Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4000

Korábban jöhet a Pacific Storm

Hír | 2006.06.13 16:19

A Pacific Storm weboldalán sokáig 2006 második negyedéve díszelgett a megjelenési idő mellett; azonban minthogy ez elmúlt, ideje volt új dátumot bemutatni. Ez 2006 vége lett, azonban most mégis úgy néz ki, hogy a második világháborús stratégia a legutóbbiakhoz képest korábban, már valamikor koraősszel megérkezhet. Továbbiak itt.

[MOVIE] Company of Heroes

Hír | 2006.06.13 09:03

A THQ kiadott egy újabb videót a Company of Heroes-ból, amely ugyebár egy valós idejű második világháborús stratégiai játék a Relic Entertainment fejlesztésében. A nagyfelbontású animáció másfél percben mutatja be a játék képességeit.

[DEMO] CellFactor #2

Hír | 2006.06.10 12:58

Május 6-án már kézhez kaptuk a CellFactor demóját, azonban legtöbbünk számára nem nyújtott túl sok élvezetet, lévén csak az AGEIA-technológiára képes videóvezérlők tudták működésre bírni őt. Sajnos nincs ez most sem másképp, azonban aki oly szerencsés, hogy el tudja indítani az FPS-t, az ismételten gyönyörködhet egy sort. A frissített tech demó iránt érdeklődők ide kattanjanak.

Klinikát indítottak a játékfüggőknek

Hír | 2006.06.07 11:32

Bármennyire is állítják ellenkezőjét az azon kórképben szenvedők, a játékfüggőség bizony betegség. Vannak azonban, akik ebből gyógyulni szeretnének - erre kínál megoldást az egyik amszterdami klinika, ahol egy nyolcágyas állandó kórtermet indítottak, játékfüggők részére. A felmérések szerint több nagy cím megjelenését követően is influenzaszerű "járványról" lehet beszélni, így például Ghost Recon 3, Halo 2, Oblivion, de ott vannak a soha véget nem érő MMO-k is, példának okáért a World of Warcraft. A legtöbb játékos képes kontrollálni szokásait, vannak azonban, akiknél a hozzászokás és a függőség már kóros jeleket mutat. Egy holland páros által alapított elvonókúrákkal foglalkozó klinika a mai naptól erre is megoldást kínál. Keith Bakker intézetvezető elmondása szerint találkoztak már több olyan 15 éves gyermekkel is, akik a függőség olyan fokú jeleit mutatták a végeláthatatlan játéknak köszönhetően, mint például egy 50 éves drogfüggő. A klinika azért jutott erre az elhatározásra, mivel máshol nincs ilyesfajta kezelés. Ez az új, négy-vagy nyolchetes program lehetőséget kínál azok számára, akik szeretnének visszatérni a valóságba. A páciensek rendszerint alvásproblémákkal küzdenek, folyton aggódnak, játékokról álmodnak, rémálmok jelentkeznek náluk, továbbá remegés is előforul.

Battlefield 2142 idén októberben!!

Hír | 2006.06.06 15:43

Ritkaságszámbamenő eseménynek lehetünk szemtanúi. Egy nagyágyú a vártnál még hamarabb is képes megjelenni... Legalábbis úgy tűnik. Az EA ugyanis ma jelentette be, hogy egészen pontosan idén október 19-én kerül sor az FPS megjelenésére. Ez annyit tesz, hogy a korábbi "tél" megjelölésnél valamivel hamarabb juthatnak majd a játékhoz a rajongók. Bizonyíték itt.

Bezáratták a Piratebay.org torrentoldalt

Hír | 2006.06.01 14:54

A svéd hatóságok szerdán meglátogatták a Rix|Port80 internetszolgáltatót, és bezáratták a világ egyik legnagyobb torrentoldalát, ahol elképesztő mennyiségű zene, film, és szoftver kalózmásolata volt megtalálható. Több amerikai médiavállalat is sorozatosan nemtetszését fejezte ki a svéd kormány felé a ThePirateBay.org oldalon található illegális tartalmak miatt. A portál százezernél is több fájlra mutató linket tartalmazott, a napi látógatószám pedig meghaladta az egymilliót. A teljes cikket itt olvashatod el.

Videojátékot készítene Irán?

Hír | 2006.05.31 19:24

Az egyik hírügynökség nemrég jelentette, hogy egy kitalált, bizonyos Bahman parancsnok, az iráni hadsereg nyugalmazott hősének bőrébe bújhat majd mindenki, de elsősorban azok az iskolás gyermekek, akik az Iszlám Tanulói Liga Szövetségébe tartoznak, mivel az elvileg 2007. márciusában megjelenő videojátékot nekik találták ki. A történet szerint egy atomtudóst elfogtak az amerikai hadsereg katonái Irakban. Doctor Kousha épp a siíta muszlim szent városba, Kerbalába zarándokol, amikor letartóztatják a kommandósok. Feladatunk Bahman parancsnok személyében természetesen az, hogy őt megmentsük. Az eddig megjelent játékokban kivétel nélkül az amerikai oldalon állhattunk, jó fricska lesz tehát ez az alkotás, ha valóban megjelenik, bár valószínűleg a nyugati régiókba nem is jut majd el. Egyébként a való életben Irán nukleáris tevékenységei az ENSZ Biztonsági Tanácsának felügyeleteés kivizsgálása alatt állnak, mivel az állam egyelőre nem volt képes meggyőzni az Egyesült Államok vezetőit arról, hogy az ott zajló kutatások nem atomfegyverek kifejlesztésére irányulnak. Thanks News.com.

[MOVIE] Half-Life 2: Episode One - Alyx büntet

Hír | 2006.05.31 11:21

A Half-Life 2: Episode One holnaptól válik elérhetővé Steamen keresztül (meg talán később dobozos változatban is), úgyhogy ideje előtölteni a cuccot, ha valaki eddig elfelejtette volna. Egy újabb, óriási felbontású videót adott ki a Valve, amiben Alyx új képességeit figyelhetjük meg... Legyen elég annyi, hogy jól bánik a fegyverekkel, arcon is lő vele bárkit :)

[MoD] Doom 3 - DungeonDOOM XP v8.1

Hír | 2006.05.29 19:37

A Doom 3 szerelmesei örülhetnek, hisz újabb változata vált elérhetővé a DungeonDOOM XP című kis kiegészítésnek, melyben már komoly egyedülálló játékmódok kaptak helyet, melyek a mod különálló képességeit fitogtatják, valamint belezsúfol a játékba néhány extra brutális új szörnyet is. Persze a "butított" változatnak is kijött egy frissebb verziója a DungeonDOOM, mely azoknak nyújthat nagy segítséget, akiknek nincs meg a Doom kiegészítője, hisz az XP-s változathoz az is kell. Na aki úgy gondolja, hogy újabb rémséges kalandokra vágyik az innen letöltheti az XP-s változatot, valamint innen a simát.

[PATCH] Universal Combat: A World Apart v1.00.15

Hír | 2006.05.29 07:26

Az Universal Combat: A World Apart legújabb javítása 55 megásra hízott, miközben mindösszesen egy új számottevő hibát orvosol. Így feltételezhetően a patch az alapjátékot is képes javítani, azaz nincs szükség az előző két patchre. Az érdeklődők innen kaparinthatják meg a tapaszt.

Cryostasis: Sleep of Reason interjú

Hír | 2006.05.28 16:06

A minap elbeszélgettünk kicsit az Action Forms csapatával, akik a Vivisector után nekiláttak következő FPS játékuk, a Cryostasis: Sleep of Reason fejlesztésének. Kérdezősködtünk kicsit a multiplayerről, a játék speciális lehetőségeiről, és kiderítettük, hogy mikor jelenik meg a nemrég bejelentett alkotás.

"Tudnál mondani pár szót a játékos azon képességéről, hogy áthatolhat más karakter emlékezetébe és megváltoztathatja annak múltbéli cselekményeit? Ez egy teljesen új (eddig sosem látott) játék közbeni lehetőség mellyel megkavarjuk a játékélményt..."
Erre tessék »

Gondban a Majesco

Hír | 2006.05.28 13:37

Komoly gondban a Majesco vállalata. Az Egyesült Államok legnagyobb online tőzsdéje, a majd 3500 vállalattal kapcsolatot tartó NASDAQ szólította fel a céget arra, hogy mielőbb tisztázza pénzügyi kimutatásait, különben kikerülhet a rendszerből. A Majesconak el kellene készítenie második negyedéves pénzügyi kimutatását, azonban amennyiben ez nem éri el a 2,5 millió dolláros határt, úgy kikerülhetnek a NASDAQ listájáról. A rossz év és a komolynak tűnő pénzügyi nehézségek ellenére a legutóbbi tájékoztatóján a Majesco úgy vélekedett, versenyképesek tudnak maradni, a cég bentmarad a NASDAQ rendszerében, és megfelel majd.

Dark Messiah of M&M multis infók

Hír | 2006.05.26 16:22

Dark Messiah of Might & Magic nevű kedvencünkről befutott egy rövidke anyag, amely alaposan szemügyre veszi a játék multis képességeit. Az idén szeptemberre várható akcióból előkerült egy rövidke FAQ, megtudtuk, hogy milyen karakterek lesznek benne, továbbá többek között azt is, hogy egyidejűleg 32-en játszhatunk majd. Az imént említettek itt olvashatóak.

[DEMO] Stoked Rider featuring Tommy Brunner

Hír | 2006.05.25 21:34

A Bongfish Interactive kiadott egy javított demót a Rider featuring Tommy Brunner című játékából, melyben a havas tájak szerelmesei élhetik ki vágyaikat, na és persze azt is snowboardon. Nos azt nem lehet tudni, hogy mit sikerült javítani a fejlesztőknek ebben a demóban, az előző verzióhoz képest, de minden esetre töltsétek bátran.

Még tovább késhet a Windows Vista

Hír | 2006.05.25 13:51

A Windows Vista kisfelhasználói változata még tovább késhet az aktuális 2007. januári megjelenési dátumhoz képest. Ezt maga Steve Ballmer, a Microsoft elnök-vezérigazgatója jelentette be. Az operációs rendszer már így is elég nagy késésben van. Idén márciusban jelentették be, hogy az akkori novemberre tervezett megjelenést áttolják 2007. januárjára, most pedig Ballmer az új béta változat teszteredményeire, visszajelzéseire, valamint a hardvergyártók által készített útitervek hiányosságaira hivatkozva úgy nyilatkozott, hogy a Vista akár a januári megjelenést is lekésheti. A témáról bővebben ezen az oldalon olvashattok.

[MOVIE] You Are Empty

Hír | 2006.05.23 13:13

A You Are Empty sem a ronda FPS-ek közé tartozik - de hisz ez manapság alapvető követelmény. Az alternatív idősíkban, a volt Szovjetunióban játszódó történet talán képes lesz mindezt megfűszerezni. A Digital Spray Studios fejlesztésében álló játék elméletileg még valamikor idén megjelenhet, ám most tekintsük meg az E3-as bemutatóját.

[MOVIE] Infernal

Hír | 2006.05.22 20:20

Újabb E3-as trailer futott be, immáron az Infernal című akció cuccból, melyben a pokol szolgáljaként kell a jótét lelkek életét megnehezítenünk, hogy egyensúlyt teremthessünk jó és rossz között. Ebben persze segítségünkre lesznek természetfeletti képességeink, na és persze néha egy kis csihi-puhi is közbejön. Az érdeklődők máris leszippanthatják lokálból a legfrissebb filmecskét.

A szükséges vas Windows Vista alá

Hír | 2006.05.19 19:00

Bár a tervek szerint a Microsoft következőgenerációs operációs rendszere a Windows Vista csak 2007 elején lesz elérhető, a cég emberei úgy gondolták, hogy elárulják milyen géppel kell rendelkeznünk az új csoda futtatásához. Mint ahogy a korábbi rendszereknél megszokhattuk a Vistanak is különböző változatai lesznek elérhető, egészen pontosan öt önálló operációs rendszerről van szó. Fontos megjegyezni, hogy lényegében a program minden változata ugyanarra képes, csupán néhány kisebb-nagyobb elem lesz elérhető az izmosabb változatokban, ilyen lesz például az új Aero grafikai felület. Lássuk mik lesznek a lehetőségeink: Windows Vista Business: Ahogy a neve is mutatja ezt a változatot inkább a cégek esetében lesz érdemes használni. Windows Vista Enterprise: Ezen verzió azon nagyvállalatok számára készül, amelyek hatalmas IT infrastruktúrával rendelkeznek és nagyobb adattömegekkel kell dolgozniuk. Windows Vista Home Premium: Azon felhasználóknak ajánlatos, akik nem szeretnének komoly vasat a rendszer alá helyezni, ám mégis szeretnék kihasználni az új lehetőségeket, a maximális teljesítményt. Windows Vista Ultimate: Az igazi hardcore felhasználók álma, minden megtalálható lesz benne, ami csak kellhet, videóprogramok, multimédiás lehetőségek tárháza, biztonság, na és persze óriási teljesítmény. Windows Vista Home Basic: Íme a hétköznapi felhasználóknak szánt op. rendszer, melybe a legalapvetőbb otthoni használatra szánt elemek lesznek elérhetők. Azonban a fentiek tekintetében a gépigény is változó. Az alapszintű rendszerhez szükségesek:

  • Egy modern processor (legalább 800MHz)
  • 512 MB rendszermemória
  • DirectX 9 kompatibilis videókártya A lényeges különbségre vágyók, vagyis akik szeretnék kihasználni az összes új lehetőséget, az új kezelőfelület adta lehetőségeket, azoknak a következőkre lesz szükségük:
  • 1 GHz 32-bit (x86) vagy 64-bit (x64) processzor
  • 1 GB rendszermemória
  • Izmosabb videókártya a Windows Aero futtatásához 128 MB memóriával
  • 40 GB-os winchester minimum 15 GB szabad kapacitással
  • DVD-ROM meghajtó
  • Hangkártya
  • Internethozzáférés Aki viszont még ennyi adattal sem elégszik meg, az itt még részletesebben megtekintheti, hogy milyen videókártyára van szükség, vagyis most már tényleg megláthatja mindenki, hogy a Vista elég erőteljesen hajaz a grafikus kártyákra.

  • NVIDIA Gelato 2.0 - az ingyenes csúcsrenderelő

    Hír | 2006.05.17 16:11

    Az NVIDIA honlapjára felkerült a Gelato 2.0, amely egy renderelő szoftver. A programot eredetileg 3D-s mozis effektek és animációs filmek részleteinek kidolgozására tervezték, most azonban elérhető a nagyközönség számára is, méghozzá ingyenesen. Mindehhez csupán egy letöltésre van szükség, no meg egy NVIDIA kártyára, és máris nyúzhatjuk a legújabb Gelatot, amelynek segítségével elképesztően gyors és jóminőségű képeket kaphatunk. Minden további infóért és letöltésért erre tessék... Thanks Füzes!

    Áprilisi fellángolás a játékpiacon

    Hír | 2006.05.17 15:33

    Az NPD Group legfrissebb jelentése szerint hét hónapos időszakot követően a játékok eladásából származó bevétel elérte a 699 millió dollárt, egészen az összeg 16 %-a pedig áprilisban jött össze. Ezt az Xbox 360 rohamos terjedésével és a Kingdom Hearts II és Ghost Recon Advanced Warfighter című népszerű játékok konzolos eladásával sikerült teljesíteniük. Hardver eladás tekintetében az Xbox viszi a pálmát, annak novemberi debütálása óta egyre több fogy, melyek ára 300-400 dollár körül mozog, valamint az emberek különböző aukciókon akár ennek az árnak a duplájáért is képesek voltak hozzájutni a konzolhoz. Rossz hír lehet ez más nagy nevű kiadók számára, mint az Electronic Arts, az Activision, vagy a THQ, hisz bevételük 2006-ban ebből mindösszesen 5 %-ra csökkent.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)