Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 570

Toontown Online - gyerekjáték

Hír | 2003.05.05 15:47

A Disney Online jelentéséből megtudtuk, hogy kb. egy hónap múlva, egészen pontosan 2003 június 2-án indul be saját gyártású MMORPG játékuk, a Toontown Online. Ennek "különlegessége", hogy igen fiatalok és családok számára készítették. A végleges változata egyébként idén szeptemberben kerül majd a boltokba, addig azonban legalább belekostolhatunk :) Mindaddig szemléljétek meg az oldalát itt.

Új Intel mobil processzorok

Hír | 2003.04.18 11:43

Az Intel ma hivatalosan is bejelentette, hogy tovább bővül a mobil processzor család. Az új belépők közül a legnagyobb mobil erőt a 2.5GHz-es Mobile Pentium 4-M fogja biztosítani, majd ezt követi a 2,2 GHz-es Celeron, végül pedig az alacsonyabb kategóriába szánt 1,26 GHz-es Celeron zárja a sort. Mindhárom processzor 0,13 mikronos gyártástechnológiával készül. A 2,5 GHz-es p4 és a 2,2 GHz-es Celeron processzorok Northwood magra épülnek, 512, illetve 256 kbyte másodszintű cache-t tartalmaznak és 400 MHz-es FSB-vel rendelkeznek. Az 1,26 GHz-es mobil Celeron modell Tualatin magra épül, 256 kbyte másodszintű gyorsítótárat és 133 MHz-es rendszerbuszt használ. A 2,5 GHz-es mobil Pentium 4-M processzor 562 dollárba, a 2,2 GHz-es mobil Celeron 149 dollárba, az 1,26 GHz-es mobil Celeron pedig 107 dollárba fog kerülni.

1 inch méretű háttértárolók

Hír | 2003.04.17 15:25

Az amerikai Cornice Inc. bemutatta az alig 1 inch méretű Cornice Personal Storage névre keresztelt mini háttértárolóját. A mini HDD-nek igen nagy jövője lehet a különféle hordozható szórakoztató elektronikai eszközökben, kamerákban, PDA-kban, mobilokban, mp3 lejátszókban. Az alig 2.6cm-es merevlemez mérete és súlya megfelel egy 50 Ft-osnak. A 2003-ban sorozatgyártásra kerülő termék 1-1.5 GB-os kapacitásban lesz elérhető, ára pedig a hírek szerint 100 USD alatt lesz. A Cornice Personal Storage nagyüzemi gyártását 2003 második negyedévében kezdik el. Akinek pedig nem lenne elég az 1.5GB-os kapacitás, annak figyelmébe ajánlom a nemsokára debütáló 3.6 és 4.7 GB-os Microdrive-okat, melyeket az év végén hoznak majd forgalomba.

Nem lesz GFFX Ultra!!!

Hír | 2003.02.09 17:27

Úgy érzem "történelmi" bejelentéshez érkeztünk. A világ, ma legnagyobb grafikus kártyagyártó cége, az NVIDIA egy érdekes lépésre szánta el magát (elvileg). Még megjelenése előtt beszüntette a GeForce FX 5800 Ultra termékek gyártását, és úgy tűnik, hogy soha nem kerülnek kereskedelmi forgalomba. Aki már előrendelte, az természetesen megkapja. A cég elomdása szerint nem akarnak túl sokat foglalkozni már az NV30-cal, inkább a még be sem mutatott NV35-re gyúrnak rá... A főbb ok persze valószínűleg az, hogy az ATi bekeményített.

Viszlát Duron!

Hír | 2002.10.27 16:31

Az AMD részéről várható döntést most hivatalosan is megerősítették. Ezév végén végleg befejezik nagysikerű Duron szériájuk gyártását. Az Intel Celeronok hatékony ellenfele idén befejezi pályafutását, az utolsó, D1300 névre hallgató darabbal. A cég ezzel a döntésével a hivatalos források szerint a mostani Athlon XP-k és a hamarosan megjelenő "Hammer"-ek gyártására kíván nagyobb gondot fordítani.

UT2003... kicsit előbb!

Hír | 2002.09.23 19:57

Hehe... na még erre se volt nagyon példa :) Mark Rein, az UT2003 projekt egyik főistene elárulta, hogy mivel nagyon jól haladnak a CD gyártással és csomagolással, elképzelhető, sőt nagyon valószínű, hogy már ezen a héten pénteken a boltok polcain fog csücsülni az Unreal Tournament 2003! Ehhez csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy: YESSSSSSSSS! :D

Samsung 1GB DDR RAM

Hír | 2002.09.04 14:36

A memóriapiacon is sikerekkel vitézkedő Samsung a mai napon bemutatta 1GByte-os DDR modelljét. A memóriamodul különlegessége, hogy alacsony feszültségen és minden eddiginél nagyobb sávszélességgel képes működni. A sorozatgyártás megkezdése már szeptemberben megkezdődik, tehát már nem kell sokat várnunk a bolti megjelenésre sem!

AMD flash memóriák

Hír | 2002.08.07 12:55

Gondolom sokatok számára nem újdonság, hogy a főként processzorairól ismert AMD a flash memóriák gyártásban is jeleskedik. Eleddig ez a részleg nem volt a cég erőssége, mondjuk úgy, inkább veszteséget termelt, mint nyereséget. Ezen készülnek változtatni a hamarosan megjelenő 64MBit-es flash termékek. Az AMD ezeket főként 2.5G és 3G mobiltelefonokba, valamint PDA-kba szánja és ezzel kívánja fellendíteni az eddigi nem túl eredményes eladásokat. Bővebben az új memóriákról itt olvashattok.

Samsung DDR tervek

Hír | 2002.08.06 12:57

A Samsung elég meghatározó név a RAM piacon, főleg a DDR memóriák gyártásában jeleskednek. Nos, a cég egy kis beszámoló keretében vázolta terveit a jövőre nézve. Év végén már kaphatóak lesznek a DDR 400-as modulok és bemutatásra kerülnek a jövő évben forgalomba kerülő DDR-II modulok 400/533/667Mhz-en ketyegő példányai. 2003-ban ugyan még nem lesz kapható, de bemutatják a GDDR SDRAM-okat, melyek elég húzós technikai urásnak ígérkeznek az eddigi DDR-ekhez képest, bár részleteket eddig nem közöltek az új fejlesztésről.

5. generációs LCD monitorok hamarosan

Hír | 2002.08.05 18:40

A Quanta Display tervei között szerepel az LCD kijelzők közeljövőben történő "megreformálása", vagyis 5. generációs TFT monitorok gyártása. A fejlesztés előreláthatólag szeptember, október táján fejeződik be, ám a termékekre még több, mint egy évet várnunk kell, tehát szerencsés esetben 2003 októberében rohamozhatjuk a boltokat az új moncsikért :D. Ha többet olvasnál a témáról, kattanj el ide.

Sehol sincs még az NV30!

Hír | 2002.07.31 23:09

Miközben a világot épp most etetik az új NVIDIA grafikus processzor, az NV30 csodálatos, moziélményt nyújtó képességeivel, amely real-time-ban rendereli majd a Toy Storyt (na, persze, muahahahah!) és ehhez hasonlók, egy mai sajtótájékoztatón nemcsak azt jelentették be, hogy a cég második negyedéve eléggé gyatrán sikerült (mint tudjuk, a részvények árfolyama eddig 68%-ot esett), de mikor ugyanazzal a kérdéssel sarokba szorították az előadót, az végül bevallotta, hogy még a prototípus legyártásához szükséges tervek sincsenek készen! Ez azt jelenti, hogy az NVIDIA azon elképzelései, miszerint a karácsonyi szezonra már NV30-as kártyákat hoz a Jézuska, meglehetősen optimisták, mondhatni talán még éppen beleférnek a hátralevő időbe. Szakértők ugyanis azt hitték, ez a folyamat már július elején lejátszódott, így most a szakértők megrökönyödve néznek maguk elé, és motyognak. Gázszag van a levegőben!

SoF 2 - Térképgyártás...

Hír | 2002.07.22 18:36

Előkerültek az első tanítások, hogy mégis hogyan kezdjünk pályát készíteni a Raven Software féle Soldier of Fortune II-höz. Ha már végignyomtad a játékot, netán érdekel a téma, feltétlen kattanj el ide! Megértéséhez feltétlenül szükséges némi angol tudás!

RTCW pályatippek...

Hír | 2002.07.08 06:59

A PlanetWolfenstein-re felpakoltak néhány új tippet, a pályakészítés titkairól. Amennyiben úgy érzed, hogy valamikor terepet gyártassz a Return to Castle Wolfenstein-hez, érdemes megőrizni ezt a linket (megértéséhez angol tudásra lesz szükséged)! Ha esetleg nem ismernéd a játékot, itt összefuthatsz vele...

Xbox/Mod Chip - 1:0

Hír | 2002.06.27 08:09

Alig néhány nappal azután, hogy "megjelent" az Enigmah-X névre keresztelt Xbox-os modchip, a készítői máris abbahagyták a gyártási folyamatot. A cég és ügyvédeik elmondása szerint...hát a lényeg az, hogy nem érdemes újjathúzni a Microsoft-tal! Ha érdekel a ZDNet beszámolója, klikk ide.

Microsoft Palladium

Hír | 2002.06.24 19:31

Teljesen új alapokra helyezné a biztonságot a Microsoft, írja a Newsweek. Nem az év eleji nagy felbuzdulásról van szó, hanem egy grandiózus, hosszútávú tervről, amely jelenleg Palladium kódnéven fut, és kulcsfontosságú változtatásokat eszközölne a PC-architektúrában. A cél a biztonsági rések, a hackertámadások kiküszöbölése, a személyes adatok maximális védelme és ellenőrzése akár az után is, hogy az elhagyta számítógépünket. Ami igazán érdekessé teszi, hogy szükséges hozzá egy biztonsági chip, amelynek gyártására máris megegyezés született az Intellel és az AMD-vel. Hogy pontosan mi lesz ebből, azt nehéz megjósolni, de ha van valami új hír vagy konkrétum, visszatérünk rá.

Vírus a .NET koreai verziójában

Hír | 2002.06.15 15:55

A Microsoft elismerte, hogy Nimda féreggel fertőzött a Visual Studio .NET koreai verziója. A vírus a fordítással megbízott külső cégnél került az anyagba, amelyet nem ellenőriztek le kellőképpen, így maradhatott benne a gyártásra küldött CD-kben. Szerencsére nincs túl nagy veszély, ugyanis a Nimda a helpfájlok között csücsül, de a VS .NET help-motorja nem tud róla, így nem hívja meg.

Megérkezett az Athlon XP 2200+

Hír | 2002.06.10 18:11

A mai napon hivatalosan is bejelentette az Advanced Micro Devices Athlon XP 2200+ processzorának debütálását. A CPU-k akár máris megvásárolhatók, igaz Amerikában, nekünk még egy picit várnunk kell, míg az első példányok eljutnak a hazai boltokba. AZ új központi egység már 0.13 mikronos gyártástechnológiával készül, ezáltal kevesebb hőt ad le, viszont gyorsabb is az eddigieknél. A hivatalos bejelentést itt olvashatjátok el.

Megszünik a X-Box gyártása...

Hír | 2002.05.15 19:06

...legalábbis idehaza, értesüléseink szerint. A Microsoft Magyarország ugyanis bejelentette, hogy befejezõdik a konzolok gyártása idehaza, a Sárvári gyárban. A hírek szerint a szoftveróriás a gyártókapacitást tõlünk Kínába helyezik át...A Mexikóban üzemelõ egységet teljes kapacitáson továbbra is üzemeltetik... Az Xbox játékkonzollal itt ismerkedhetsz meg részletesebben!

Létszámleépítés az AMD-nél

Hír | 2002.05.09 18:51

A mai napon jelentette be az AMD, hogy mintegy 800 dolgozótól megválik. A munkások nagy része a chipgyártásban dolgozott, menesztésük okáról a cég nem árult el konkrét tényeket. Ha bővebb információkra vágysz, kattanj el ide.

A Duron jövője

Hír | 2002.04.25 18:38

Pár nappal ezelőtt az AMD bejelentette, hogy legkésőbb év végéig leállítja Duron processzorainak gyártását. Most egy Németországban adott interjú során kiderült, hogy a cég mégsem áll le teljesen a CPU-k gyártásával, bizonyos példányszámban 2003-ban is szállítanak a boltokba. Év végétől azonban az AMD gyártókapacitásának nagy részét Athlon XP processzorainak gyártására fordítja majd. Egyéb érdekességeket itt találsz.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)