Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 393

F.E.A.R. - Dual-ra készen!

Hír | 2005.08.25 10:51

A Bit-Tech megtudta, hogy a hardver tervezők és a játékfejlesztők szoros közreműködésének hála több hamarosan megjelenő nagy játék is ki fogja használni a következő generációs dual magos processzorok képességeit. Egyelőre biztosnak tűnik, hogy mind a sikervárományos F.E.A.R. mind pedig a City of Villains megjelenésekor fel lesz készítve az új Intel processzorok támogatására, így ha gépünkben dual-core cpu lapul majd megnövekedett sebességet fogunk tapasztalni. A hírből megtudhattuk azt is, hogy a Microsoft gőzerővel dolgozik a Dungeon Siege Centrino-ra való optimalizálásán, aminek következtében valószűleg a játék megnövekedett FPS értékeket fog produkálni nem csak hordozható de asztali konfigurációkon is.

Windows Vista névváltozás?

Hír | 2005.07.26 09:27

Hihi, ez lenne csak az igazán vicces :) Történt ugyanis, hogy a minap a Microsoft hivatalosan is bejelentette, hogy az eddig Windows Longhorn néven közismertté vált következő generációs operációs rendszerük végleges neve Windows Vista lett. Nos, nem is kellett több a nevet birtokló Vista Inc.-nek, akik azonnal jelezték, hogy ez így nem lesz jó. Jogilag elméletileg kötelezhetik a szoftveróriást, hogy változtassa meg a nevet, de van egy olyan érzésem, hogy egy ilyen, látszólag nem túl gigantikus céget előbb fog a Microsoft kilóra felvásárolni...

Windows Longhorn = Windows Vista

Hír | 2005.07.22 11:22

Ma délután, pontosan három órakor válik hivatalossá, hogy az eleddig Windows Longhorn néven futó, következő generációs Microsoft operációs rendszer végleges neve Windows Vista lesz. Mindemellett kiderült, hogy mikor várhatóak az egyes beta és egyéb verziók. Három körül bővebb infók várhatóak, addigis itt a lista:

  • Beta 1: 2005 július 27.
  • Beta 2: 2005 november 16.
  • RC0: 2006 március 6.
  • RTM: 2006 június 28. Update: Megtörtént közben a hivatalos bejelentés, részletesebb infót a már magyarul is elérhető holnapján találhatsz, vagyis itt. Ha esetleg nem lenne elég az infó, ha gondolod, itt megtekintheted a bejelentés "csodás" pillanatát videó formában.

  • Közeleg a Windows Longhorn béta

    Hír | 2005.07.11 11:30

    Hamarosan megjelenik a Windows Longhorn első bétaverziója. A Longhorn beta 1-es változata július végén lesz elérhető, ellentétben a korábban beharangozott június 30-i időponttal. A beta 1 fejlesztése már az utolsó fázisban van, gyakorlatilag az utolsó hibák befoltozásán dolgoznak a redmondi fejlesztők. Sok látványos újdonságot nem fogunk látni ebben a változatban, ugyanakkor tökéletes alapot nyújt arra, hogy a fennmaradó közel egy év során a driver- és szoftverfejlesztők a lehető legjobb körülmények között folytathassák munkájukat. A legtöbb fejlesztőcsoport már régen elkészült a beta 1-be szánt kódjaival, most már csak néhányan dolgoznak a fennmaradó pár hiba kijavításán, amire még közel húsz napjuk van. A többi csapat már az 5200-as buildek kódját írja, ami már csak a beta 2-ben kerül felhasználásra. A második béta várhatóan novemberre lesz kész, és a vállalat úgy tervezi, hogy ez lesz az a verzió, amitől valamennyi felhasználónak le fog esni az álla. Ezt a kiszivárgott képernyőfotók is alátámasztják, a béta 2 ugyanis már tartalmazza a látványos Aero felhasználói felületet. Noha a Microsoft a következő generációs Windows futtatásához legalább 3 GHz-es processzort és 512 megabájt memóriát ajánl, a szoftver az első tesztek szerint gyengébb gépeken is elindul, akár 128 megabájt memóriával is beéri. A kisebb teljesítményű rendszereken azonban nem lesz elérhető a Longhorn összes új funkciója, összességében a megjelenés sokkal jobban hasonlítani fog a Windows XP-re, mint a Longhornra. A Microsoft programozói úgy alakították ki a Longhornt, hogy annak grafikus megjelenítési képességei igazodhassanak a számítógép teljesítményéhez. A hírek szerint négy különféle megjelenítési séma közül választhatnak majd a felhasználók, amelyek közül a legerősebb gépekhez igazított "Aero Glass" csúcsváltozat háromdimenziós hatásokat és áttűnéseket is tartalmaz. A "To Go" kódnevű megjelenítési sémát kifejezetten noteszgépekhez igazították, ez kevesebb speciális effektust tartalmaz. A Longhornban is lehetőség lesz arra, hogy a Windows XP-hez vagy Windows 2000-hez hasonló grafikus felületen dolgozzunk, ez a "Classic" beállítás.

    Hivatalos Sony & WB megállapodás

    Hír | 2005.06.20 21:42

    A korábbi pletykák hivatalos megerősítésre találtak. A Sony Online és a Warner Bros. Interactive megállapodott, hogy egy "DC" képregényen alapuló kizárólag online játszható játékot fejlesztenek PC-re, illetve következő generációs konzolokra. E megállapodás első hozománya a Matrix Online átvétele lesz a SOE szolgáltatásai közé, ám nem erről a játékról van most szó. Az új alkotásról egyelőre annyit lehet tudni, hogy valamikor 2007 végén érkezik...

    [KéPZ] Új Larian motor

    Hír | 2005.05.17 18:18

    A Larian Studios, mely cégtől olyan kiválóságok származnak, mint a Divine Divinity vagy a Beyond Divinity egy új grafikai motort mutatott be, melyen az elmúlt hónapokban szakadatlanul dolgozott a csapat. A következő generációs RPG-motorról egyenlőre nem tudni sokat, hiszen grafikai motor van, hozzátartozó játék egyenlőre nincs. Addig is azonban lehet gyönyörködni...

    !!! PLAYSTATION 3 !!!

    Hír | 2005.05.17 08:58

    A Sony ma hajnalban egy, az Xbox-MTV show-nál lényegesen visszafogottabb rendezvény keretein belül hivatalosan is bejelentette következő generációs konzolját, a PlayStation 3-at. Az új játékgépet 2006 tavaszán fogják csak piacra dobni, de már megkapta végleges alakját, valamint technikai specifikációit, amibe most egy kicsit részletesebben menjünk is bele.

    Az új játékok Blue-Ray lemezeken fognak majd megjelenni hozzá, de a gép támogatja az összes eddigi formátumot, ergo az előző konzolokra írt játékok hiánytalanul futni fognak majd rajta. A Cell nevezetű mag 3,2 GHz-es sebességen fut, ami az Xbox360 adataival megegyezik ugyan, de a más technológia miatt ez 2 teraflopnyi számítási teljesítményt nyújt, ami a Microsoft új konzolja számítási teljesítményének kétszerese! A grafikus chipet az nVidia szállítja, amely felér két 6800 Ultra képességeivel. Itt megtalálható róla minden egyéb adat, a részletekkel nem fárasztanék semmit, de a jelek szerint a Sony megint lépéselőnyben van. Végezetül nézzetek meg néhány képet az egyik, már bejelentett PlayStation 3-as játékról, a Killzone 2-ről.

    America's Army Unreal Engine 3-al

    Hír | 2005.05.11 16:11

    Újabb játékhoz licenszelték a hármas számú Unreal Engine-t. Az America's Army -melyet az USA hadserege fejlesztett ki kiképzési célokra, ám végül online FPS-ként a nyilvánosság elé kerülve rengeteg játékost hódított meg- következő generációja használja majd az Epic motorját, ami nem is csoda, elvégre ezzel valóban élethű szimulációt tudnak előállítani.

    Nem lesz formátumháború

    Hír | 2005.05.10 21:22

    Már korábban is hallhattunk róla, hogy a Sony és a Toshiba - előbbi a Blu-Ray, utóbbi a HD-DVD szabvány elkötelezette - a harcokat elkerülendő elkezdett egy közös, a két formátum előnyeit magába olvasztó lemez gyártásán gondolkodni. Nos, úgy tűnik, most megállapodtak. Az új szabvány hardver része a Sony 0,1 milliméteres Blu-Ray technológiáját veszi alapul, míg a szoftveren - mely a lemez olvasásáért, írásáért felelős - a Toshiba dolgozik. A Sony következő generációs konzolja(gyengébbek kedvéért: PlayStation 3) is az új technológiával fog működni, melynek neve egyelőre ismeretlen. Bővebb infók az E3 környékén várhatók.

    Késik a Scarface

    Hír | 2005.04.30 10:57

    A Vivendi legutóbbi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy némileg csúszni fog a Scarface megjelenése. Az eddigi év végi dátum 2006 elejére csúszik át. Indoklásul azt hozták fel, hogy így marad idejük a következő generációs konzolokra készül változatra koncentrálni. Mivel a játékot kiemelt figyelemmel kezelik a cégnél, így talán van rá esély, hogy a PC-s változat se sokkal később jelenjen meg. Ők is azt mondják, hogy nem akarják elhamarkodni a dolgot. Az első animációt egyébként itt megnézheted, ha még nem tetted volna.

    Longhorn - máris közkézen

    Hír | 2005.04.25 17:59

    Nyeheh:) Kedvenc oprendszerünk következő generációs változatának, a Longhornnak egy új verziója kerül ma bemutatásra, ám ezt megelőzendő, ügyes emberkék máris megkaparintották valahogy. No, és mit gondoltok, mi volt az első dolguk? Egyből terjeszteni kezdték torrenten, így gyakorlatilag már bárki hozzáférhet.. Itt találhattok egy képet az új nemzedék asztaláról illetve start menüjéről. Update: A kilopásra egyébként az adhatott okot, hogy ma mutatta be személyesen Bill Gates egy sajtótájékoztató keretein belül a Windows Longhornt. Mintha tudta volna, hogy ez lesz, direkt hangsúlyozta, hogy ez a verzió még egyáltalán nem a végleges mivoltát tükrözi az operációs rendszernek, de ez valószínűleg most nem sok embert érdekelhet, meg ez szerintem baromi egyértelmű is. Főleg azok után, hogy még mindig olyan pletykák terjengnek, hogy optimális gépigénynek 4 GB memóriát, 1 TB merevlemez kapacitást és egy 4-5 GHz-es procit jelölnek meg. Ez képtelenség, ha idén nyárra akarják a bétatesztet időzíteni... Thanks Zoly.

    [MOVIE] Madden NFL 06 NextGen

    Hír | 2005.04.23 22:24

    Bár PC-n nyilván nem így fog kinézni, mostantól letölthető a Madden NFL 2006 honlapjáról egy rövidke promo videó: így fog kinézni a játék a következő generációs konzolokon. Mindig kell néhány nagy név, amelyek az új cuccok megjelenésének idején értelmet adnak az új cuccok megvásárlására. Ez is erről szól, de tényleg érdemes megnézni, mert egy pöttyet durva. Itt találjátok a jobb minőségű változatot, ami csak 15 MB. Köszönet Shifty-nek.

    XBOX 2 - Egy hónap múlva!!

    Hír | 2005.04.12 17:37

    Azon ritka alkalmak egyikének vagytok most tanúi, melyben egy konzolos bejelentésről adunk hírt, de a helyzet fajsúlyosságára való tekintettel szerintem megbocsájtjátok nekünk ezt. Történt ugyanis, hogy kedvenc szoftveróriásunk a Microsoft, hivatalosan is bejelentette az XBOX 2 nevű sikeréhes játékkonzoljának világpremierjét. Ezt az időpontot mához pontosan egy hónapra, Észak-Amerikai idő szerint 21:30-ra tűzte ki, és a "lepellehullató" ceremóniát egyenes adásban fogja adni az MTV. A Microsoft előzetes várakozási alapján idén karácsonyig kb. 1 millió példány fog a háztartásokban landolni belőle. Sok sikert hozzá! Thx HOC Mellesleg itt egy nem hivatalos, de annál szemrevalóbb képecske a következő generációs csodáról.

    ES: Oblivion - valami készül

    Hír | 2005.02.21 12:49

    Ó igen, igeeeeen, végre teljesen és totálisan új képek (najó, egy két kivétellel, melyeket már láthattunk scanek formájában neten) futottak be az Elder Scrolls: Oblivion-ból. Ez a grafika valami totálisan orgia, egyszerűen nem találja az ember a szavakat. Remélem ezek azért a PC-s képek, nehogy meglepődjünk, és kiderüljön, hogy így csak a következő generációs konzolokon néz majd ki... Mindenkinek kötelező a megtekintésük! Thanks Oblivion HQ.

    Condemned - PC, Xbox 2, PS3

    Hír | 2005.02.10 17:34

    A SEGA már elhintett egy kis infót új fejlesztéséről, melyről egészen mostanáig csak annyit lehetett tudni, hogy a címe: Condemned. Most kiderült, hogy a kicsike az Xbox 2-es és PS3-as konzolok egyik nyitó sztárja lesz, persze még nem tudni mikor (örömteli infó, hogy PC-re is lesz). Az igen akciódús és komolyan horrorisztikus alapokon nyugvó alkotás megalkotója nem más, mint a Monolith. A világ gyakorlatilag teljes mértékben a Hetedik illetőleg a Bárányok Hallgatnak című filmekből merít. Egyfajta sötét, titokzatos, és természetesen iszonyatosan félelmetes egyveleg lesz. Az igazi különlegesség egyfelől a grafikai motor. Ez tényszerűen következő generációs megoldásokon alapszik, melyeket ma még nem is láthatunk játékokban (bár ez inkább csak igéret, a képekből ez valahogy nem esik le). Másik nagyon fontos elem az igen profi mesterséges intelligencia lesz. Ellenfeleink nemcsak bután ránkrohannak, védekeznek, igyekeznek csapdába csalni minket, és így tovább. A bővebb infókra még várni kell... A lenti képek a GameInformer magazinból valók, sajnos csak scanek, de mégiscsak több, mint a semmi, nemde? Imhol:

    Mélyvízben az IPv6

    Hír | 2004.12.28 09:56

    Kínában az elmúlt hétvégén útjára indították a következő generációs Internethálózatot, az IPv6-ot. A korábbi (nálunk használatos) IPv4-hez képest előrelépést jelent ez a sebességben és az elérhető IP címek mennyiségében is. Példának okáért kínai egyetemek különböző városokban szétszórva - köztük 2,5 - 10 gigabit per másodperces adatátvitel lehetséges, ám a rekord 40 gbps volt. További részletekért erre fáradjatok.

    Nvidia - Sony megállapodás

    Hír | 2004.12.07 19:38

    A mai napon beigazólódott az a pletyka, amely már nagyon régóta terjengett a net bugyraiban, de ez idáig senki nem hitte el. Mára megcáfolhatatlan tény lett, hogy az Nvidia és a Sony már több éve együtt működik a legújabb grafikus chip fejlesztésében, amelyet a következő generácíós PlayStation-be szánnak. Állítólag hanyatt fogunk esni a gyönyörtől majd mikor meglátjuk. Nos, úgy legyen! Thx Laczee

    Új NFS!!!

    Hír | 2004.12.02 13:34

    No igen, az nyilt titok volt, hogy készül egy újabb NFS, de mostmár egy ízelítő képecske is befutott róla. A problémám egyelőre annyi, hogy ez a Need for Speed: Next Gen nevet kapta. Mint ilyen pediglen azt jelző, hogy következő generációs konzolokra készül. Sajna a kép minősége nem túl jó, de az látszik, hogy igen komolyan rágyúrtak a részletességre, az árnyékokra, és a tükröződésre. Lehet, hogy kell egy konzol? :)

    Invictus + Digital Reality

    Hír | 2004.10.22 19:18

    Dauby mester a Digital Realitytől egy érdekes infóval szolgált a mai napon. Hallga csak': "A mai napon megállapodás született az Invictus-Games Kft. és a Digital Reality Kft. között, az Invictus következő generációs autós játékának, a Cross Racing Championship magyarországi terjesztéséről. Ennek értelmében a Digital Reality felajánlotta eddigi játékaik kiadásával szerzett tapasztalatát, és együttműködik az Invictus-szal a CRC marketingjének és terjesztési munkáinak megszervezésében." A teljes bejelentés nagyon sok érdekes infót tartogat a játékról, úgyhogy fel is tettem a szerverünkre. Akit érdekel, innen töltheti .doc formátumban. Érdemes!!!

    Imperator oldal

    Hír | 2004.08.21 09:13

    Beindították a hivatalos honlapját az Imperatornak. A Mythic Entertainment sci-fi középpontú, következő generációs MMORPG-jéről most sokkal többet tudhatnak meg az érdeklődők. Az oldalt erre találjátok.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)