Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 3950

Végre mehet X360-on a Psyhonauts - vagy mégsem?

Hír | 2006.12.13 11:47

A sors iróniája: annak ellenére, hogy nem hozott túl nagy bevételt anno, Tim Schafer platform akció-kalandjátéka, a Psychonauts most hatalmas port kavart az Xbox 360-osok között, legalábbis abból a szempontból, hogy a legtöbben azon keseregtek: miért nem lehet futtatni Xbox 360-on ezt a régebbi Xbox címet, ugyanis nem volt visszafelé kompatibilis (sok más egyéb címhez hasonlóan). A Microsoft legújabb "backward compatible" listájába azonban bekerült ez a várva várt cím, tehát hamarosan futtathatjuk - vagy mégsem? A lista (amely pár érdekes címet tartalmazott) először felkerült a microsoft.comra, aztán eltűnt...

Teszt: NVIDIA nForce 680 Intel Edition

Hír | 2006.11.27 15:05

Tévedünk, ha azt gondoljuk, hogy az NVIDIA félvállról veszi az Intel platformos fejlesztéseket. A GeForce 8-as sorozattal egyidőben bemutatkozó nForce 6 lapkakészlet ugyanis egyelőre kizárólag Intel processzorokhoz érhető el.

Gears of War - A "legjátékabb jóság"

Hír | 2006.11.18 19:42

Míg mi, "szegény" PC mániákusok csak reménykedünk abban, hogy valamikor 2007-ben elkészül a Gears of War PC-re, addig az Xbox 360 platformon, úgy tűnik mindent visz!

Carbon gurult az első helyre

Hír | 2006.11.14 20:42

Az alábbi, összes platformot figyelembe vevő angol játékeladási lista szerint a november 11-ét megelőző hét napban a Need for Speed: Carbon bizonyult a legnépszerűbbnek a szigetországban. World of Warcraftot tehát azért ne nagyon keressetek, mert az ugyebár kizárólag PC-n játszható. Vagy talán még Macen is.

[MOZI]Drakula ismét kiruccan sírjából a Castlevania-ban

Hír | 2006.11.05 14:49

Leginkább konzolokra, de PC-re is megjelent párszor a Castlevania sorozat, amely a Konami egyik legnépszerűbb brandje. A vámpírvadászós, drakulás platform akció-kalandból Paul W.S. Anderson, az első Mortal Kombat két Resident Evil és az Alien vs. Predator mozik rendezője forgat filmet.

XNA Game Studio Express Beta 2

Hír | 2006.11.02 11:51

Akiket a fejlesztés jobban érdekel, mint a játék (vagy mindkettő érdekli őket) az örömmel fogadhatja, hogy a Microsoft ismert fejlesztőplatformjának, az XNA-nak új, ingyenes változata letölthető.

Angol Top 10 chartok!

Hír | 2006.11.01 15:40

Ezentúl az angol PC-s eladási lista mögé a multiformátum listát is mellékelem, amelyen az ÖSSZES játék-platform (PC, PS2, Xbox 360, Nintendo DS, PSP) eladásai is szerepelnek: ezúttal az október 28.-án végetért hétről kapjuk a legújabb listát.

[MOVIE] Rainbow Six: Vegas - Első tíz perc

Hír | 2006.10.24 14:56

Már megjelent a Rainbow Six: Vegas című modern csapatos akciójáték demója Xbox 360 platformon. A most látható videó ennek első tíz percét mutatja be.

Linux már a Playstation 3 platformon is

Hír | 2006.10.20 14:24

Még meg sem jelent a PlayStation 3, a coloradói Terra Soft máris bejelentette a konzolhoz készített független, Linux alapú operációs rendszerét.

[MOVIE] Assassin's Creed

Hír | 2006.09.23 09:27

Nagy "szerencsénkre" az Assassin's Creed bizony multiplatform játék lesz, így a TGS apropóján a kedves készítők elérkezettnek látták az alkalmat, hogy újabb videómatériát prezentáljanak számunkra belőle.

Lego Star Wars II: túl az egymillión!

Hír | 2006.09.21 09:35

Alig jelent meg a Lego Star Wars II: The Original Trilogy című mókás platform kalandjáték, a Lucasarts máris bejelentette, hogy több mint egymillió példányban talált gazdára az alkotás.

[MOVIE] Rayman Raving Rabbids VÉGRE!

Hír | 2006.09.18 15:25

Végre valóban láthatjuk akció közben Raymant! Eddig a Rayman Raving Rabbids című platformjátékból csak ilyen idióta nyuszis videók érkeztek :)

[KéPZ] Rayman Raving Rabbids

Hír | 2006.09.11 14:00

A Rayman Raving Rabbids című platformjátékról már épp elég mókás videó érkezett, azok azonban semmit nem mutattak a játékból. Most végre láthatjuk az új Raymant és a nyuszikat is.

[MOVIE] Rayman Raving Rabbids

Hír | 2006.08.24 07:44

Megérkezett a Rayman Raving Rabbids című agyament platform-akciójáték új részének ötödik videója.

F.E.A.R. Combat Útmutató

Hír | 2006.08.17 15:34

Úgy tűnik, mindenki megfeledkezett arról, hogy elméletileg lejárt a F.E.A.R. Combat ingyenes multiplayer kiegészítő számlálója. A cucc elméletileg megjelent, mégsem tudni, mi van vele. Egyedül egy két megabájtos útmutató került elő, amelyben a kiegészítő legfontosabb tulajdonságait írják le nekünk. A .pdf fájlhoz Adobe Acrobat Reader szükséges.

A BioWare MMO fejlesztésébe kezdhet

Hír | 2006.08.08 23:30

A Simutronics bejelentette, hogy a BioWare Austin máris licenzelte az általuk készített HeroEnginet, mely MMORPG fejlesztéséhez ad kitűnő platformot. A Bioware Austin így most már büszkén láthat neki első MMO-jának munkálataihoz. "A BioWarenél a HeroEnginet válaszottuk mert teljesen egyedülálló fejlesztőkörnyezetet kínál egy lenyűgöző MMO megalkotásához," árulta el Gordon Walton, a BioWare Austin frontembere. "A csapatunk egy gyors rendszerrel, valamint a legjobb MMO készítőkkel kíván együtt dolgozni. Simutronics HeroEngine-je remekül kielégíti a BioWare Austin igényeit.""

Új Call of Duty és 007-es játékok "hamarosan"!

Hír | 2006.08.04 09:05

A már említett Activision pénzügyi jelentés sajtótájékoztatóján a cég elnök-vezérigazgatója, optimizmusára adva bizonyítékot felfedte a következő néhány év játékterveit. A jól menő játéksorozatok nyilvánvalóan folytatódnak, de attól még egy kicsit sokkolónak hathat, hogy a Call of Duty 3 megjelenése még viszonylag távol van, és már a következő részről beszélnek. Ráadásul ilyen közeli dátumokkal: a bejelentett franchise-folytatások a 2008-as üzleti évre vonatkoznak, vagyis legkésőbb 2008. március végéig megjelennek a játékok. "A 2008-as üzleti évünk első negyedét egy erős, filmorientált felhozatallal indítjuk. Ekkorra várható a Shrek 3, a Spider-Man 3 és a Transformers filmek játékadaptációja." - mondta Kotick. "Ezt követően főbb játéksorozataink is új résszel gyarapodnak. Csak hogy a legfontosabbakat említsem, érkezik új Tony Hawk, Call of Duty, és Marvel képregényeken alapuló játék is. A Spider-Man kapcsán Kotick nem említette, hogy a film alapján készülő játék mellett milyen egyéb, Marvel-játékadaptáció várható pókemberrel. Ám azt már korábban bejelentették, hogy az Iron Man jogai nincsenek a cégnél, így az abból készülő 2008-as filmhez nem az Activision készít majd játékot. Ami annyira a PC-seket nem érinti, hogy a Guitar Hero is új résszel gazdagodik, miután felvásárolták a játék kiadóját. Bár egyelőre nem említettek semmilyen platformot a játék kapcsán. Emellett várható még új Worl Series of Poker Tour alkotás is. Mivel az Activision nemrég átvette az Electronic Arts-tól a James Bond játékkészítési jogokat, így erről is szó esett a sajtótájékoztatón. Az új 007-es film már idén novemberben a mozikba kerül, így várható volt, hogy az első Activision Bond-játék majd a következő filmen alapul. "Az MGM már bejelentette, hogy a Casino Royale után következő James Bond-film 2008. májusában kerülhet a mozikba, így én is elárulhatom, hogy a mi első Bond-játékunk is ekkortájt jelenik majd meg." - mondta Kotick.

Activision pénzügyi jelentés - jobb mint gondolták

Hír | 2006.08.04 08:45

Az Activision játékkiadó nyilvánosságra hozta 2007-es üzleti évének első negyedére vonatkozó pénzügyi adatait, melyből kiderül, hogy a vártnál kisebb veszteséggel zárták az időszakot. A nettó bevétel az egy évvel ezelőtti 241 millió dollárról 188 millióra csökkent, a nettó veszteség pedig 3,6 millióról 18 millió dollárra nőtt, de az így elért eredmények még mindig jobbak, mint amit a vállalat korábban jósolt magának. A legjobban menő játékok a háromhónapos időszak alatt az X-Men: The Official Game és az Over the Hedge voltak - mindkettő egy-egy filmen alapuló videojáték. A következő időszakokban a mostaninál jobb eredményeket várnak, hiszen csak most indul majd be a PlayStation 3 és a Nintendo Wii platform. Fontosabb eredmények:

  • Az NPD Group mérései szerint a Call of Duty 2 még mindig az első számú Xbox 360 játék
  • Az Activision április folyamán megvásárolta az Electronic Arts-tól a James Bond licenszt 2014-ig
  • Májusban a Mattellel kötött szerződés értelmében Barbie játékok kiadására kapott engedélyt a kiadóvállalat
  • Júniusban az Activision felvásárolta a RecOctane kiadót, mely által lehetővé vált néhány népszerű zenés játék (pl. Guitar Hero) disztribúciója. A következő, jelenlegi negyedévre 130 millió dolláros bevétellel számol az Activision, míg az egész üzleti évre 1075 millió dollárt szeretnének elérni. Ezt 2008-ra - az új konzolok piacra lépése miatt - már 1,6 milliárd dollárra szeretné növelni.

  • Nem valami ravasz a Tűzróka

    Hír | 2006.08.01 10:36

    A Mozilla Firefox böngészőjében talált biztonsági fogyatékosság révén a hackerek figyelemmel kísérhetik a jelszókezelőbe írt tartalmakat. Az Infostealer.Snifula a kereszt-platformos komponens objektum-modellekre (XPCOM) épül, melyek segítségével a fejlesztők a Firefox alatti kiterjesztéseket készítik. A kód rosszindulatú trójaikat telepít a gépekre, melyek a böngésző indításakor maguk is aktiválódnak. Ezután rögzítenek minden adatbeviteli eseményt, mint például a jelszavak és azonosítók beírása, majd továbbítják ezeket a távolról figyelő támadónak. Tovább >>

    Miért veszi meg az AMD az ATI-t?

    Hír | 2006.07.28 12:22

    Ezen a héten jelentette be szándékát az ATI felvásárlására az AMD. Az IDG hírszolgálata Thomas M. McCoyt, a cég alelnökét kérdezte arról, hogy mire jó mindez az AMD-nek. Az alelnök úgy véli, hogy a felvásárlás révén az AMD rugalmasabb termékkínálatot tud kialakítani, például olyan platformot, amely a CPU-t, a grafikus vezérlőt és a perifériákat vezérlő lapkát is tartalmazza. A "platformban" való gondolkodás ötlete az Inteltől ered, a Centrino platform sikere nyilván komoly fejfájást okozott az AMD mobil CPU-kat fejlesztő részlegének. McCoy szerint az olyan, alacsony PC telítettségű piacok, mint Kína vagy Dél-Amerika, olcsó eszközökkel hódíthatóak meg, például olyan processzorral, amelynek a lapkája tartalmazza a grafikus vezérlőt is. (Néhány évvel ezelőtt ilyen terve az Intelnek is volt, az elképzelés szerint a lapka a perifériavezérlőkön kívül minden szükséges elemet - CPU-t, grafikus vezérlőt, memóriavezérlőt - tartalmazott volna. A tervet közvetlenül a gyártás elindítása előtt ejtették el.) Tovább >>

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)