Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4063

Mobil piac: a Ferrari ringbe száll!

Hír | 2004.08.21 09:44

Bizonyára emlékeztek a McLaren és a Siemens közös együttműködésére, melynek kiváló gyümölcse a Siemens SX 1 McLaren Edition limitált példányszámban (jómagam is tanusíthatom, hogy az egyik legjobb okostelefon, ami csak létezik!). A Ferrari sem akar kimaradni a jóból, így gyakorlatilag lekopírozva a történteket, a Motorolával karöltve limitált példányszámú Ferraris mobiltelefon gyártást kezdenek; mely az oly népszerű Motorola i830-on alapszik. A Motorola i833 Pininfarina Limited Edition 130x130 pixeles 65.000 színű kijelzője mellett 600 tagú tel.könyvet, javát, T9 predektív szövegbevitelre képes szoftvert, Push-To-Talkot és minden egyebet tartalmaz ami egy mai telefonnak az "alapjaiként" szolgálnak. A 112 grammos 85 x 45 x 19 mm-es készülék 60 órás készenléti időt garantál, 2004. negyedik negyedévétől. Végül, hogy belevigyek egy kis szubjektivitást, -bár i833-asom nincs - szerintem a fekete párduc SX 1 jobb.

[MOZi] Batmobil live!

Hír | 2004.08.03 22:36

Javában folynak a Batman Begins munkálatai (itt a film előzetese). Az Batmanhez (Christain Bale) új járgánynak is kell társulnia, az elmaradhatatlan Batmobilnak. Ez az új modell éppenséggel sokkal szögletesebb és zömökebb, mint az elődei, kicsit tankszerű és most Chicago utcáin "száguldozik". A forgatásról érkezett egy mozgókép, bár mint látszik még Batmannak is be kell tartania a sebesség korlátozást :) Thanks fym.hu!

Linuxos Sony távirányitó

Hír | 2004.08.01 13:42

A Sony egy új csodát dobott a piacra, mely funkcionalitásában rengeteg célt hivatott szolgálni, megnevezése pedig Sony RM-NX7000. Ebből még nem derül ki sok, így elárulom, hogy a Sony NAVITUS Remote Control (RM-NX7000) erősen leegyszerűsítve gyakorlatilag egy távirányító. A 3,5"-es Sony TouchEngines képernyő 65.000 színt támogat, valamint mindent láthatunk rajta. A 32 MB RAM-os slotot rejtegető szerkeszet 10 méteres hatótávolságig képes dolgozni, a szíve pedig egy 200 MHz Motorola i.MX1-es processzor - Linux alatt. A Sony azt reméli, hogy a 340 grammos készülék minden háztartásba eljut. Jómagam ennek legnagyobb akadályát az árban látom, hiszen nem kevesebb, mint 700 (hetesszáz) dollárt kérnek el tőlünk a kütyüért. Thanks Mobile Review.

Új 1 kg-os notebook a Toshibától

Hír | 2004.07.28 15:22

A Toshiba új 1 kg súlyú notebookot készül piacra dobni a Dynabook SS SX szériából. A példány fedőneve 2211LNKW, és igen vonzó. Az 1024x768-os felbontású továbbfejlesztett LCD kijelzőt magában hordozó kisokos 256 MB RAM memóriát - mely később 1.28 GB-ig bővíthető -, 40 GB-nyi adatot képes tárolni és a 3 2.0-ás USB port mellett SD kártyát is képes megenni, node ez csak töredéke az összes képességének. A 4,8 órát kihúzó akkumlátorral felszerelt 268 x 210 x 34.6 mm méretű notebook Windows XP Professional operációs rendszerrel lesz kapható, japánban körülbelül 1900 dollárért. Thanks Mobile Review.

Sacred a mobilodon!

Hír | 2004.07.01 18:55

A jelenleg csak bestsellingként titulált Sacred című RPG valóban nagy közkedveltségnek örvend. Jött hát az ötlet, hogy miért ne lehetne a játékot mobiltelefonra is elkészíteni? Az 1994 óta működő, Hamburgban székelő elkware már jelentős eredményeket tud felmutatni a mobiltelefonra való játéktervezések terén. Ők lesznek azok, akik a Sacred című RPG-t is átdolgozzák telefonra. A játékidő 14 és 24 óra között várható, további részleteket erre találhattok!

Háttérképek mobilra

Hír | 2004.06.13 08:52

A news0r című oldalon megleshetünk rengeteg sok képet, amelyeket némi pénz ellenében azonnal telefonunkra tölthetünk. Ez az összeg egész pontosan 1,50 €, képenként. A közelmúltban például Savage festményekkel is bővült a kínálat.

Live from CeBIT #3

Hír | 2004.03.21 09:11

Tiszteletem feleim. A CeBIT harmadik napján úgy határoztam, kicsit szétnézek a mobiltelefonok világában. Meg kell mondjam, kevesebb érdekességet láttam, mint amennyire számítottam. Mindazonáltal jelen volt egy kis érdekesség a Nokia háza táján. Van egy készülékük, mellyel egy mobilos cellán keresztül teljesen ingyenesen lehet társalogni. Ez egyes országokban már tökéletesen működik, kíváncsian várom, hogy kis hazánkba mikor ér el, illetve, hogy egyáltalán engedélyezve lesz-e vagy sem... A Panasonic, a Siemens, és a többiek is hoztak újabb mobilokat, de más extra nem nagyon érkezett. A nap élménye pediglen az volt, mikor a Samsung birodalomban volt szerencsém lecsüccsenni a világ legnagyobb plazma TV-je elé, mely 80 incses csöppnyi méretével hamar belopta magát a szívembe :)

UT 2004: Rötyimobil

Hír | 2004.03.19 19:18

Az Epices srácokat sem kell félteni, hiszen egy csomó rejtett dolgot helyeztek el az Unreal Tournament 2004-ben. Itt van például a frissen előkerült TC-1200-as hiper-szuper klotyó mobil! Nem vicc, tényleg egy olyan kocsi, amin még WC is van...illetve csak az van :) Még újságtartó is van az oldalán, hogy véletlen se unatkozzunk, miközben végezzük a dolgunkat. Már csak egy kérdésre kell megtudnunk a választ: mivel is működik ez? Itt találhattok róla egy csomó képet, feltétlen nézzétek meg őket.

Live from CeBIT #2

Hír | 2004.03.19 09:48

Eltelt az első nap. Számomra nem meglepően egyertélműen látszik a PCI Express térhódítása. Alaplapok, grafikuskártyák, kiegészítők minden mennyiségben, és igen, működik is mind :) Az nVidia és az ATi csapata egyaránt elhozta saját termékskáláját. Bár méréseket még nem tudtunk végezni, valóban egyértelműen gyorsabb volt a PCI Express, mint a már jól ismert nyolcszoros AGP. Rengeteg extra kütyüt láttunk még természetesen. A legújabb mobilokba már állítható pozíciójú TFT képernyőket is tesznek, sőt, még agyvezérelt irányítást is láthattunk. Folytatjuk utunkat, hogy a következő számunkban érkező beszámoló még színesebb lehessen :)

Készül az első MMOMG!

Hír | 2004.03.17 18:30

A Sega és a Nokia együttműködésének eredményeképp készülget az első MMOMG! Láttunk már mindenféle MMO-t de MG-t mindeddig nem. Ez a különös 5 betű a "massively multiplayer online mobile game" nevet rejtegeti, avagy "csak neten játszható mobilos játék". Az N-Gage fanokat örvendezteti meg vele Nokia, hogy az amúgy sem kicsi telefonszámlák az egekbe szökjenek... Az alkotás a Pocket Kingdom: Own The World nevet kapta, még idén, a 3. negyedévben fog megjelenni. Ezen az oldalon pár képet is megtekinthetek belőle, érdemes, hiszen egész szépen néz ki a telefonos mivoltához képest.

[DEMO] Rage Kollekció

Hír | 2004.02.15 21:47

A Gamer's Hell csapatának egyáltalán nem újkeletű húzása, hogy bizonyos időközönként bizonyos kiadók vagy bizonyos fejlesztőcégek - lehetőleg - összes eddig megjelent portékáját egybegyűjtve mintegy nosztalgiabázisként kedveskednek a Kedves Olvasóknak. :) A mostani áldozat a Rage. Íme hát a lista:

  • eRacer Demo (77.7 MB)
  • Expendable Demo (49 MB)
  • Hostile Waters Demo (137.7 MB)
  • Incoming Demo (3.5 MB)
  • Incoming Forces Demo (85 MB)
  • Mobile Forces Demo (74 MB)
  • Offroad Demo (104.3 MB)
  • Redneck Racing Demo (103.4 MB)

  • Quake + ATI + Mobil

    Hír | 2004.01.13 11:36

    Az élet értelmének képletét írtam volna a címbe? Egyelőre korai lenne megmondani, de az biztos, hogy az ATI iszonyat nagy lépéseket tesz annak érdekében, hogy minden ellenfelet elsöpörjön a lehető legtöbb területen. A CES-en bemutatták az első, még igen korai kiszerelésű olyan mobil készüléket, melyen a teljesen eredeti Quake 1 OpenGL-es változata futott. Az ATI Imageon 2300 elnevezésű technológia rezzenésmentesen futtatta a játékot, egészen pontosan 240x320-as képen. Ha azt hinnétek esetleg, hogy nevetséges, mert biztosan szaggatott, lessétek meg a lenti kis videót! Thanks [H]ard|OCP.

    Őskvék telcsire

    Hír | 2004.01.05 11:40

    Csak érdekességképpen megemlíteném, hogy a már jó ideje készülő mobilos Quake project ismét fejlődött kicsikét. Ezen az oldalon megtalálhatjátok azt az spvQuake-ket, mely grafikailag hajszál pontosan megegyezik az eredeti játékkal, csak ezt éppen különféle mobiltelefonokra kreálták. Ingyenes szoftver lévén bárki letöltheti és kipróbálhatja, amennyiben megfelelő hardverrel rendelkezik. Leírást, és minden egyebet is megtalálhattok az oldalon. Érdemes megszemlélni!

    [FuN] Szilveszteri Móka

    Hír | 2003.12.31 16:44

    Telik az idő, ketyeg az óra, nehogy menjek detoxikálóra... Sok a pia, sok a nő, van a fejem fölött tető? Nem látom, mert süt a nap, oda nézz: jön a pap! Kérsz még ebből? Hogyha lenne... Menjél inkább ki a kertbe! Messze van még? Hány az óra? Egyedül az nem megy detoxikálóra... Ezzennel mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok, egyelőre csak a magam nevében! De jöjjön a ráadás. (Thanks: 'Vicces képek! :D' topik, Mac'Geri, Vicclap.hu)


    Teccikérteni...

    Mé' nincs "Mindkettőt" gomb?

    Oh, really?

    Papa, indexelj!

    De szőrös ez a baba!

    A fejlődés megállíthatatlan!

    Mr. Bearminator

    Nem kéne apró dolgokon fennakadni

    Az Erő legyen velem...

    A bocimobil

    Reggel ne erre ébredjetek! :)

    'Reggelt...

    Hír | 2003.10.05 09:16

    Köszöntelek titeket! Hát, aki úgy érzi, hogy unatkozik és kint sem tud mit csinálni -nálunk elég határozatlan és fagyos az idő- annak mára tudok ajánlani délelőtt egy pár darab videót, és San Remo Rally-t, bárcsak lenne már ilyen PC-re is, de egyelőre a TV elé kell ülni ha meg akarjátok nézni... :)

    Három ügynök bemegy a WC-be. Az egyik kihúzza a beépített fogát. -Hallo, itt vagyok!(Ez egy beépített mobil.) A második kitépi a beépített hajszálát. -Hallo, itt vagyok! A harmadiknak WC papír lóg a hátsójából. Megszólal: -A fenébe, nekem meg faxom jött!

    Prince of Persia 3 @ GC

    Hír | 2003.08.22 17:28

    Régi ismerősünk, a már mobiltelefonokon is hódító Prince of Persia legújabb buildje is jelen volt a Ubi Soft standján. Mindjárt rá is vetettük magunkat, hogy megvizsgáljuk a kérdést. Irányíthatóságában sajnálatos módon egyáltalán nem emlékeztet az elődökre (ezt főleg a 3D-nek köszönhetjük), de szerintem viszonylag kevés játék után hozzá lehet szokni. A grafika valóban varázslatos, méltán nyerhetne akár egy díjat is ezen a téren. Az előző részek rajongóinak sok rági elem hiányozni fog, de az biztos, hogy nagyon sok játékosnak a kedvencévé válik majd.

    AMD logók

    Hír | 2003.08.12 13:05

    Magára a processzorokra még várnunk kell, de kedvcsinálónak az AMD ma nyilvánosságra hozta az új, szerverekbe és munkaállomásokba szánt Opteron, illetve asztali és mobil számítógépekbe szánt Athlon 64 processzor logóját. Az Athlon 64 az Opteron processzoroktól eltérően a jól bevált "plusszos" jelölésnél marad, mindössze egy 64-es jelző kerül a processzor neve elé. Pletykák szerint 754 tűs foglalatba illeszkedő, egycsatornás memóriavezérlővel rendelkező változatokon kívül, egy 940 tűs modell is készül, mely kétcsatornás memóriavezérlővel rendelkezik majd és állítólag Athlon 64 FX lesz a neve. A jelölés a típuson belüli különbségeket jelzi majd.

    Google... túlcsordulunk?

    Hír | 2003.06.15 13:27

    A GSMBox jelentése szerint elképzelhető, hogy hamarosan problémák adódnak majd a Google.com-mal. Úgy tűnik, hogy a világ legkedveltebb keresője elérte korlátait, hiszen immáron nem kevesebb, mint 4,3 milliárd oldalt számlál (egészen pontosan 4,294,967,296-ot)! A probléma a mostantól megszülető oldalak felvételénél jelentkezhet, bár biztosra veszem, hogy már agyalnak ezerrel az alkotók. Szerintem nem lesz itt semmi fennforgás, de azért egy érdekes adattal lettünk gazdagabbak. Nem kevés internet oldal van "odaát" :D

    AMD mélyzuhanás

    Hír | 2003.05.28 14:55

    Alig, hogy két napja örvendezve beszámoltam az Intel „cerkáinak” (kb. 15%-os) árzuhanásáról, már is itt a konkurencia válasza. Mától az Athlon XP asztali és mobil processzorok árát, átlagosan 15-20%-al mérsékelte az AMD. Az Intel/AMD árverseny folytatódik, de szerintem ezt senki sem bánja, főleg, hogy ebben a harcban Mi vásárlók csak nyerhetünk!

    E3 adatmorzsák

    Hír | 2003.04.24 16:35

    Épp az imént futott be egy kis statisztika, az idei E3-ról. Elég érdekes adatok derültek ki (a felmérésben egyébként a kiállítók 92%-ának adatai szerepelnek). Úgy tűnik, hogy idén 1350, eddig sosem látott (vagy éppenhogy bejelentett) alkotást szemlélhetnek majd meg a szerencsések. Lássuk az eloszlásokat:

  • 57,3% - konzolos játékok
  • 26,7% - PC-s játékok
  • 8,60% - kézi konzol
  • 4,70% - PDA, mobiljátékok, egyebek
  • 2,60% - internetes játékok Tovább boncolgatva a dolgokat az is kiderül, hogy mely kategóriák miként oszlanak meg:
  • 20,3% - akció
  • 15,5% - sport és verseny
  • 11,7% - szerepjáték
  • 8,30% - stratégia
  • 8,00% - kaland
  • 5,10% - gyerek és családi játékok
  • 4,80% - oktató szoftverek
  • 2,90% - szimulációs játékok

  • 0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)