Biza srácok, ilyen kellemetes hírrel nyitom a napot :D Úgy tűnik, hogy készülget minden idők egyik legjobb vámpíros gyilokjátékának, a Vampire: The Masquerade-nek a folytatása. A játékban de döntöd el, hogy a hét közül melyik klán oszlopos tagja leszel (természetesen mindnek más és más a kiemelkedő képessége, így érdemes többször végigvinni :D). Ezúttal a Troika Games gondozásában fejlődik, érdekessége pedig, hogy a Half-Life 2-ben is használt Source motorra épül (szegény Doom III engine, mi lesz veled :(). Sajnos idén már nem jelenik meg, de mostmár legalább tudunk róla :) Az első képet itt véltem felfedezni belőle!
A Disney Online jelentéséből megtudtuk, hogy kb. egy hónap múlva, egészen pontosan 2003 június 2-án indul be saját gyártású MMORPG játékuk, a Toontown Online. Ennek "különlegessége", hogy igen fiatalok és családok számára készítették. A végleges változata egyébként idén szeptemberben kerül majd a boltokba, addig azonban legalább belekostolhatunk :) Mindaddig szemléljétek meg az oldalát itt.
Lazy újfent igencsak szemfüles volt, és egy érdekes kis linket dobott át. Úgy tűnik, hogy készülget már az Ultima sorozat legújabb, immáron tizedik epizódja. Sajnos egyelőre nem lehet róla semmit se tudna, csak azt, hogy egy magazin hasábjain jelennek majd meg az első infók róla (illetve az E3-on :D). Óriási meglepetés, hogy a jelek szerint az Unreal Warfare engine-t használja!!!
Az idei E3 ismét egy újabb Oddworld játéknak ad majd otthont. Legalábbis ezt állítják a C&VG lelkes hírezői. Sajnos egyelőre semmit sem lehet tudni róla, hogy ki lesz a főszereplője, Abe avagy Munch, esetleg egy teljesen új lény, még titkos. Ám a legnagyobb kérdés az, hogy ez a játék végre elkészül e PC-re. Én csak reménykedem benne, hiszen a Munch-os rész PC-s hiánya elég nagy felháborodást keltett játékos körökben...
Újabb SimCity 4 kiegészítő készülget, legalábbis titkon hallottam csiripelni bizonyos madárkákat :) A minap felkerült az AVault-ra egy megjelenési lista, és abban bukkantam rá erre a gyöngyszemre. Bár még semmit sem lehet tudni róla, az sem hivatalos infó, hogy készül, az AVault-tól mégis megkérték, hogy vegyék le a listáról :D Szóval biztos, hogy készül egy kiegészítés sokak kedvencéhez!
A Heksplex Entertainment informálta a Gamershell csapatát, hogy már majdnem teljesen készen van, készülő stratégiai játékok a The Boss: La Cosa Nostra. Ebben a játékos egy züllött családot irányíthat, azok minden egyes legális és illegális akcióin keresztül. Feladatunk, hogy legyőzzük az ellenséges mafia családokat, minden lehetséges főnökkel együtt. Ha jobban is érdekel a játék, látogass el ide.
Az AdventureGamers igen jó hírrel szolgált, a Full Throttle zenéjével kapcsolatban. Úgy tűnik, hogy a folytatás muzsikáját az a Peter McConnell alkotja, aki már sok más LucasArts játék zenei munkálataiban is részt vett. Többek között a Grim Fandango és a Day of the Tentacle is ezek közé tartozik. Vagyis előre láthatóan ismét elég jó, pergős muzsikákkal állunk szemben :D
A minap még csak pletyka szinten hallhattunk az új Unreal játékról, de mostmár biztosra vehetjük, hogy valami lesz az E3-on! A PlanetUnreal tudomást szerzett ugyanis egy levélkéről, melyet Mark Rein, az Unreal játékok egyik atyaúristene intézett. Csak annyit árult el, hogy az elkövetkezendő 18 hónapban megjelenő játékok (!) teljesen kompatíbilisek lesznek majd az UT2003-al. Ezt is csak azért árulta el, hogy a modkészítők nehogy pánikba essenek. Szóval lesz itt kérem még meglepetés, remélem nem is akármilyen :D Update: Időközben kiderült, (Thanx Factornews) hogy immáron hivatalosan is készül az Unreal Tournament 2004. Kiváncsi vagyok, hogy mennyi változtatást tudtak eszközölni ennyi idő alatt...
Bizony srácok, immáron ez is hivatalos! Még meg sem jelent a harmadik rész PC-s változata, már készül a folytatás. Ahogy az lenni szokott, először PS2 és Xbox verzióról kaptunk hírt. Gondolom, hogy elkészül e a negyedik epizód PC-re, nagyban befolyásolja, hogy milyen eladásokat produkál az eddigi trilógia harmadik tagja. A képeket elnézegetve azonban azt kell mondjam, hogy ez minden, csak nem előrelépés... Várható konzolos megjelenés: 2003 november. Update: Most találtam meg a honlapját. Ha lesz PC-s verzió, ide biztosan kiírják majd.
Bizonyára mindannyian hallottatok arról, hogy egyes felmérések szerint némileg haldoklik a PC-s játékpiac. Bizonyos vélemények szerint az idei év fordulópont lehet. A két leginkább várt alkotás, nevezetesen a Doom III és a Half-Life 2 ismét felpezsdíthati az eladásokat. Nem tudom Ti, hogy vagytok vele, de ebben lehet valami. Én nem nagyon szoktam megjelenéskor megvásárolni játékokat (igen magas áruk miatt - előbb megvárom, hogy kicsit olcsóbbak legyenek), viszont ez a két alkotás igen nagy eséllyel fogja megcsapolni a tárcámat... Remélem valóban történik egy kis pezsgés az idén!
A Computer & Video Games kissé LOLgyanús, bár nem feltétlenül igaztalan híréből úgy tűnik, hogy az idei E3 zárt falai mögött bemutatják majd a Playstation 3-at. Hmm... fincsi lenne :) Majd meglátjuk!
Az AVault információja szerint úgy tűnik, hogy Sid Meier újabb nagyágyút készül bemutatni az idei E3-on. Ez a bejelentés egyébként éppen négy évvel a CivIII beharangoza után történik majd meg :) Izgi :D Vajh' mi készülhet?
Az igaz, hogy elég jó kis játék a No One Lives Forever 2, de szerintem már kicsit túlzás, hogy most adják ki a frissített demóját. Mindazonáltal úgy hiszem, hogy még mindig vannak olyanok, akiknek nem volt módjuk kipróbálni. Ha te közéjük tartozol, feltétlenül szedd le innen.
A 3DGamers egy újabb One Must Fall: Battlegrounds animmal szolgált a játékosokank. Ez a kis 3D-s stufa, a régi szép "verekedős-játékos" időket idézi, amolyan sci-fi beütéssel... még jó is lehet :D Ha kell az anim, kattanj ide.
Beindult vala a Bioware legújabb fejlesztésének, nevezetesen a Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide-nak honlapja. Aki ide ellátogat, az a rakat infó mellett képeket, háttereket, és miegymást találhat. Érdemes megszemlélni! A végleges változat egyébként elvileg júniusban érkezik.
Az AVaulton bukkantam rá erre az új játékra, nevezetesen az Etheral Evolution fejlesztésére. Az Universal Unlimited egy igen összetett (RPG-FPS-űr szimulátor-stratégia :D) stílusú online stufa leszen, valamikor ez év végén. A játékosnak különféle civilizációk között kell majd vándorolnia, azokat teljes mértékben kiismernie, és akár a kolonizálásra is lehetőségünk nyílik. Bővebb infót hamarosan találhatsz itt...
Azon gondolkodtam, hogy mostanában olyan sokat estek a konzol árak, hogy hamarosan már azért fognak fizetni, hogy elvigyem :) Az EA infója szerint nem kizárt, hogy a hónap végéig további 50 dollárral lesz olcsóbb a három nagy rivális - GameCube, Xbox, PS2. Ha ez igaz, akkor már bizony több, mint megéri bármelyiket beszerzni...
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)