Elhunyt a díjnyertes Richard Joseph zeneszerző
Elhunyt Richard Joseph, egyike a videojáték zeneszerzés legnagyobb alakjainak. A 80-as és 90-es évek úttörőjének számító díjnyertes zeneszerző tüdőrákban szenvedett.
Elhunyt Richard Joseph, egyike a videojáték zeneszerzés legnagyobb alakjainak. A 80-as és 90-es évek úttörőjének számító díjnyertes zeneszerző tüdőrákban szenvedett.
A World Of Warcraft hatalmas sikereket könyvelhet el, de egyesek nem igazán tisztelik ezt a világot és inkább csak a haszonszerzés kapcsán foglalkoznak vele.
Sajnos ismét hétfő van, az a nap, amit senki sem vár, amit mindenki utál, ha dolgoznia kell és mégis, olyan jól eső érzés, amikor vége van :). A hírcsatornák telítettségéről még nincs sok információm, de remélem nem hagynak minket cserben.
A világ legnagyobb média csoportja, a Time Warner a The Business című angol szaklap információi szerint egy ideje tárgyalásokat folytat a Tomb Raider sorozatot jegyző SCI Entertainment vezetőivel. A tét tíz százalék részesedés megszerzése.
A Second Life című MMO "Sims klón" játék elég nagy visszhangot kapott a sajtóban az utóbbi egy évben. Legfőképp azért, mert a játékosok egy része pénzszerzés céljából készített benne különböző tartalmakat. Most viszont egészen más miatt kapták fel ismét.
Kellemes csütörtököt! Tegnap tehát, ahogy ígértük, bepillantást nyerhettetek a héten megjelenő novemberi lapszámunkba. Kint van a címlap, a tartalmi lista, illetve a GSTV előzetese is. A fórumon meg lehet vitatni a dolgokat. S még egyszer elnézést kérünk, amiért egy napos késéssel érkezik csak az újság... így legalább a babonásoknak sem kell félniük a péntek-13-tól, persze ez kis vigasz. Van egy olyan érzésem egyébként, hogy a mai viccünket nem érti meg mindenki elsőre... :)
| Az erdész a fák között sétált, amikor száraz levelek zörrenését hallotta. - Legközelebb nem hagyom otthon a puskámat - gondolta az erdész. - Legközelebb? - gondolta a medve. |
A japán Sanyo Electric és a tajvani Quanta Computer megegyezett abban, hogy közös vállalkozás keretei között LCD TV gyártó üzletágat hoznak létre. A várhatóan Sanyo Visual Technology nevet viselő cég központja Oszakában lesz, innen irányítják majd az új TV-modellek fejlesztését és a két anyavállalat által gyártot alkatrészek beszerzését. Az új vállalkozást október 2-án indítják el, hogy az év végére hagyományosan felélénkülő, üzleti szempontból kulcsfontosságú vásárlási szezonra már saját termékeivel jelenhessen meg a piacon. Tovább >>
A Just Cause című harmadik személyű akciójátékban egy Rico Rodriguez nevű CIA ügynököt alakítunk, s feladatunk San Esperito kormányának megbuktatása lesz. Persze mindez a szokásostól igencsak eltérő körülmények között valósulhat meg. A dél-amerikai környezet pedig tovább fokozza az életérzést. Nos, a játékhoz augusztus 24-én érkezik egy Xbox 360-as demó - a PC-s kipróbálható verzió pedig az ezt követő néhány napban válik elérhetővé, vagyis nyugodtan mondhatjuk, hogy augusztus végén. Kifejezetten jó hír, hogy a demóban egy olyan új szigeten játszhatunk majd, ami a teljes játékba nem került bele!
Az Undercover: Operation Wintersun egy kalandjátéknak ígérkezik, mely a második világháború idejébe kalauzolja vissza a játékosokat. Ebben a játékban feldolgozásra kerül a témával kapcsolatba a "mi lett volna a ha" gondolat, így szörnyű dolgokra bukkanhatunk a kalandok során. 1943: Dr. John Russell fizikust az MI6 Berlinbe küldi, hogy a nációk készülő szuper titkos fegyveréről adatokat szerezzen. Mint ahogy az kiderül a fegyver elpusztíthat bármit, így ha az elkészül, akkor a nácik elérhetik a hőn áhított világuralmat. Ennek érdekében sürgős beavatkozásra van szükség! Bár karakterünk nem egy képzett katona, azért remekül teljesíti majd feladatát, a külöböző német bázisokra való bejutáskor való dokumentumok megszerzése és a titkos adatok nem menekülhetnek emberünk elől. Az Anaconda igérete szerint ez a játék is még szeptember végén megjelenik. Addig is megpillantható a játékból kettő darab új kép.
A Destineer bejelentette, hogy Észak-Karolinában, Raleighben kívánja megnyitni legújabb stúdióját legalább száz programozóval, színészekkel, tesztelőkkel, valamint dizájnerekkel. A Destineer új stúdiójának feladata olyan videójátékok, valamint oktatójátékok készítése lesz, melynek alapját a Destineer amerikai hírszerzéssel együtt végzett munkája adja majd.
Nos, van még élet az NWN 2 előtt is: erre bizonyíték, hogy megérkezett az első rész legújabb javítása, az 1.68 Beta 1. Aki érdekelt lenne a tapasz megszerzésében, az minden további infót és a szerver patchet is itt megtalálhatja.
A Microsoft pénzügyi értekezletén egy Robbie Bach nevű úriember, aki nem mellesleg a Microsoft Szórakoztató üzletágának vezetője, egy prezentációt mutatott be. Bach elárulta, hogy érzései szerint a 2007. július 1-jén megkezdődő 2008-as pénzügyi évre nagyon fontos bevételi forrássá válnak majd a játékok. Próbált erre utalni azzal, hogy az év végére tíz millió Xbox 360 játékkonzolt szeretnének eladni (jelenleg nagyjából ötmillió környékén járnak), s úgy gondolja, a Live szolgáltatás előfizetőinek száma egy éven belül meg is duplázódik. Nos még az E3 ideje alatt volt szerencsénk látni egy demót Live Anywhere szolgáltatásból, mikor is a Shadowrun című játékot tolták közösen PC-n és Xbox 360-on keresztül. Bach szerint ez óriási előrelépést jelenthet majd, valamint hozzátette, hogy nem elékpzelhetetlen, hogy a Microsoft Zune hordozható lejátszója is bekapcsolódik majd a szolgáltatásba.
A Blizzard Entertainment újabb 59 000 World of Warcraft accountot tiltott ki a felhasználói feltételek megszegése, vagyis gyakorlatilag csalás miatt, még májusban, ám ezt csak most hozták nyilvánosságra. Emellett 22 millió aranyat is eltávolítottak a játék gazdaságából. A csalások nagy része tehát az aranyak nem megfelelő felhasználásába és megszerzésében merültek ki. Szívből reméljük, hogy a GameStarhoz adott ingyenes World of Warcraft felhasználói mind becsületesen játszanak!
Gyakorlatilag teljesen érthetetlen módon, ennyivel az E3 után kikerült egy eléggé látványos videó a LucasArts egy, még be nem jelentett Star Wars játékáról. Az idei játékkiállítás zárt ajtói mögött mutogatták a kiváló grafikai és fizikai motorjukat, melybe most mi magunk is belepillanthatunk. Sajnos az nem tisztázott egyelőre, hogy lesz e PC-re, de a képeket elnézve valahogy az az érzésem, hogy nem... de azért várjuk ezzel meg a hivatalos bejelentést. A videó alant (akinek esetleg problémája lenne a lejátszással, klikk ide):
A The Divine című űrakcióban egy remek pilótát alakítunk, akinek feladata az ellenségek elpusztítása. A távoli jövőben a Föld megsemmisült, így az emberiség szétszóródni kényszerült a galaxisban, majd különböző szervezetekbe tömörülve egymás elleni véres harcokba kezdtek a minimális erőforrások és ellátmányok megszerzéséért. A 2007-ben megjelenő akcióról bővebben, és néhány képet itt olvashattok, leshettek.
A Microsoft elnöke és felesége által létrehozott alapítvány még soha nem kapott ekkora adományt: a világ második leggazdagabb embere 30,7 milliárd dollárt juttatott Warren Buffett híres a tőzsdéhez kapcsolódó megérzéseiről. A dúsgazdag úriember levélben fejezte ki azon szándékát vállalatának weboldalán, hogy 37 milliárd dollárjától öt karitatív szervezet javára szeretne megszabadulni. Az ebből az összegből a Bill & Melinda Gates Alapítvány számlájára érkező 30,7 milliárd dollár megduplázza a szervezet vagyonát megközelítőleg 65 milliárd dollárra, s így az a világ legnagyobbikává lép elő. Az eddigi csúcstartó a Stichting INGKA Alapítvány 36 milliárd dolláros vagyonnal, melyet a svédországi Ingvar Kamprad, az IKEA lakberendezési vállalatóriás alapítója tart fenn. Tovább >>
Kedves barátaim. Ugyan már két napja hírt adtunk az NFS: Carbon első videójáról, most azonban lehetőségünk nyílt egy jóval nagyobb felbontású változat beszerzésére. A HD minsőgű videó sajnos nem tartalmaz új jelenetet, de hangulatfokozónak kifejezetten megfelelő. Akár így, akár úgy, szerintem körülbelül 50 megányi letöltést tökéletesen megér. Alant vala a link mindenkinek:
Kellemes keddet! Végre itt a nyár! Reméljük, a GS tábor ideje alatt is legalább ilyen jó idő lesz, tavaly valahogy nem kedveztek nekünk az égiek, bár van egy olyan érzésem, hogy jó időben se nagyon mozdult volna ki senki :) No mindegy... Ma délután meglátogatjuk a Digital Reality-t, hogy a következő GS-ben jól kivesézhessük, mit is csinálnak éppen. Terveink szerint a GSTV stábja is meg lesz dolgoztatva... Ám addig is nézzük a híreket.
| Jancsi vásárolni megy a henteshez, de a bolt ajtajában beleütközik Juliskába. - Bo...bocsánat - mondja zavartan -, egyébként Jancsi vagyok. - Én meg Juliska. És facér vagyok. - Nahát! Én meg calonnáér'. |
Német testvérlapunk a világon elsőként adhat ki új infókat a GSC kicsit kopottas játékáról, a STALKER-ről. Az idei E3-on felvettek körülbelül egy órányi jelenetet, ebből összevágtak 6 percnyi tömör jelenetsort. Sajna a videót nem tehetjük ki online (pedig nagyon szeretnénk, mert iszonyat látványos), de néhány infót azért megosztok veletek: A legnagyobb bibi, hogy elég sokmindent átalakítottak a játékban, és egyre többmindent vesznek ki belőle. Az egyik legalapvetőbb különbség a többi FPS-től, mely szerint menet közben élethűen mozgott a fejünk, nincs többé a játékban, vagy legalábbis nagyon minimálisan. Sajna már az alvás sincs benne, mint funkció, ami szintén egyedi volt FPS körökben. A fegyvertöltés gyorsabb, mint valaha, ami nem annyira jó - csökkenti a realizmus érzését. Több script is belekerült a játékba, hogy a történet mindenképpen haladjon előre - ettől persze még szabadon szaladgálhatunk a zóna 20 négyzetkilóméteres területén. Az igen hosszas, sokszoros megjelenés csúsztatásnak köszönhetően a történet legelejét is módosították. Az új zóna-robbanás már nem 2006-ban, hanem 2016-ban történik. Mindent összevetve még mindig hiszem, hogy jó játék lesz, legalábbis abban az esetben, ha tényleg megjelenik valamikor... Ha a videó szabad utat kap, természetesen itt nálunk is megszemlélhetitek majd.
Épp tegnap számoltunk be arról, hogy Bill Gates ostobaságnak tartja a mozgásérzékelős konzolos kontrollereket és fel is hozott néhány egyszerűbb példát megvédendő saját nézeteit... Ezúttal másik két Microsoft-vezető véleményezte a Blu-ray technológiát mondván, az is teljesen felesleges egyelőre. A Eurogamer TV exkuzív interjújában Neil Thompson, az angliai Xbox-főnök és Chris Lewis, az európai régió felügyelője egyaránt azt nyilatkozták, hogy szerintük a Sony "kényszeríti" a vásárlókat a Blu-ray adattárolási technológia beszerzésére. Ez annyiból igaz is, hogy a cég következő játékkonzoljában, a PlayStation 3-ban helyet kap egy Blu-ray olvasó. "A Sony rá fogja venni az embereket, hogy feleslegesen dobjanak ki pénzt az ablakon egy Blu-ray olvasóra, pedig egyelőre senki nem tudja, hogy a nagy formátumháborúban melyik fél marad talpon." - mondta Thompson. Tudni kell, hogy jelenleg a HD-DVD és a Blu-ray a két rivális újgenerációs DVD formátum, amely egymással versenyez a fennmaradásért. Előbbi kisebb kapacitással, ám egyszerűbb gyártási technológiával rendelkezik, mellesleg ezt támogatja a Microsoft is, és az Xbox 360 konzolhoz hamarosan ki is adnak egy külső HD-DVD olvasó egységet. A Blu-rayt ellenben a Sony, és még néhány nagyobb vállalat támogatja, jóval bonyolultabb és drágább is, de ennél fogva fejlettebb és nagyobb kapacitású. "A Sony volt, aki annak idején piacra dobta a Betamaxot. Ekkor szenvedtek óriási veszteséget a konkurens VHS kazettákkal szemben. Ki tudja, mi lesz ebből a mostani harcból." - fűzte tovább Thompson. A Microsoft szerint a PS3-ba implementált Blu-ray olvasó az ő malmukra hajthatja majd a vizet, pontosan az opcionálisan megvásárolható külső HD-DVD olvasó miatt, ami az Xbox 360-hoz szerezhető majd be: a kulcsszó itt az opcionalitás - szerintük. "Ha a játékosaink úgy döntenek, szeretnének egy HD-DVD lejátszót, mi megadjuk rá a lehetőséget, de nem kényszerítünk arra senkit, hogy megvegye. A Sony igen érdekes üzleti modellt alkalmaz, amivel véleményem szerint a későbbiekben még meggyűlhet a bajuk." Thompson véleményét osztotta Chris Lewis is: A PS3 ára egy furcsa határon lebeg, amit az új, és kiforratlan technológiára való kényszerítés nem a jó oldalra billent. Hozzátette, hogy a PS3 magas induló ára már nem is teszi szükségessé, hogy a konzol megjelenésekor csökkentsék az Xbox 360 árát, ami egyébként természetesen negatívan hatna a Microsoft pénzügyi helyzetére. Tudni kell, hogy a konzolokat mindig veszteségesen árusítják, a megtérülést az azokra elérhető játékokból várják a gyártók. A PlayStation 3 induló 500 dolláros áráért egy közel kétezer dollárt érő modern berendezést vihetnek majd haza a vásárlók. Ebből a szemszögből nézve annyira talán nem is gond, hogy van benne Blu-ray olvasó, de az tény, hogy az érdeklődők nagy hányada addig nem kíván beruházni újgenerációs DVD olvasóra, amíg nem dől el, hogy melyik formátum marad fenn, vagy melyik kerül előnybe.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)