Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4063

Spongyabob mobilon

Hír | 2005.11.15 22:35

Azt hiszem senkinek sem kell bemutatni a SpongyaBob: Kockanadrág című sorozatot, filmet. Nos, szivacs barátunk kedvelői örülhetnek, ugyanis a Nickelodeon egy olyan szoftvert készül kiadni, amelyet ha installálunk telefonunkra, akkor 3 dollárért egy félórás részt tekinthetünk meg. Ideális ha valaki utazik és SpongyaBobot nézne :). A bejelentésről továbbiak itt.

DEMx 2005 díjátadó decemberben

Hír | 2005.11.12 10:23

December 1-jén rendezik meg Los Angelesben az idei Digital Entertainment and Media Excellence (DEMX) díjátadót show-t, amit korábban Billboard Digital Entertainment Awardsnak neveztek. A rendezvényen olyan kategóriákban ítélnek oda díjakat a játékfejlesztőknek, mint az év legjobb újdonsága, legjobb multiplayeres játéka, legjobb zenéje, meg még egy csomó konzolos és mobilplatformos cucc is kiosztásra kerül. Az idén az NCSoftot két alkotásával is jelölték. Az egyik a Guild Wars, a másik a City of Villains. A teljes listát a fenti linken találhatjátok.

Megpumpálják az Akellát

Hír | 2005.11.11 09:54

Az Akella, Kelet-Európa legnagyobb játékfejlesztő cége enyhén szólva anyagi nehézségekkel küszködik. Ezt látva két vállalat is, a Quadriga Capital Russia és az Intel Capital úgy döntöttek, hogy némileg megtámogatják és tőkét pumpálnak a cégbe. A plusz forrásokat új piaci szegmensek meghódítására (hálózati- és mobiljátékok), valamint az eladások bővítésére fordítják majd marketing és reklámok segítségével, legalábbis ami Oroszországot, és Európai keletibb régióit illeti. A befektetés mértéke nem éri el az alaptőke 50%-át, így a tulajdonjogok az Akellánál maradnak.

Motorola újdonságok

Hír | 2005.09.28 10:30

A Motorola hivatalosan is bemutatta legújabb kütyüjét, a RAZR V3x-et. Mint ahogy azt már tudjuk, ez a mobileszköz a V3 továbbfejlesztett változata. A készülék kinézetében elődjével azonos, azonban neki már két kamerája van, az egyik VGA-módban működik és videótelefonáláshoz funkcionál, míg a másik 2 megapixeles, vakus, makró módra és 8x-os zoomra képes. A telefon ezév végén várható a piacon. Ezév végével kapcsolatos, hogy a Motorola nemrég jelentette, a tervezettől korábban, idén decemberben dobják piacra a V3 rózsaszín változatát, valamint a Q-t, a márkában első GSM-PDA kombót.

Microsoft játékok mobilra!

Hír | 2005.09.27 18:40

Most jön az élő példa arra nézve, hogy miért ajánlatos néha kitekintgetni olyan honlapokra amihez semmi közünk: Ugyanis a TeamXbox csapatának köszönthetjük a hírt, miszerint a Microsoft megállapodott a világhírű IN-FUSIOval hogy több, méltán sikeres játékuk alapján mobiltelefon játékot készítsenek. Az első ilyen az évvégén Amerikát betámadó Halo mobil játék lesz, de már tervbe van véve a Midtown Madness 3, Zoo Tycoon 2, Age of Empires 2, Banjo-Kazooie, SabreWulf, illetve It's Mr. Pants játékok is. Hogy itthon mikor lehet rájuk számítani, homály fedi.

A legjobb fejlesztő díj nyertese

Hír | 2005.09.02 16:38

A harmadik Develop Industry Excellence Awards-on kiosztott díjat a zsűri döntése alapján a Traveller's Tales, a Lego Star Wars készítője kapta, miközben a Creative Assembly begyűjtötte a teljes Grand Prix díjat a sikeres Total War sorozat elkészítéséért. A Morpheme két díjat zsebelt be: a mobil játékok és az innváció kategóriájában. Ezalatt a Babel Media és a Sports Interactive Football Manager-e díjat nyert szolgáltatásaiért és a kiforrotságáért, és az új PC IP cím megkülönböztetésének képességéért. További részleteket erre találtok.

Playboy magazin, online!

Hír | 2005.08.26 11:34

A Playboy azok után, hogy újságként jelentős hírnevet szerzett magának, csengőhangokat gyártott, képeket és játékokat adott ki mobiltelefonokra, ingyen pornót iPodokra, valamint videójátékkal is "kedveskedett". Most azonban elérkezett az idő, hogy a szélesedő igényeknek ilyenformán is eleget tegyenek. A Zinio Systems segítségével ugyanis egy online verziójú Playboy magazint indítanak be hamarosan, melynek tartalma megegyezik majd az offline kiadványéval. További információ itt.

F.E.A.R. - A GC2005 legjobbja!

Hír | 2005.08.24 22:58

Igen kedves játékosok, nem árt tudni, hogy az idei Games Convention hivatalos díjazottjai közül PC-s részről a legjobbnak a F.E.A.R. bizonyult. Nem is vagyok ezen igazán meglepve, hiszen igazán nagy ellenfelek nem voltak kint, maximum az Unreal Tournament 2007. Íme a komplett lista minden platformra:

  • Legjobb PC-s játék: F.E.A.R.
  • Legjobb PS2-es játék: Peter Jackson's King Kong
  • Legjobb Xbox-os játék: Burnout Revenge
  • Legjobb GCN játék: Zelda: Twilight Princess
  • Legjobb PSP játék: Ridge Racer
  • Legjobb DS játék: Nintendogs
  • Legjobb GBA játék: Fire Emblem: Sacred Stones
  • Legjobb mobil játék: The Sims 2

  • Telefonok TOP 10-e

    Hír | 2005.08.08 08:04

    Egy svéd forgalmazó, melynek neve most titokban marad bizonyos időközönként összeállít egy érdeklődés alapján felépített eladási és népszerűségi listát. Mobiltelefonok - top 10: 1. (1) Sony Ericsson K750i/K750c 2. (2) Motorola Razr V3 3. (3) Nokia 6230/6230i 4. (4) PalmOne Treo 600/650 5. (7) Nokia 6680/6681/6682 6. (5) Qtek 9090/O2 XDA III 7. (9) Nokia 5140 8. (6) Sony Ericsson K700i 9. (10) Qtek S100/I-mate JAM 10. (-) Nokia 6020/6021 PDA-k és okostelefonok - top 10: 1. (1) PalmOne Treo 600/650 2. (2) Qtek 9090/02 XDA III 3. (3) Qtek S100/I-mate JAM 4. (4) HP iPAQ HW6500 5. (8) Hp Ipaq hx2100/2400/2700 6. (7) Hp Ipaq hx4700 7. (5) Mio Mitac 168/Yakumo 300 GPS/Navman PiN 8. (6) Blackberry RIM 6200/7200/7230 9. (-) Qtek 8010/I-mate SP3 10. (-) Blackberry RIM 62X0/72X0

    Motorola: Franklin=Q

    Hír | 2005.07.27 15:16

    Egy hónapja keltek szárnya híresztelések a Motorola szupervékony kommunikátoráról, a Franklinről, amelyet nem mellesleg korábban RAZRberry néven emlegettek. Akkor még hivatalosan senki nem erősített meg semmit, most azonban a Motorola hivatalosan is bejelentette a készüléket, melynek neve Q lett, és nem Franklin. A Windows Mobile 5.0-ával futó QWERTY-billentyűzetes mobilPDA a Motorola szerint a világon nem csak a legvékonyabb készülék a kategóriában, hanem a legjobb és a legszebb is. Specifikáicók a 2006. első negyedévében érkező Motorola Q-ról: GSM 850/900/1800/1900 MHz, GPRS class 10, EDGE class 6 * TFT-kijelző, QVGA, 65K szín * 1.3-megapixeles kamera * 64 MB RAM, 128 MB flash * MiniSD-kártyafoglalat * Bluetooth, MiniUSB, IrDA * 116.8x63.5x11.5 mm, 115 gramm

    :: ÚJABB NYEREMÉNYJÁTÉK! ::

    Hír | 2005.07.21 13:30

    Kisorsoltuk az előző SMS-Nyereményjátékunk nyerteseit és máris új ajándékcsomaggal várunk Titeket: A Think Xtra felajánlásában 1 db TX Sedna 200 GB külső merevlemez, 1 db TX Final Destination USB Kit, valamint 5 db TX Thick Pack DVD csomag 4X, 120 perces DVD vár gazdára. A részleteket itt megtalálhatjátok. Ezen kívül gratulálunk alábbi nyerteseinknek! Sajnálatos módon a már elég régen meghirdetett TFT-monitor még mindig nem érkezett meg a szerkesztőségünkbe, márpedig azt addig nem sorsolhatjuk ki....

  • Sárándi Izabella, Kosd. Nyereménye: TvNet 1 éves ADSL előfizetés
  • Asbóth Tamás, Pécs. Nyereménye: Motorola V547 mobiltelefon

  • Mobilújdonságok a tervezőasztalon

    Hír | 2005.07.21 10:01

    S nemsokára a piacon, ugyanis az alább következő, elmúlt napokban bemutatott készülékek a tervek szerint hamarosan meg is jelennek kereskedelmi forgalomban.

  • Motorola: a Motorola két, már korábbról ismert készüléket összeolvasztva készül kiadni a V3 utódját, a RAZR V3x-et. A telefon 2-megapixeles kamerával, valamint egy UMTS hálózaton történő 3G-s videótelefon-beszélgetéshez használatos VGA-kamerával lesz felszerelve. Bluetooth, TF-kártyafoglalat, AAC+, MPEG4, WMV, WMA, MP3 és Real Video/Audio fájlok lejátszása. 3D-s játékok támogatása és SCREEN3 szervíz. A készülék megjelenése ezév végén várható.
  • LG: a japán gyártó egy raklapra való új mobilkészüléket mutatott be, amelyeket ezévben és ráadásul egyszerre kíván piacra dobni. Az LG320 3G-s támogatással ellátott, 512 MB-nyi beépített memóriát tartalmazó szétcsúsztathatós készülék. A LG VX9800 a Nokia 9500-hoz hasonló konstrukciójában, bár itt a belső, QWERTY-billentyűzett fölötti kijelzőn két mini-hangfal is helyet kapott (noha ez a készülék nem olyan szépre sikeredett, mint a Nokia csúcskommunikátor). Az F9200-as vízszintes irányban csúsztatható szét, érdekes megoldás, ám más újdonságot nem tartogat. Az F7200-ban PTP-támogatás mellett 64 MB beépített memória kapott helyett, és nincs kamera. A C2000 pedig a C1500 továbbfejlesztett változata, immáron VGA-kamerával és MP3 dalokkal támogatott csengőhanglistával.

  • Szóról-szóra olvasás a mobiltelefonon

    Hír | 2005.07.15 23:34

    A Stanford University egészen meglepő, ugyanakkor mégis kézenfekvő módszert dolgozott ki azok számára, akik a mobiltelefonjukon hosszabb szövegeket is el szeretnének olvasni. A Rapid Serial Visual Presentation (RSVP) lényege, hogy a kijelzőn mindig csak egy szó jelenik meg, a másodperc törtrészéig látható, majd követi egy másik. A kifejlesztők szerint mivel a képernyőn egyszerre csak egy szó látható, azt könnyebb elolvasni, mint ha tele lenne írva és scrollozni kellene. A felhasználó természetesen maga döntheti el, hogy a szavak milyen sebességgel villanjanak fel a képernyőn, a legnagyobb sebesség választása esetén gyakorlatilag nem is láthatók. A Stanford kutatói szerint kis gyakorlás után az RSVP segítségével akár percenként ezer szó is elolvasható, lényegesen több mint scrollozással. A rendszer ráadásul intelligens, a tulajdonneveket például hosszabb ideig tartja a képernyőn, így azok megjegyzésére, értelmezésére több idő marad. Persze a készítők is elismerik, hogy az RSVP nem alkalmas mindenféle szöveg olvasására, de jól beválik viszonylag rövid, hétköznapi szavakból álló anyagok, például hírek megjelenítésére. Az RSVP ötlete nem új, a módszer alapjait még az 1970-es években fektették le és már több éve is folytak kísérletek arra nézve, miként egyszerűsítheti a szöveg megjelenítését a kézi számítógépeken. A mobiltelefonoknak azonban sokkal kisebb a kijelzője, ráadásul nagyobb számban elterjedtek, szélesebb közönség használja őket. A kutatók már régóta kísérleteznek olyan módszerekkel, hogyan lehet a mobiltelefonokba gyorsabban adatokat bevinni, beírni, illetve a megjelenített szövegeket elolvasni. Az IBM által szervezett "New Paradigms in Using Computers" rendezvényen a cégek számos különféle megoldást mutattak be. Thanks HWSW.

    Felére csökkent a Samsung nyeresége

    Hír | 2005.07.15 23:33

    Közel felével, 46 százalékkal esett vissza a Samsung Electronics negyedéves nyeresége, mivel a vállalat két legfontosabb termékén, a mobiltelefonokon és a memóriachipeken egyaránt csökkent a nyereséghányad. Az eredmények megfeleltek a Samsung várakozásainak. A vállalat vezetői erős második félévre számítanak, ahol a digitális kamerákba és zenelejátszókba szánt chipek iránti kereslet emelkedése várható. A Samsung a második negyedévben 13 milliárd dollárnak megfelelő koreai won forgalom mellett 1,62 milliárd dollár nyereséget ért el, míg egy évvel korábban a forgalom 9,3 százalékkal, a profit pedig 46 százalékkal volt magasabb. A nyereségadatok némileg felülmúlták az elemzői várakozásokat. Az első negyedévhez képest azonban némileg nőtt a nettó profit annak ellenére, hogy az üzemi eredmény 23 százalékkal visszaesett. A Samsung 2004 eredményei elején szárnyaltak igazán, ekkor mind a memóriachipek, mind a mobiltelefonok, mind pedig a szintén jelentős forgalmat adó laposkijelzők ára viszonylag magas volt. Azóta azonban mindhárom szegmensben erőteljes árcsökkentés volt érezhető, ami rányomta a bélyegét a gyártók eredményeire. A Samsung forgalmának legnagyobb részét kitevő üzletág a mobiltelefonos részleg, amely a tavalyi második negyedévben elért 16 százalékos üzemi eredményhányaddal szemben most csak 12 százalékot tudott felmutatni. A második negyedév alatt a Samsung 24,5 millió mobiltelefont adott el, 1,8 millióval többet mint a tavalyi év azonos időszakában és közel ugyanannyit mint az első negyedévben. A Samsung a Nokia és a Motorola mögött a világ harmadik legnagyobb mobilelefon-gyártója. Továbbra is a félvezetőgyártó üzletág a legnyereségesebb az összes közül, noha a divízó üzemi eredményhányada a tavalyi második negyedévben elért 47 százalékról és az első negyedéves 31 százalékról 26 százalékra esett vissza. A Samsung bejelentése szerint a PC-kbe szánt DRAM chipek szegmensében igen erőteljes az árverseny, a flash memóriák eladásai és nyereséghányada azonban továbbra is erős maradt. Thanks HWSW.

    Az extraolcsó mobil

    Hír | 2005.07.15 07:56

    Régóta tervezgeti több neves cég is egy olyan mobiltelefon piacra dobását, amely hihetetlen olcsó lenne. Nos, a megoldást a német Infineon cég jelentheti, amely a chiptechnológiát forradalmasítva egyszerüsíti le a telefon belsejét, mely által a dolog olcsóbbá is válik. A lényeg, hogy egy átlag készülékben felhasznált közel 200 elektronikus elem helyett kevesebb mint 100-at használnak, valamint azt is az eredeti helyének csupán harmadán. Ennek az olcsó mobilnak ugyanúgy lesz kijelzője, lehet tölteni, SMS-ezni vele. Az ára? Az ára 20 dollár alatt lesz, ami tényleg alacsony. Mindellenben ez szép és jó, de a szegény rétegnek szánt készüléket az illető még ha meg is tudja fizetni, a szolgáltatója a mobiltelefon árának kétszeresét húzza le róla havonta, erre pedig akárhogyan is számolgatunk, annak úgy sem lesz pénze, aki eddig nem tudott anyagi okok miatt bármilyen mobilkészüléket is vásárolni. A technológia fejlődésben mindenesetre egy jó pont, elég a képre néznünk:

    3G-s lesz a Siemens SG75

    Hír | 2005.07.13 10:06

    Régen úgy beszéltek a Siemens SG75-ről, mint az SX1 leendő utódjáról... Meg még sok másról is ilyeneket mondtak. Lényeg, hogy az SX1-nek azóta sincs tervben igazi utódja, az SG75 is más út felé megy. A Siemens ezen kódjelzésű mobilkészüléke ugyanis a gyártó első 3G-s készüléke lesz, nem mellesleg szétcsúsztathatós. Specifikációk az ezév végén megjelenő készülékről: GSM/GPRS és UMTS támogatás * TFT-kijelző, 176x220 pixel, 262.000 szín * 1,3 megapixeles kamera és CIF-kamera a videótelefonálásokhoz * USB-csatlakozó és Bluetooth * RS-MMC kártyafoglalat

    2006-tól repülőgépen telefonálni - OK

    Hír | 2005.07.12 08:02

    Noha már lassan egy hónapja lehet hallani a dologról, mostmár hivatalosan is bejelentették, hogy 2006-tól repülőgépen is lehet telefonálni. A közismert, új fejlesztésű vasmadarakat a piacra dobó Airbus és a Siemens közösen jelentették be, hogy egy olyan hálózat kifejlesztésén fáradoznak, mely egy szatelitegység jeltovábbítójával lehetővé teszi, hogy mobiltelefonáljunk a levegőben. Ennek a hírnek minden bizonnyal az üzletemberek örülnek a legjobban, nomeg az a cég, amelyik főszereplésével az ügyben várhatóan 1,6 milliárd dollárt fog kaszálni 2009-re a levegőben intézett telefonbeszélgetésekből.

    Elérhető a Duke Nukem - mobilra

    Hír | 2005.07.09 16:24

    Örömteli hírként jelentendő be, hogy bár a Duke Nukem PC-s változata egyelőre köti magához a 'Fornever' jelzőt, a mobilos változat az ígéretekhez híven a napokban megjelent és elérhető bárki számára. A 3D Realms egyéb elfoglaltságai miatt egy másik, kisebb, ám szintúgy igen szakképzett fejlesztőcsapat munkaerejét vette segítségül a játék mobilplatformra való elkészítésében (Machineworks NorthWest). Az érdeklődők a hivatalos oldalon minden további információt és kipróbálható verziókat is találhatnak. Erre tessék...

    UFO: Aftershock mobilon

    Hír | 2005.07.07 21:42

    Azt hiszem nem kell bemutatnom a sorozat második tagját, melyet UFO: Aftershock névre kereszteltek. Bár a S.T.A.L.K.E.R. népszerűségével nem vetekedhet, a játékosok kegyeiért mégis újfent harcba száll eme kreálmány, hiszen ma hivatalosan adták tudtára a nagyközönségnek, hogy a játékot mobilra is kiadják majd. A 2005. negyedik negyedévében megjelenő cuccosról részletesebben itt.

    Jön a Motorola V3 ellenfele

    Hír | 2005.07.07 07:45

    A Samsung még ebben az évben jelentette be egyik készülékét, amelyre akkor mindenki azt mondta, hogy a Motorola RAZR V3 koppintása. Majdhogynem ugyanúgy néz ki ugyanis és hasonlóan vékony. A Telecoms Korea megtudta, hogy a Samsung ezt a készüléket, melynek fedőneve SCH-V740, idén októberben szeretné piacra dobni Amerikában és Európában. Bár a V740 vékonysági rekordot nem állított fel, egyet mégis beállított; mégpedig, hogy ő az egyik leglaposabb mobiltelefon. Specifikációk: külső kijelző - 96x96, 65K szín * belső kijelző - 320x240, 262K szín * 1,3 megapixeles kamera * 123 MB memória * Bluetooth * GPS * MP3-lejátszás * 98х51х14,5 mm - 98 gramm.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)