Az Atari marketingesei néhány újabb videóval lepték meg a nagyérdeműt. A Rollercoaster Tycoon harmadik része az első a sorozatban, mely egy teljesen 3D-s motorra épül. Megjegyzem igen látványos, és bár még mindig inkább rajzfilmszerű, mint valóságos, eszméletlen jó hullámvasutazni vele :) A videókat alant tölthetitek:
Animációs film, rajzfilm, a kettő keveréke, a lényeg; hogy készül a Beyond Divinityn alapuló film. Egész pontosan egy vicces film, amely a Larian Studios új RPG-jének karaktereivel épül föl. Minderre a bizonyítékot egy mini előzetesben találjátok, itt (flashet megjelenítő eszköz szükségeltetik!).
A Brat Design a jelek szerint beindult. Igaz, hogy iszonyat sokáig nyüstölik azt az átkozott Breed-det, de a napokban bemutatott Solar mellé most egy újabb alkotást is bejelentettek. A Toon Army egy második világháborús FPS lesz. Ok, igen, a csapból is ez folyik... vagy mégsem? nem bizony! Amolyan rajzfilmszerűen fogták meg a témát, ami szerintem igen jót tett az alkotásnak. Az első képeket megszemlélheted itt, míg az ingém videót innen cibálhatod.
Az NCsoft Corporation bejelentette jómaguk harmadik fejlesztését, mely Toy Strikers névre hallgat. Előző kettőhöz méltan (Lineage I-II) ez is Massively Multiplayer szavakkal keződik műfaját tekintve, ám nem MMORPG, hanem MMSG ha szabad így fogalmazni. Massively Multiplayer Shooting Game-ről van ugyanis szó. Miután sikeresen kimagyaráztam a kategóriát, nézzük meg mi vár minket majd a tervek szerint: gengszter csoportokkal, melyeket Devil Toys-ra kereszteltek kell felvennünk a harcot Toy Land-ért. Az érdekesség, hogy nem emberekkel, hanem rajzfilm szerű replülőgépekkel kell vívnunk a csatát, melyeket adott esetben át is változtathatunk éppen egy nagyobbra, vagy teljesen más fajtára. Még ebben a hónapban vár a kicsikére egy zárt bétateszt, onnantól kezdve pedig talán részletes információkat is megtudunk képekkel, talán videókkal fűszerezve.
Az NVIDIA valami nagy dologra készül. Állításuk szerint a ma kezdődött CES (Consumer Electronics Show ) rendezvény keretein belül Las Vegas-ban bemutatják, a szerintük forradalmian új számítógépes grafikát. Remélem nem csak rajzfilmstúdiókra értik az előrelépés szintjét, hanem igyekeznek újfent bizonyítani nekünk, játékosoknak is... Amint valami pontos infó kiderül, azonnal tálalom.
A Microids és a Prograph felfedte legújabb fejlesztését. A Tony Tough után egy újabb vicces, rajzfilmes kalandjátékot heggesztenek. A címe nem kicsit érdekes, egészen pontosan Prezzemolo :) Az olasz demója letölthető erről az oldalról... nyugi, biztosan meg tudtok vele közdeni, bár egyes pontokon szerintem nem jut mindenki tovább :D Azért érdemes kipróbálni.
Tegnap már beszámoltunk arról, hogy készül a dolog és volt pár interjú, cikk is róla a linkeken keresztül képekkel fűszerezve, ám mára történt még valami érdekesség. A Heroic Corner ugyanis elkezdte faggatni az Ubisoft producerét, Fabrice Cambounet-et Moszkvában. A fiatalember elmondta, jelenleg nem áll szándékukban feldolgozni újra a Heroes IV-et. Sokak aggódnak a grafika miatt, hogy japán rajzfilmes, esetleg Final Fantasy-s lesz, de ezt is megcáfolta emberünk: az előző két részhez képest sokat fognak fejleszteni a grafikán, de saját elmondása szerint, ha egy Arkangyal kezében kard van, akkor az már nem túl Final Fantasy-s... Valamint elhagyta a száját egy olyan válasz is, mely szerint teljesen 3D-s lesz az ötödik rész... Gépigény terén pedig állítólagosan a mai konfigurációkon tökéletesen fog futni. Sokan érdeklődtetek a megjelenésről: erről is van infó, még pedig az, hogy körülbelül 1,5 hónapja kezdték el a munkálatokat, és csak egy a biztos: nem jövő év a megjelenést hozó dátum. A teljes interjút mellesleg itt olvashatjátok.
Ma sem hagyjuk pihenni a letöltő droidokat. Kijött ugyanis 3 játékdemó, kezdjük is az elején. Először a The Adventures of Fatman bukkant fel a színen (szóval múlt hónapban... de jobb később mint soha). Ezt a játékot azok fogják szeretni, akik kedvelik a rajzfilmes kalandjátékokat egy adag humorral megspékelve. Innen meg is kezdhetitek a letöltést. A Revistronic sem volt rest, és kiadta legfrissebb fejlesztésének a demóját. Egészen pontosan a Fenimore Fillmore: The Westerner elnevezésű kalandjátékról van szó, amit innen le is tölthettek. A trió legutolsóként érkező darabja a Castles and Catapults elnevezésű stratégia, melyet itt lelhettek fel. A demó 1 óra játékot engedélyez, de ha befizetünk pár dollárt, akár azonnal updatelhetjük teljes játékká.
Két játék honlapjának beindításáról van szó. Az egyik a Drake, ami a XIII-hoz hasonlóan cell shaded technológiát alkalmaz, amitől rajzfilmszerűvé válik a grafikája ennek az akciójátéknak. Megjelenési dátum év vége. A másik játék neve Journey to the Center of the Earth, vagyis utazás a Föld közepére :) Ez egy kalandjáték, amit Verne regényei inspiráltak.
[MOVIE] SinbadAz E3 alkalmával került először bemutatásra, a DreamWorks Studios legújabb, hamarosan vetítésre kerülő rajzfilmjének játék adaptációja. Az első képek után most befutott a videója is. Ha szereted a rajzfilmeket, ne várd meg az októberi megjelenést, máris kukkants bele.
XIII honlap *UpdatedNem, nem 13 új weboldalról van szó, hanem az azonos nevű játék szájtjáról :) A már elég sokat késleltetett alkotás különlegessége, hogy egy különleges technológiáját használja ki az Unreal enginnek, melynek köszönhetően rajzfilmszerű hatást kelt. Szerintem nagyon jó lesz, less bele te is. Klikk.
Az Asylum Entertainment prezentálta újdonsült 3D-s platform játékát, melyet Kid Ninja néven ismerhettünk meg. Ebben rajzfilmbéli harcművészekkel találkozunk majd. A játékban Jet Woo és játékmackója kalandjait izgulhatjuk végig, célunk az ördögi Ragind Dragon egylet megdöntése. Elvileg még idén télen megjelenthet, ám addigis szemléljétek meg az első képeket belőle.
Egy újdonsült angilai fejlesztőcsapat, nevezetesen a DarkmonthStudios épp az imént jelentette be első saját játék. Ez egy érdekes kis 3D-s akciójáték, amolyen rajzfilm jelleggel. A játék mi az Ape hadsereg elit alakulatát irányíthatjuk, és a rendelkezésre álló csapatokat kell átvezetni különféle ütközetekben. Ám ne egy igazi háborús játékot képzeljetek el, sokkal inkább a mókára összpontosítottak a fejlesztők (mint a Team 17 a Worms esetében). A honlapjukon még több infó találhatóbár az igazi özönre még várnunk kell az E3-ig...
Szép szombati reggelit mindenkinek. A reggeli rajzfilmek mustrálása közben fél szemem a netre vetettem, hogy némi információval gazdagítsam tudatom. Viszonylag elfogadható felhozatal fogadott, így gondoltam, biztos mást is érdekel. Amíg összeszedem a képeket, érdemes egy pillantást vetni a mai poénra... szerintem fergeteg :)
| Az autóst megállítja a közlekedési rendőr: - Közúti ellenőrzés! Kérem a jogosítványát! Mire az autós mérgesen: - Cseszd meg! Nálatok van! |
A GameSpot emberkéinek infói szerint a napokban előkerült Stoked Rider nevezetű snowboard progi nemcsak Linux-ra és Mac-re jelenik majd meg, hanem egyuttal PC-re is. A játék "érdekessége", hogy a manapság egyre jobben kedvelt cell shading effektust használja (akárcsak a XIII), melynek köszönhetően rajzfilmszerű lesz a stuff... Jó móka lehet :) Az első képeket itt leled.
Nos, mint említettem, egy kis összefoglaló az április 1 okozta sokkhatásból. Szerencsére nem kellett sokat kutakodnom, mert Blues-ék remekül összegyűjtöttek mindent :)
A JoWooD teljesen más szemszögből közelíti meg a jószomszédi viszonyt! A mostani legújabb, rajzfilm grafikás “fun-stratégiai” játékukban ugyanis minden piszkos módszert bevethetünk, hogy megzavarjuk a szomszédunkat TV nézés közben, mikor éppen az Esmeralda-t üvölteti! :-) Akit bővebben is érdekel ez a nem mindennapi játék, az látogasson el a hivatalos oldalra!
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)