Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4063

Series 60-alapú vírusveszély

Hír | 2005.07.05 17:51

A F-Secure szóvivői arról tájékoztatták ma a világot, hogy egy komoly trójai vírussal kell szembenézniük a Series 60-ra épülő telefonok tulajdonosainak. A Doomboot nevű féreg amint rákerül a telefonra, rövid egy órán belül lemeríti annak akkumlátorát, majd amikor a készülék újra bekapcsol, akkor - bár a hardware sértetlen marad - minden adatot töröl arról. A finn cég szakértői ennek elkerülése érdekében azt javasolják minden felhasználónak, hogy csak minősített szoftvereket telepítsenek mobiltelefonjaikra, illetve használják a legújabb fejlesztésű, külön erre a platformra gyártott vírusítót. Akinél felmerül ilyen, vagy hasonló probléma, mindenképp telepítse ezt a praktikus kis programot.

Samsung SCH-V770 - a 7-megapixeles

Hír | 2005.07.05 07:39

A Samsung informatikai vállalat mobilgyártó részlege idén márciusban, a Cebiten mutatta be egyik legújabb készülékét, a Samsung SCH-V770-et. A V770 most bizonyos országokban már forgalomba is került. Aki esetleg nem hallott volna még erről a készülékről, annak kicsit részletesebben, hogy mit is tud ez az extrém masina: 7 megapixeles kamera (3x optikai, 5x digitális zoom), 640x480-as felbontású videó rögzítése (30 frame), 2 inches, 16 millió színre képes kijelző, TV-kimenet. A 123.7x54.2x26.3 mm méretű és 184.4 gramm súlyú készülék közel 200.000 Ft-os áron kapható. Nagyon érdemes tehát meggondolni, hogy milyen készüléket vesz az ember, és mire van szüksége, pláne ilyen árak mellett. Elvégre ezt nevezhetjük akár kamerának is, beépített telefon funkcióval. Nem mellékes, hogy egyre több gyártó dob piacra MP3-lejátszásra képes, miniatürizált digitális kamerákat is.

Samsung + Motorola + Audi

Hír | 2005.07.04 10:16

Érdekes cím, node akkor megmagyarázom.

  • Az első dolog, hogy a világ jelenlegi második és harmadik legnagyobb mobiltelefon-gyártója úgy döntött, hogy megosztja egymással technikai mindenségének tárházát, így a Samsung és a Motorola ezentúl egymás tudását felhasználva dologzik majd. Azonban nem lesz sem Samorola, sem Motosung, akármilyen jól is hangzanak, a két mobilgyártó nem egyesül.
  • Másodikként, a Samsung Electronics a mai napon jelentette be, hogy a Samsung és az Audi különös házasságot kötött. Egész pontosan arról van szó, hogy bizonyos Samsung mobilkészülékek képesek lesznek Audi gépkocsikkal Bluetoothon keresztül kommunikálni, noha ez az információ-és adatcsere csak MP3 fájlokra terjed majd ki. Ilyen házastársak lesznek például a Samsung D600 és az Audi A6. A lényeg (a többmilliós autón kívűl) egy Bluetooth A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) módra képes készülék.

  • Elérhető az Opera 8 okostelefonra

    Hír | 2005.07.02 18:00

    Az Opera webböngésző programot gyártó cég eredetileg nem is tervezte népszerű termékének okostelefonra való fejlesztését és kiadását, azonban a tömeges elégedetlenkedések a jelen pillanatban létező más, okostelefonra fejlesztett böngészőkkel kapcsolatosan, valamint a cég felé irányuló kérések ezreinek hatására mégis úgy döntöttek; hogy lesz Opera 8 Windows Mobile 2003-rendszerű okostelefonokra. Az Opera 8 ezen verziója a kisképernyőhöz igazítja a weblapokat letöltés közben, így kényelmesebb a szörfözés a neten. Támogatja a különféle szabványokat, így a CSS2-t, a DOM 2-t és a Java-technológiát is. Az ingyenes letölthető program elérhető az Opera honlapján, egész pontosan itt.

    Motorola Franklin - szupervékony csoda

    Hír | 2005.06.27 22:30

    Siemens SX1-em után boldog Motorola okostelefon-tulajdonos vagyok, aki nagyon elégedett személyes tapasztalatai alapján a márkával. No és ez a márka jelentette be legújabb készülékét, amely nem más mint a Motorola Franklin, egy csúcskommunikátor. A Windows Mobile 5.0-val felszerelt kütyü esetében gyakorlatilag egy PDA-telefon kombóról beszélhetünk, amely mindössze 11,5 mm vastag (egyébként 112x65x11.5 mm) és 115 gramm. QWERTY-billentyűzet, 1.3-megapixeles kamera és 128 megabájt rendelkezésre álló memória. Árak és a bevezetés időpontja egyelőre titok.

    Tölts napenergiával mobilt!

    Hír | 2005.06.17 19:02

    Egy holland cég igen érdekes terméket mutatott be a minap. A Soldius 1-ről van szó, amely egy, a Nap energiáját kihasználó töltőeszköz mobiltelefonokhoz. Igen előnyös lehet például túlélőhadjáratokhoz :). A 135x80x10 mm méretű, 85 grammos készítmény 2-3 óra alatt tölti fel teljesen a párosított készülék akkumlátorát. A ma létező majdnem összes márkához használható, így többek között a Nokia, a Motorola, Samsung, Siemens és a Sony Ericsson készülékekhez is. Noha az elképzelés kicsit merész, mindenképpen hasznos és biztató a technológia fejlődést és a környezetmegóvást tekintve. Arról, hogy a Soldius 1 mikortól és mennyiért lesz kapható, egyenlőre nincs információ.

    A Nokia is bekeményít

    Hír | 2005.06.13 19:32

    A finn gyártó hét új mobiltelefont mutatott be a mai napon. Nem csak Sony Ericssonos újdonságok vannak tehát, hanem Nokia csodakütyük is.

  • Nokia 2125: klasszikus design, apró méret, 65.000 színt megjeleníteni képes kijelző. A 2005. harmadik negyedévére várható készülék a jelenlegi alsókategóriások képességeivel lesz majd megáldva.
  • Nokia 2255: ugyancsak alsókategória, de itt már megjelennek a témák és az FM-rádió is. 2005. végére várható.
  • Nokia 6060: kihívó külső. Ennyi a kiemelendő, ugyanis a Nokia 6060 sem hoz kiemelkedően újat. A kijelző itt is "csak" 65K színű, 128x160-as felbontású.
  • Nokia 6111: ami eddig még nem volt a Nokiának - szétcsúsztathatós telefon. Stílusos design, miniatűr méretek, 1 megapixeles kamera. A 6111-ben push-to-talk funkció is található.
  • Nokia 6265: a 6265-ös eszméletlen, 240x320-as felbontású kijelzőt, 2 megapixeles LED-flashhel kiegészített fényképezőt és 24 megányi beépített memóriát kapott. A ma elképzelhető minden benne van...
  • Nokia 6270: QVGA felbontású kijelző, két megapixeles kamera, négysávos világtelefon, e-mail klienssel. Hogy röviden összegezem a talán legszebb formát öltött telefont a hét közül.
  • Nokia 6280: a 6280-as egy az egyben megegyezik a 6270-el, két eltéréssel. Az egyik a pöttyet csúnyább design, a másik pedig az, hogy itt már a 3G-s technológia is helyett kapott, azaz felénk mégegy kamera mosolyog.

  • Sony Ericsson újdonságok

    Hír | 2005.06.13 13:51

    A Sony és az Ericsson egyesülésével létrejött Sony Ericsson több új mobiltelefont mutatott be az elmúlt napokban. Azt, hogy melyik mennyire válik majd hazánkban meghatározóvá és felkapottá, nem tudni, mindellenben némelyik igen pofásan néz ki.

  • Sony Ericsson K608: ez a modell a K600 és a V600 ötvözeteként jött létre. Ebből következik, hogy szolgáltatásában is a kettő keveréke, megfűszerezve egy kis 3G-s képességgel.
  • Sony Ericsson J210: a tipikus alsó-kategóriás. Az augusztusra várható, 100 dolláros ár környékém mozgó készülék a Motorola C380 és a Siemens C65 ellenfelének lett szánva, hasonló képességekkel.
  • Sony Ericsson Z520: az SE ezen modelljét már láttuk, ismerjük, noha hivatalosan csak most jelentették be. A Zoe kódnevű kicsinyről van szó, amelyről részletesebben itt olvashattok.
  • Sony Ericsson S600: a 3D-s gyorsítóval ellátott S600 (Ellen) szintén a fiatalok számára készült készülék. Az S600 az S700, a K700 és a K750 keveréke, minden olyan funkcióval, ami ma egy telefonban elfér (krumplit is hámoz...). Az idén októberre várható modell közel 300 dollárban lesz majd tulajdonosának.

  • Nincs több Siemens mobil

    Hír | 2005.06.07 21:23

    A német vállalat bejelentette, hogy mobil üzletágának folyamatos veszteségeit nem kívánja tovább finanszírozni, ezért búcsút int a telefongyártásnak. A Siemens mobil részlegét nem kisebb cég veszi meg, mint a tajvani BenQ Corporation. A felek várhatóan ősszel ütik nyélbe a tranzakciót. Ez a mostani bejelentés üzleti szempontból némileg érdekes ugyan, bár cseppet sem meglepő. A Siemens köztudottan már csaknem 20 éve próbálkozik azzal, hogy az élbolyba kerüljön, de ez soha nem sikerült neki. Az új, és innovatív modellek késése, valamint a technológiai problémák egyre mélyebbre sodorták a céget az adósságok tengerében, amiből végül lehetetlenné vált a kitörés. Olyannyira, hogy 2004-ben a Siemens mobil ágazatának már közel fél milliárd eurós (!) adóssága halmozódott fel, ráadásul a veszteséges egységektől történő megszabadulás is további 300 millióba fog kerülni. A BenQ jelenleg Tajvan legnagyobb telefongyártójának számít, és a mostani üzlettel a világpiacon is negyedikké válik majd. Ez éves szinten 10 milliárd dollárt jelent, és nagyjából 10% körüli részesedést.

    SE Zoe a Z500 helyett, fiataloknak

    Hír | 2005.05.28 13:33

    Miután a Sony Ericsson jelentős pénzeket ölt a Z500-as márkajelzésű készülékének fejlesztésébe, nemes egyszerűséggel a mobiltelent nem dobták piacra. Itt van azonban az utód, Zoe fedőnévvel. Az elsősorban fiataloknak szánt telefon nem fogja a Nokia új Nseries sorozatát szorongatni: a készüléknek 65.000 színű TFT kijelzője lesz (128x160), VGA-kamerája, és a többi szokásos képesség, mint például a 40-szólamú polifónikus csengőhangok lejátszása. Nem is ez az érdekes, hanem például az, hogy a tulajdonos többféle billentyűzet-háttérvilágítás között választhat majd! Ez pedig nem éppen megszokott, de igazán érdekes. Nem lesz azonban 3D SMS, amit eredetileg ebbe a kütyübe szántak. Van viszont EDGE. A SE Zoe augusztusra várható, körülbelül 40.000 Ft-os áron.

    A Doom rástartolt a mobilokra

    Hír | 2005.05.18 15:04

    Az 1994-es hódítását követően egyre nagyobb teret és rajongótábort szerzett magának az id Sodtware legendává nőtt FPS-e, a Doom. Az utóbbi években a Quake 1-el párhuzamosan a Doom 1, illetve 2 is elterjedt a Pocket PC-ken is, azonban az elmúlt hetek egyeztetései okán a Doom ezentúl hivatalosan is kapható lesz mobiltelefonra optimizált verzióban. A dologhoz csak egy java-képes telefon kell majd, valamint olyan szolgáltató, amely szerződésben áll majd az id Softwarerrel, valamint a Jamdattal. Magyarországon előreláthatólag a T-Mobile és a Vodafone teheti majd fel listájára a Doomot, mint unaloműzőt. A mobiltelefonra való kidolgozásért és végeredményért a Jamdat nevű cég lesz felelős, nekik jutott ugyanis az a nemes feladat; hogy mobilon is tegyék legendává a Doomot. A cégről további információ itt.

    Másolható az UDM formátum

    Hír | 2005.05.12 23:42

    Feltörték a Sony PSP konzoljában használt UDM formátumot. Az UDM lemezek 1,8 gigabyte adat tárolására képesek, és mindeddig nem lehet lemásolni a rajtuk lévő információkat - általában játékokat és filmeket. Az UDM formátum feltörése azért is izgalmas fejlemény, mert elképzelhető, hogy a PSP-re készült játékok egy része különféle emulátorok segítségével futtatható lesz akár nagyobb teljesítményű mobil telefonokon is. Thanks Ludológia.hu.

    Nokia - filmek mobilra

    Hír | 2005.05.05 14:05

    A Nokia újabb korszakalkotó ötletének hála olyan piacra törhet be, mely minden bizonnyal hamarosan igen felkapott lesz. A finn gyártó kiadta az első filmet mobiltelefonra. A dolog technikai háttere leegyszerűsítve úgy néz ki, hogy miután a film rákerült a gyárban az MMC kártyára, melyet majd a boltban vehetünk, azt csupán betesszük a kártyafoglalatba, és mehet is a filmnézés, soha nem látott hosszúságban. Az első film címe - mely azt a megtiszteltetsét kapta, hogy ő az első MMC kártyás film - The Shawshenk Redemption. Az ár várhatóan 32 dollár környékén mozog majd. Pár év múlva a VHS kazetták és DVD-hegyek mellett nagy valószínűséggel MMC kártyára pakolt filmek egész hadosztálya is a boltok polcain sorakozik majd.

    Az új Unreal Tournamentről

    Hír | 2005.05.05 08:26

    Új részletek láttak napvilágot a soron következő Unreal Tournamentről, amely nem az UT2006 címet fogja kapni. Természetesen azért, mert egy generációt ugrani fogunk, a poligonszám ezrekről milliókra ugrik majd. A készítők legutóbbi játékukat, a 2004-et nem tartják legjobb alkotásuknak, "lehetett volna jobb is". Sok kritikát kaptak és nagyon igyekeznek kielégíteni a játékos társadalom igényeit, valamint ők maguk is számos új ötlet birtokában vannak. Két kulcsszót kell kiemelnünk a változásokkal kapcsolatban: mobilitás és kiegyensúlyozás. Ezekkel voltak eddig is főleg problémák. Egyelőre ennyi...

    Nokia Nseries - a jövő

    Hír | 2005.04.28 17:56

    A Nokia a napokban három olyan telefont mutatott be, amelyek egyértelműen meghatározzák a jövő mobiltelefon-technológiai fejlődésének irányát. Az új kategória (Nseries) képviselői 3G-s támogatással, 2 megapixeles kamerával és VHS-minőségű képpel rendelkeznek, nomeg nem szabad elfelejteni a 4 gigabájtos memóriát és a WLAN támogatását sem. A Nokia N90 kamerája Carl Zeiss optikával rendelkezik. 20x-os optikai zoomra képes(!), flash, makró és videó módokban. A külső kijelző 128x128 pixelen 65000 színben pompázik, míg a belső 262.000 színben, 352x416-on. Ezév második negyedévében várható. Az N91-es zenelejátszásra lett optimizálva. 3000 mp3 fájlt képes megközelítőleg tárolni a beépített 4 gigabájtos memóriájában, majd 12 órán keresztül tudja azokat lejátszani. Valamikor év végén várható. A Nokia N70 pedig "csak" egy sima okostelefon, amibe a létező legszélesebb skálán ültették be a technológiai csodák netovábbját. Én magam részéről az N90-et választom :)

    Samsung - beszélj, én írom!

    Hír | 2005.04.19 09:36

    A Samsung a napokban mutatta be legújabb mobilkészülékét, mely telefonként szolgál, sok más extrával. A gyártó új gépezete P207-es fedőnevet kapott. Gyakorlatilag nem tér el sokban más manapság piacra dobott és dobandó mobiltól, egy lényeges kivételtől eltekintve. Ez pedig nem más, mint a Speech-to-Text támogatás: magyarán, ha mi beszélünk, telefonunk leírja, amit mi mondunk. SMS - Ég veled bedagadt ujjak! Egyébként a VGA-kamera mellett egy 176x220-as kijelző, amivel rögtön szembetaláljuk magunkat. Utóbbi 262.000 színben pompázik. A készülék ára 80 dollár körül várható.

    Gothic 3 manna

    Hír | 2005.04.19 09:34

    BlackWood talált egy felettébb fontos fórumot, a Gothic 3 szempontjából. Egyrészt új információkat tudhatunk meg a készülő alkotásról (bár ezek nem hivatalos adatok), másrészt valami ügyes germán szkeneket, pontosabban kamerás mobilos fényképeseket készített egy magazinból - szerintem. Az infókból a fontosabbak: háromszor nagyobb bejárható terület, állatokra fel tudunk majd ülni, tapasztalt harcosként kezdünk, hat faj közül választhatunk... a többit a fenti linken angolul elolvashatjátok. A képeket pedig alant csodálhatjátok meg. Update: Izé, szóval a kiadó hivatalos kérése után inkább leszedtük a scanneket. Amíg lehet, csekkoljátok azon a fórumon, amelyen találtuk. Link odafent, písz :)

    $700 egy évben játékra?

    Hír | 2005.03.30 17:09

    Az IGN nemrégiben fejeztbe be széleskörű felmérését, mely jónéhány érdekes adatot tár elénk. Kezdjük rögtön azzal, hogy a kimutatásban szereplő éves keret, amit átlagban a játékosok elköltenek a boltban/neten játékra, az 700 (hetesszáz) dollár. Ebből a 700-ból 233 különül el PC-s játékra. Átlagember heti átlaga 20 óra a gép mögött, ami az unaloműzés és szórakozás ezen formáját illeti. A felmérésben szereplők több mint 90%-a férfi! Noha ez nem meglepő, azért elgondolkoztató. Egyre többen vásárolnak on-line, az újságírók cikkei alapján 25% jut végső elhatározásra. A legnagyobb számban egyébként az FPS-ek és az RPG-k kelnek el. Az on-line történő vásárlás közkedvelt helyei a Walmart.com, az Amazon.com és az EBGames.com. A részletes kimutatás itt lelhető fel.

    Mobil újdonságok

    Hír | 2005.02.15 11:52

    A 3GM World Congress nevezetű rendezvényen tömegesen mutatják be az újdonságokat. Csak néhány ezek közül:

  • Hitachi W22H Az új piros designkirály 262.000 színt megjeleníteni képes LCD képernyővel van ellátva, mely mellé sztereó hangszóró és 1,24 megapixeles, 8x-os zoomra képes kamera társul.
  • Sony Ericsson K600, Z800 Két új összecsukhatós telefon a Sony Ericssontól. Mindkettő a legkorszerűbben felszerelve, így nem is mondom el, hogy milyen funkciókat nyújtanak - mindent. Kis szerencsével 9500 Communicator verők is lehetnek.
  • Alcatel tömkeleg Az Alcatel egy egész teherautóra való új közép-és alsókategóriás készüléket mutatott be. Tartalmukat tekintve a ma piacon lévő kisebb kaliberű telefonokhoz hasonlóak.

  • [FuN] Égő mobilok

    Hír | 2005.02.12 10:21

    Kris Munford kabátjának zsebében tartotta mobiltelefonját, miközben sétált. A zsebben csak a telefon volt. Egyszer csak arra lett figyelmes, hogy valahonnan füstszag jön. Lenézett, majd látta, hogy a kabátjának zsebe füstöl. Mikor letekintett, látta, hogy telefonja a szószoros értelmében ég - adta hírül a 5 KSL TV.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)