Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 532

Elhunyt a díjnyertes Richard Joseph zeneszerző

Hír | 2007.03.06 12:03

Elhunyt Richard Joseph, egyike a videojáték zeneszerzés legnagyobb alakjainak. A 80-as és 90-es évek úttörőjének számító díjnyertes zeneszerző tüdőrákban szenvedett.

A Blizzard lecsapott a WoW Glider alkotójára

Hír | 2007.02.19 10:25

A World Of Warcraft hatalmas sikereket könyvelhet el, de egyesek nem igazán tisztelik ezt a világot és inkább csak a haszonszerzés kapcsán foglalkoznak vele.

'Napot!

Hír | 2007.02.19 09:35

Sajnos ismét hétfő van, az a nap, amit senki sem vár, amit mindenki utál, ha dolgoznia kell és mégis, olyan jól eső érzés, amikor vége van :). A hírcsatornák telítettségéről még nincs sok információm, de remélem nem hagynak minket cserben.

A Time Warner szeletet kér Lara Croft tortájából

Hír | 2006.10.24 14:13

A világ legnagyobb média csoportja, a Time Warner a The Business című angol szaklap információi szerint egy ideje tárgyalásokat folytat a Tomb Raider sorozatot jegyző SCI Entertainment vezetőivel. A tét tíz százalék részesedés megszerzése.

Reuters hírügynökség a Second Life-ban

Hír | 2006.10.17 13:49

A Second Life című MMO "Sims klón" játék elég nagy visszhangot kapott a sajtóban az utóbbi egy évben. Legfőképp azért, mert a játékosok egy része pénzszerzés céljából készített benne különböző tartalmakat. Most viszont egészen más miatt kapták fel ismét.

'Reggelt!

Hír | 2006.10.12 09:08

Kellemes csütörtököt! Tegnap tehát, ahogy ígértük, bepillantást nyerhettetek a héten megjelenő novemberi lapszámunkba. Kint van a címlap, a tartalmi lista, illetve a GSTV előzetese is. A fórumon meg lehet vitatni a dolgokat. S még egyszer elnézést kérünk, amiért egy napos késéssel érkezik csak az újság... így legalább a babonásoknak sem kell félniük a péntek-13-tól, persze ez kis vigasz. Van egy olyan érzésem egyébként, hogy a mai viccünket nem érti meg mindenki elsőre... :)

Az erdész a fák között sétált, amikor száraz levelek zörrenését hallotta. - Legközelebb nem hagyom otthon a puskámat - gondolta az erdész. - Legközelebb? - gondolta a medve.

Új LCD TV gyártó a láthatáron

Hír | 2006.08.14 14:37

A japán Sanyo Electric és a tajvani Quanta Computer megegyezett abban, hogy közös vállalkozás keretei között LCD TV gyártó üzletágat hoznak létre. A várhatóan Sanyo Visual Technology nevet viselő cég központja Oszakában lesz, innen irányítják majd az új TV-modellek fejlesztését és a két anyavállalat által gyártot alkatrészek beszerzését. Az új vállalkozást október 2-án indítják el, hogy az év végére hagyományosan felélénkülő, üzleti szempontból kulcsfontosságú vásárlási szezonra már saját termékeivel jelenhessen meg a piacon. Tovább >>

Just Cause Demó 'Hamarosan'

Hír | 2006.08.11 20:52

A Just Cause című harmadik személyű akciójátékban egy Rico Rodriguez nevű CIA ügynököt alakítunk, s feladatunk San Esperito kormányának megbuktatása lesz. Persze mindez a szokásostól igencsak eltérő körülmények között valósulhat meg. A dél-amerikai környezet pedig tovább fokozza az életérzést. Nos, a játékhoz augusztus 24-én érkezik egy Xbox 360-as demó - a PC-s kipróbálható verzió pedig az ezt követő néhány napban válik elérhetővé, vagyis nyugodtan mondhatjuk, hogy augusztus végén. Kifejezetten jó hír, hogy a demóban egy olyan új szigeten játszhatunk majd, ami a teljes játékba nem került bele!

Újabb részletek kerültek ki az Undercover:­ OW-ből

Hír | 2006.08.10 18:24

Az Undercover:­ Operation Wintersun egy kalandjátéknak ígérkezik, mely a második világháború idejébe kalauzolja vissza a játékosokat. Ebben a játékban feldolgozásra kerül a témával kapcsolatba a "mi lett volna a ha" gondolat, így szörnyű dolgokra bukkanhatunk a kalandok során. 1943: Dr. John Russell fizikust az MI6 Berlinbe küldi, hogy a nációk készülő szuper titkos fegyveréről adatokat szerezzen. Mint ahogy az kiderül a fegyver elpusztíthat bármit, így ha az elkészül, akkor a nácik elérhetik a hőn áhított világuralmat. Ennek érdekében sürgős beavatkozásra van szükség! Bár karakterünk nem egy képzett katona, azért remekül teljesíti majd feladatát, a külöböző német bázisokra való bejutáskor való dokumentumok megszerzése és a titkos adatok nem menekülhetnek emberünk elől. Az Anaconda igérete szerint ez a játék is még szeptember végén megjelenik. Addig is megpillantható a játékból kettő darab új kép.

Újabb stúdióval bővül a Destineer

Hír | 2006.08.09 19:26

A Destineer bejelentette, hogy Észak-Karolinában, Raleighben kívánja megnyitni legújabb stúdióját legalább száz programozóval, színészekkel, tesztelőkkel, valamint dizájnerekkel. A Destineer új stúdiójának feladata olyan videójátékok, valamint oktatójátékok készítése lesz, melynek alapját a Destineer amerikai hírszerzéssel együtt végzett munkája adja majd.

[PATCH] Neverwinter Nights 1.68 Beta 1

Hír | 2006.07.29 11:02

Nos, van még élet az NWN 2 előtt is: erre bizonyíték, hogy megérkezett az első rész legújabb javítása, az 1.68 Beta 1. Aki érdekelt lenne a tapasz megszerzésében, az minden további infót és a szerver patchet is itt megtalálhatja.

Hamarosan a játékok lehetnek a Microsoft adu ászai

Hír | 2006.07.27 22:16

A Microsoft pénzügyi értekezletén egy Robbie Bach nevű úriember, aki nem mellesleg a Microsoft Szórakoztató üzletágának vezetője, egy prezentációt mutatott be. Bach elárulta, hogy érzései szerint a 2007. július 1-jén megkezdődő 2008-as pénzügyi évre nagyon fontos bevételi forrássá válnak majd a játékok. Próbált erre utalni azzal, hogy az év végére tíz millió Xbox 360 játékkonzolt szeretnének eladni (jelenleg nagyjából ötmillió környékén járnak), s úgy gondolja, a Live szolgáltatás előfizetőinek száma egy éven belül meg is duplázódik. Nos még az E3 ideje alatt volt szerencsénk látni egy demót Live Anywhere szolgáltatásból, mikor is a Shadowrun című játékot tolták közösen PC-n és Xbox 360-on keresztül. Bach szerint ez óriási előrelépést jelenthet majd, valamint hozzátette, hogy nem elékpzelhetetlen, hogy a Microsoft Zune hordozható lejátszója is bekapcsolódik majd a szolgáltatásba.

Megint takarított a Blizzard

Hír | 2006.07.27 11:36

A Blizzard Entertainment újabb 59 000 World of Warcraft accountot tiltott ki a felhasználói feltételek megszegése, vagyis gyakorlatilag csalás miatt, még májusban, ám ezt csak most hozták nyilvánosságra. Emellett 22 millió aranyat is eltávolítottak a játék gazdaságából. A csalások nagy része tehát az aranyak nem megfelelő felhasználásába és megszerzésében merültek ki. Szívből reméljük, hogy a GameStarhoz adott ingyenes World of Warcraft felhasználói mind becsületesen játszanak!

[MOVIE] Új generációs Star Wars játék közeleg!!!

Hír | 2006.07.22 13:15

Gyakorlatilag teljesen érthetetlen módon, ennyivel az E3 után kikerült egy eléggé látványos videó a LucasArts egy, még be nem jelentett Star Wars játékáról. Az idei játékkiállítás zárt ajtói mögött mutogatták a kiváló grafikai és fizikai motorjukat, melybe most mi magunk is belepillanthatunk. Sajnos az nem tisztázott egyelőre, hogy lesz e PC-re, de a képeket elnézve valahogy az az érzésem, hogy nem... de azért várjuk ezzel meg a hivatalos bejelentést. A videó alant (akinek esetleg problémája lenne a lejátszással, klikk ide):

The Divine - űrlövöldözés, Föld nélkül

Hír | 2006.07.17 23:43

A The Divine című űrakcióban egy remek pilótát alakítunk, akinek feladata az ellenségek elpusztítása. A távoli jövőben a Föld megsemmisült, így az emberiség szétszóródni kényszerült a galaxisban, majd különböző szervezetekbe tömörülve egymás elleni véres harcokba kezdtek a minimális erőforrások és ellátmányok megszerzéséért. A 2007-ben megjelenő akcióról bővebben, és néhány képet itt olvashattok, leshettek.

Harmincmilliárdos adomány Bill Gates alapítványának

Hír | 2006.06.27 09:55

A Microsoft elnöke és felesége által létrehozott alapítvány még soha nem kapott ekkora adományt: a világ második leggazdagabb embere 30,7 milliárd dollárt juttatott Warren Buffett híres a tőzsdéhez kapcsolódó megérzéseiről. A dúsgazdag úriember levélben fejezte ki azon szándékát vállalatának weboldalán, hogy 37 milliárd dollárjától öt karitatív szervezet javára szeretne megszabadulni. Az ebből az összegből a Bill & Melinda Gates Alapítvány számlájára érkező 30,7 milliárd dollár megduplázza a szervezet vagyonát megközelítőleg 65 milliárd dollárra, s így az a világ legnagyobbikává lép elő. Az eddigi csúcstartó a Stichting INGKA Alapítvány 36 milliárd dolláros vagyonnal, melyet a svédországi Ingvar Kamprad, az IKEA lakberendezési vállalatóriás alapítója tart fenn. Tovább >>

[MOVIE] NFS: CARBON HIGH-RES

Hír | 2006.06.23 11:11

Kedves barátaim. Ugyan már két napja hírt adtunk az NFS: Carbon első videójáról, most azonban lehetőségünk nyílt egy jóval nagyobb felbontású változat beszerzésére. A HD minsőgű videó sajnos nem tartalmaz új jelenetet, de hangulatfokozónak kifejezetten megfelelő. Akár így, akár úgy, szerintem körülbelül 50 megányi letöltést tökéletesen megér. Alant vala a link mindenkinek:

'Reggelt!

Hír | 2006.06.13 08:45

Kellemes keddet! Végre itt a nyár! Reméljük, a GS tábor ideje alatt is legalább ilyen jó idő lesz, tavaly valahogy nem kedveztek nekünk az égiek, bár van egy olyan érzésem, hogy jó időben se nagyon mozdult volna ki senki :) No mindegy... Ma délután meglátogatjuk a Digital Reality-t, hogy a következő GS-ben jól kivesézhessük, mit is csinálnak éppen. Terveink szerint a GSTV stábja is meg lesz dolgoztatva... Ám addig is nézzük a híreket.

Jancsi vásárolni megy a henteshez, de a bolt ajtajában beleütközik Juliskába. - Bo...bocsánat - mondja zavartan -, egyébként Jancsi vagyok. - Én meg Juliska. És facér vagyok. - Nahát! Én meg calonnáér'.

Új STALKER infók, videó hamarosan!

Hír | 2006.06.06 09:56

Német testvérlapunk a világon elsőként adhat ki új infókat a GSC kicsit kopottas játékáról, a STALKER-ről. Az idei E3-on felvettek körülbelül egy órányi jelenetet, ebből összevágtak 6 percnyi tömör jelenetsort. Sajna a videót nem tehetjük ki online (pedig nagyon szeretnénk, mert iszonyat látványos), de néhány infót azért megosztok veletek: A legnagyobb bibi, hogy elég sokmindent átalakítottak a játékban, és egyre többmindent vesznek ki belőle. Az egyik legalapvetőbb különbség a többi FPS-től, mely szerint menet közben élethűen mozgott a fejünk, nincs többé a játékban, vagy legalábbis nagyon minimálisan. Sajna már az alvás sincs benne, mint funkció, ami szintén egyedi volt FPS körökben. A fegyvertöltés gyorsabb, mint valaha, ami nem annyira jó - csökkenti a realizmus érzését. Több script is belekerült a játékba, hogy a történet mindenképpen haladjon előre - ettől persze még szabadon szaladgálhatunk a zóna 20 négyzetkilóméteres területén. Az igen hosszas, sokszoros megjelenés csúsztatásnak köszönhetően a történet legelejét is módosították. Az új zóna-robbanás már nem 2006-ban, hanem 2016-ban történik. Mindent összevetve még mindig hiszem, hogy jó játék lesz, legalábbis abban az esetben, ha tényleg megjelenik valamikor... Ha a videó szabad utat kap, természetesen itt nálunk is megszemlélhetitek majd.

Microsoft: A Blu-ray is felesleges kiadás

Hír | 2006.05.31 20:13

Épp tegnap számoltunk be arról, hogy Bill Gates ostobaságnak tartja a mozgásérzékelős konzolos kontrollereket és fel is hozott néhány egyszerűbb példát megvédendő saját nézeteit... Ezúttal másik két Microsoft-vezető véleményezte a Blu-ray technológiát mondván, az is teljesen felesleges egyelőre. A Eurogamer TV exkuzív interjújában Neil Thompson, az angliai Xbox-főnök és Chris Lewis, az európai régió felügyelője egyaránt azt nyilatkozták, hogy szerintük a Sony "kényszeríti" a vásárlókat a Blu-ray adattárolási technológia beszerzésére. Ez annyiból igaz is, hogy a cég következő játékkonzoljában, a PlayStation 3-ban helyet kap egy Blu-ray olvasó. "A Sony rá fogja venni az embereket, hogy feleslegesen dobjanak ki pénzt az ablakon egy Blu-ray olvasóra, pedig egyelőre senki nem tudja, hogy a nagy formátumháborúban melyik fél marad talpon." - mondta Thompson. Tudni kell, hogy jelenleg a HD-DVD és a Blu-ray a két rivális újgenerációs DVD formátum, amely egymással versenyez a fennmaradásért. Előbbi kisebb kapacitással, ám egyszerűbb gyártási technológiával rendelkezik, mellesleg ezt támogatja a Microsoft is, és az Xbox 360 konzolhoz hamarosan ki is adnak egy külső HD-DVD olvasó egységet. A Blu-rayt ellenben a Sony, és még néhány nagyobb vállalat támogatja, jóval bonyolultabb és drágább is, de ennél fogva fejlettebb és nagyobb kapacitású. "A Sony volt, aki annak idején piacra dobta a Betamaxot. Ekkor szenvedtek óriási veszteséget a konkurens VHS kazettákkal szemben. Ki tudja, mi lesz ebből a mostani harcból." - fűzte tovább Thompson. A Microsoft szerint a PS3-ba implementált Blu-ray olvasó az ő malmukra hajthatja majd a vizet, pontosan az opcionálisan megvásárolható külső HD-DVD olvasó miatt, ami az Xbox 360-hoz szerezhető majd be: a kulcsszó itt az opcionalitás - szerintük. "Ha a játékosaink úgy döntenek, szeretnének egy HD-DVD lejátszót, mi megadjuk rá a lehetőséget, de nem kényszerítünk arra senkit, hogy megvegye. A Sony igen érdekes üzleti modellt alkalmaz, amivel véleményem szerint a későbbiekben még meggyűlhet a bajuk." Thompson véleményét osztotta Chris Lewis is: A PS3 ára egy furcsa határon lebeg, amit az új, és kiforratlan technológiára való kényszerítés nem a jó oldalra billent. Hozzátette, hogy a PS3 magas induló ára már nem is teszi szükségessé, hogy a konzol megjelenésekor csökkentsék az Xbox 360 árát, ami egyébként természetesen negatívan hatna a Microsoft pénzügyi helyzetére. Tudni kell, hogy a konzolokat mindig veszteségesen árusítják, a megtérülést az azokra elérhető játékokból várják a gyártók. A PlayStation 3 induló 500 dolláros áráért egy közel kétezer dollárt érő modern berendezést vihetnek majd haza a vásárlók. Ebből a szemszögből nézve annyira talán nem is gond, hogy van benne Blu-ray olvasó, de az tény, hogy az érdeklődők nagy hányada addig nem kíván beruházni újgenerációs DVD olvasóra, amíg nem dől el, hogy melyik formátum marad fenn, vagy melyik kerül előnybe.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)