Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4043

15000 RPM a Seagate-től

Hír | 2006.04.20 17:51

A Seagate egy olyan 3,5 hüvelykes, 300 gigabájtos Cheetah merevlemez kiadását tervezi, amelyben az adattároló tányérok 15 ezret fordulnak percenként. A Cheetah 15K.5 négy adattároló tányért tartalmaz, és a kívánt kapacitás elérése érdekében az új merőleges adattárolási technológiát alkalmazza -- elsőként 3,5 hüvelykes merevlemezek között. A meghajtó kétszer annyi adat tárolására alkalmas, mint a korábbi 15000 RPM-es (round per minute, percenkénti fordulat) Cheetah modellek, míg átviteli sebessége 30 százalékkal nő, állítja a Seagate. Sőt, szerintük ez lesz az első olyan merevlemez, amely átlépi a másodpercenkénti 100 megabájtos adatátviteli álomhatárt. Terveznek kéttányéros változatot is 147 gigabájt kapacitással, illetve 73 gigás egy tányérost is. A merőleges adatrögzítési technológia alkalmazása során a mágneses területet az adathordozó réteghez képest függőlegesen alakítják ki, amely négyzethüvelykre vetítve nagyságrenddel nagyobb adattároló kapacitást tesz lehetővé. Míg a ma elterjedt, hosszirányú rögzítés esetén 100 és 200 gigabit közöttire becsülik az egy négyzethüvelyken tárolható adat maximális mennyiségét, ugyanez 1 terabit (1000 gigabit) a merőleges adatrögzítési technológia esetén. (Forrás: wikipedia) A Seagate kínálatában már szerepel merőleges adatrögzítést használó 2,5 hüvelykes (hordozható eszközökbe) merevlemez. A technológiát azonban csak most terjesztik ki a normál méretű (3,5 hüvelykes) meghajtókra. Bár az OEM-ek számára a Seagate máris megkezdte a 15000 RPM-es Cheetah-k szállítását, a első példányok megjelenése júniusnál hamarabb nem várható. Akkor háromféle kiszerelésben lesznek kaphatóak: Serial Attached SCSI, Ultra320 SCSI és Fibre Channel felülettel. Áruk egyelőre nem ismert.

Itt az E-Papír a Fujitsutól!

Hír | 2006.04.20 16:57

A Fujitsu Siemens Computer ma bemutatta a világ egyik újabb csodáját, élesben. Az E-Papírról van szó. Az elektronikus papír elképzeléséről már régóta filozofálnak, hosszú ideje tervezik, most azonban bemutatták az első prototípust, Kaliforniában. Az E-Papír gyakorlatiakban ugyanúgy működik majd mint a hagyományos, a tinta esetében. Itt azonban más anyag lesz az amely ír, rajzol, formát alkot. Az LCD monitorok folyadékkristályaihoz némileg hasonlító cseppfolyós kristályok lesznek majd a a csoda belsejében. Ezek semmiféle energiaellátást nem igényelnek, és a 320x240-es felbontásra képes E-Papír tartalma törölhető is.

Az emberek elképzelései szerint az E-Papír a magazinok és újságok terén hozhatna forradalmat, azonban a Fujitsu szerint inkább a bevásárlóhelyek, repterek vagy vonatállomások kijelzőjéként szolgálnak majd. Természetesen nem a fent említett méretben - a nagytestvérek már készülnek...

Vérbeli játékosoknak szánt noteszgép a Delltől

Hír | 2006.04.19 12:01

A Dell az Alienware felvásárlása óta érezhetően elmozdult a szolidabb termékcsaládoktól a sokkal agresszívabb játékosoknak szánt számítógépek felé. A most bemutatott kétmagos noteszgép is ennek legékesebb bizonyítéka. Az XPS M1710 jelenleg a vállalat leggyorsabb notebookja, 256 megabájtos saját memóriával rendelkező NVIDIA grafikus chip, valamint 60 gigabájtos merevlemez található benne. Ezt egészíti ki az akár 4 gigabájtig is bővíthető memória. A gépen a Windows XP Media Center Edition operációs rendszer fut, így egyszerűen csatlakoztathatunk rá televíziót is, a külön beszerezhető TV tuner kártya segítségével azonban nem csak lejátszani, hanem műsort felvenni is lehetőségünk nyílik. A 17 hüvelykes LCD képernyő fényerejét 30%-kal megnövelték, amit szintén a játékosok fognak igazán értékelni. Méretei ellenére a gép „mindössze” 3,96 kilogramm súllyal rendelkezik. Az előző, XPS M170-es modellhez képest ez 30%-kal nagyobb teljesítmény leadására képes.

A tendencia tehát folytatódik. A Dell nemrég bemutatta XPS Renegade komplett PC családját, majd ezt követően felvásárolták a kifejezetten játékosok igényeinek kielégítésére specializálódott Alienware számítógép-gyártót. Ez igen ésszerű lépés volt, hiszen a Dell játékra optimalizált gépekkel foglalkozó részlege jóval több bevételre tesz szert, mint a hagyományos célokra optimalizált gépcsaládok. Ennek elsődleges oka, hogy előbbiek ára jóval nagyobb – a Renegade sorozat például 9930 dollárnál kezdődik. Az XPS M1710 fekete változata 2600 dollárba kerül, amiért Intel Core Duo T2400 processzort, és 60 gigabájtos merevlemezt kapunk, míg a vörös színű változat 3400 dollárt kóstál, ám ebben már T2500-as chip, illetve 80 gigabájtos háttértároló található.

A másolt Vista nem lesz csicsás

Hír | 2006.04.14 13:45

A tervek szerint a Microsoft csak az eredetiség-vizsgálat után hajlandó a felhasználó számára megjeleníteni a Windows Vista új, Aero névre keresztelt 3D-s kezelőfelületét. Ezt maga a Microsoft egyik képviselője árulta el a News.com riporterének. Ez a legújabb megszorítás, amit a vállalat kieszelt annak érdekében, hogy a felhasználókat a legális használatra kényszerítse. Nemrég a Windows XP esetében indították be ezt az ellenőrző rendszert, amely csak akkor engedi letölteni az operációs rendszer fontos frissítéseit az internetről, ha megbizonyosodott a Windows eredetiségéről. Ezt követően a cég információi szerint folyamatosan csökkent az illegális szoftverrel próbálkozók száma – ami egyébként annak is lehet a következménye, hogy a vizsgálatot már a kiadást követő héten sikerült kijátszani egy másik illegális töréssel. Egyébként az Aero kezelőfelület nem csak a kalózmásolattal rendelkezők esetében nem mutatja meg magát. A Windows Vista hat kiadásából a legolcsóbb változat, a Basic sem rendelkezik az új kinézettel. Sőt, hiába rendelkezünk olyan Vistával, ami tartalmazza az Aero-t, ha a grafikus processzor, vagy a számítógépünk bármely alkatrésze nem felel meg a követelményeknek, az új kezelőfelület akkor sem jelenik meg. Még nem ismertek a pontos hardverspecifikációk, de a következő hónaptól „Windows Vista futtatására alkalmas” feliratú címkékkel kerülnek piacra az első olyan komplett számítógépek, amelyekre a gyártók garanciát vállalnak, hogy azok képesek a Vista kielégítő futtatására.

Samsung UHPC: premier májusban

Hír | 2006.04.13 16:33

A Samsung szerdán bejelentette, hogy Q1 nevű ultra hordozható PC-jének (UHPC) világpremierjét májusra időzíti.

Az új számítógép a Microsoft és az Intel által közösen kidolgozott Origami platformra épül, amely az idei hannoveri CeBIT kiállítás egyik újdonsága, s egyben slágertémája is volt. A Q1 először a Samsung hazai piacán, Dél-Koreában mutatkozik be, ahol május 1-jétől lesz kapható 1264 dollárnak megfelelő összegért (kb. 276 ezer forint). Ez nagyjából megfelel a Samsung által korábban közölt 1000 eurós árnak, ám kilóg az UHPC-k Microsoft által jósolt 500 és 1000 dollár közé eső ártartományából. A készülék még májusban piacra kerül az Egyesült Államokban, Európában, a Független Államok Közösségben és Kínában is, ám a konkrét árakat még nem hoztak nyilvánosságra.
A Samsung azt reméli, hogy az első 12 hónapban 100 ezer darab Q1-et értékesíthet a dél-koreai piacon, míg világszinten ennek háromszorosát reméli eladni ugyanennyi idő alatt.
A Windows XP operációs rendszer Tablet PC változatát futtató Origami PC-ket a noteszgépek és a PDA-k (tenyérgépek) közötti piaci űr betöltésére szánják a hardvergyártók. A Samsung Q1 például 7 hüvelykes LCD-kijelzővel rendelkezik, méretét tekintve pedig körülbelül fele akkora, mint egy laptop (22,7 x 13,9 x 2,6 cm), és könnyebb is annál, mindössze 779 gramm. Belsejében 900 megahertzes Intel Celeron M processzort, 512 megabájt memóriát és 40 gigabájtos merevlemezt találunk. Vezetékes és vezeték nélküli hálózatokhoz is képes kapcsolódni, Bluetooth-kompatibilis, és Compact Flash kártyák fogadására is felkészítették.

A Google 12 centet kasszíroz minden keresésen

Hír | 2006.04.13 16:10

Hihetetlen, de a Google rendszerén átfutó minden egyes keresés 12 centet hoz a vállalat számára. Ez a szám akkor válik igazán megdöbbentővé, ha hozzátesszük, hogy csak Amerikában, 2006. januárjában 2,7 milliárd keresést kezdeményeztek. A Nielsen/NetRatings piackutató cég szerint a fent említett időszakban az összes Amerikából indított webes keresés (5,7 milliárd) 48%-át a Google rendszere szolgálta ki. Egy évvel korábban 39%-kal kevesebb volt az összes keresések száma. "A webes felhasználók nem azért keresnek sokkal többet, mert nem találják meg, amit keresnek, hanem azért, mert az információgyűjtés sokkal inkább a hétköznapi élet részévé vált azóta." - mondta Ken Cassar elemző. Egyesek szerint a Google azért képes folyamatosan megőrizni, illetve növelni piaci részesedését, mert mindig új szolgáltatásokkal áll elő, amelyek sok esetben meggyőznek egy-egy újabb felhasználói csoportot. A termékkapcsolás következtében aztán végül is növekszik az összes keresés száma is. Adrian Cox, az Ask Jeeves vezetője szerint már nem a keresési találatok számával mérik az egyes keresőmotorok népszerűségét és hatékonyságát. A legtöbb felhasználó az első öt találattal megelégszik, hiszen meg is találja, amit akart. A többletszolgáltatásokkal igyekeznek az egyes vállalatok magukhoz csalogatni az internetezőket, amiket egy csokorba kötve tálalnak, hírekkel, webmaillel, stb. Mindenesetre ezen a téren is óriási fölénnyel rendelkezik a Google, amit igyekszik ki is használni. Legújabban például a Calendar naptárfunkcióval bővítették portfoliójukat.

3D gyorsító - már mobiltelefonban is!

Hír | 2006.04.13 16:09

A Samsung bemutatta első olyan műholdas DMB vevőegységgel szerelt mobiltelefonját, amely amellett, hogy digitális TV adások nézésére is alkalmas, beépített 3D gyorsító chipének köszönhetően egészen szép grafikájú játékok futtatását is könnyedén elvégzi.

Az SPH-B3200 másodpercenként 3 millió poligon, vagyis térbeli háromszög kiszámítására képes. A játékok jobb támogatását elősegítendő egy nyolcirányú irányító gomb is helyet kapott a készüléken, amit további öt, direkt játékok számára elhelyezett billentyűvel egészítettek ki.
A szétcsúsztatható kialakítású telefon 262 ezer színű, 240x320 pixeles felbontású képet megjelenítő kijelzővel rendelkezik, de még egy 2 megapixeles kamera is elfért a hátlapján, vakuval együtt. Emellett képes fogadni a MicroSD kártyákat is, de helyet kapott egy TV kimenet is, hogy a játékokat valóban nagy képernyőn élvezhessük, ha épp adott rá a lehetőség.

A videojátékok drogozásra ösztönözhetnek

Hír | 2006.04.13 11:46

Egy frissen közzétett tanulmány szerint az erőszakos tartalommal rendelkező videojátékok türelmetlenné, gyorsan felingerelhetővé tehetik a játékosokat, ami nagyobb kedvet válthat ki az alkohol és a marihuána fogyasztására, mindemellett csökkenti a másokkal való együttműködési képességet. A tanulmányt a Kalifornai Egyetemről Dr. Sonya Brady készítette a Pittsburgh-i Egyetemen dolgozó Karen Matthews professzorral közösen 100 önkéntes 18 és 21 év közötti fiú segítségével, akik egy része a The Simpsons: Hit and Run című "családbarát" akció-kalandjátékkal, míg a többiek a Rockstar Games botrányjátékával, a Grand Thef Auto III-mal játszottak. "A Grand Thef Auto III alkotással játszó fiatalok vérnyomása a játék befejezése után lényegesen lassabban állt be a normális szintre, emellett nagyobb hajlandóságot mutattak az alkohol és a marihuána kipróbálása iránt, mint azok, akik a The Simpson játékkal foglalkoztak." A tanulmány végül arra a következtetésre jut, hogy "A médiában jelen lévő erőszak is szerepet játszhat a negatív viselkedési formák kialakulásában, ahogy a családban előforduló erőszak is ugyanúgy rossz hatásal van a fejlődő gyermekekre. Mindezek együttvéve igen kkomoly veszélyforrást jelentenek. A szülők nagy része tisztában van ezekkel, ám leginkább a videojátékokban fellelhető erőszakot tartják károsnak. A tanulmány célja, hogy arra figyelmeztessen, mindenféle erőszak negatív hatásokkal rendelkezik."

Rush for Berlin magyar honlap

Hír | 2006.04.11 12:25

A mai naptól elérhető a május utolsó hetében megjelenő Rush for Berlin hivatalos magyar honlapja a www.rushforberlin.hu címen. Az oldalon a megjelenésig hétről hétre bemutatjuk a Rush for Berlin legfontosabb elemeit, elsőként a játékban szereplő német oldal tisztjeit és azok speciális képességeit járjuk körbe részletesebben. Ezen kívül a látogatók tájékozódhatnak a Rush for Berlin lényeges összetevőiről, a különböző kampányokról, a idő központi szerepéről és erőforrásként való kezeléséről, a képesség-rendszerről és a multiplayer módokról.

14 film egyetlen CD-n?

Hír | 2006.04.11 11:56

Az Euclid Discoveries vállalat bejelentette, hogy kifejlesztett egy olyan video-tömörítési technológiát, amely az egész filmipart felrázhatja, Hollywooddal együtt. A sokatmondó kijelentésnek az ad alapot, hogy a jelenleg leginkább alkalmazott MPEG-2 és MPEG-4 tömörítési eljárásoknál sokkal hatékonyabb megoldást kínál. Előbbit jelenleg a DVD-k esetében használják, míg utóbbi még csak most van terjedőben, és bár lényegesen jobb minőséget képes produkálni kisebb helyigény mellett, az EuclidVision technológia még ezen is túlmutat. Richard Wingard, a cég vezetője szerint a filmstúdióknak ezáltal lehetősége nyílik az egyszerűbb digitális disztribúcióra, hiszen a legális úton megvásárolt filmek sokkal rövidebb idő alatt tölthetők le, ráadásul a képminőségre sem lehet panasz. Az eljárást már több helyen is szabadalmaztatták, és jelenleg is folynak a nagyobb vállaltokkal a tárgyalások. A digitális zeneletöltő központok óriási sikere miatt a múlt héten beindult az első, direkt filmekre specializálódott letöltő szolgáltatás. A cég reményei szerint ezt segítheti elő az új technológia azzal, hogy az MP3 fájlokhoz hasonló letöltési idővel szerezhető be majd egy egész estés mozifilm. Az EuclidVision úgynevezett objektum alapú tömörítést használ, vagyis a képeken az objektumok mozgását rögzíti, azok változásával együtt. A jelenlegi változat főként videokonferenciákra van optimalizálva. A bemutatón egy 25 megabájtos konferencia videót MPEG-4 kódolással 8000 bájtosra tömörítettek, majd az EuclidVision eljárást használva négyszer kisebbre, mindössze 1800 bájtosra. Wingard szerint a technológia hosszabb és jobb minőségű filmeknél is ugyanígy működik. Sőt, az elért hatásfok még jobb is. Így pedig egy átlagos 700 megabájtos CD-re optimalizált, MPEG-4 tömörítésű film nagyjából 50 megabájt méretűre csökkenthető, vagyis akár 14 film is elférhet egy egyszerű CD-n. Letöltés esetében az adatátvitelre szánt idő így lényegesen lecsökkenthető. Az Amerikai Mozgókép Szövetség szóvivője egyelőre úgy nyilatkozott, hogy az új technológiát is egy lehetőségnek tekintik a tartalomszolgáltatás szempontjából, de Hollywood attól fél, hogy a könnyebb és gyorsabb letölthetőség tovább növeli majd a kalózkodást.

218 billió dolláros telefonszámla?

Hír | 2006.04.11 11:05

Egy malajziai férfit majdnem megütött a guta, amikor egy 218 billió (!) dolláros telefonszámlát kapott kézhez azzal a felszólítással, hogy azt tíz napon belül fizesse meg. Yahaya Wahab egy helyi újságnak elmondta, hogy kiköttette édesapja telefonvonalát annak halála után, majd be is fizette ennek 23 dolláros díját. Ám ezt követően a Telekom Malaysia egy 218 billió dollárról szóló számlát juttatott el az úrnak, tíz napos befizetési határidővel. Ekkor még nem volt tisztázott, hogy a kiállított számla egy súlyos félreértés eredménye, vagy pedig illegális telefonhasználat következménye. „Ha a vállalat valóban képes élni a levélben írt jogi úton történő pénzbehajtással, én állok elébe. Sőt, alig várom.” – mondta. Az újabb csapást pár napja érkezett behajtólevél felnyitása okozta, abban ugyanis már a késedelmi kamatokkal megnövelt összeg szerepelt. A kormány tulajdonában álló Telekom Malaysia az ország legnagyobb telekommunikációs vállalata. A szóvivő a sajtó kérdéseire nem reagált, mondván, nem ő az illetékes, és azt sem árulhatja el, ki tudna nyilatkozni. Sőt, egyáltalán semmit nem mondott el. Az azonban sejthető, hogy ha bírósági tárgyalásra kerül sor, az ügyet elvetik – ekkora telefonszámlát a világ összes előfizetője nem képes generálni ennyi idő alatt.

Tollszkenner a Planontól - az új csodafegyver

Hír | 2006.04.08 18:26

Újabb szenzációs találmány piaci érdekeltségű megjelenéséről számolhatunk be. A Planon nevű cég bemutatta vadiúj találmányát, a tollméretű szkennert. Mi ebben a jó? Példának okáért olvasunk egy magazint vagy könyvet, amelyből szükségünk lenne néhány oldalra későbbre. A lehetőségek tárháza gyakorlatilag végtelen: ha le kellene másolnunk a könyvtárból egy anyagot, ha neadjisten "lopni" szeretnénk egy szöveget, képet valaki asztaláról, míg egy pillanatra kimegy a szobából... Bizony, képet, ugyanis a DocuPen RC800 színesben is tud szkennelni, méghozzá akár fotókat is. A készülék szabványos USB porton keresztül csatlakoztatható, így bárhol hozzáférhető a tartalom.

A készülék 8 megabájt beépített memóriával rendelkezik. A tollszkenner ebben többszáz fekete-fehér oldalt képes tárolni, azonban ha csúcsszuper-felbontású, színes anyagra van szükségünk, az sem probléma. Ilyenből három oldal fér a kütyüre. Ez nem sok, azonban ez a kis "kellemetlenség" könnyen kiküszöbölhető, hála a fejlesztők ötletességének. Van micro-SD foglalat. Mint tudjuk, az ilyen kártyák pedig igen nagy kapacitással rendelkeznek, amelyek akár 256-szor akkorák is lehetnek, mint a készülék beépített tárhelye. További jó hír, hogy még csak nem is megfizethetetlen ez a műremek, egy darab ára ugyanis 300 dollár körül mozog (~65.000 forint).

A legolcsóbb MP3-lejátszó?

Hír | 2006.04.08 18:11

A japán Evergreen bemutatta legújabb MP3-lejátszóját, amely nem képességeinek sokoldalúságával, hanem árával kelt már-már döbbenetet. A helyzet ugyanis az, hogy a gyártó világszerte 8,5 dollárért kínálja majd a készüléket, ami átszámítva körülbelül 1900 forint. A lejátszó SD kártyával működik majd, melyek méretbeli határa 1 gigabájt. Az 58x60x13 miliméter nagyságú, 30 grammos kütyüt egy AAA akkumlátor táplálja majd, maximális üzemideje 5 óra.

[MOVIE] Spellforce 2: Shadow Wars

Hír | 2006.04.07 13:48

Újabb filmecske bukkant fel a Spellforce 2: Shadow Wars című játékból, melynek köszönhetően újabb ínyencségeket láthatunk. A játékban egyébként a játékosnak kordában kell tartania mind a klasszikus RPG, valamint az RTS elemeket is, miközben öt speciális hőssel apríthatja az ellent. A hősök képességei a történet előrehaladtával természetesen majd változni fognak, szóval csak óvatosan bánni ezekkel. Ebben a fantasztikus grafikával megalkotott környezetben kell a játékosnak három "faj" közül egyet szárnyai alá venni (A Fény Szövetsége, A Káosz Hordája, A Sötétség Testvérisége). A film máris tölthető lokálból.

ATI - Oblivion HDR és AA támogatással!

Hír | 2006.04.07 08:23

Egy igen érdekes kis ATI meghajtóra hívta fel a figyelmemet az ATI egy kedves marketinges hölgyeménye. Az itt található kis csomag lehetővé teszi, hogy az R5xx-es ATI chippel szerelt grafikuskártyák tulajdonosai egyidejűleg használják a játékban a HDR és az Anti Aliasing tecnológiákat. Nos, ez egészen addig nem érdekes, amíg azt nem mondom, hogy erre eddig semmilyen kártya nem volt képes. Az NVIDIA még most is keresheti a megoldást, az ATI azonban, egy Chuck nevezetű programozójuknak hála már megtalálta a kiutat. Az egyszerűen csak The Chuck Patch-nek nevezett csomagot azoknak érdemes leszedniük, akiknek kellően erős gépük van a művelet végrehajtásához. Aktiválni egyébként úgy kell az egészet, hogy a játékban ki kell kapcsolni az AA-t, belőni a HDR-t, és a Catalyst-ban pedig engedélyezni kell az AA-t. Pofon egyszerű, nemde? Engem már csak az érdekel, hogy ennek a Chuck-nak, mi köze van Chuck Norris-hoz :)

Négy új Nokia telefont mutattak be

Hír | 2006.04.06 13:11

A Nokia négy új, észak-amerikai piacra szánt készüléket mutatott be, melyek közül három CDMA, míg egy a hagyományos GSM/EDGE hálózatokra optimalizált. A finn gyártó, mely a világ összes eladott mobiltelefonjából minden harmadikat magáénak tudhat, szeretné ebben a régióban is növelni az eladásokat. Itt ugyanis nagyon népszerűek a Motorola készülékei, különösen annak ultra vékony Razr modellcsaládja. Pontosan ezért a most bemutatott 6126-os telefon feltűnően vékonyra sikeredett, ám így is elfért benne egy 1,3 megapixeles kamera, valamint egy digitális zenelejátszó, amely akár ezer dalt is képes tárolni.

Emellett három CDMA (Code Division Multiple Acces) telefonról is lerántották a leplet. Ez jelenleg a második legelterjedtebb mobiltechnológia a GSM mellett, elsősorban Észak-Amerikában és Ázsiában használják. A 2365i egy alsó kategóriás összecsukható modell, a 2865i ellenben a hagyományos Nokia dizájnt követi, és FM rádióval csábítja a vásárlókat, a 6175i pedig egy középkategóriás, szintén kinyitható, 1,3 megapixeles kamerával és GPS vevővel felszerelt telefon. Az összes új készülék rendelkezik emellett Bluetooth támogatással is, és az év második felétől lehet majd őket megvásárolni. A pontos áruk nem ismert.

Ablakok az Almán - Windows XP Mac gépeken

Hír | 2006.04.06 11:55

Az Apple nemrég kiadott, egyelőre béta verziós szoftverével már futtathatunk akár Windows XP-t is az Intel alapú Macintosh gépeken. A Boot Camp nevű alkalmazás egy külön partíciót hoz létre a merevlemezen a Windows XP számára, majd a gép indítása során felkínálja az operációs rendszer kiválasztásának lehetőségét. A jelenlegi béta verzió ingyenes, viszont időkorlátos. A teljes verzióhoz az Apple szerint a MacOS X operációs rendszer következő változatában lehet hozzájutni. Az új szoftver csak pár hónappal maradt el az Intel processzorokkal szerelt Mac-ek piacra kerülésétől. A vállalatnál persze nem teljes a lelkesedés a "windowsosodás" miatt. Phill Schiller, a vállalat marketing vezetője szerint például kizárólag a vevői igények kielégítése miatt kényszerültek az Intel architektúra folyományaként a Windows "beengedésére". A most megjelent 83 megabájtos program csak hivatalos megoldásként az első megoldás a Windows Mac-es futtatására - hackerek már az x86 alapú Mac-ek megjelenése után pár héttel bejelentették, hoigy képesek Windows-t futtatni az új hardvereken. A mostani segédprogram MacOS X Tiger 10.4.6-os verziót igényel, 10 gigabájtos szabad hellyel. A Windows XP SP2 telepítőlemez mellett egy üres diszkre is szükségünk lesz, mivel a Boot Camp erre a lemezre másolja fel az összes Mac-specifikus Windows meghajtót, de ennek segítségével hozható létre a Windows-t futtató merevlemez partíció is. Természetesen vannak hátrányai is a "közösködésnek": Az Endpoint vállalat elnöke, Roger Kay szerint például a Windows alól a felhasználók nem tudják majd írni-olvasni a MacOS X partíción lévő fájlokat. Fordítva valamelyest jobb a helyzet, a Tiger alól olvashatók és írhatók a Windowsos fájlok is, de csak ha FAT32 rendszerűre formázzuk azt a partíciót. Ha az NTFS-t választjuk, a fájlok írása itt sem működik.

A Samsung eltolta Blu-ray lejátszójának megjelenését

Hír | 2006.04.05 12:13

A hivatalos indok szerint a lejátszók egy hónapos elcsúsztatására az Egyesült Államokban azért volt szükség, hogy a konkurrens Blu-ray lejátszó gyártók is végezhessenek a szükséges kompatibilitási tesztekkel, amire az április hónap áll rendelkezésre. Amint bebizonyosodik, hogy az összes gyártó terméke képes együttműködni, megkezdődhet a tömeggyártás. A Samsung lejátszójának új piacra kerülési időpontja így június 25-re csúszott, de az ára továbbra is 999 dollár lesz kezdetben. Korábban május 23-át jelölték meg, mind premierdátumot, ugyanis azon a napon jelennek meg az első Blu-ray lemezeken található mozifilmek a Sony Pictures Home Entertainment és a Lionsgate Films kínálatából. A Sony Pictures máris reagált: nem változtatnak az első filmek megjelentetésének időpontján, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan nem igazán lesz min lejátszani azokat. A Lionsgate még nem kommentálta a bejelentést. A Blu-ray lemez egyike a két új optikai tároló formátumnak, amelyek a DVD-t hivatottak leváltani. Nemrég a Toshiba, és partnerei által támogatott HD-DVD lejátszók megjelenését is eltolták egy kicsit, de hála a mostani fejleményeknek, még mindig előnnyel indulhat. A Toshiba Japánban már piaci forgalomba bocsátotta első, végleges terveken alapuló HD-DVD lejátszóit, és a hónap közepén az Egyesült Államokba is eljutnak a készülékek, az első HD-DVD filmekkel együtt.

[MOVIE] CellFactor: Combat Training

Hír | 2006.04.03 15:25

Tegnap kijött egy új, négyszáz megás maratoni CellFactor HD videó, ami az elsőhöz képest valóban új jeleneteket tartalmazott, de sajnos ugyanazon a pályán, ugyanazzal az aláfestő zenével. Nos, nyilván sokan úgy döntöttek, hogy egy demó mérete nem ér meg nekik 5 percnyi mozgóképet egy játékból. Ők is jól döntöttek, most ugyanis ugyanaz a videó megérkezett sokkal emberibb, 80 megás méretben, hasonló minőségben. Aki tehát a tegnapit kihagyta, az töltse le ezt.

[MOZi] Film készül a The Sims-ből

Hír | 2006.04.01 10:51

A mai amerikai eladási lista fényében egyáltalán nem meglepő, hogy az Electronic Arts úgy döntött, betör a filmiparba. Természetesen a megfontolt termékpolitikának köszönhetően a legjobban jövedelmező játéksorozatból, a The Sims-ből szeretnének mozifilmet készíteni. Egyelőre folyik a tárgyalás a filmrendezőkkel. Az eddig megkeresett rendezők közül (Steven Spielberg, Peter Jackson, Koltai Lajos) egyik sem vállalta el a felkérést, habár Uwe Boll maga jelentkezett, őt elutasították. Spielberg azzal indokolta a döntését, hogy nem érez kihívást a forgatókönyv alapján. Különösen, hogy a München című filmje nem hozta a várt sikereket, inkább elvonul egy időre, és egy egészen új projekten dolgozik. Azonban annyit elárult, hogy véleménye szerint teljesen felesleges neves rendezőket felkérni a munkához, hiszen a forgatókönyv külön kitér arra, hogy a főszereplőknek mindenképp ismeretlen, teljesen hétköznapi embereknek kell lenniük, színészi képesítés nélkül. William B. Gordon, vezető alelnök és vezető kreatív igazgató szerint, ha a film hozza a játékokhoz mért sikereket, akkor akár napi sorozat is készülhet belőle. „Az embereknek már elege van az állandó erőszakból, a kitalált fantáziavilágokból, a más korszakokban játszódó mesékből. A statisztikák is azt mutatják, hogy a legtöbben hétköznapi dolgokkal szeretnek kikapcsolódni. Ehhez nagyszerű segítséget nyújt majd a film, amiben a lehető leghétköznapibb szereplők élik a lehető leghétköznapibb életüket, a szokásosnál egy kicsit vidámabb, eseménydúsabb szemszögből.” – mondta. Egyelőre csak az előkészületi fázisban van a produkció. A forgatókönyv véglegesítése is várat magára, amit egyébként a játéksorozat kiagyalója, Will Wright közreműködésével készítettek. Ha a számítások nem igazolódnak be, a kiadóvállalat valószínűleg súlyos anyagi válságba kerülhet. A The Godfather vegyes fogadtatása volt az első csapás – remélhetőleg a filmezés nem az egyetlen menekülési útvonal.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)