A Lucas Arts és a Sony egy újabb akcióval kívánja tovább növelni a Star Wars Galaxies online szerepjáték rajongóinak számát, mégpedig egy tíznapig ingyen használható klienssel, amit a 3DGamers jóvoltából. Ez a verzió tartalmazza a nemrég bejelentett Starter Kit első tíz pályáját tartalmazza a megújított "fast action" harcrendszerrel egyetemben. Az érdeklődőknek csak regisztrálniuk kell magukat és máris tölthetik a cuccot innen.
A Momentum fejlesztőcsapat bemutatta cyberpunk stílusú kalandjátékát Culpa Innata címmel, amelynek már be is indult a honlapjja. Phoenix Wallis békebírót megbízzák, hogy folytasson le egy nyomozást egy rejtélyes gyilkosság ügyében. A fiatal és ambíciózus hölgy olyan dolgokra derít fényt, amelyekre álmában sem gondolt volna (csak hogy a közhelyeknél maradjunk). Képzett hackerek és nem túl szimpatikus személyek érhtetetlen módon akarnak kapcsolatba kerülni vele. A nyomozás előrehaladtával nem csak az ügy, hanem lassan az egész világ kezd gyanússá válni...
A német illetőségű DTP bejelentette Battlestrike: Call to Victory címmel újabb második világháborús olcsó kategóriás lövöldözős játékát, pontosabban annak folytatását, amelyet a City Interactive fejleszt és Némethonban valószínűleg még ebben a hónapban meg is jelenik. Öjöm és bódottág, hogy egyelőre nem tudni, máshol mikor kerül boltokba :D
A Midway Games játékkiadó bemutatta legújabb szerzeményét: többéves megállapodást kötött a TNA Entertainmenttel, melynek értelmében Total Nonstop Action Wrestling alapjaira épülő játékokat fejleszt (kézi)konzolra és PC-re. Az első alkotás TNA iMPACT! (nem végleges) címmel valamikor 2007-re várható.
Az EA bejelentette a Command & Conquer: The First Decade-t, mely a nagy multú RTS-nek a Command & Conquer-nek lesz a komplett csomagja, melyet a sorozat 10 éves évfordulóján, vagyis 2006 februárjában adnak majd ki, melyben megtalálható lesz az elmúlt tíz év összes játéka a sorozatból, és egy bónusz DVD - egy teljes kommentárral ellátott videóval a játék történetéről.
A Positech Games a mai napon bejelentette, hogy a Democracy című politikai stratégiája hamarosan elérhető lesz Európában is egészen pontosan Németországban, Lengyelországban, Ausztriában, és Spanyolországban, ahol is a játék az adott ország nyelvére teljesen lefordítva kerül majd a boltok polcaira. A játékban majd egy állam elnökét alakítjuk majd, akinek különböző politikai összetűzésekkel kell szembenéznie, figyelembe véve azt a tényt, hogy minden egyes döntése hatással van a továbbiakra.
Meginterjúvolták Josie Marant, a Need For Speed: Most Wanted "háziasszonyát", akit Mia Townsend néven láthatunk viszont a játékban. A GameSpy kérdezz-felelekét az FMP rajongói oldalon találhatjátok. Thanks ICDI.
| GS: Oh, neked van egy harcjeleneted? JM: Igen! Izgatott vagyok ezen a téren. Elkezdtük az élõ filmezést, és aztán az egészet filmtrükkökbe ültették át, úgyhogy nem láttam belõle semmit, hogy ez hogyan nézhet ki. |
A napokban egy név nélküli kiegészítőt jelentettek be az Act of War című játékhoz. Nos, a pakk most nevet is kapott, plusz elárultak róla némi infót is. Az Act of War: Direct Action jövő márciusban készül megjelenni, és olyan újdonságokat hordoz magában, mint például a modernkori tengeri csaták. Az érdeklődők további infót erre lelhetnek.
De rég is hallhattunk már erről a sokak által messiásként várt játékról. Azonban most se mondhatni róla sok jót. A játék már így is bőven késésben van, ám most is egy sajnálatos késést kell elfogadnunk, hiszen bár a játék megtalálható a THQ következő generációs konzolokra kerülő játékainak listája között, mely némi reményt sugallhat, PC-re a tervek szerint viszont csak 2006 októberében kerülhet ki legkorábban. Tehát még ez a dátum se biztos. Lassan sajnos már ez a játék is eltűnik a süllyesztőben.
A KOCH Media ma bejelentette, hogy miután a JoWooddal közösen birtokolják a Gothic 3, SpellForce 2 és a The Guild 2 című játékok terjesztési jogát, most a Panzer Elite Action helyzetében is eképp járt el, így most már ennek a játéknak a bevétele is megoszlik majd kettőjük között.
Néhány képpel karöltve megérkezett a hír, mely szerint a Namco bejelentette a Pac-Man World Rally című árkád jellegű versenyjátékát, mely valamikor 2006 nyarán hivatott betörni a piacra mind konzolra és természetesen mind PC-re is. A hivatalos bejelentést megtaláljátok itt, míg a képeket itt leshetitek meg.
Ami jó pár hónapja még cáfolat volt, mostanra szörnyű valósággá vált: Uwe Boll megegyezett a Postal sorozatot jegyző Running with Scissors fejlesztő stúdióval hogy ő öregbítheti a játék hírhedt mivoltát a filmvásznakon keresztül. Aki nem ismerné a celluoid gyilkos filmrendezőt: Neki "köszönhetjük" a fájdalmasan borzalmas House of the Dead és Alone in the Dark feldolgozásokat, jelenleg pedig a Dungeon Siege és a Far Cry totális tönkretételén munkálkodik. A film forgatása valamikor 2006-ban kezdődik el és 2007-ben kerülne a mozikban, azonban ha hevesen imádkozunk talán addigra valaki lecsukja egy zárt pincébe ezt az őrültet.
Egy igen érdekes linket küldött az éjjel jd mester. Egy lelkes Age of Empires III rajongó éppenhogy megkaparintotta a játék gyüjtőknek szánt változatát, lapozgatta a mellékelt füzetecskét, mely a lent látható meglepő ábrát tartalmazta. Készülne a negyedik és mindjárt az ötödik Age is? Valóban nehéz lenne ezt megmondani, de az Ensemble egyelőre nem nyilatkozott tagadóan. Hát reménykedjünk!
A Blues értesülései szerint a Shrek SuperSlam című, animációs filmen alapuló harci játék PC-re is készül. Eleinte úgy tűnt, hogy az a Grey Matter Studios munkálkodik rajta, amelynek korábbi játékai a Return to Castle Wolfenstein és a Call of Duty: United Offensive kiegészítőlemez voltak. Mostanra azonban kiderült, hogy valójában az LTI Gray Matter berkeiben készül, ami egy másik fejlesztőcsapat. Ha minden jól megy, a konzolos változattal egy időben, jövő hónapban jelenik meg.
Német testvérlapunk információi szerint Jason Statham, akit leginkább a Szállítóból (amelynek jön a folytatása) ismerhetünk, játssza majd a főszerepet az Uwe Boll-féle Far Cry filmben. A Bollfans.com rajongói oldalon indultak el a pletykák... A sikeres játék filmkészítési jogait Boll vásárolta meg, ezt eddig is tudtuk. Sőt, egy másik hasonló produkciójában, a Dungeon Siege filmfeldolgozásban is Statham fog szerepelni. Szegény... miért vállal el ilyesmiket?
Most nem annyira játékok, mint inkább fejlesztőcsapatok megújult honlapjairól lesz szó. A Pyro Studios, akit leginkább a Commandos sorozatról ismerhetünk, beindította Flash-alapú oldalát, amit némi új tartalommal is ellátott. A Primal Studios is ugyanígy tett. Az ő esetükben főleg a Heavy Duty adatlapján történtek módosítások. Thanks Blues.
Az RPGDot információi szerint Travis Baldree elhagyta a WildTanget csapatát (ott eddig a nemrégiben megjelent FATE munkálatai kötötték le idejét), és csatlakozott a Bill Roper által korábban megalapított Flagship Studioshoz. Egyelőre azt mondják, hogy közösen dolgoznak tovább a Hellgate: London-non, de azért ez sántít egy kicsit - már úgy értem, hogy egy ennyire előrehaladott játék fejlesztésébe már nem igen szoktak bevonni teljesen új tagokat. Tuti, valami más is készül a háttérben...
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)