Kész a DirectX 9!
Úgy tűnik, hogy a hosszú hónapokig tartó fejlesztések eredményeképpen teljesen elkészült a DirectX legújabb változata, a 9.0-ás. Elvileg tehát bármelyik nap megjelenthet a kis csomag... amint lehet, felteszem lokálba is!
Úgy tűnik, hogy a hosszú hónapokig tartó fejlesztések eredményeképpen teljesen elkészült a DirectX legújabb változata, a 9.0-ás. Elvileg tehát bármelyik nap megjelenthet a kis csomag... amint lehet, felteszem lokálba is!
Német testvérlapunk neves képviselői úgy döntöttek, hogy nem árt, ha ajtóstúl rontanak az Ion Storm főhadiszállásába. Kutakodásuk eredményeképpen néhány apró infó jutott a birtokunkba, a még készülő Thief 3-ról: "A játék grafikája elképesztő, a karakterek kidolgozása szinte tökéletes. A játék történelmében először láthatjuk majd Garrett lábát, ha lenézünk - ez nagy segítségünkre lesz majd a precíz ugrások kivitelezésében". A program egyébként az Unreal Warfare nevezetű grafikus motor egy módosított változatát használja majd. Amint bővebb infóhoz is jutunk, azonnal közöljük veletek!
Ho Ho Ho! Mondá vala a CDV vezetősége, és megalkotá a maga kis, mikulásra szánt ajándékát. A Santa Claus in Trouble nevezetű 3D-s platfrom játékról van szó, melyhez hamarosan bárki hozzájuthat teljesen ingyen! A játék 10 pályát tartalmaz majd, és különféle pontokat lehet elérni benne. Az elért eredményeket toplistáját folyamatosan meg lehet majd szemlélni a hivatalos honlapon :) Ha minden igaz, csupán december 2-ig kell rá várnunk!
Az eddig nem a legismertebb cégek között számon tartott FIC a jelenleg zajló Comdex 2002 kiállításon bejelentette Radeon 9xxx szériára épülő grafikus vezérlőit. A cég háromféle kártyát jelentett be, melyek az ATi Radeon 9500, 9500PRO és 9700PRO chipjeire épülnek. A termékek hamarosan kaphatóak lesznek, mérési eredmények, egyelőre nem születtek, viszont a kártyák képei már megtekinthetők.
Az ATi ma 3 új grafikus kártyával bővíti kínálatát. A Radeon 9500PRO már régóta várt felső-középkategóriás vezérlő, míg a Radeon 9500 és 9700 a már régebben említett "PRO nélküli" széria képviselői, melyeket csupán az ATi chipekkel foglalkozó OEM gyártóktól vásárolhatunk. Az első teszteredmények alapján a Radeon 9500PRO a GeForce4 Ti4200 és Ti4400 között foglal helyet.
Az AMD nemrég a Microprocessor Forum 2002 rendezvényen nyilvánosságra hozta számos jövőben megjelenő processzorának képességeit (ez a dokumentum letölthető itt). Most a cég Opteron processzoráról szivárgott ki némi információ, pontosabban pár összehasonlító teszt, a legnagyobb processzorgyártók termékeivel. Ha kíváncsi vagy az eredményekre, ide kattints.
A középső árkategóriába tartozó ATi grafikus kártyák közül valószínűleg nagy népszerűségnek örvend majd a hamarosan kapható Radeon 9500 és 9500 PRO. Az első tesztek máris megszülettek, egy grafikont itt tudtok megszemlélni, de az eredményeket alant is láthatjátok: 3DMark 2001 SE 1024*768 32Bit (P4 2.8GHz) RADEON 9700 PRO – 14335 RADEON 9700 – 13236 RADEON 9500 PRO - 11500 GeForce4 Ti4600 – 11131 RADEON 9500 – 10006 GeForce4 Ti4200 – 10392
Netezgetés közben egy igencsak érdekfeszítő cikkre találtam (thanx EA). A PCPop nevezetű kínai online lap, közzétette az első mérési eredményeket, az nVidia még el sem készült NV30-as chippel felszerelt kártyájáról. Mivel a dolgot még senki sem erősítette meg, nem lehet tudni, hogy mennyi igazság alapja van a dolognak... Az is elképzelhető, hogy csak az eddig kiszivárgott infók alapján ilyennek kellene lennie a teljesítménynek, vagy akár az is lehet, hogy egy dierkt kiszivárogtatott infóról van szó (annak érdekévben, hogy a hardver gyártókat távoltartsák az ATI R300-as chipjétől)... Mindenesetre szerintem túlságosan optimálisak ezek az eredmények... Bár, nem feltétlenül lehetetlen.
A NovaLogic jelentése szerint, a napokban lezajlott Delta Force: Black Hawk Down című játékuk beta tesztelése remekül zárult. Hozzávetőlegesen, mintegy 200 ezer letöltéssel büszkélkedhet a program (mindösszesen 7 nap leforgása alatt), ebből közel 115 ezerszer közvetlen a fejlesztők honlapjáól töltötték az emberkék (a többi a három legnagyobb támogató - GameSpy, nVidia, FileShack - oldal adatai alapján jön ki). Ebbe természetesen nem számolták bele azon letöltéseket, melyeket a rajongói honlapok, illetve a hazai és külföldi online játékmagazinok eredményeztek... A végleges változatot december 1-re tervezik!
Úgy látszik, az előzetes találgatások beválnak, mivel az ATi új üdvöskéje, a Radeon 9700 teszteredményei - ugyan nem sokkal - a GeForce 4 Ti 4600 felett vannak. Az itt látható táblázatból világosan kiderül, hogy a Madonion 3D Mark tesztprogramban a Radeon majdnem 2000 pontot ver az Nvidia kártyára, míg Quake 3-ban az alacsonyabb felbontásokban a GeForce volt a nyerő. A megfelelő következtetéseket mostmár Ti is le tudjátok vonni.
G-San, alig néhány perce hozzámvágott egy levelet, melyet úgy érzem nem szabad sokáig csak a magaménak tekinteni. Halljátok hát a szózatot, melynek végeredményeképpen egy teljesen új játékportál nyílik meg előttetek:
A Dán Retel.dk honlapra felpakoltak néhány mérési adatot, az ATI legfincsibb gyöngyszeméről, az R300-as forradalmi áttörésről. A tesztprogramok között található az AquaNox, a Quake 3, valamint a Serious Sam 2, a tesztrendszer pedig egy AthlonXP 2000+, a maga kis PC2700-as 512MB memóriájával. Érdemes megszemlélni... igencsak tanulságos!
Az Intel 845G chipset-tel szerelt gépek nem kevés fejfájást okozhatnak tulajdonosaiknak. Természetesen szó sincs hatalmas problémákról, csupán néhány, a játékosokat kellemetlenül érintő tényről. Az itt található játékok sajnálatos módon mind több-kevesebb problémával küszködnek egy 845G-vel szerelt gépen: Project IGI, Quake III Arena, Rollcage, The Sims, Small Soldiers, Sorry, Spec Ops 2: Green Berets, Spider Man The Movie, Starship Troopers, Thief Az Intel rögtön lépéseket tett az ügy érdekében, melynek eredményeképp hamarosan napvilágot lát majd néhány patch az imént említett játékokhoz.
A nagy hajtásban reménykedtünk, hogy nem kerül ki ez a hír a netre, ám a HW csapata ismét belenyúlt a jóba :) Lényeg, hogy készül egy újabb hazai alkotás, melyet a S.W.I.N.E. fejlesztői heggesztenek. Egyelőre csak a Panzers került elő (itt még képeket is megszemlélhettek belőle), ami csak egy dolog miatt nem teljesen szerencsés: a srácok készítenek egy másik gammát is, és egyelőre még nem dőlt el, hogy melyiket jelentik be hivatalosan elsőként (a kiadóktól függ). Na mindegy... a lényeg, hogy röpke két hetes szervezkedés áll már mögöttünk, melynek eredményeként hamarosan leigázzuk a csapat főhadiszállását és kihúzunk belőlük minden egyes információmorzsát. Erre már csak néhány napot kell várnotok :)
Friss hír a "Nem tudtam már mi hiányzott" rovatunkból: az Electronic Arts bejelentette a The Sims: Unleashed című fergeteges kiegészítőt az eredeti The Sims játékához. A számos új környezet, karrierlehetőség és szocreál élethelyzet mellett a fő újdonság mégis az, hogy virtuális családunkat megörvendeztethetjük egy kis ZeroC..., izé, háziállattal. Ha ennek eredményeképpen csökken a megunt, utcára kitett kutyák száma, leborulok az EA nagysága előtt.
Az ATi nemsokára a nagyközönség elé tárja legújabb (R300-as) chippel szerelt grafikus vezérlőét. A GPU órajele 315Mhz lesz, mely 15-tel több, mint a jelenleg kapható leggyorsabb GeForce4-es teljesítménye. Okosok szerint az új kártyákkal már gyerekjáték lesz 15.000 körüli 3DMark eredményeket elérni. Bővebb információkat az R300-as képességeiről itt olvashatsz. Mindenesetre, Mi kíváncsian várjuk az új, trónkövetelő ATi megjelenését.
A Matrox kiadta az első, internetről is letölthető meghajtócsomagot, nemrégiben debütált újabb grafikus megvalósításához, a Matrox Parhelia-hoz. A cég elmondása szerint ezen már nagyon sokat javítottak (szükség is volt erre, hiszen az első mérési eredmények szó szerint siralmasra sikeredtek...). Mivel még nem lehet a kártyát kereskedelmi forgalomban kapni, kifejezetten gyűjtőknek ajánlott ez az oldal...
A német illetőségű Pro Gamer is elbeszélgetett az E3 alatt Bill Roper-rel, a Warcraft 3 egyik főgurujával. Az interjú eredményeképpen kellemesen nyugtázták, hogy Bill bácsitól sikerült elszedniük egy szerény kis videót a termékről. Klikkelj ide, ha érdekel.
Az E3 izgalmai után holnap sokunk számára újabb dózis érkezik a 2002-es futball-világbajnokság képében. Hogy mégis, hogy kapcsolódik ez az informatikához? Egy focirajongókból álló informatikuscsapat vette a fáradtságot, és 2000-szer lefutatta egy külön erre a célra épített gépen a világbajnokság modelljét az esélyek figyelembevételével. Az eredmény a következő: a szimuláció szerint a Brazil válogatott az olaszokat kiütve ötödször emelheti a magasba a trófeát. A harmadik Argentína, míg a negyedik helyezett Spanyolország lesz. Kíváncsian várom mennyire válik majd be ez a jóslat, ha megvalósul akkor fogadják elismerésemet a gépek, ha nem, akkor ismét bebizonyosodott, hogy egy masina mit sem ér a sporteredmények megjósolásakor. Egyéb infókat itt találhatsz.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)