Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 369

Valve játékok Linux alá?

Hír | 2007.09.13 13:29

Hamarosan Linux alá is elkészülhetnek a Valve legsikeresebb játékai, legalábbis egyes spekulációk szerint.

Nem lesz Steam Linux alá

Hír | 2007.07.20 19:07

Jó ideje létezik a lobbi linuxos körök részéről a Valve-nál, hogy legyen Steam a méltán népszerű alternatív operációs rendszerre is. Ők kaptak most egy újabb pofont.

Quake Wars Linuxra is

Hír | 2007.06.26 07:11

Az Enemy Territory, mikor még csak egyszerű Return the Castle Wolfeinstein mod-két létezett, már akkor is elérhető volt Linuxra is, kiderült hogy a Quake Wars-al is vannak ilyen irányú tervei a Splash Damage-nek.

Electronic Arts játékok Mac OS X alá

Hír | 2007.06.12 15:25

Lehet vitatkozni azon, melyik operációs rendszer a jobb, azonban egy tény: a PC-s játékok 99%-át Windowsra fejlesztik. Mind Linuxra, mind Mac OS X-re elég csekély a felhozatal. Egész eddig...

Penumbra: Overture - Linuxon is!

Hír | 2007.05.30 13:45

A nemrég megjelent Penumbra: Overture nemcsak Windows alatt játszható immár, hanem ugyanúgy Linuxra is megjelenik.

Próbáld ki a Linuxokat

Hír | 2007.04.26 09:19

A Microsoft Windows operációs rendszerei mellett sokan, főleg a szerver üzemeltetők más rendszereket is használnak, ezek között is talán a Linux használata a legelterjedtebb.

Catalyst 7.4 megérkezett

Hír | 2007.04.18 22:01

Megérkeztek az új Catalyst meghajtók XP, Vista és Linux alá is. Elsősorban az X1??? kártyák Vista alatti teljesítményét növeli körülbelül 15%-kal, a felsőkategóriás kártyákét még többel. Szintén Vista alá újdonság az Avivo videokonverter (32 bites változat). Kevésbé jó hír az X1600 tulajoknak, akik használják a HDMI kimenetet: az ATI javasolja, hogy ezt ne telepítsétek fel, nem támogatja.

Linux az Xbox 360-on

Hír | 2007.03.02 13:37

A SecurityFocus beszámolója szerint egy hacker közzé tette, hogyan lehet a Microsoft konzolján alternatív operációs rendszereket futtatni.

Au revoir, Microsoft!

Hír | 2006.11.29 14:42

Júliustól a francia törvényhozás linuxos asztali gépeket és szervereket, Firefox webböngészőt és OpenOffice.org irodai programcsomagot használ.

Véletlen linuxos ban a Blizzardtól

Hír | 2006.11.22 21:39

A Blizzard néha annyira szigorúan veszi a World of Warcraft bannolást, hogy időnként még szegény Linux felhasználók is áldozatul esnek - ártatlanul...

Linux már a Playstation 3 platformon is

Hír | 2006.10.20 14:24

Még meg sem jelent a PlayStation 3, a coloradói Terra Soft máris bejelentette a konzolhoz készített független, Linux alapú operációs rendszerét.

Linux Windowsos játékokhoz

Hír | 2006.09.29 11:54

Október 2.-án jelenik meg a MandrivaLinux 2007 Windowsos játékra felkészített változata, amely tartalmazza a Transgaming cég Cedega emulátor programját is.

Itt a Cedega 5.2.5 és 5.2.6

Hír | 2006.09.15 13:17

A Transgaming cég fejlesztése, a Cedega új változattal jelentkezett. Ez a progi lehetővé teszi, hogy Windows-os játékokkal játszhassanak azok, akik Linuxot futtatnak.

[PATCH] F.E.A.R.

Hír | 2006.08.16 23:23

A Sierra kiadta a legfrissebb patchet a F.E.A.R. című FPS-éhez, melynek köszönhetően mind az európai és amerikai változat is az 1.07-es verzióra frissül. Ennek a tapasznak köszönhetően kompatibilissé válik a játék a holnap érkező Combat kiegészítéssel, ugyanis bekerül három új pálya (Depot, Stockpile and Waterworks), új szerverfunkciók, egyéb stabilizálások, hibajavítások és még sok más. Mint ahogy azt már megszokhattuk a frissítés természetesen megint egy új Win32-re és Linuxra írt dedikált klienssel együtt érkezik, na és persze itt a friss SDK csomag is..

Quake 4 Linux kliens/szerver v1.3.2

Hír | 2006.08.08 09:54

Linux tulajok figyelem! Megérkezett a Quake 4-hez a legfrissebb kliens/szerver csomag és persze, ezúttal Linux alá. A javításnak köszönhető némi címkiosztási problémát orvosolnak, így már nem léphetnek fel problémák a szerver-kliens közti kapcsolat létrejötte közben. Érintettek innen tölthetik a tapaszt.

Prey dedikált szerver csomag Win32-höz

Hír | 2006.07.21 07:35

Nos végre befutott a Human Head Studios Prey című műfajkavaró FPS-ének a dedikált szerverek elkészítésében segítséget nyújtó kis csomagjának első verziója, mely hasonló a már korábban kiadott Linuxra szánt változathoz. A 3D Realmsnek köszönhetően mostantól innen mindenki letöltheti az esetleges telepítési és beállítási instrukciókkal együtt.

[PATCH] F.E.A.R. + Szerver + SDK

Hír | 2006.05.25 21:41

A Sierra ismét kiadott egy patchet a Monolith Productions természetfeletti témájú FPS-éhez a F.E.A.R.-hez, mely a telepítés után az 1.05-ös verzióra frissül. A javításnak köszönhetően helyt kap a multis részben két új játékmód: a "Control" és a "Capture All". Természetesen ahogy már megszokhattuk a tapasz ezúttal is egy javított szerver klienssel érkezik, valamint kikerült egy bővített publikus fejlesztői csomag is. A frissítést innen, a klienst Windowshoz innen, Linuxhoz innen, míg a fejlesztői csomagot innen tölthetitek. Húú, azt hiszem minden megvan. :-)

'Hajnalt...

Hír | 2006.05.13 00:01

Az idei E3 utolsó másodperceiben is érkeznek még az infók, bár igazából már csak morzsákról beszélünk. Mi még reménykedünk egy kis S.T.A.L.K.E.R. és UT2007 matériában, de lehet, hogy az égiek másképp gondolkodnak erről. Az előbbi alkotást érthető okokból nem mutogatták halálra, utóbbit viszont nem különösebben értem. Azt hittem minden az Unreal Engine 3 körül fog forogni - lehet, hogy még ennyire nincsenek meg a dolgokkal? Netán csak a következő E3 lesz az igazi durranás? Ki tudja. Most még azért folytatjuk a frissítést amíg csak lehet.

- Melyik az az operációs rendszer, ahol minden a legsimábban megy? - A vazeLINUX.

Microsoft: Ne legyen PC operációs rendszer nélkül

Hír | 2006.04.06 17:38

Az ingyenes szoftvereket támogatók érthetően neheztelnek a Microsoftra, amiért az arra kényszeríti a PC gyártókat, hogy ne értékesítsenek olyan számítógépeket, amelyeken nincs előre telepített operációs rendszer. A Microsoft ezúttal az angliai PC gyártóktól kérte azt, hogy ne adják meg a lehetőséget a vásárlóknak, hogy operációs rendszer nélküli gépeket vegyenek. Michala Alexander, a Microsoft kalózkodás elleni részlegének vezetője szerint az alaprendszerek, vagy "meztelen" PC-k szállítása elszalasztott lehetőség. Véleménye szerint az Egyesült Királyságban eladott számítógépek 5%-án nem található előre telepített operációs rendszer. A Microsoft nem titkolt célja ezt a számot redukálni. Mindezt tennék annak ellenére, hogy a felhasználók jelentős hányada direkt szűz gépet keres, hogy aztán például Linuxot telepítsenek arra. A másik lehetőség, hogy egy olyan cég vásárolna, amely már rendelkezik Windows licensszel. "Azt szeretnénk minden rendszerépítőnket és partnerünket, hogy ne értékesítsenek operációs rendszer nélküli gépeket, ez ugyanis felesleges kockázat a felhasználók és az üzleti érdekek szempontjából. Ráadásul legalább 5%-kal kevesebb esélyük van szoftvereket és szolgáltatásokat értékesíteni." A Linux és egyéb ingyenes programok támogatói ellenben úgy gondolják, hogy igen is fontos szerepe van a szűz rendszereknek a nyílt forráskódú piac bővítésében és népszerűsítésében. Egyelőre nem tudni, hogy a gyártók hogyan döntenek, mindenesetre az az öt százalék már igazán nem mérvadó. Arra azonban figyeltek a Microsoft képviselői, hogy véletlenül se javasolják a Windows-t, mint alapértelmezett operációs rendszert - bár eléggé magától értetődő, hogy azt választanák a gyártók.

Új operációs rendszeren dolgozik a Palm

Hír | 2006.03.31 16:20

A Palm OS Garnet rendszere után nagyon sokan tüntettek az új Cobaltért. A Treo 700W végül a palmOne és a Microsoft közös együttműködésének hála ötvözte a két cég pozitívumait, így a legújabb Treo kommunikátor Windows Mobile operációs rendszerre épült. A Palm azonban nem adta föl az önálló OS-ek fejlesztését és használatát. Erre utal az a hír is, mely szerint a cég egy új, linuxos alapokra épülő operációs rendszeren dolgozik. Az ALP-vel szerelt kütyük az ígéretek szerint már 2007-ben a piacra kerülnek; addig is Ázsiában tesztelik elsőként a Access Linux Platformot.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)