette legendás kalandjáték-sorozatának teljes nevét. A Broken Sword eddigi három epizódját világszerte több mint 2,5 millió példányban adták el. A negyedik részhez is nagy remények fűződnek. Erről majd mindenki később tud nyilatkozni, azonban azt hiszem a névválasztással elégedettek lehetünk: Broken Sword: The Angel of Death. A Broken Sword 4 egyébként jövő nyáron érkezik. További infó itt.

    Spider-Man és X-men játékok 2017-ig

    Hír | 2005.11.12 09:32

    Az Activision 2017-ig meghosszabbította a Marvellel kötött szerződését, melynek értelmében egészen addig készíthet a cég képregényein alapuló X-men és Spider-Man játékokat. Igencsak bebiztosították tehát magukat... A szerződésmódosítás egyébként 2009-től lép életbe, vagyis a korábbi állapotok szerint is még négy éven át ontották volna a képregény-adaptációkat. A döntés azoban érthető, mert eddig több mint 25 millió példányban keltek el az erre a franchise-ra épülő alkotások a legkülönfélébb platformokra.

    S3 Chrome S27 tesztelve!

    Hír | 2005.11.10 10:50

    A kínai HKEPC szerkesztői csapatának sikerült megkaparintania az S3 legújabb videókariját, így lehetőségük volt éles körülmények között is lemérni a kari tudását. A statikus tesztek alapján az S3 Chrome S27 erős versenytársnak ígérkezik a GeForce 6600 és a Radeon X1300 Pro számára, hiszen a 3DMARK05-ben mért eredményeik igencsak hasonlóan alakultak. A kártya teljesítménye már nem bizonyult annyira meggyőzőnek a játéktesztek alapján, de azért itt is jól állta a sarat a tesztpéldány, de itt már kissé lassabbnak bizonyult, mint a két nagy gyártó kártyái. Kiváncsian várjuk, hogy milyen ereményekre lesz majd képes az új jövevény a végleges driverekkel.

    A nagyreményű Xbox 360

    Hír | 2005.11.09 07:34

    A Microsoft valóban magasra tette a mércét, derült ki egy friss bejelentésből. A cég elmondása szerint a november 22-én esedékes, észak-amerikai Xbox 360 indítás után három hónappal, már 3 millió (!) példányt akarnak értékesíteni a játékgépből. Bryan Lee a Microsofttól azt is elmondta, hogy ugyanezen idő alatt a konzol, a játékok, a perifériák és online szolgáltatásokból bejövő nyereségük ugyanezen időszak alatt előreláthatóan 1,5 milliárd dollár lesz. A cégóriás célja, hogy 2006 júniusáig 4,5-5,5 millió konzolt értékesítsen. Na erre kiváncsi leszek...

    Csökkent az EA bevétele

    Hír | 2005.11.02 08:03

    A világ legnagyobb játékkiadója a minap jelentette, hogy a tavalyi évhez képest csökkentek bevételei. Azért nem kell őket félteni, mert ez annyit tesz, hogy míg tavaly 716 millió dollárocskát sikerült összekaparni profitként, addig ez a szám idén 6 százalékkal csökkent. Így, erre az üzleti évre (mely szeptember 30-al zárult) csupán 675 millió jött össze. A tavalyi éven olyan nevek söpörtek végig, mint a Madden NFL 06, NCAA Football 06, Burnout Revenge, FIFA 06, NBA Live 06 és a The Sims 2: Nightlife (ezek mindegyik 1 millió feletti példányszában kelt el), és még néhány extra alkotás. Az idei évet egyrészt majd helyrerázza az NFS: Most Wanted raklapnyi platformra megírt változata, illetve az e hónapban debütáló Xbox 360-ra eladásra kerülő alkotások. Az EA megnyugtatta a jónépet, hogy a FIFA 06, Madden NFL 06, NBA Live 06, Need for Speed: Most Wanted és a Tiger Woods PGA TOUR 06 is készen állnak a Microsoft új konzoljának megjelenésének napjára. Jövőre valszeg majd azt olvassuk, hogy a bevételek 12 százalékkal nőttek... :P

    Earth 2160 GOLD

    Hír | 2005.10.25 22:27

    Hosszas huzavona után a Midway és a Reality Pump végre aranylemezre engedte az Earth sorozat legújabb példányát, a 2160-at. A stratéiák kedvelőinek szerintem bejön majd a stuff, ha másért nem, akkor legalább a megújult grafikai motorjáért - azért bátran állíthatom, hogy a játékmeneten is sikerült nagyon sokat javítani, még az is lehet, hogy megtartom :) Amíg megjelenik, tekintgesd megfele az oldalát itt.

    Agatha Christie: ATTWN GOLD

    Hír | 2005.10.12 06:34

    A misztikus regények kedvelőinek minden bizonnyal sokat mond az a név, hogy Agatha Christie. Bizony, az And Then There Were None című regénye igen népszerű - angol nyelven egymilliárd darabot, fordításokban pedig további egymilliárd példányt adtak el belőle. Ezt a címet karolta fel a The Adventure Company. A regény alapján készült játék munkálatai befejeződtek, aranylemezre került. Észak-amerikai megjelenés november 8-án. További infó itt.

    A Midway rátette a mancsát a Pitbullra

    Hír | 2005.10.06 11:48

    A Midway Games megvásárolta a newcastle-i székhellyel rendelkező Pitbull Syndicate Limited fejlesztőcsapatot, akik nem rég fejezték be a kiadó számára az L.A. Rush című versenyjátékot. A közel 200 ezer részvényért elkelt cég ezentúl Midway Studios - Newcastle néven lesz ismeretes. A kiadó vezérigazgatója, David F. Zucker elmondta, hogy a Pitbullal jó ideje együttműködnek a Rush franchise kapcsán. Több neves fejlesztő van a csapatban, például nekik köszönhetjük a Test Drive sorozatot is, amelynek három tagját több mint egymillió példányban értékesítették. Az L.A. Rush lesz az első olyan alkotás, amit az MTV zenecsatornával kötött szerződés értelmében közös marketingkampánnyal kívánnak népszerűsíteni.

    [DEMO] NHL 06!!!

    Hír | 2005.08.27 07:18

    Nem, nem FIFA, nem NBA, de legalább EA Sportsos alkotásról van szó! Megérkezett a 2006-s széria első példányának demója, mely, a hagyományoktól eltérően ezúttal egy picinykét méretesre sikeredett. Node sebaj, végülis ma már legtöbbünknek van elfogadható sebességű netkapcsolata. A csomag letöltése fakultatív, de szerintem mindenképpen megéri. Erre tessék:

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)