Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 342

Szidd a StarForce másolásvédelmet: Bevállalod?!

Hír | 2006.02.02 12:06

A Boing Boing internetes magazin főszerkesztője a minap egy, a StarForce másolásvédelmi eljárást negatívan véleményező publikációt tett közzé az oldalán. Ezt követően a StarForce PR menedzsere, Dennis Zhidkov e-mailben kérte annak azonnali hatállyal való törlését. Íme a levél:

StarForce reakció Mr. Cory Doctorow részére Tisztelt Uram, a StarForce másolásvédelmi eljárásunkat "másolásgátló malware-nek (erős fordításban veszélyes szoftver)" nevezni épp elég ok volt arra, hogy jogi úton fellépjünk Ön ellen. Vállalati ügyvédünk már dolgozik az ügyön. Nyomatékosan felszólítom, hogy a http://www.boingboing.net/2006/01/30/anticopying_malware_.html internetes címen közzétett véleményét haladéktalanul törölje, mivel az sértő, hazug, és hamis információkat tartalmaz, mindemellett meg nem erősített híreszteléseken alapul. A fenti publikációja 11 pontban sérti meg a nemzetközi törvényeket. Ügyvédünk hamarosan felkeresi Önt. Ugyanakkor kapcsolatba léptem az Amerikai Szövetségi Nyomozóhivatallal (FBI) is, mivel amit tett, zaklatásnak is minősül. Üdvözlettel, Dennis Zhidkov PR-menedzser StarForce Inc. www.star-force.com
Doctorow erre így reagált: "Köszönöm az észrevételét, eredeti publikációmat módosítottam, az Ön levelét pedig továbbküldtem a Chilling Effects címen futó projekt részére is, amely arra szolgál, hogy összegyűjtse azokat a vállalati törekvéseket és próbálkozásokat, amelyek a különféle termékek kritizálóit próbálják hallgatásra kényszeríteni." Kiderült, hogy a Star-Force nem először próbál jogi úton fellépni az őt sérelmezők ellen. Az egyik legismertebb híroldal, a news.com is megjelentetett tavaly novemberben egy hasonló cikket. A részükre küldött Star-Force levél hasonlóan kezdődik, csak épp a védelmi eljárás rootkitnek és vírusnak titulálása ellen léptek fel a cég képviselői. Továbbá megemlítendő, hogy meg nem nevezett források szerint a nagyobb játékkiadók egyre inkább elpártolnak a Star-Force-tól, a vásárlóktól kapott negatív visszajelzések miatt. Hardveres károkat nem okozott az eljárás, de rengetegen panaszkodtak már a nehézkes programindítás miatt. A történteket az is rossz fényben tünteti fel, hogy a Star-Force korábban több kampánnyal is megpróbálta saját népszerűségét növelni. Ilyen volt az ezer dolláros pályázat is.

Gázban a Majesco: Demonik TÖRÖLVE

Hír | 2006.01.19 15:26

2005 nem éppen a Majesco éve volt, tavaly már az első negyedévben tetemes anyagi bukást hozó játékok tették veszélyessé a cég helyzetét a piacon és az idő előre haladtával ez a helyzet mit sem javult, sőt! A 2005. évi gazdasági összegzés után a cég vezetése úgy határozott, hogy dolgozóinak 20%-tól meg kell válnia, valamint több nagy címet is törölnie kell a futó projektek közül, ha talpra akar állni a vállalat. A törölt játékok között szerepel a Terminal Reality féle Demonik és a nagy sikerű Martin Scorsese filmből készülő, azonos című Taxi Driver. A cégvezetése elmondta, hogy a kialakult helyzetben nem tudtak mást tenni, le kellett építeni a költségeket, valamint közölték, hogy a cég talpra állását a budget kategóriában versenyző, kézikonzolokra szánt termékeiktől várják.

[PATCH] Dangerous Waters

Hír | 2006.01.01 10:30

A veszélyes vizekhez érkezett egy patch, amely 1.03-as, és a Far Cry javításához hasonlóan ez is bétaállapotú. Ellenben ez már 20 megát nyom. A Dangerous Waters legújabb tapaszának változtatási listájáért, valamint letöltési linkjéért erre kattanjanak az érdeklődők.

[MOVIE] Call of Duty 2

Hír | 2005.10.05 08:35

Két új animációt kaptunk a hamarosan elkészülő Call of Duty 2-ből. Az egyik, az El Dabában folyó harcokba enged bepillantást, míg a másik a veszélyes és látványos tankvadászat rejtelmeibe kalauzolja el a T. nézőket. Mindkettő közel másfél perces.

Mentsük meg a Messenger Plust!

Hír | 2005.09.05 12:28

Az MSN Messenger Plus! készítői a felhasználók segítségét kérik annak érdekében, hogy továbbra is élvezhessük a plusz szolgáltatásokat. A történet ott kezdődött, hogy tavaly a Microsoft megvásárolt egy Giant névre hallgató anti-spyware alkalmazást, amit némileg átalakítottak és új névvel láttak el: Microsoft Anti-Spyware. Ez az egyetlen olyan kémprogram-kereső, amely veszélyesnek ítéli a Plus-t, attól függetlenül, hogy fel van-e hozzá telepítve a szponzor, amit egyébként egyáltalán nem szükséges felraknunk, ha használni akarjuk a programot. Így számos tudatlan felhasználó nem meri feltelepíteni a Plus-t, amivel jelentősen rontja annak szélesebb körben való elterjedését. Lehet, hogy ez minket nem érint most, mert nem vesszük be az ilyesmit, de attól a Plus készítői még bedobhatják a törölközőt, esetleg ritkábban frissítik a plugint, vagy ilyesmi, úgyhogy aki úgy gondolja, szeretné továbbra is használni a Plus-t, kattintson ide és az oldal alján töltse ki a kötelező mezőket valós adatokkal. Thanks TomFace.

House of The Dead 3 PC-re is

Hír | 2004.12.03 21:40

A SEGA Europe Ltd örömmel jelenti, hogy a House of The Dead 3 PC-re is megjelenik! A történet szerint az első rész hőse, Thomas Rogan eltűnik, és lánya, Lisa Rogan indul keresésére, természetesen ezernyi véres és veszélyes kalandon keresztül. A trilógia befejező része Európába előreláthatólag 2005 februárjában érkezik. (Thanks GamersHell)

[MOVIE] Fallen Kingdoms

Hír | 2004.07.29 18:57

Most érkezett a bejelentés egy új akció-RPG-ről, mely a Warthog keze alatt formálódik és a Fallen Kingdoms címre hallgat. Már a megjelenési dátum is megvan, ami egyelőre igencsak messze van: 2006 novemberére kívánják belőni. Akkor Aegion sötét és veszélyes vidékére látogathatunk majd el, hogy kideríthessük annak titkait. Ám ezt természetesen a gonosz Undrath és seregei nem fogják hagyni, akinek egyébként legfőbb célja uralma alá hajtani a vidéket. Ám akadnak majd segítőid is, akik segítenek neked visszaszerezni azt, ami nem az övé :) Bámulatos 3D-s világot ígérnek, kifejezetten helyes harcrendszerrel, környezeti reakciókkal, fejlett küldetésrendszerrel együtt. Ráadásul a pályák közt nem lesz töltési idő és a cselekedeteid kihatással lesznek a környezetedre és azok viszonyára hozzád. Ezen az oldalon találhatsz néhány képet, concept artot, sőt egy trailert is.

'Reggelt...

Hír | 2004.06.06 07:59

Eddig abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy míg mások 5 percenként fel-felbukkanó eső miatt rezegtették nadrágjukat, addig itt végig a Nap sütött. Most sincs ugyan előbbinek szaga - ennek ellenére sötét van. Az ország más régiójiban nem tudom mi a helyzet, de reméljük délre mindenhol hétágast mutat :).

- Már 20 éve házas vagyok és még mindig ugyanazt a nőt szeretem. - Fantasztikus! - Igen, de elég veszélyes is! Ha a feleségem megtudja, agyonüt!

Csúszik a DRIV3R

Hír | 2004.04.29 08:38

Na, azért ezt már nem szeretjük! Az Xbox.IGN jelentette, hogy a DRIV3R megjelenését némileg módosították. Ok, annyira nem veszélyes a dolog, hiszen a tervezett június 1-ről június 21-re helyezték át... de akkoris :) Akarom ezt a játékot, és szerintem nem vagyok egyedül :D

S.T.A.L.K.E.R. - követelmények

Hír | 2004.04.23 09:46

Headhunter testvérünk arról informált, hogy a hivatalos oldalon feltűntek a S.T.A.L.K.E.R. minimum rendszerkövetelményei. Lássuk a nem is annyira vészes "listát":

  • Windows 98/ME/XP/2000 + DirectX 8.1
  • 1.5 GHz-es proci
  • 512 MB RAM
  • GeForce 3 64 MB vagy ATI Radeon 8500 64 MB
  • DirectX 8.1 kompatíbilis hangkártya
  • Multiplayerhez 56 kb-os modem Szerintem nem is olyannyira veszélyes ez, mint sokan gondolták... ok, leszámítva mondjuk a memóriaigényt... :) Mert hiszen, ha ez a mininmum, háááááát :D

  • Buka FPS megint...

    Hír | 2004.04.13 14:00

    Ez már betegség :) A Buka Entertainment már megint bejelentett egy FPS játékot. Szerintem ez mostmár így megy majd egészen E3-ig. Ha jól számolom, akár 20 FPS is összejöhet még addig :) De miről is szól az Operation: Matriarchy? Lássuk csak. A Velian nevű bolygón egy vírusnak köszönhetően minden hölgyemény megváltozott. Testük egy intergalaktikus egységnek a részéivé vált, melyet nem éppen földi egyedek irányítanak. A férfiakra nem veszélyes a vírus, ergó nekik kell megmenteni a világot. Az első képeket alant találhatjátok:

    [MOZi] HP 3 Trailer

    Hír | 2004.03.25 11:47

    Ez már a végleges előzetese a nyáron bemutatásra kerülő Harry Potter 3 filmváltozatából, melynek alcíme: Az azkabani fogoly. Azkabanból, a gonosz varázslókat őrző rettegett és szuperbiztos börtönből megszökik egy fogoly. A Mágiaügyi Minisztériumban tudják, hogy a veszélyes szökevény Roxfortba tart, a Boszorkány- és Varázlsóképző Szakiskolába. A varázslónövendék Harry Potter és barátai számára a harmadik tanév sem csak a vizsgák izgalmait tartogatja... Ezt a részt már más rendezte, úgyhogy esélyünk van rá, hogy nem lesz olyan unalmas, mint az előző kettő... :) A bemutató alapján elég jónak tűnik.

    [DEMO] Wakeboard Unleashed

    Hír | 2004.01.22 09:22

    A közvetlen megjelenésével bejelentett Wakeboard Unleashed-nak is befutott a demója reggelire. Az Aspyr fejlesztésében a játékos szörftudásának hódolhat, vagy legalábbis megtapasztalhatja, milyen veszélyesek tudnak lenni a nagy vizek habjai. Egész szépen kivitelezett grafikával áldották meg, és nem olyan iszonyatosan nehéz darab, mint a tegnapi, fél gigás Far Cry... Thanks Dennis.

    GeForceFX buhera

    Hír | 2004.01.11 15:15

    Érdekes, bár annál veszélyesebb mutatványra bukkantam. Egyes állítások szerint a GeForceFX 5900-ból viszonylag egyszerűen kreálhat bárki 5950 Ultra-t. Mégis hogyan? A részleteket itt találhatjátok meg. Lényegében egy bios cseréről van szó. Azért felhívnám mindenkinek a figyelmét, ha mondjuk menet közben egy áramingadozás miatt újraindul a gép, lehet, hogy a kártya soha többé nem kel életre...!

    WoW Alpha a neten!

    Hír | 2004.01.05 14:48

    Hát ez már tényleg nem semmi! Véletlen lenne? Vagy a fejlesztők rááltak a szándékos alpha kiszivárogtatásra? Nem hinném. Egyszerűen most zajlik a World of Warcraft "nyilvános" tesztelése, és egy felhasználó úgy gondolta jó poén, ha megosztja ezt mindenkivel. Ez viszont MMORPG esetén sokkal veszélyesebb dolog, hiszen ezen játékoknál még a megjelenés pillanatában is igen sok a hiányosság. Na mindegy. Az alpha verzió hadjárat tehát újabb fázisához érkezett. Thanks mcviktor. Csak emlékeztetésképpen a nagyobb nevek és az elmúlt idők aplha listája:

  • Doom III
  • Half-Life 2
  • Counter Strike: Condition Zero
  • Call of Duty
  • S.T.A.L.K.E.R.
  • Painkiller
  • World of Warcraft Utóbbiról itt meg is szemlélhettek néhány képet... A Blizzard egyelőre nem kommentelte az eseményeket, de tagadni nem fognak, az bizonyos!

  • S.T.A.L.K.E.R. látképek

    Hír | 2003.12.28 16:14

    Vasárnapi magányomban bóklásztam a csernobili katasztrófa helyszínén. Miután legyőztem a helyi nevezetességeket és gyiloknyulakat, gondoltam fotózok kicsit. Az első képet egy néhai büfé felé haladva sikerült elkészítenem. A másodikkal már meggyűlt a bajom. Bár a fáramászás nem erősségem és viharban elég veszélyes is hasonlóval próbálkozni, úgy érzem a látvány megért ennyi szenvedést! Csak abban reménykedem, amíg leéreka fáról nem dől rám ez a jobbos épület... :)

    [MOZi] RotK Werkfilm

    Hír | 2003.12.11 18:55

    A Gyűrűk Ura: A Király visszatér hivatalos oldalán közzétettek egy igen érdekes werkfilmet arról, hogyan is valósították meg a filmtrilógia befejező részében azokat a jeleneteket, amelyeket élő lóval és lovassal lehetetlen vagy életveszélyes lett volna. Valóban érdekes a kisfilm, de éppen ezért olyat is mutathat, amit esetleg a film megnézése előtt nem akarunk látni, így tehát Spoiler Warning! Ha jobban körülnéztek az oldalon, találhattok néhány új képet az új-zélandi premierről is. Ja, a QuickTime kisfilmet innen tölthetitek le. Update: Találtam egy új filmrészletet is, amit itt még nem híreztünk ki (egy másikról már írtunk). Ebben Pippin küzdelmét láthatjuk a Palantírral... Erre tessék.

    [MOZi] HP3 teaser!

    Hír | 2003.11.13 12:32

    Ahogy azt tegnap megmondtuk, be is mutatták a Harry Potter filmsorozat harmadik darabjának, az azkabani fogolynak az előzetesét. Azkabanból, a gonyosz varázslókat őrző rettegett és szuperbiztos börtönből megszökik egy fogoly. A Mágiaügyi Minisztériumban tudják, hogy a veszélyes szökevény Roxfortba tart, a Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába. A varázslónövendék Harry Potter és barátai számára a harmadik tanév sem csak a vizsgák izgalmait tartogatja... A főbb szerepekben Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermione Granger), Rupert Grint (Ronald Weasley), Gary Oldman (Sirius Black), Michael Gambon (Albus Dumbledore Professzor - Az előző két részben Richard Harris játszotta, aki sajnos elhunyt). Amerikai bemutató 2004. június 4.

    Far Cry @ GC

    Hír | 2003.08.21 18:52

    A S.T.A.L.K.E.R. után másik nagy kedvencemmé nőtte ki magát a Far Cry. Az Ubi Soft XIII utáni gyöngyszeme - a GSC fejlesztéséhez hasonlóan - teljesen új játékélményt ígér az FPS kategóriában. Ennek a játéknak a fejlesztésében már kicsit előrébb haladtak a srácok, és ez meglátszott a játszható verzión is. Az ellenfelek nagyon ügyes trükköket csinálnak, és valahogy teljesen életszagú az egész. A grafika... nos az valami eszméletlen. Nem annyira reális, mint amennyire szeretnénk, de valamiért mégis zseniális. Korábban már láthattatok a kiadott képeken egy malackát. Na... ő bizony nem veszélyes, ahogy azt sokan gondoltátok :) Attól is megrémült, hogy mellélöktem egy kavicsot :D

    [MOZI] Hidalgo

    Hír | 2003.07.18 08:33

    A Disney bemutatta jövő márciusban megjelenő új filmjének, a Hidalgónak az előzetesét, melyben Viggo Mortensen (Aragorn) játsza a főszereplő Frank T. Hopkins-t. A film középpontjában egy 3 ezer mérföldes arab-sivatagi lóverseny áll. Hopkins cowboy volt, nem is akármilyen, a musztángja volt Hidalgo. Hogy megmutassa a világnak, ő a legjobb lovas, benevezett hát arra a versenyre, amelyen eddig csak arabok indultak. Az út azonban nagyon veszélyes lehet... Igaztörténeten alapuló filmről van szó.

    WMP Small ]|[ WMP Medium ]|[ WMP Large (Windows Media Player szükségeltetik 9-es audio/video kodekkel) QT Small ]|[ QT Medium ]|[ QT Large (A lejátszáshoz QuickTime 6 kell)

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)