Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 442

Tomb Raider: Legend honlap

Hír | 2005.07.27 10:43

Beindult a Tomb Raider: Legend honlapja. A Flash-sel telezsúfolt oldalon - regisztráció ellenében - még bizonyos exkluzív tartalmakhoz is hozzájuthatunk. A letöltési részlegben egyébként a már megjelent videóelőzeteseken, háttérképen kívül egy kövér galériát is megtekinthettek.

Battlefield 2 v1.03 javítás készülg'

Hír | 2005.07.26 10:36

Az EA Games angol honlapján olvasható, hogy a Battlefield 2 következő, 1.03-as javítása már javában hegesztés alatt áll. Annyit elárultak róla, hogy valamikor augusztus végén érkezik és több mint 140 kisebb-nagyobb foltozást fog tartalmazni. Néhányat meg is említettek:

  • Szerver és kliens oldali teljesítménybeli módosítások
  • Kibővített szerver böngésző - Kedvencek és Előzmények listával
  • Pontgyűjtés megakadályozása - mostantól nem tudnak a dokik és a gépészek irgalmatlan mennyiségű pontot összelopkodni.
  • A zárolt csapatvezetők üzenetet kapnak, ha valaki csatlakozni akar a csapathoz
  • Megváltoztatták a saját csapattag megölésének nyomon követését, stb.

  • Közeleg a Windows Longhorn béta

    Hír | 2005.07.11 11:30

    Hamarosan megjelenik a Windows Longhorn első bétaverziója. A Longhorn beta 1-es változata július végén lesz elérhető, ellentétben a korábban beharangozott június 30-i időponttal. A beta 1 fejlesztése már az utolsó fázisban van, gyakorlatilag az utolsó hibák befoltozásán dolgoznak a redmondi fejlesztők. Sok látványos újdonságot nem fogunk látni ebben a változatban, ugyanakkor tökéletes alapot nyújt arra, hogy a fennmaradó közel egy év során a driver- és szoftverfejlesztők a lehető legjobb körülmények között folytathassák munkájukat. A legtöbb fejlesztőcsoport már régen elkészült a beta 1-be szánt kódjaival, most már csak néhányan dolgoznak a fennmaradó pár hiba kijavításán, amire még közel húsz napjuk van. A többi csapat már az 5200-as buildek kódját írja, ami már csak a beta 2-ben kerül felhasználásra. A második béta várhatóan novemberre lesz kész, és a vállalat úgy tervezi, hogy ez lesz az a verzió, amitől valamennyi felhasználónak le fog esni az álla. Ezt a kiszivárgott képernyőfotók is alátámasztják, a béta 2 ugyanis már tartalmazza a látványos Aero felhasználói felületet. Noha a Microsoft a következő generációs Windows futtatásához legalább 3 GHz-es processzort és 512 megabájt memóriát ajánl, a szoftver az első tesztek szerint gyengébb gépeken is elindul, akár 128 megabájt memóriával is beéri. A kisebb teljesítményű rendszereken azonban nem lesz elérhető a Longhorn összes új funkciója, összességében a megjelenés sokkal jobban hasonlítani fog a Windows XP-re, mint a Longhornra. A Microsoft programozói úgy alakították ki a Longhornt, hogy annak grafikus megjelenítési képességei igazodhassanak a számítógép teljesítményéhez. A hírek szerint négy különféle megjelenítési séma közül választhatnak majd a felhasználók, amelyek közül a legerősebb gépekhez igazított "Aero Glass" csúcsváltozat háromdimenziós hatásokat és áttűnéseket is tartalmaz. A "To Go" kódnevű megjelenítési sémát kifejezetten noteszgépekhez igazították, ez kevesebb speciális effektust tartalmaz. A Longhornban is lehetőség lesz arra, hogy a Windows XP-hez vagy Windows 2000-hez hasonló grafikus felületen dolgozzunk, ez a "Classic" beállítás.

    Végéhez közeleg a Sasser-ügy

    Hír | 2005.07.07 12:10

    Kedden kezdődött és várhatóan ma zárul a Sasser vírust író német fiatalember ellen indított per. A vádlottat még tavaly, a saját számítógépe előtt ülve tartóztatták le az édesanyja házában, aki saját számítógépkereskedést üzemeltet Waffensen városban. A letartóztatás azután történt meg, miután egyes hírforrások jutalom reményében értesítették a Microsoftot. A Sasser a Microsoft Windows operációs rendszer nyilvánosságra hozott sebezhetőségét használta ki, mely révén több tízezer számítógépet fertőzött meg és az internet adatforgalmának sebességét is lassította. A legtöbb vírussal ellentétben a Sasser nem az e-mailekhez csatolt fájlok megnyitásával aktiválódott, hanem automatikusan végigpásztázta azokat a számítógépeket, melyeken a kihasznált Windows hiba még nem került befoltozásra és ezeken azonnal megkezdte terjedését. Sven Jaschan a bíróságon azt vallotta, azért készítette a Sasser férget hogy programozási ismeretei révén hírnévre tegyen szert. A fiatalember elmondása szerint egy olyan férget szeretett volna létrehozni, amely a Mydoom és Bagle férgek ellen harcol, eltávolítja azokat a számítógépről. Így született meg a Netsky vírus, amelynek továbbfejlesztése a Sasser. A fiatelember egyébként elérte célját, felhívta a figyelmet a programozási ismereteire, azóta ugyanis a Securepoint biztonságtechnikai cég állást ajánlott neki, a német vállalat tűzfalak fejlesztésében kamatoztatná a fiatal szaktudását.

    'Napot...

    Hír | 2005.06.16 09:00

    Üdvözletem. 22 fokban ülök, és izzadok. Remélem más jobban bírja a meleget :) Ma délelőtt várható pár érdekesség, így aki teheti, az maradjon velünk. Addig is valaki szóljon rá Aerynra, hogy ne akarja az egérkurzort pofozni, meg a függönyt se karmolgassa :)

    A bánatos Kovácsot megkérdezi a barátja: - Miért szomorkodsz? - Tudod, tegnap az anyósom autóbalesetet szenvedett. - Atyaúristen! És? - Megmenekült. A rendőrfőnök talál egy tükröt, és nézegeti benne magát. Egyszer csak odahívja két alattvalóját: - Nem tetszik nekem ennek a fickónak a fizimiskája. Gyanús személyként hozzátok be a kapitányságra! Megnézi az egyik, majd kijelenti, hogy ő soha sem látta az illető alakot. Megnézi a masik is, majd vidáman felkiált: - Mi sem könnyebb, főnök, hiszen minden szombaton szemben ül velem a borbélynál. - Jean, mi az a rúzsfolt a nyakán? - Szájhagyomány uram.

    [MOVIE] City Life - bejelentve

    Hír | 2005.06.15 06:15

    Építs magadnak olyan várost, amilyet csak szeretnél! Te döntheted el, hogy miként nézzenek ki az épületek, telezsúfold-e a városodat felhőkarcolókkal. Közlekedési, pénzügyi és környezetszennyezési problémákkal is meg kell harcolnod, hogy tökéletes lakóhelyet alakíthass ki. - Nos, nagyjából ennyi lenne a bevezető. Ehhez jönnek a száraz adatok: 300 egyedülálló épület, 45 misszió, 6 külvárosi kultúra, napszakok, speciális effektekkel zsúfolt 3D-s grafika. Képek erre, videó itt.

    [PATCH] Boiling Point: Road to Hell

    Hír | 2005.06.07 17:08

    A Deep Shadows tanúbizonyságot tett arról, hogy nem hanyagolja el már elkészült játékait sem, ennek szellemében kiadtak ma egy javítást a Boiling Point: Road to Hell című akciójátékukhoz. Ennek segítségével megszabadulhatunk a rendkívül bosszantó bugoktól, lefagyásoktól is. Ezeken kívül javítottak még a fejlesztők a karakterek animációin, a kamerakezelésen és a hangokon. Ezt az igencsak méretesre sikerült foltot (76 MB) itt érhetitek el.

    Szupererős ATi Catalyst?

    Hír | 2005.06.02 06:23

    Bizonyos pletykák indultak meg, amelyeket hivatalosan nem erősítettek meg, ámbátor nem is cáfoltak. Az elképzelések szerint az ATi június 7-én egy új Catalyst drivert fog kiadni, ami eddig soha nem látott mértékben javít a gyorsaságon. A Doom 3 esetében 20%-os, a The Chronickles of Riddicknél pedig 15%-os javulás várható az 5.5-ös drivercsomaghoz képest. Mindennek a megmagyarázása leegyszerűsítve az, hogy azokat a pixeleket és egységeket távolítja el, amelyeket nem látunk/haszontalanok. Bizonyíték itt.

    [PATCH] Párosan szép..

    Hír | 2005.05.25 21:32

    Két patch futott még be ma estére, hogy ne rozsdásodjon be senkinek a letöltődroidja:) Az egyik a nemrégiben megjelent folytatáshoz, Stronghold 2 című RTS-hez érkezett meg. Ebben az 1.2-es verziószámú javításban rengeteg bugot javítottak ki, főleg a multiplayer részben. Halkan jegyzem meg, hogy ráfér a játékra a javítgatás. A másik folt egy TPS-hez jött a neve Steer Madness. Különösebb mondandójuk nem volt a fejlesztőknek a javítással kapcsolatban, de szerintem bízhatunk abban, hogy ártani nem fog. Töltsétek hát őket: Steer Madness Stronghold 2

    Konzol kamuk

    Hír | 2005.05.20 14:47

    Hamis a Killzone 2 videó - álítja az IGN. A Guerilla egyik illetékese a vele készített interjúban elmondja, hogy a videó gyakorlatilag azt a hangulatot prezentálja, amelyet el kívánnak érni a fejlesztés végéig. Az IGNXbox munkatársa, David Clayman biztos benne, hogy a múvi nem ingame. Mint elmondta, a felvételen minden mozdulat több kicsi animációból állt - ez egy teljes játékban kivitelezhetetlen lenne, főleg ekkora részletesség mellett. David kijelenti, hogy az anyag 100% CG. (Thanks to FarCry elvtárs!) A Microsoft becsületén is folt esett, amikor kiderült, hogy még nem is tudtak előállni működőképes Xbox 360-nal. Az E3-on a kikapcsolt konzolok mellett Apple Powermac G5-ösök álltak, azokon futottak a játékok. Fényképes bizonyítékért kattintsatok a linkre, és imádkozzatok, hogy Bill bácsiéknak sikerüljön(illetve kárörvendőknek: ne sikerüljön) összedobni működőképes boxokat az év végi startig.

    Blu-Ray vs HD-DVD - Nincs vége!

    Hír | 2005.05.11 16:01

    A Toshiba és a Sony egyaránt cáfolta a tegnap felröppent hírt, miszerint megállapodtak egy új, közös formátum gyártásában. Mindkét cég elismerte, valóban folynak tárgyalások az ügyben, de állításuk szerint még nem született semmilyen megegyezés. Kérdés, hogy valóban így állnak-e a dolgok, vagy csak túl korán szivárogtak ki az infók. Folytatása következik...

    LotR: BfME kiegészítő?

    Hír | 2005.04.19 21:53

    Egy Dél-amerikai forgalmazó honlapján feltűnt egy felettéb érdekes cím, amely arra utal, hogy a The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth című nagyszabású stratégiai játékhoz kiegészítőt készítenek, amelyet idén szeptember környékén kívánnak megjelentetni. A Worthplaying felkereste az EA-t, s a hírt lényegében nem erősítették meg, de nem is cáfolták. Sőt, inkább sejtetni hagytak valamit...

    [MOVIE] Still Life

    Hír | 2005.04.08 06:50

    Nemrég már aranylemezre került a Still Life, a fejlesztők azonban addig is, míg megkapjuk, mégegyszer megmutatják nekünk, hogy mit is sikerült alkotniuk. Ezúttal egy bő 4 megabájtos játék közbeni jelenetekkel zsúfolt videjó látott napvilágot, melyet aki kíváncsi, innen azonnal le is tölthet.

    Patch áradat

    Hír | 2005.03.29 16:38

    Egyszerre három játék javítására bukkantam a neten, ezért engedtessék meg nekem, hogy ezeket egy hírbe csomagolva adjam át nektek: Painkiller - Ez a hentelős FPS máig igen nagy népszerűségnek örvend, gondolom ezért sem hagyják annyiban a fejlesztők a játék javítgatását. Az itt lévő patchet azok telepítsék, akiknek az előző (1.62) már megvan! Mérete mindössze 6,4 MByte. Driver 3 - Nagy várakozások közepette érkezett meg hozzánk ez az autós-üldözős FPS. Arról, hogy hogyan sikerült igencsak megoszlanak a vélemények, de gondolom, abban azért egyetérthetünk, hogy van benn mit javítani. Ezt hivatott megkezdeni az első hivatalos, európai változathoz szánt folt. Töltsétek. Splinter Cell: Chaos Theory - Végére hagytam, a legújabb gyöngyszemünket. Egyenlőre még csak Amerikában jött ki ez a világhírű lopakodós akciójáték, de ha esetleg valakinek már sikerült megkaparintania, az biztosan örül ennek a nem kevesebb mint 77 MByte-os javításnak. Európai boltok polcain egyébként a következő csütörtöktől lelhetjük fel.

    CS:S + Source frissítések

    Hír | 2005.03.24 09:22

    A Valve újabb frissítéseket eszközölt a Counter Strike: Source-on, illetve magán a Source enginen. Ez többféle apróságot orvosol, némi hangcsomag fix, és registry folt is belefért. Amint újraindítod a Steam klienst, a frissítés le is kúszik a gépedre. Ha érdekel a teljes "újdonság-lista", klikk ide.

    [PATCH] The Settlers: HoK

    Hír | 2005.03.22 18:39

    Egy patchnek mindig az örül a legjobban, aki épp az adott játékkal játszik, hiszen rengeteg idegességtől, és bosszúságtól mentesülhet a game végigvitele során. Most épp a Settlers sorozat aktuális epizódjához érkezett egy 11 megás folt, mely bugokat és biztonsági problémákat old meg hálózati játék esetén.

    [MOVIE] 7 Sins

    Hír | 2005.03.02 20:11

    Megérkezett a második videócska a 7 Sins nevű eléggé ...öhm... felnőtteknek szóló jelenetekkel telezsúfolt játékocska. Hmm, micsoda mondat. A lényeg: mivel ez a téma világéletében hatalmas népszerűségnek örvend, gondolom mindneki megpróbálja letölteni ezt a kis szösszenetet. Hát, az Erő veletek van, tegyétek, menjetek, katt a download-ra, és élvezzétek a videót.

    [PATCH] Settlers: HoK

    Hír | 2005.02.01 15:46

    Az eladási toplistákon rendre megtalálható, Settlers sorozat legújabb epizódjához érkezett meg most az első javítás. Ebben a 10,8 MB-os foltban számos hiba javításán túl, örülhetünk egy új Multiplayer pályának is. Erre parancsoljatok a patchér, ide pedig az látogasson akit a javítások részletei érdeklik.

    [PATCH] Far Cry

    Hír | 2005.01.31 21:36

    A sűrű hóesés közepette, ha rossz látási viszonyok közt is, de rábukkantam egy patch-re, ami az elmúlt év egyik legjobb FPS-éhez jött ki. Ha valaki ezt az 1.31-es verziószámú foltot telepíteni akarja, annak szüksége lesz az előzőre (1.3) is. Egyéb részletet nem közöltek, hogy milyen bugok kerültek kijavításra, de ártani nem fog, így bátran ajánlom letöltésre. (8,9MB)

    Toca Race Driver 3???

    Hír | 2005.01.25 15:23

    A minap felkerült néhány képecske a netre, mely a még be nem jelentett Toca Race Driver 3 reklámait mutatja. Nos ez, jelenleg bizony lehet kacsa is, de azért annyit elmondanék, hogy megkérdezésünkre a Codemasters csak annyit mondott: "no comment" - ergó nem cáfolták, de még nem is erősítették meg... Thanks Mike.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)