Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 393

Battlefield 2 infók

Hír | 2004.04.20 10:01

Immáron hivatalosan is bejelentették a következő Battlefield játékot. Lássunk néhány apró részletet: a játék egy teljesen új rendszeren alapszik, mely a következő generációs PC-s élményt hozza el, ha igaz valamikor 2005 tavaszán. Három szuperhatalom (Kína, Egyesült Államok, Közel-Keleti Koalíció) oldalán harcolhatunk. Mindhárom félnek megvannak a maga különlegességei és fegyver extrái. Csak néhányat említenék: M4-es rohampuska, M203-as gránátlövő, Abrams tank, Apache helikopter, és természetesen a jó öreg Humvee.

NV40 HIVATALOSAN!

Hír | 2004.04.14 15:00

Eljött hát a pillanat. Az NVIDIA hivatalosan is bejelentette következő generációs grafikus kártyájáit, melyek NV40 kódnéven már jó ideje a köztudatban mozognak. A kicsikének két változata lesz elérhető a közeljövőben (később persze újabb típusok is várhatóak). A jelenlegi csúcsmodell a 6800 Ultra, míg testvérkéje a valamivel lassabb 6800 lett. Az ATi prezentációja is a hónap végén megtörténik, úgyhogy kiderül, hogy új fordulatot vesz e a grafikus történelem, vagy tovább folytatódik az ATi erőfölénye (ami egyébként az utóbbi időben már teljesen elenyésző). Tech adatok:

  • IBM féle .13 mikronos technológia
  • 222 millió (!) tranzisztor
  • 256 bites GDDR3-as memória 550 MHz-en
  • APG8x vagy PCI-Express csatolófelület
  • Pixel futószalagok száma: 16
  • 64 bites lebegőpontos gramebuffer
  • Új élsimítás
  • Pixel és Vertex shader 3.0 támogatás
  • Hardveres MPEG kódolás
    A technológiai demók ezúttal is igen szépre sikeredtek. A háromból mondjuk nekem legjobban a "hajas demó" jön be. Na aaaza bünti :)
    Teljes bemutatónkat egyébként a következő magazinunk hasábjain olvashatjátok el.

  • Késik a Longhorn beta

    Hír | 2004.04.04 13:49

    Az eredeti tervek szerint úgy volt, hogy már idén, valamikor karácsony környékén beta állapotba kerül a Microsoft következő generációs operációs rendszere, a Longhorn. Mostmár biztos, hogy ezt eltolták, hiszen néhány dolgot fontosabbnak tartanak a szoftver fejlesztői. Úgy tűnik, hogy inkább a Windows XP biztonsági réseit foltozgatják, hiszen napról-napra újabb hibákra derül fény. Végülis szerintem ez nem is olyan rossz. Inkább később legyen, de sokkal jobb, mint az eddigi rendszerek :)

    Új Xbox pletyik...

    Hír | 2004.02.02 10:29

    Egyes források szerint megérkeztek az első valódi infók a következő generációs Xbox-ról. A jelenlegi infók szerint 2005 őszén érkezik majdan, az IBM által összetákolt mikroprocesszorok táplálják (melyeket az Apple G5-ben is használnak), és ATI R400-s dorombol egyszer benne. A többi részletet csak azért nem írom le, mivel még semmiféle hivatalos megerősítést nem kaptunk minderről. Valószínűleg az idei E3-on minden kiderül.

    ATI + PCI EXPRESS

    Hír | 2003.12.28 23:59

    Nocska nocsak... mire nem bukkan az ember éjfél tájékán. Bizony, az első ropogós képek az eléggé misztikus, és igencsak reményteli PCI Express grafkártyáról. ATI rajongók örülhettek, az első példány kedvenc cégetektől származik. Sajna még nincsenek mérési eredmények, és valószínűleg még elég bugosan működik, de, ha minden jól megy, ezzel a foglalattal csinálják meg a következő generációs ugrást grafikáskártya téren. Hát nem izgi? :D

    PDC 2003 - Longhorn 4051

    Hír | 2003.10.29 09:33

    A minap kezdődött el a Microsoft bemutatója (a PDC 2003-on a los angelesi Convention Centerben - ahol az E3 is van :D), melyen körülbelül két évvel megjelenése előtt elkezdték nyilvánosan is mutogatni a Windows operációs rendszer következő generációját. Az egyelőre Longhorn kódnéven futó project a 4051-es verziószámnál jár. Az aktuális változatban már volt mit mutogatni: új küllem, a fájlrendszer, a kifinomultabb kezelés, és még egy rakás dolgot. A Neowin csapata szépen összeszedett némi matériát a showról, melyet most én is megosztok veletek. Íme: Képek:

  • Bill Gates's Key Note
  • Aero Screenshots
  • Longhorn 4050 Screenshots
  • Longhorn Build 4018 DCE Screenshots Videók:
  • Bill Gates Intro
  • Longhorn Aero rock video
  • Longhorn Desktop
  • Aero Transparency Build 4050
  • Longhorn Build 4018 DCE Demo

  • [DEMO] X²: The Threat (Rolling)

    Hír | 2003.08.22 06:39

    Ritkán esik az meg, hogy valami korábban jelenik meg, mint ahogy ígérik. Most pedig ez történt, ugyanis azt mondták, pénteken jön ez a rolling (nem játszható, csak nézhető) demó, s akkor itt már minimum délután lenne. No sebaj :D Ez egy ilyen fajin kis "következő generációs űrben játszódó harci szimulátor", ami amellett, hogy tök jól hangzik, jól is néz ki. Bővebb infókért szaladj el ide. Amíg leér a 44 megás fájl, szemezgess a galériánkban található képekből.

  • 3DGamers
  • FileFront
  • Gamer's Hell
  • Worthplaying

  • Longhorn és a játékok

    Hír | 2003.03.18 07:47

    A Microsoft következő generációs operációs rendszere, a jelenleg még Longhorn kódnéven futó... valami lesz :) Ezt valószínűleg többen tudjátok. Azonban a GameSpot-nak hála most néhány új infó is kiderült róla, illetve a jövőbeni játékokkal való kapcsolatáról. Elmondásuk szerint, most egy jó darabig nem jön újabb verziójú DirectX, hiszen már nagyon sokat tud a 9-es változat. A Microsoft álláspontja szerint, az utóbbi időben nagyon sok energiát fordítottak az Xbox-ra, de most eljött a PC ideje. Olyan változásokat alkotnak majd meg, mely integrálva lesz az elvileg 2 éven belül biztosan megjelenő Longhorn-ban, ám ez nem indokol újabb, teljes értékű DirectX-et. Már csak azért sem, mert még mindig van benne rengeteg olyan funkció, melyet még egyik kártyagyártó sem használ...

    ITT AZ NV30!!!

    Hír | 2002.11.18 18:22

    Végre! Az nVidia hivatalosan is bejelentette jelenlegi zászlóshajójának, az NV30 kódnévre keresztelt következő generációs chipjének legfontosabb tulajdonságait! A GeForce FX teljes DirectX 9 támogatással készült, melybe beleértendő a teljesen új vertex és pixel shaderek kezelése is. A kártyára integrált DDR2-es memóriák nem kevesebb, mint 1GHz-en ketyegnek. További érdekességek: - AGP 8x - 8 pixel per clock - floating point calc (128bit)

    Az újabb és újabb infóáradatokat a jelen pillantban is fejlesztés (bővítés) alatt álló hivatalos honlapon olvashatjátok majd el! Update: Itt máris olvashattok egy igen összetett cikket a stuffról!!! Érdemes megnézni, hogy technikai adataiban mennyire a TOP-pon van ez a kártya!!!

    Carmack az NV30-ról!

    Hír | 2002.11.15 09:02

    Egy újabb színfolttal bővült az nVidia "Are You Ready" oldala! Ezúttal a programozó zseni, John Carmack nyilatkozott jövőbeni terveiről:

    "Jelenlegi feladatom, hogy a Doom-mon dolgozzak, és kihozzam a lehető legtöbbet az eddigi GeForce-okból. A jövőbeni feladatom az lesz, hogy megalkossam mindazt, amire az nVidia következő generációs chip-je képes!" Lehet, hogy mégiscsak jó lesz ez az NV30? :)

    NV30 csak jövőre

    Hír | 2002.10.23 17:07

    Az Nvidia következő generációs grafikus chipje és az erre épülő első kártyák nagy valószínűséggel csak jövő év elején várhatók. Az NV30 megérkezését ugyanis a nagyobb gyártók (pl. ASUS, Abit) kizártnak tartják 2002-ben, de az Nvidia részéről sem érkeznek egyértelmű megjelenési információk. A legvalószínűbbnek a 2003 január, februári környéke tűnik.

    Kill Bill gamma a láthatáron!

    Hír | 2002.10.02 08:18

    A Black Label Games a minap elárulta, hogy megszerezték Quentin Tarantino legújabb filmjének, a Kill Bill-nek (Uma Thurman, David Carradine, Daryl Hannah), a játékkészítéshez szükséges jogait! A cég annyit mondott, hogy ezen a témán alapuló alkotások a következő generációs konzolokra, és PC-re is megjelennek majd! Amint valami pontosabb részletet is megtudunk, azonnal jelentjük!

    NV30 a Comdex-en?

    Hír | 2002.09.09 18:29

    Az NVMax jelentése szerint, egy nVidia-hoz közeli partner elfecsegte, hogy a chipgyártó óriás következő generációs grafikus chipjének a bemutatóját, az ezévi Comdex-re tervezik. Ez Las Vegas-ban kerül megrendezésre, november 18 és 22 között! Reméljük igaz a hír, és akkor már többet tudunk mondani a chipről...

    NV30 csak jövőre?

    Hír | 2002.09.06 16:20

    Ha gyakran böngészitek a GameStar Online híreit, bizonyára értesültetek már arról, hogy az Nvidia következő generációs grafikus chipjét, az NV30-at (ha úgy tetszik a leendő GeForce 5 kártyák "lelkét") ezév végén kívánja piacra dobni. Nos, lehet, hogy ez mégsem lesz így és a megjelenési dátum a jövő év első negyedére tolódik. Hivatalosan még nem erősítették meg, de elképzelehető, hogy a tervezett megjelenéshez képest pár hónappal később fut csak be az NV30...hamarosan úgyis megtudjuk!

    PlayStation 3 = 2005!

    Hír | 2002.08.26 20:11

    Egy japán magazin értesülései szerint, a Sony, valamikor 2005-re tervezi, következő generációs játékkonzolát, a PlayStation 3-nak a bevezetését... Mivel a hivatalos bejelentés még nem érkezett meg, elképzelhető, hogy ez is csak egy újabb találgatás...

    Four Horsemen of the Apocalypse

    Hír | 2002.08.01 15:43

    Már néhány hónapja kiderült (hála a GameSpot-nak), hogy a 3DO fejleszti a Four Horsemen of the Apocalypse című alkotást, ám ma, ezt hivatalos formába is foglalták. Ez egy horror-akció-kalandjáték lesz, PC-re és a következő generációs konzolokra. A teljes verzió, várhatóan 2003 őszén jelenik majd meg... Ha érdekel a többi infó is, kattanj el ide.

    Windows Media Player 9

    Hír | 2002.07.20 15:49

    A szoftveróriás Microsoft már egy jó ideje heggeszti a következő generációs Media Player programját. Ennek most bárki letöltheti a legfrissebb változatát innen, vagyis megismerkedhettek a legújabb fejlesztéssel... Egyes felmérések szerint sokkal jobb, mint az elődök. Ez nemcsak képességeiben mutatkozik, hanem abban is, hogy használata közben processzorunkat kevésbé terheli.

    Worms 3 a láthatáron!!!

    Hír | 2002.07.14 22:36

    A Team17 suttyomban elindította, még bőven fejlesztés alatt álló, legújabb Worms játékának hivatalos weboldalát. Itt egyelőre nem túl sok mindent árulnak el, ám az, már most biztos, hogy immáron teljesen 3D-s alkotásról van szó, és elméletileg 2003-ban jelenik meg PC-re és a következő generációs konzolokra egyaránt... Érdemes ellátogatnotok az oldalra, hiszen már most megszavazhatjátok, hogy milyen fegyverekből legyen több a végleges játékban!

    Ruff Trigger PC-re!

    Hír | 2002.07.03 07:59

    Az Octagon Entertainment és az Olasz székhelyű Playstos fejlesztőcsapat kiadót keres, Ruff Trigger: The Vanocore Conspiracy nevezetű alkotásukhoz. Ez egy, már régóta készülő akció-kalandjáték lesz a következő generációs konzolokra, és természetesen PC-re! A történet szerint, az állatok genetikai módosítása közben némi hiba lépett fel. A Vanocore Corporation legkedveltebb állatkája, a kismalacok ugyanis félelmetes szörnyetegekké alakúltak...(milyen eredeti, nem? :D). Itt lépünk mi a képbe...A hivatalos honlapja még csak akadozva műxik, de el lehet csípni egy-egy jobbik percet (amikor le is jön a lap)! Ha érdekel, katt ide!

    Folytatódik a TA...!

    Hír | 2002.05.17 08:38

    Néhány hónapja már beszámoltunk arról, hogy megindultak az első pletykák arról, hogy fejlesztik a Total Annihilation című stratégia folytatását. Nos, ez mostanra kemény valósággá nőtte ki magát, hiszen az Infogrames legújabb sajtóközleményéből kiderült, hogy igaz a hír. Egyelőre csak annyit lehet tudni, hogy a világon szinte mindenhol az Infogrames adja majd ki, kivéve Koreában és Japánban (ott ugyanis a Phantagram értékesíti majd a portékát). Az is biztos, hogy PC-re és a következő generációs konzolokra jelenik majd meg. Azonban még egy jó ideig kell rá várnunk...

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)