Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 3950

AMD-ATI: GPU és CPU egyben?

Hír | 2006.07.25 14:25

A tegnapi hivatalos bejelentés után az AMD-ATI páros képviselői egy sajtótájékoztatón vázolták fel jövőbeli terveiket. Az már egészen biztos, hogy a két vállalat névlegesen fennmarad, és működésük is teljesen független lesz, de természetesen kihasználják az összeolvadás által kialakuló új lehetőségeket. A fő cél a jobb versenyképesség elérése a vállalati szférában és a rendszerszintű CPU-GPU integrálásban a platformizáció révén. A két cég összeolvadása ugyanakkor lehetővé teszi a lapka szintű rendszer- és grafikus processzor integrálást, vagyis a két chip egy ostyán foglalna helyet. Ennek megoldása azonban több kérdést is felvet. Az integrálás mellett szól, hogy jelenleg a PCI Express foglalatos videokártyák nagy része már GDDR3 memóriával dolgozik, míg a rendszerprocesszor legfeljebb DDR2 típusúval, ami jóval kisebb teljesítményre képes. Így aztán, ha a videokártyára 512 MB GDDR3 memória kerülne, amit összekötnénk a CPU-val PCIe foglalaton keresztül, a teljesítmény sokkal meggyőzőbb lenne. Az AMD kifejlesztett egy cHT (coherent HyperTransport) névre keresztelt technológiát, amely lehetővé teszi két AMD processzor összekapcsolását. Ilyen foglalatba lehetne illeszteni a második processzor helyett a grafikus chipet, ami elemzők szerint sokkal hatékonyabb megoldás lenne abban az esetben, ha a GDDR3 memóriát közösen használná a két chip. Az összeolvadás másik fontos előnye a kutatás-fejlesztés hatékonyságának növelése lehet. Az Intel nagyon nagy hangsúlyt fektet az új technológiák kifejlesztésére, az AMD ezen a téren igencsak le van maradva. Dirk Meyer az AMD színeiben azt is elárulta, hogy a jövőben több magos integrált CPU-GPU kialakításra is számíthatunk. Úgy tűnik, sikerül ismét valami újdonsággal felpezsdíteni a processzorok piacát.

NFS Carbon november 10-én?

Hír | 2006.07.19 15:52

Egy Xbox 360-as híroldal információi szerint az Electronic Arts elárulta, hogy a Need for Speed: Carbon november 10-én jelenik meg az összes platformra. Korábban csak annyit tudtunk, hogy valamikor ősszel vagy karácsony táján érkezik az autóversenyzős sorozat új darabja. A Tothegame szerint viszont a megjelenés november elején várható. Nos, majd kiderül...

A botrányok ellenére tör fel az SCi

Hír | 2006.07.18 13:49

A Tomb Raider: Legend és a Hitman: Blood Money egyaránt várakozáson felül teljesített, így aztán a londoni SCi játékkiadó a június 30-án zárult pénzügyi évéről viszonylag kellemes adatokkal szogált. A Tomb Raider legújabb része eddig 2,9 millió példányban talált gazdára az összes platform eladásait figyelembe véve. A Hitman: Blood Money-ból eddig másfél millió példányt adtak el. A cégnek ez az első olyan éve, ami az Eidos felvásárlása utáni helyzetet tükrözi. Várakozásaik szerint sikerül elérni a 25 millió angol font nyereséget, mindemellett azonban a tőzsde nagyobb képviselői már többször is felemlegették, hogy a siker nagyrészt annak köszönhető, hogy a vállalat kulcstermékei az ígért időpontban sikeresen megjelentek. Az Eidos annak idején főként amiatt veszített reputációjából, hogy játékai többször is halasztva jelentek meg. Az SCi jövőre 19 játékot jelentett be eddig, szemben az erre az évre korábban bejelentett kilenccel. A sikerekre tehát valóban nem voltak hatással a Battlestations: Midway és a Joint Task Force körül kirobbant botrányok.

NFS Carbon karácsony táján, na meg a többiek is

Hír | 2006.07.13 18:39

Mint azt már megszokhattuk az Electronic Arts év vége tájékán mindig pontosan kiadja a mára már elévülhetetlenné vált játékainak következő verzióját. Nem lesz ez így idén sem, az ünnepek táján több, mint húsz játék kerül a boltokba, tizenegy különböző platformon. Nincs mese emberek már most el kell kezdeni gyűjtögetni a karácsonyi szezonra, de addig is íme a lista fogathajtói: Madden NFL 07, NASCAR 07, NBA LIVE 07, NCAA Football 07, NFL STREET 3, Battlefield 2142, Need For Speed Carbon. Aki nagyon kíváncsi a többiekre, az itt mindet megtalálja a hivatalos bejelentéssel együtt.

Érkezik a Havok 4.0

Hír | 2006.07.12 09:13

Manapság már úgyis mindenki az AGEIA PhysX chipekről és a vele elérhető, új szintre emelt fizikai effektekről beszél, ám itt van még mindig a Havok, ami annak idején mindezt elindította. Most bemutatták az új verzióját. A Havok 4.0 művészeti eszköztár és run-time technológiai csomag nagy mértékben gyorsítja a több platformos fejlesztési fázisokat, olyan effektek létrehozását teszi lehetővé, amik eddig inkább csak filmekben voltak megvalósíthatóak. A fizikai effektek mellett az animáció is fejlődik, s a Havok két új terméket is bemutatott. A Havok Behavior és a Havok FX a játékokban lévő karakterek viselkedésének lemodellezését egyszerűsíti, illetve a fizika alapú "különleges effektek" létrehozásához nyújt segítséget. Az első, Havok 4.0 segítségével készített játékok már idén ősszel vagy tél környékén megjelenhetnek.

Csökkennek a játékeladások?

Hír | 2006.07.11 11:22

Elemzők szerint a májusi visszaesés után újabb jelentős csökkenés várható a játékeladásokban. Júniusban és a nyáron várhatóan további 4-15%-kal csökkennek az eladások, és bizonyos érvelések szerint mindez évről-évre jó 10%-kal tovább esik. Jót is látnak azonban a jósok, hiszen úgy várják, hogy szeptembertől megkezdődik az őszi szezon, amikor is újra fellendülnek az eladások. A fellendülés okát a következőgenerációs játékokban látják, és további jó pontnak vélik az in-game hirdetéseket, a mobilplatformra történő fejlesztéseket és az online terjesztést is.

Assassin's Creed - PC-re is?!

Hír | 2006.07.05 19:56

Korábban már beszámoltunk az Assassin's Creed-ről, mely a Prince of Persia trilógia fejlesztőinek új játéka. Eddig biztosra vehető volt a konzolos exkluzivitás - most azonban ez megdőlni látszik. A GGMania szerint több forrás is úgy tudja vélni, hogy a játék bizony PC-re is elkészül, sőt, a lehető legtöbb platforma egyaránt. Minden bizonnyal óriási sikere lesz a játéknak, amelyről azonban szó szerint semmit nem szivárogtattak ki az E3-as PS3 demó óta. Íme viszont néhány kép, hogy valami fogalmunk legyen legalább a környezetről.

Vissza a volán mögé a 10Tacle Studios jóvoltából

Hír | 2006.07.05 17:44

Alig hogy megjelent a GTR 2 című versenyzős játék, a 10Tacle Studios máris bejelentette, hogy újabb projekten dolgozik a témában, mely jelenleg a Project Falcon kódnéven fut. Ennek örömére az AutoSimSport fogta magát és meginterjúolta az illetékes Ian Bellt, aki elmondta, hogy a játék majd 2007 végén kerül a boltokba több platformra is. Továbbá máris tudhatjuk, hogy a játék már nem a GTR sorozathoz tartozik, egyedülálló versenymódok kapnak benne helyet, melyek valós pályákon élvezhetnek a száguldás szerelmesei.

[PATCH] F.E.A.R. v1.06 + SDK

Hír | 2006.06.29 23:52

Elérhető a Monolith FPS-ének legújabb javítása, a F.E.A.R. 1.06-os tapasza. Az FPS patche mellé SDK is társult, így aki átszabná a játékot, az mostmár a legfrissebb verzióban teheti mindezt. Aki valamelyiket megkaparintaná, az látogasson el ide, és töltögessen.

Empire Earth II - Platinum Edition - há'mindenegybe...

Hír | 2006.06.22 18:29

A Sierra honlapjára felkerült a Empire Earth II - Platinum Edition című kiadás adatlapja. Ez a verzió tartalmazza az alapjátékot, és a nagysikerű kiegészítőt is, továbbá némi más pluszt. A csomag elviekben már kapható is, így aki többre lenne kíváncsi, az erre kattanjon.

Megérkezett a Microsoft válasza a PhysX-re!!!

Hír | 2006.06.21 07:12

Bár hivatalos bejelentés még nem történt, a Microsoft olyan szoftverfejlesztőket keres, akik a Direct Physics nevezetű csapat tagjai lennének. Feladatuk a Direct3D csapattal szorosan összedolgozva az lesz, hogy kitalálják és lefejlesszenek fizikai szimulációkat és ütközési algoritmusokat, melyeket a GPU, vagyis a grafikuskártyánk processzora tud majd hasznosítani. Ez igazából nem meglepő lépés, sőt, talán ez tűnik a legjobbnak is. Az AGEIA PhysX kártya ugyabár plusz pénz. Az ATI megoldása szintén elég elérhetetlen, lévén az ő fizikai számításukhoz három kártyát kell a gépbe pakolni. A Microsoft lépése nagyon jó, hiszen így a Physics segédlet nemcsak, hogy ingyenes lenne, de még grafikuskártya márka és platform független is - nyilván azért az egykori VGA-nak ismernie kell minimum a DirectX 9-et, de nem lepődnék meg, ha a DX10-et, vagy esetleg a DX11-et is!

Újabb Halo 2 Vista infók érkeztek

Hír | 2006.06.16 09:41

Jo Clowes, a Bungie Halo 2 Windows Vistás változatának projektvezetője válaszolt néhány kérdésre, amit a legtöbben tettek fel a fejlesztőknek az utóbbi időben a játékról. Kifejtésre került a Live Anywhere szolgáltatás, ami gyakorlatilag az Xboxon már megismert Live kibővítése Vistára és mobil platformra. Ennek segítségével üzeneketek küldhetünk a rendszerben található barátainknak, illetve menedzselhetjük a saját adatainkat. A rendszerben az Xbox Live felhasználók is szerepelnek, tehát közös találkozóhelyről van szó. A vistás Halo 2 kap néhány új lehetőséget, amelyek főleg a multiplayerben mutatkoznak majd meg. Lehetőség lesz például dedikált szerver indítására, illetve kapunk néhány új pályát is, amelyeken maximum 16-an játszhatunk majd. Sajnos pontosan ezek miatt a módosítások miatt nem játszhatunk Xboxot használó ellenfelekkel.

[MOVIE] Dracula Twins

Hír | 2006.06.01 18:41

A Dracula Twins egy hamarosan megjelenő meseszerű grafikával rendelkező platform akciójáték a Legendo Entertainment stúdiójából. Az alkotást most tekinthetjük meg először mozgásban, úgyhogy cuppanjatok rá a letöltés gombokra...

Conan licensz 2023-ig a Funcomnál

Hír | 2006.05.30 20:04

A Funcom megvásárolta a Conan licenszét egészen 2023-ig, így továbbra is ettől a vállalattól várhatunk programokat ebben a témában. A Funcom 2018-ig hosszabbította meg azon szerződését, melynek értelmében a licensz kizárólagos jogtulajdonosává válik. A megállapodás szerint ezt lehetősége van a cégnek további öt évvel kitoldani, így 2023-ig biztosított a Conan-orientált programok sorsa. A jelen tervek szerint erősen rákoncentrálnának az MMO-piacra, és több Conan-MMO fejlesztésébe kezdenének, PC-re, következőgenerációs konzolokra és mobil platformokra egyaránt. Trond Arne Aas, a Funcom szóvivője így nyilatkozott: "Jó látni az Age of Conan fejlődését, mi a cégnél úgy hisszük, hogy sikerül majd egy különleges és szórakoztató online élményt a képernyőkre hoznunk - mondta Trond. Ugyanakkor előre tekintünk, és magabiztosak vagyunk, hiszen a Conané egy olyan világ, amely még évszázadokig megállja a helyét. A legújabb online játékok hosszútávú befektetései és működetései megkövetelik azt, hogy kellően hosszú jogi szerződés legyen a cégek között. Ezzel a megállapodásunkkal mi tovább dolgozhatunk a Conan márkáján." Az Age of Conan mellesleg biztosan megérkezik majd a Windows Vista operációs rendszerre. Fontos megemlíteni, hogy az MMO-t háromszorosan választották meg az idei E3 legjobb online játékának - az IGN, a GameSpy és a GameSpot is az Age of Conanra szavazott. Az imént említett MMORPG-ről továbbiakat itt olvashattok.

Játékokat fejlesztene az Apple?

Hír | 2006.05.30 14:39

A GameSpot információi szerint az Apple Computer titokban egy játékfejlesztő csapatot verbuvál olyan veteránokkal, mint a LucasArts korábbi technikai vezetője, Mike Lampell. Állítólag egy külön részlegként már meg is kezdte a működést a csapat. A létezését az a tény is alátámasztja, hogy az Apple bizony most igencsak minimálisan veszi ki részét a játékiparból. Eltekintve néhány nagyobb cégtől (Aspyr, Blizzard) szinte senki nem fejleszt vagy portol alkotásokat Macre. A hordozható eszközök terén sem jobb a helyzet. Az iPod elsősorban nem is erre lett kitalálva. A GameSpot szerint a csapat az iTunes zeneletöltő szolgáltatásokkal foglalkozó oldal üzletágával dolgozik együtt, s annak ellenére, hogy fő irányvonalként természetesen az Apple saját termékeit jelölték meg, de például a PSP is megfelelő platform lehet a saját fejlesztésű játékok számára. A vállalat már régebb óta azon dolgozik, hogy a Mac Mini az otthoni szórakoztatás központjává válhasson. Ehhez nyilván hozzátartozik a játék is. A piac nagyon telített, úgy tűnik, egyedül a Mac világban van számottevő kereslet, bár arányaiban névze az Apple-féle számítógépek nagyon eltörpülnek a hagyományos PC-k mellett. Feltehetően a következő hónapokban tisztázódik, hogy pontosan mik is a célkitűzések.

Halo 2 PC-s állapotjelentés

Hír | 2006.05.29 19:48

Végre a Bungie a szokásos havi infószórásán némi Halo 2-vel kapcsolatos tudnivalót is elhintett. Nos azt már eddig is tudtuk, hogy a játékot kizárólag Windows Vistara fejlesztik, ám most kiderült, hogy emellett nem lesz szükség DX 10-et támogató grafikus kártyára, minden mezei DX9-es kártyán szépen elindul majd a game. Az igéretek szerint a játék kész állapotához érkezve részletes minimum gépigényről is tájékoztatnak minket a srácok. Emellett szó esett a Shadowrunnál már látott "cross-platform" játékmenetről is. Nos a fejlesztők elmondták, hogy nem lesz erre lehetőség a Halo 2 esetén, hisz a Shadowrunt már a kezdetektől erre képezték, viszont számukra nem ez volt a mérvadó, hanem hogy a lehető legtökéletesebb élményt hozzák el a játékkal. Tehát minden kedves PC-s játékos kénytelen lesz megelégedni azzal, hogy a Halo 2-ben csak PC-s társaikat apríthatják. Kárpótlásul kizárólag PC-re készített mapok kerülnek majd a játékba, valamint egy editor is, ám későbbi kiegészítés elkészítését ahhoz, hogy xboxos ellenfelek is nyomulhassunk, teljesen lehetetlennek tartják.

Világpremier: Athlon 64 FX-62 és nForce 5 teszt

Hír | 2006.05.23 15:36

No kérem, nemrégen bejelentették, mi meg leteszteltük jól :) Az AM2 tokozású AMD Athlon 64 FX-62 processzor és az azt támogató nForce 5 platformcsalád elég komoly teljesítményt nyújt, a következő GameStar magazinban például láthattok egy videót a CellFactorról, melyet ezzel a szerény vassal, és egy PhysX kártyával készült. De ne szaladjunk ennyire előre, a cikket olvassátok el jól! "Az első érdekes újdonság a LinkBoost: amennyiben nForce 590 SLI lapkakészletű hardverrel rendelkezünk, és GeForce 7-es VGA kártyánk van, 25 százalékkal emeli a PCI-Express foglalatokat kezelő MCP és SPP lapkák közti buszsebességet." A teljes cikket testvérlapunk oldalán találhatod meg, itt. Jó olvasást!!!

Blizzard: Hova tovább?

Hír | 2006.05.12 13:36

Az idei E3-ra nem csak a World of Warcraft kiegészítőjével készült a Blizzard. Mármint publikusan igen, de a GameSpot embere jól elkapta Paul Sams működési igazgatót és jól meg... interjúvolta. Túl sokat nem tudtunk meg, de megerősítést nyert, hogy nem a Warcraft az egyetlen világ, amiben lehetőséget lát még a játékfejlesztő vállalat. "A Starcraft és a Diablo ugyanolyan fontosak számunkra, s egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a jövőben elővesszük még őket." - mondta. Ezt pedig a cég PR menedzsere egészítette ki annyival, hogy többplatformos játékok is fejlesztés alatt állnak már, ami annyit tesz, hogy PS3-ra és Xbox 360-ra is folyik már a munka - remélhetőleg azért PC-re is...

Honlaplesen...

Hír | 2006.05.11 19:51

Egyik csak, a másik az E3 kedvéért, a harmadik megintcsak csak. Elindult a Shadowrun új oldala, részletes infók érhetőek el a FlatOut 2-ről annak honlapján; továbbá itt az Elveon weblapja is. Utóbbit mindenképp érdemes megtekinteni.

Stúdiót alapít az Activison - Irány Hollywood

Hír | 2006.05.10 23:08

Az Activison bejelentette egy új fejlesztõközpont alapítását a Dreamworks Animation-nél, ezzel létrehozva egy eddig pédanélküli együttmûködést a két iparág között. A társulás garantálja az Activision-nek a videók készítéshez való kizárólagos jogot minden platformra a Dreamworks jõvõbeni, számítógépes grafikát tartalmazó filmjeirõl. Robert Kotick, az Activision elnöke szerint, most elõször nyílik lehetõség,hogy a készülõ filmekhez igazítsák a játékok fejlesztését. A társulás mintegy 300 millió dollárt hozott idáig, Az egyezség pedig vonatkozik több, még készülõ DreamWorks filmre is, többek között a Shrek harmadik részére is, és a széria minden esetleges jövöben folytatására, mely szerint a róluk készülõ játékok kiadási joga is az Activison-re száll.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)