Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 393

A Sony YouTube-ja PS3-mal megfűszerezve

Hír | 2007.04.28 12:03

Emlékezhettek, nemrég hírt adtunk a Sony következő generációs konzolkamerájáról. Most úgy tűnik ez is egy nagyobb terv részét képezi.

Romero: nincs jövője a Next-gen konzoloknak

Hír | 2007.04.10 11:39

John Romero egy interjúban a játékipar mai helyzetéről beszélt, és többek között kifejtette, hogy szerinte a következő generációs konzolok ebben a formában el fognak tűnni.

Legyél Te is csapattag!

Hír | 2007.03.12 11:29

Mint arról már hallhattál itt-ott, gőzerővel készül a következő generációs GameStar Online. Természetesen igyekszünk minél több és korszerűbb, speciális lehetőséget beletenni, és ennek Te magad is része lehetsz!

Fall of Liberty keresztelő

Hír | 2007.01.24 15:52

Nevet változtat a sokak által már epekedve várt, PC-re és következő generációs konzolokra készülő akciójáték, a Fall of Liberty - jelentette a Codemasters szóvivője.

ATI: R600 kémfotók

Hír | 2006.11.27 14:40

Egy kínai oldalon bukkant fel a következő generációs, DirectX 10 API kompatibilis ATI lapka - valódi - fotói.

A UbiSoft megerősítette induló Wii felhozatalát

Hír | 2006.11.18 08:36

Már csupán néhány hét van hátra a Nintendo következő generációs konzoljának, a Wii-nek a megjelenéséig.

[HW] AMD K8L elnevezések

Hír | 2006.10.09 15:03

Aki nem tudná, a K8L a jelenlegi K8 sorozat (Athlon64, Sempron64, Opteron) "folytatása", azaz a következő generáció lesz. Azért nem K9, mert angolul kiejtve az Canine és már elég sok rendőrkutyás sorozatban "lejáratták" ezt a nevet :)

[KéPZ] ASSASSIN'S CREED BRUTÁLSÁG

Hír | 2006.08.23 21:09

Tyűha, ez se ronda :) A következő generációs konzolokra, és remélhetőleg PC-re is készülő harmadik személyű akciójátékot az új Prince of Persia trilógia alkotóinak köszönhetjük.

Készül a Final Fantasy XI folytatása PC-re?

Hír | 2006.07.18 10:45

Az IGN úgy tudja, hogy a konzolon nagyon népszerű Final Fantasy sorozat újabb részhez közeledik, ráadásul PC-re is megjelenik. A következő generációs MMORPG elméletileg PS3 mellett Xbox 360-ra és Windows Vistára is megjelenik. Ennél többet egyelőre nem tudni, de a Square Enix már korábban is mutogatott sajtóeseményeken néhány videót egy új MMORPG engine-ről, amelyről még mindig nem egészen tiszta, hogy valóban az FFXI folytatása-e, vagy valami más alkotás használja majd a motort.

Kamukép kering a GTA IV-ről a neten

Hír | 2006.06.22 21:02

Aki esetleg úgy értesült, hogy kilopták az E3-on a Microsoft részéről bejelentett GTA IV első képét, az most nyugodjon meg - és mindenki más is. A tévé képernyőről készült kép hamis. Ezt maga a játékot fejlesztő Rockstar erősítette meg. Több pletykalap is felkapta a hírt, mely szerint az alant látható képet egy volt dolgozó szivárogtatta ki. A hivatalos, és valódi anyagokért még egy picit várni kell, lévén a játék csak 2007. októberében jelenik meg következő generációs konzolokra - és talán majd PC-re is.

Új fajta vibráció a játékokban - és máshol is?

Hír | 2006.06.20 07:57

Az Immersion bemutatta az általa kifejlesztett TouchSense kontrollervibációs technológiájának új verzióját, hogy jobb élményt nyújthasson a következő generációs játékokban, elsősorban az új konzolok esetében. Mindeközben tovább zajlik a pereskedés a Sonyval az előző vibrációs technológia miatt, annak illetéktelen használata miatt. Az új TouchSense szerencsére visszafelé is kompatibilis, vagyis a már megjelent játékokban elhelyezett vibrációs effekteket is le tudja kezelni, ám a direkt erre optimalizált alkotások sokkal intenzívebb élményt biztosítanak. A vállalat elnök-vezérigazgatója, Vic Viegas szerint azért volt szükség a fejlesztésre, mert a grafika és a hangok magasabb szintre emeléséhez ez egy nélkülözhetetlen lépés volt. A vibrációs effektek sokkal összetettebbek, és akár rövidebbek is lehetnek, a kellő hatás és a realizmus elérése érdekében. A képernyőn történő eseményekhez jobban lehet szinkronizálni a mozgásokat, így például egy gépfegyver használata esetén a visszahatás valóban olyan, mintha egy pisztoly lenne a kezünkben. Az új technológia ráadásul kompatibilis a mozgásérzékelső technológiával is. Ez nagyjából annyit jelent, hogy a mozgásérzékelők bekapcsolásakor a rendszer letiltja a rezgetést (hiszen az bezavarna az érzékelésbe), tehát a kettő együtt nem használható, de legalább jól megférnek egymás mellett. Sikerült csökkenteni az energiafogyasztást is, bár ez az erőteljesebb effektek miatt a gyakorlatban szinte változatlan üzemidőt eredményezhet majd. A motorok által elfoglalt hely kisebb, maga a szerkezet is könnyebbé vált, így semmi akadálya nincs annak, hogy vezeték nélküli kontrollerbe szerelhessék őket.

Ketten osztozkodnak az NHL licenszeken

Hír | 2006.06.20 07:47

A Nemzeti Hokiliga Játékosainak Szövetsége (NHLPA), illetve maga a Nemzeti Hokiliga (NHL) bejelentette, hogy az Electronic Arts és a 2K Sports szinte példanélküli módon nem-exkluzív megállapodást kötöttek több évre az NHL-játékok kiadására vonatkozóan. Az EA és a 2K Sports tehát a továbbiakban is párhuzamosan adja majd ki saját NHL-játékait előző, illetve következő generációs konzolokra, valamint esetenként PC-re is. Az EA 1991 óta marketingpartnere az NHLPA és NHL szervezeteknek. Ellenben a 2K Sports első NHL-játéka csak tavaly novemberben jelent meg NHL 2k6 címmel kizárólag konzolokra, s már készül az idei kiadás is.

[DEMO] Tomb Raider: Legend Next-Gen

Hír | 2006.06.15 09:12

Annak idején a Tomb Raider: Legend demójának megjelenésekor tudni lehetett már, hogy érkezik majd egy olyan változat is, amiben már elérhető a következő generációs grafikai beállítási lehetősége. Hát most megérkezett ez is. Az NVIDIA és az Eidos közösen adta ki a Tomb Raider: Legend feljavított demóját. Ennél fogva természetesen GeForce kártyákat ajánlanak a futtatásához a legfrissebb ForceWare driverekkel karöltve. A fél gigabájtos csomagot innen szerezhetik be az érdeklődők. Minimális rendszerkövetelmények:

  • 1 GHz-es processzor
  • 256 MB RAM
  • 64 MB-os videokártya Ajánlott rendszerkövetelmények:
  • 3 GHz-es processzor
  • 1 GB RAM
  • 512 MB-os videokártya (GeForce 7800, ATI X1800)

  • Az Epic Games megmondja a frankót

    Hír | 2006.06.14 18:39

    Az Epic Games alelnöke, Mark Rein a tervek szerint a következő hónapban megrendezésre kerülő brightoni Develop Conference rendezvény keretein belül velős előadást tart majd arról, mit is gondol fejlesztőcégük a következő generációs fejlesztési technikákról. Rein beszédének címe "A Studiók vagy felkészülnek, vagy elsüllyednek, ha eljön a következő generációs fejlesztés ideje" címet viseli erős fordításban. Nagyrészt a grafikai tervezésről, illetve az idő és erőforrás-kihasználásról lesz majd szó. Ám a köztiszteletben álló úriember előadása csak egy lesz a sok nagyágyu között. Porondra lép majd Tetsuya Mizuguchi, a Rez ésLumines alkotója; Marty O'Donnell, a Halo zeneszerzője (büntetős); Peter Molyneux, a Lionhead Studios atyja; Andrew MacDonald brit film producer és még sorolhatnánk. A Develop Conference július 12-13-án kerül megrendezésre, amit egy nappal később az ATI által támogatott grafikai fejlesztőnap követ majd ugyanott. További információért látogassatok el a rendezvény honlapjára.

    Részletek a LucasArts új csodájáról

    Hír | 2006.05.12 20:38

    A játékkészítés következő generációjának láthatták egy lenyűgöző mintáját azon szerencsések, akik ott voltak a LucasArts titokban rendezett bemutatóján. Azt már tudjuk, hogy újabb Star Wars témájú játékon dolgoznak a srácok és már azt is tudjuk, hogy egy Digital Molecular Matter nevű technológiát alkalmaznak majd benne, melynek köszönhetően olyan effekteket kelthetnek életre, amit eddig csak az AGEIA PhysX chipje volt hajlandó megjeleníteni. Na már most erről a technológiáról tartottak egy kis előadást. Első alkalommal egy egyszerű fát jelenítettek meg demójuk keretében, melyet óriási labdákkal dobáltak meg. Az eredmény a már korábbi játékokból megszokott neki ment valami, hát eltörik látványt, a szokásos semmitmondó effekttel, egyszerűen kidől a fa. Ezt követte az új technológiával felvértezett világ tesztje. Az alany ismét egy fa, ám ezúttal szegény fát szegény kis R2-D2-kkal dobálták meg, bámulatos látványt keltve. A fa nem egyszerűen csak kidölt, de minden egyes apró karcolás meglátszott rajta, az ágak letörte, a törzse megsérült és csak később, mikor már nem bírta tovább, akkor dőlt ki. Ezt követte egy másik bemutató, ahol Jar jar fémből készült bábúja volt az áldozat, a fegyver ismét R2! Itt is hasonló hatást értek el. A sérülések helyén a test anyaga behorpadt, megkopott, csak úgy mint a valóságban. Mikor a testet gumira cserélték, a kis robot csak úgy lepattant róla. Mikor pedig jégből készült Jar Jar állta ki a próbákat, akkor a körülötte lévő világ fénye gyönyörűen csillogott rajta. Bizony a LucasArts emberei nem fecsérlik az idejüket, és megalkottak egy olyan látványvilágot, mely tényleg egy messzi-messzi galaxisba repít el minket, valamikor egy nagyon régi időbe. Na és lássuk hát az új játékot. Túl sok konkrétumot nem lehet tudni róla, csupán annyit, hogy a Star Wars világában játszódik és 2007-ben jelenik meg. Ám jelenleg már zavaros, hogy Darth Vaderrel kéne majd nyomulni, vagy csak hozzá kapcsolódnak az események. Fény került négy új képre, egészen pontosan négy remekbe szabott concept artra. Ám ezek csak tovább bonyolítják a helyzetet. Az egyiken magát a Sith nagyúrt láthatjuk aprítani az ellent, egy másikon éppen csatlósai küzdenek a jó ellen, a harmadik már meg a fény harcosai láthatjuk előnyben. Most találja ki az ember, hogy kit alakíthatunk mi. Esetleg mindkét oldalra ellátogathatunk? Minden esetre még annyit tudni vélhetünk, hogy a történet valamikor a harmadik rész után játszódik majd. A képeket pedig itt tekinthetitek meg. Hamarosan remélhetőleg újabb részletek látnak napvilágot. Thanks Goten

    Hatalmas fejlesztésekkel érkezik az EVE Online kiegészítője

    Hír | 2006.05.11 21:17

    A CCP bejelentette, hogy készül az EVE Online című MMO-jának kiegészítője, mely a Kali kódnévre hallgat. Annyi már biztos, hogy a kiegészítésbe integrálva érkezik majd az új továbbfejlesztett reakciós rendszer, melynek köszönhetően a játékosok döntései, cselekedetei az egész világra kihatással vannak. Ezzel természetesen még közel sincs vége a bejelentésnek. Megtudtuk még, hogy a játék jelenlegi grafikai motorja fejlesztés alatt áll, hogy a későbbiekben a lehető legtökéletesebb DirectX 9-es effekteket is képesek legyenek megjeleníteni, így rengeteg gyönyörű új űrhajót megalkotva, melyek megjelenítéséhez hozzájárulnak a finom kidolgozású árnyékok, valamint a HDR technológia is. A kiegészítő végleges változatában lehetősége nyílik majd minden játékosnak, hogy különálló csoportokhoz csatlakozhassanak, így csapatokba verődve véve fel a harcot az ellenféllel. Továbbiakban lehetőség lesz eddig ismeretlen területek felfedezésére, újabb eszközök és komolyabb hajók igénybevételére. Na és akkor most jöjjön a komolyabb csemege. Mindezek mellett a fejlesztők úgy gondolták, hogy ők sem maradnak ki a következő generációs Windows körüli felhajtásból és elmondták, hogy már fejlesztenek egy új enginet, melyet EVE Vista-nak neveznek stílszerűen. Az új engine lényeges különbsége a korábbihoz, hogy ez már teljes mértékben kihasználja a Windows Vista adta lehetőségeket, beleértve a DirectX 10-et is. Végül, de nem utolsó sorban további részletekre derült fény a játékba integrálásra kerülő VOIP technológiával kapcsolatban. A CCP Games és a Vivox szövetségének köszönhetően olyan technológia áll majd az előfizetők rendelkezésére, melynek köszönhetően úgy folytathatnak hang alapú kommunikációt, hogy az a játék teljesítményében egyáltalán nem fog érződni. Mindemellett szabadon kezdeményezhetnek konferenciákat a csapaton, vagy szövetségen belül, szabadon be és kiléphetnek, persze mindezt a moderátor által felállított szabályok alapján. A képernyőnkön pedig végig figyelemmel kísérhetjük, hogy éppen ki is beszél, vagy kik tartoznak bele az adott konferenciába. Na és végül töltsétek boldogan a kiegészítőről készült videót.

    Online játékközösség a Microsofttól

    Hír | 2006.05.10 16:01

    A Microsoft atyja Bill Gates a tegnapi nap folyamán bejelentette új a platformok közötti játék szolgáltatásukat, mely mind az Xbox 360-at, mind a mobiltelefont, mind pedig a PC-t, egészen pontosan a Windows Vista rendszerét összefogja majd. A "Live Anywhere" szolgáltatás szerves része lesz a Windows Vistanak, a Microsoftkövetkező generációs PC-re szánt operációs rendszerének. A szolgáltatás valamikor a következő év elején az új Windowszal egy időben lesz hozzáférhető. "Azt jelenti, hogy egy óriási online közösség áll rendelkezésre", mondta Bill Gates a sajtótájékoztatójukon. "Ez a platform tényleg lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy valami lenyűgözőt alkothassanak." A rendszer a cég jelenlegi Xbox Live szolgáltatását akarja kiterjeszteni nem az Xbox 360-on túl telefonokra és PC-re is. Az új szolgáltatással kapcsolatban fizetési kötelezettségről nem esett szó. "A lényeg, hogy itt minden platform a saját szerepét játsza. Tényleg úgy gondoljuk, hogy egy egyedi pozicíóba kerültünk," mondta Gates. "Talán a Microsoft az egyetlen cég, mely képes ezt kivitelezni." Tegnap már kikerült egy prezentáció melyben a szolgáltatás lényegét már csekkolhattuk, mely szerint egy meglévő játékba PC-ről meghívhatunk akár xboxos játékosokat is és fordítva. A Microsoft adatai alapján elmondta, hogy jelenleg mintegy 3.2 millió Xbox kelt el világszerte, melyek közel felén fut az online szolgáltatás. Terveik szerint ez a szám a jövő évben az eladott gépek számát tekintve tíz millióra nő, míg az online előfizetők számát tekintve körülbelül hat millió online játékos lesz a rendszerben. Peter Moore a Microsoft alelnöke elmondta, hogy nagy előrelépésnek tartják a cégük szempontjából az Xbox 360-at, hiszen ezzel ők már az újgenerációs konzolok piacán is a második generációval szolgálhatnak.

    THQ: Jó eladások, csökkenő nyereség

    Hír | 2006.05.08 22:25

    A THQ játékkiadó is nyilvánosságra hozta elmúlt pénzügyi évére vonatkozó adatait. A vállalat 28,5 millió dollárral kevesebb nyereségről számolt be a 2006. március 31-én zárult egy éves időszakáról, mint tette azt egy évvel korábban. Ennek ellenére ami az eladásokat illeti, ez volt a tizenegyedik olyan év a kiadó történelmében, melyben magasabb adatokat értek el az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A nyereség a tavalyi 62,8 millió dollárról 34,3 millióra csökkent, míg a bevételek 756,7 millió dollárról 806,6 millióra nőttek. A vállalat szerint a nyereségcsökkenős fő okaiként a konzol fronton bekövetkező generációváltás érdekében végzett kutató és fejlesztő munkák sorolhatók fel, amelyek más nagy kiadók, így az Electronic Arts és a Ubisoft költségvetését is nagymértékben befolyásolta. Az elmúlt időszak legnépszerűbb termékeinek a The Outfit második világháborús lövöldözős, illetve a WWE Smackdown Vs Raw 2006 játékok bizonyultak. Ezzel szemben a Full Spectrum Warrior: Ten Hammers nem hozta a hozzá fűzött reményeket. A THQ szerint az áprilisban kezdődött 2007-es üzleti évben 900-950 millió dollár bevételt könyvelhetnek majd el. Olyan játékok várhatóak ebben az időszakban, mint a GTR, a Company of Heroes, a Titan Quest, a Supreme Commander, és a Warhammer 40,000 Dawn of War – Dark Crusade. A vállalat által fenntartott belső fejlesztői stúdiórendszerben összesen 1200 alkalmazottat foglalkoztatnak.

    Call of Duty 3 - Mindenre, csak PC-re nem?

    Hír | 2006.05.05 14:49

    Az Activision elnök-vezérigazgatója elárulta, hogy a Call of Duty következő része várhatóan nem jelenik meg PC-re, ellenben következő generációs konzolokra annál inkább. Általánosságban elmondható, hogy a legsikeresebb játékok PC-ről indultak, persze vannak olyan, exkluzív konzolos sorozatok is, amelyek szintén óriási népszerűségnek örvendenek. A legtöbb, PC-n sikeres sorozatot mostanában előszeretettel portolják át konzolra, azonban ez fordítva már annyira nem igaz. Visszatérve a Call of Duty-ra, a tavaly megjelent második rész akkortájt minden más Xbox 360-as játéknál több példányban kelt el, de PC-n is hasonlóan jól teljesített. A most közzétett pénzügyi előrejelzés sajtótájékoztatóján a vállalat elnök-vezérigazgatója, Bobby Kotick elmondta, hogy a következő Call of Duty játék a harmadik pénzügyi negyedévére várható (2006. októbere és decembere között), de kizárólag újgenerációs konzolokra. További érdekesség, hogy úgy tűnik, a folytatást már nem az eddigi Infinity Ward fejleszti, hanem az a Treyach and Spark Interactive, amely a konzolokra készített Call of Duty: Big Red One és Finest Hour készítését vállalta magára az utóbbi két évben. Ez azonban egyelőre nem zárja ki annak lehetőségét, hogy az Infinity Ward is előrukkol még egy új CoD játékkal. Egyelőre nem érkezett cáfolat vagy megerősítés.

    SEGA Rally Revo - A műfaj újjászületése

    Hír | 2006.04.28 13:35

    A SEGA a mai napon bejelentette SEGA Rally Revo című versenyjátékát, mely az újonnan alapult SEGA Driving Studio első alkotása lesz, s mely az igéretek szerint újradefiniálja majd a versenyzés műfaját. A vadonatúj, dinamikusan változó tájjal, a következő generációs grafikával, és a kitűnően kivetelezendő versenyekkel, a SEGA Rally Revo nagy elismerésre tehet szert kategóriájában, valamint a nagy sebességgel minden sebességőrült kedvencévé válhat. A játékban nagy szerepe lesz a kocsik kiválasztásának, hiszen a verseny közben a táj folyamatosan változik, a kerekek által a talaj az őt ért hatásoknak megfelelően módosul, így már két egyszerű kör sem lehet teljesen ugyanolyan, ezeken a fotórealisztikus pályákon, járjunk a havas hegyekben, vagy sáros terepen, vagy egyszerű földúton. Sajnálatos lehet az, hogy ezt a játék kizárólag a következő generációs hardvereken lesz képes kivitelezni. Nagy szerepet kap természetesen a vezetői képesség is, hisz a versenyek során komoly MI-vel felszerelt ellenfelekre számíthatunk, akik ellen mindent be kell majd vetnünk. Ha akarjuk felvehetjük a versenyt egyjátékos módban a már jól ismert pályákon, illetve lehetőség van arra is, hogy online csapassuk, vagy akár megosztott képernyőn ketten. A tervek szerint mindez valamikor 2007-ben érkezik a vezető konzolokra és PC-re is.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)