'Reggelt!
Kellemes hétfőt! A szokásos hét eleji pangásnak vagyunk egyelőre a tanúi, de persze attól még a háttérben (értsd: a szerkesztőségben) már ég a kezünk alatt a klaviatúra a sok munkától. Azért van itt pár érdekesség is.
Kellemes hétfőt! A szokásos hét eleji pangásnak vagyunk egyelőre a tanúi, de persze attól még a háttérben (értsd: a szerkesztőségben) már ég a kezünk alatt a klaviatúra a sok munkától. Azért van itt pár érdekesség is.
Ha lemaradtál volna, még holnap is ellátogathatsz a budapesti Árkád üzletközpontban megrendezésre kerülő Need for Speed: Carbon versenyre, melyen a GameStar szerkesztősége is képviselteti magát.
Kellemes szerdát! Úgy tűnik, a Playstation 3 megjelenése a világon mindenütt felkavarta a szaksajtót. Mára is jut majd belőle elegendő. Szerkesztőségünkben egyébként a hét elején rögtönzött Xbox 360 tesztet tartottunk. A hétvégén pedig bárki találkozhat velünk az Árkád üzletközpontban az Örs vezér terén a földalatti szinten elhelyezett Xbox 360 játékcsarnokban.
Kellemes keddet! Jobbat se kívánhatnánk egyelőre, hiszen viszonylag szép az idő, és néhány hír is akadgat már. Ráadásul mintha valami virágillatú tisztítószerrel takarítottak volna a szerkesztőségben :)
| Ivott a nyuszika, kijön a kocsmából, eldől. Arra jön a róka meg a farkas és verekedni kezdenek a nyúlon. Végül nem bírnak egymással, mindketten elterülnek. Felébred a nyuszika, és így szól: - A csudába! Nem gondoltam, hogy ha iszom, így megvadulok! |
Kellemes szerdát! Jó hír, hogy gőzerővel készül a novemberi GameStar magazin, és már a teljes játék is megérkezett a DVD mellékletünkre. Annyi tesztverzió potyog a szerkesztőségbe, hogy lassan már tényleg kifutunk a helyről... No, de most lássuk inkább a friss híreket.
| Egy férfi bemegy a bárba, rendel egy sört. Már emelné a szájához, mikor előugrik egy majom és belemártogatja a hátsó felét a sörébe. A férfi undordva mondja a pultosnak: - Én ezt nem iszom meg, adjon másikat. A pultos ad egy másik korsót, de a majom megint elintézi. A férfi felháborodva kérdi a pultostól: - Nem tudnák ezt a majmot máshol tartani? Már a második korsót nem tudom meginni miatta. - A majom a zongoristáé, vonja őt felelőségre. A férfi odamegy a zongoristához és megkérdi: - Uram, azt tudja, hogy a majma a sörömbe mártogatta a fenekét? - Hát, így nem, de ha dúdol belőle egy kicsit, megpróbálhatom. |
Kellemes pénteket! Végre itt a hétvége, legalábbis hamarosan, ráadásul most három napos lesz. A suliba járók egy részének pedig most kezdődik az őszi szünet... vagy a jövő héten? :) Egyébként ma érkezik meg szerkesztőségünkbe a Need for Speed: Carbon teljes verziója! A demóról sajnos továbbra sincs semmi infónk, de amennyiben a kiadó engedélyt ad rá, még a mai nap folyamán írunk egy rövid exkluzív előzetest az autóversenyzős játék új részéről. Ugyanez várható a Splinter Cell: Double Agent-tel kapcsolatban.
| Parád régebben egy kis falu volt, de mostanra akkora üdülőparadicsommá nőtte ki magát, hogy megvásárolta Budapestet. Azóta mindenhol Hirdetik, hogy Budapest Parádé. |
Kellemes csütörtököt! Örömmel jelenthetem, hogy annyi játék érkezett már a szerkesztőségünkbe, hogy jelenleg azon tanakodunk, vajon hogy fog mindez elférni a novemberi GameStarban... És hol van még a lapleadás :) Szerencsére hírekből is akad elég, főleg az érdekesebb fajtából. Kezdjük is a fontosabbakkal.
| - Hogyan lehet megkülönböztetni a lovat a tehéntől? - ??? - Egymás mellé állítod őket, és amelyik a ló mellett áll, az a tehén. |
Természetesen a GameStar szerkesztősége is az elsők között cuppant rá a World of Warcraft: Burning Crusade zárt béta tesztjére. Mivel manapság nagyon dívik az online szemlélet, így aztán kollégáim gyorsan össze is dobtak néhány gondolatot a népszerű MMORPG kiegészítőjéről.
Kellemes keddet! Szerkesztőségünkbe vezető sétálóutcánkban ma reggel finom csokit osztogattak. Előfordult már, hogy komplett reggeli csomaggal, stresszoldó gömböcskével, mogyorókrémes szendvicsekkel vártak minket a hostesslányok. Tök jó :) Emellett tegnap sikerült megnéznem az Egy bolond százat csinál című magyar filmfeldolgozást, melyről - ahogy az időm engedi - hamarosan élménybeszámolót olvashattok. Addig is lássuk a híreket.
| Szőke nő elveszíti a kutyáját. Odamegy hozzá egy pasi és azt mondja neki: - Asszonyom, mi történt? - Elvesztettem a kutyámat. - Ne aggódjon, a kutya okos állat, majd hazatalál magától. Mire a szőke nő: - Tudom. De mi lesz velem? |
Akik már regisztráltak SMS hírszolgáltatásunkra, azok már napokkal ezelőtt megtudhatták, hogy szerkesztőségünkbe megérkezett a Sparta: Ancient Wars című valós idejű stratégiai játék előzetes tesztverziója. Most erről meséli el élményeit Bad Sector. Kellemes olvasgatást az érdeklődőknek!
Különleges ez a hétfői reggel több szempontból is. Először is már javában zajlik a GameStar tábor Kecskeméten, ZeroCool és én viszont mégis Pestről, a szerkesztőségből jelentkezünk. Ennek oka, hogy Gyut kivittük a repülőtérre, mert Varsóban ma jelenése lesz egy FIFA 07 sajtótájékoztatón. Mivel elvileg csak ma sikerült a tábor szálláshelyén netkapcsolatot teremteni, ez nekünk is jól jött, mert így tudunk addig dolgozni a szerkiből. Az eddigi történésekről egy képekkel dúsított élménybeszámolót rittyentünk össze nemsoká. Hírek sajnos ilyenkor általában még nincsenek - de ne feledjétek, hogy ma érkezik a LEGO Star Wars 2 demója!
| Két ember beszélget a kocsmában: - Hallottam, hogy naponta három liter folyadékot kell inni. - De hát az csak hat sör. - Nem, a sör az vízhajtó, abból sokkal többet kell inni. |
Reggelt - ismét! A GameStar szerkesztősége tíz órakor egy emberként indul el Kecskemét felé, hogy birtokba vegye az idei tábor helyszínét. Szent feladatunk, hogy a táborozók holnapi érkezésére minden készen fogadja őket, s persze addigra mi is ki tudjuk magunkat pihenni. Van egy olyan sejtésem, hogy majdnem mindenki másnapos lesz... :) Terveink szerint minden nap beszámolunk az aktuális tábori történésekről itt az online-on. Addig is stay tuned!
| Az egérke feleségül veszi az elefántot. A nászéjszaka után megkérdezi tole: - Nem fájt kicsim? A sárkány egy páncélos lovaggal találkozik. - Micsoda pechem van - sóhajt fel - megint konzerv! |
Videa néven egy új, az internetfelhasználók által feltöltött videótartalomra épülő szolgáltatást indított el a T-Online Magyarország. A népszerű YouTube.com szolgáltatáshoz hasonító Videa.hu-n az egymás számára elérhetővé tett tartalmak között úgy lehet böngészni, hogy nincs szerkesztőség vagy kiadó, amely meghatározná, befolyásolná az oldal jellegét és irányultságát. Tovább >>
Kellemes hétkezdést mindenkinek! Ez a kánikula már tényleg kezd kibirhatatlanná válni... Erősen gondolkodom rajta, hogy bent alszom a szerkesztőségben, mert itt legalább van légkondi. Hétvégén egy jó barátommal elmélázgattunk azon, hogy vajon a Half-Life univerzumban milyen konkrét szerepe van G-Mannek, aki a lehető legtitokzatosabb karakter az eddig felfedett történetben. A hivatalos fórumon olyan találgatások is születtek, hogy G-Man valójában Gordon a jövőből és azért kíséri végig utunkat, hogy befolyásoljon, a rossz lépéseket elhárítsa. Mások szerint a történet végén vissza kell majd mennünk az időben, hogy megakadályozzuk az első részben bekövetkező katasztrófát. Sok kérdés felmerül, például az, hogy látszólag G-Man azon ügyködött, hogy odaérjünk időben a kísérlet helyszínére és mindenképp mi toljuk a kristályt a sugárba. No mindegy, Nektek mi a véleményetek erről? :) Kicsoda valójában G-Man és hogyan folytatódhat innen a történet?
| A rendőr megállítja a kamionost az országúton, és meg akarja szondáztatni. - Fújjon bele! - Nem fújok -válaszolja a kamionos. - Fújjon bele, amíg szépen mondom! - erősködik a rendőr. - Nem fújok -jön ismételten a válasz. - Fújjon bele, mert ha én fújok bele, egész életre ugrik a jogsija! |
Óriási hőség van odakint, ki se merünk mozdulni a légkondícionált szerkesztőségből, és sajnos ezen a mostani képfrissítés sem sokat segít. Van azonban mit nézni bőven, sikerült néhány nagyon szupi néznivalót összegyűjteni. Kellemes szemezgetést.
Őőőőő, ez kéééééééész!!!!! Iszonyatosan szigorú videó futott be kicsiny szerkesztőségünkbe az imént a Dark Messiah című alkotásból. A közelharcot csodálhatjuk meg, amint hősünk gyepálja az ellent cipellőjével és éles kardjával. A vér fröcsög, végtagok és arcok röppennek le, a zene kiváló, a grafika pedig mesés - a játékot a Half-Life 2 idején megismert Source táplálja, tehát nem nagyon fogunk benne csalódni. A videó alant, és bár tudom, hogy sokadjára ismétlem magam, KÖTELEZŐŐŐŐŐŐ !!!! :)
Többen jeleztétek, hogy az aktuális számunkhoz adott DVD mellékletet nem olvassa be a meghajtótok. Akinek hasonló gondja van, kérjük küldje vissza szerkesztőségünkbe a korongot, és posta fordultával küldjük a csere lemezt. Hatalmas elnézést mindenkitől, főleg azoktól, akik még mindig nem tudták megtekinteni a mostani, igen speciális GameStar TV adást! Ha további kérdésetek, észrevételetek van, forduljatok bizalommal a terjesztési osztályunkhoz a terjesztes@idg.hu címen, vagy az 577-4301-es telefonszámon!
Már önmagában az is elszörnyülködést válthat ki egyesekből, hogy a Windows Vista legújabb Béta 2-es változata 12 gigabájtot telepít fel a gépre, és fél gigabájt alatti memóriamennyiséggel gyakorlatilag használhatatlan a legegyszerűbb műveletekre is. De mi a helyzet a játékokkal? Szerkesztőségünk is kezelésbe vette már a Microsoft új operációs rendszerét és meggyőződésünk, hogy jó lesz ez, számos újítást tartalmaz a Vista, amire már régóta nagy szükség volt, más lehetőségek feleslegesnek tűnnek egyelőre, de abban mindenki egyetért, hogy az Aero kezelőfelület bekapcsolása mellett tényleg irreálisan magas gépigény kell a szoftver megfelelő futtatásához. De térjünk vissza a játékokhoz :) Az ExtremeTech emberei kifejezetten játékos szemszögből vették górcső alá a Vistát, egy igencsak felsőkategóriásnak számító PC segítségével, és véleményüket több oldalon keresztül ecsetelik. A képekkel és mérési eredményekkel tarkított cikkből kiderül, hogy egyelőre úgy tűnik, minden bizonnyal lesznek majd kompatibilitási problémák, ahogyan az az XP esetében is előfordul néhány idősebb játéknál. A gépigénnyel állítólag nem voltak nagy problémák, de figyelembe véve a konfigurációt (Athlon 64 FX-62 2.8GHz, ATI Radeon X1900 XTX, 2 GB RAM) ez nem is meglepő, főleg ilyen fél-egy éves játékokkal. Mókás, hogy az egyik legnagyobb gondot ezúttal is a StarForce másolásvédelmi eljárás okozta. Hiába ismeretes a Vista erre vonatkozó szabványleírása jó ideje, a másolásvédelem készítői ezt továbbra is figyelmen kívül hagyják, és nem oldják meg a problémát. Ebben a fényben már teljesen érthető, miért dönt egyre több kiadó úgy, hogy a jövőben megjelenő játékait másmilyen másolásvédelmi technológiával vértezik fel.
[KéPZ] BRUTÁL GIGA FRISSÍTÉS!!Arra felé is dörgött az ég? Nos, itt a szerkesztőség fölött nem az eső-, hanem a képfelhők gyülekeztek és ránk zúdították mindazt, amit az E3 szele erre fújt... Kellemes böngészgetést kívánunk a 60 játék 765 képe között! :)
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)