Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4015

[MOVIE] ParaWorld

Hír | 2006.03.09 15:08

Ismét frissült a ParaWorld című alternatív világban játszódó valós idejű stratégiai játék honlapja. Olyan világban kalandozhatunk, ahol a dinók nem haltak ki az idők során, s az evolúciós fejlődés sem igazán változtatta meg őket. A honlap új szekciója az épületeket mutatja meg, de kaptunk egy szép videót is, ami viszont a dzsungel szépségét ábrázolja.

[CeBIT] Nem egészen Microsoft az Origami: Első a Samsung

Hír | 2006.03.09 10:36

Különös dologra derült fény: A Microsoft-féle titokzatos Origami Project nem is teljesen "saját gyártmány" - az első ilyen eszközt ugyanis a Samsung Electronics mutatta be a CeBIT-en. A készülék nagyjából a tablet PC és a PDA között helyezkedik el, és a Windows XP operációs rendszer egy különleges változatát futtatja. A bemutatott példány nagyjából 15 x 20 cm-es, s a Samsung egyszerűen csak Q1-nek "becézi". 900 MHz-es Intel Celeron processzor és 500 megabájt RAM található benne. A Q1 egyaránt támogatja a WLAN, 802.11 A/G és Bluetooth kapcsolatokat, kijelzője pedig természetesen érintésérzékeny. A Windows XP mellett egy speciális médialejátszót is tartalmaz, melynek köszönhetően az operációs rendszer betöltése nélkül is nézhetünk rajta például videókat - a bekapcsolást követően szinte azonnal.

A készülék már szinte teljesen elkészült, a fejlesztés utolsó fázisában van, de pontos megjelenési időpont vagy ár még nem ismert. Valószínűleg a továbbiakat a Microsoft árulja majd el a kiállításon. Az ultramobilnak titulált rendszer egy egészen új elképzelés. Még a tavaly áprilisban megrendezett WinHEC konferencián mesélt Bill Gates olyan tervekről, hogy piacra dobnának egy könnyű gépet, ami kisebb a tablet PC-nél, de nagyobb egy PDA-nál.
A PopCap Games bejelentette, hogy már több videojáték is fejlesztés alatt áll az új eszközre, köztük olyanokkal, mint a "Bejeweled 2," a "Zuma" és a "Bookworm". Ezek kipróbálható verziója megtalálható lesz a kis készüléken, s a teljes játékokat akár online úton meg is vásárolhatják majd az MSN Games portálon keresztül.

Paris Chase - Vezess franciában!

Hír | 2006.03.08 18:48

Bejelentettek egy új autóversenyzős játékot French Chase címmel, ahol a karrierlehetőségek nagyjából a szokásos módon mutatkoznak meg. Kezdetnek egy olcsó garázs, és néhány igazán gyengus csotrogány áll majd a rendelkezésünkre. A történet előrehaladtával további öt garázst kell "meghódítanunk" - mindegyiket máshogy. Összesen több mint harminc szuperverda választható, s a játék nevéből adódóan kizárólag Párizs utcáin égethetjük a gumikat. Aki már járt a francia fővárosban, több nevezetességet is felismerhet majd, de a fejlesztők igyekeztek a város nagyobb részeit teljes egészében lemodellezni.

Veszteséggel zárta a negyedévet a Take-Two

Hír | 2006.03.08 16:31

A Take-Two játékkiadó vállalat nyilvánosságra hozta legutóbbi pénzügyi negyedévének adatait, amelyből az derül ki, hogy bevételi szempontból veszteséggel zárták az időszakot - de még így is sokkal jobban, mint ahogy azt a vállalat és az elemzők megjósolták. Az eladásokból származó nettó bevétel elérte a 265 millió dollárt, ami egy évvel korábban ugyanebben az időszakban még 502,5 millió volt. Akkor volt ugyanis az új termékek között a GTA: San Andreas, ami hihetetlen módon megugrasztotta a vásárlási kedvet. További befolyásoló tényező volt jelen időszakra a 2006-ra előrejelzett általános piaci stagnálás és a konzolos szegmensben a két generáció közötti átmenet, amelynek köszönhetően gyakorlatilag vihar előtti csend honol. Sikerült 29,1 millió dollárnyi nettó veszteséget felhalmozni, pedig egy évvel korábban ebben az időszakban még 55,2 milliós nyereséget könyvelhettek el. Paul Eibeler, a vállalat elnök-vezérigazgatója így kommentálta a helyzetet: "Igyekszünk átvészelni a konzolos piacon tapasztalható, új generációra történő átállás okozta kellemetlenségeket, s emellett a jövőbeli lehetőségeket is szem előtt tartjuk. Tüzetesen átvizsgálunk minden egyes aspektust, és arra törekszünk, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a költségek és a kreatív erőforrásaink, valamint a megosztott törekvéseink támogatásához szükséges infrastrukturális szükségletek között. A legfontosabb, hogy továbbra is fejlesztői erőforrásainkra összpontosítunk, hogy folytathassunk a kiváló tartalmak előállítását és szabadalmazott márkáink megfelelő befolyásolását." Az időszak legkeresettebb játékai voltak a konzolos Grand Theft Auto: Liberty City Stories, amely Észak-Amerikában az első számú PSP-s alkotás volt 2005. októberi megjelenése óta minden hónapban. Emellet a GTA: San Andreas olcsóbb, PS2-es kiadása is igen népszerűnek bizonyult. A Take-Two leányvállalat, a 2K Games pozitív eladási adatokat közölt a id Meier's Civilization IV-ről PC fronton, és az Xbox 360-as NBA 2K6 is jól fogyott.

[CeBIT] HD-DVD-s notebook a Toshibától még tavasszal

Hír | 2006.03.08 15:44

A Toshiba tervei szerint első HD-DVD lejátszóval rendelkező laptopjukat április folyamán dobják az európai piacra. A Qosmio G30 típusú készülék egyúttal Japánban és Észak-Amerikában is megjelenik, és nagyjából a jelenleg már kapható G20-as modell árával megegyező összegért vásárolható majd meg, amely 2410 dollárnál kezdődik. A HD-DVD egyike az újgenerációs optikai tároló formátumnak, amelyek a jelenlegi DVD-t hivatottak leváltani. A konkurens Blu-ray mögött olyan nagyvállalatok foglalnak helyet, mint a Sony, a Panasonic vagy a Samsung. A HD-DVD-nek azonban több előnye is van. Elsősorban gyártási szempontból kifizetődőbb, ugyanis a jelenlegi DVD gyárakat minimális módosítással át lehet állítani HD-DVD termelésre. A Blu-ray ezzel szemben sokkal összetettebb, így valamivel korszerűbb, és emellett nagyobb tárkapacitást kínáló formátum. A laptop HDMI csatlakozással is rendelkezik, amit kifejezetten HD minőségű videó és audió anyagok továbbítására fejlesztettek ki. Emellett hagyományos DVI kimenet is megtalálható a hátlapon, amelyet másolásvédelmi funkciókkal is elláttak.

[KéPZ] Brothers in Arms 3

Hír | 2006.03.06 13:11

Megérkeztek az első képek a Brothers in Arms 3-ból. Fussunk gyorsan át azon, amit eddig tudunk a játékról. Az UnrealEngine 3 dobog majd a felszín alatt, és PC-re is megjelenik. Azt azonban meg kell említenünk, hogy az alábbi két képség az Xbox 360-as változatról készült, ugyanis egy konzolos magazinból lettek "kilopva".

'Reggelt...

Hír | 2006.03.05 08:02

Kellemes reggelt kívánok mindenkinek. Ilyenkor a lelke mélyéből kiinduló ábránd okán mindenki azt hiszi szombat van, de legalább, hogy van még néhány szabadnap a mai után. De "sajnos" vasárnaphoz érkeztünk :) És ezzel együtt az uborkaszezonhoz is, ugyanis egyelőre úgy néz ki, hogy van egy játékbejelentésünk és egy demónk. Na meg egy viccünk.

A szenilis színész sehol sem kap szerepet, mert mindig elfelejti a szöveget. Egy nap azonban egy könnyű feladatot ad neki az igazgató: - Fogod ezt a rózsát a középső és a mutatóujjad közé. Beleszagolsz és azt mondod: "Ó, ez a kedvesem illata!". Minden jól megy a próbákon, eljön a premier napja. A színész elmondja a szöveget baki nélkül, mégis amikor befejezi, oltári nagy röhögés tör ki a nézőtéren. Mikor lejön, rögtön szalad az igazgatóhoz, hogy miért nevetnek, hiszen jól mondta a szöveget. Az igazgató vörös fejjel: - A rózsát itt hagytad, te szerencsétlen!

Rogue Trooper weblap

Hír | 2006.03.04 08:12

Beindították a Rogue Trooper weblapját. A játék személyében egy TPS-ről beszélhetünk, amely egy futurisztikus világra épül. A játék főoldalán máris egy leírhatatlan anomália fogad minket, no meg szupermen erejével bíró extrapáncélozott hősünk. Ide klikk a honlapra jutáshoz.

Úton az első HDMI-HDCP kártya az ATI-tól

Hír | 2006.03.02 12:24

Felbukkant az első kép az ATI új videokártyájáról, amely HDMI-HDCP kimenettel rendelkezik. Amint az látható, a kártya továbbra is PCI-Express csatolású, és mellesleg igencsak alacsony. DVI csatlakozást ne keressünk, már a TFT monitor is lejárt lemez :) Hamarosan eljön ugyanis a HDMI korszaka a tökéletes HDCP szabvány szerint kódolt jellel egyetemben. A HDMI a high definition multimedia interface angol rövidítése, és gyakorlatilag a HD televíziók képi minőségéhez szükséges videó- és audiójelek továbbítására lett kifejlesztve. Olyasmi ez, mint a 21. század SCART csatlakozója. Az elméleti sávszélesség 5 Gbps, és egyetlen kábelen keresztül egyidejűleg nagyfelbontású (akár 1920x1080 pixel) képet és többcsatornás hangot is képes szállítani. Az újabb plazma és LCD televíziókon már megtalálható a csatlakozó, ami így a korábbi három kábelt váltja fel. Egyelőre nem tudni, mi szükség ezt a számítógépes grafikai akalmazásokba ültetni, de a későbbiekben biztosan lesz értelme. A pontos specifikációk természetesen nem ismertek.

'Reggelt...

Hír | 2006.02.26 07:54

Kellemes reggelt mindenkinek. Sajnos ma sincs épp gyönyörű tavaszi idő, úgyhogy próbálja meg magát mindenki elfoglalni bent. Ehhez lesz egy kis segítségünk is most délelőtt, ugyanis érkezett az éj leple alatt egy demó... Addig is:

Sorakozót rendel el a százados. Egyszer csak megszólal: - Ki mozog? - A föld! - válaszol valaki. - Ki mondta? - Galilei! - szólal meg ismét a hang. - Galilei honvéd, lépjen ki! A családfőre rászól az anyósa: - De csúnyán ásítasz Lajos! Ha én ásítok, mindig a szám elé teszem a kezem. - Persze, hogy ki ne essen a protézise! -mondja a férfi.

Morphid Brood - érdekes kalandok

Hír | 2006.02.24 06:40

Morphid Brood névvel egy érdekes kalandnak minősülő játékot jelentettek ma be. Gyakorlatilag kategóriába sem sorolható, ugyanis akció mellett puzzle tipusú feladványokat kell megoldani. Játékos harc a dzsungelben, amelyből két képet már meg is leshetünk. Minden továbbiért erre tessék...

[MOVIE] Stoked Rider featuring Tommy Brunner

Hír | 2006.02.23 17:01

A téli sportok és a snowboard szerelmeseinek minden bizonnyal sokat mond a fenti cím és név. Mi laikusok elégedjünk meg annyival, hogy a játék gőzerővel készül, és most ki is adtak belőle egy videót. A kőkemény 2,1 megabájtos animációért ide katt.

[MOVIE] The Sims 2: Open For Business

Hír | 2006.02.22 06:41

Szeretett Simsünkből újabb videó érkezett, aki számon tartja ezeket, annak elárulom, hogy a kilencedik. Közel egy perc in-game jelenettel szórakoztat el minket a 10 megás animáció, amelyet innen tölthettek. A játék megjelenése egyébiránt várhatóan március 2-án lesz esedékes.

[MOVIE] SUN

Hír | 2006.02.19 10:54

Előkerült a SUN: Soul of Ultimate Nation című MMORPG intrója, ami egyszerűen BÜNTETÉS! Ha esetleg a Gyűrűk Ura filmekből ismerős jeleneteket fedeznétek fel, az nem a véletlen műve. Még a zenéjét is a filmtrilógia zenéjéért is felelős Howard Shore írta. Egy szóval brutálság lesz ez nagyon. Sajnos a megjelenési időpontja egyelőre ismeretlen.

CSI 3: Dimensions of Murder készül

Hír | 2006.02.16 10:26

A Las Vegasban játszódó nagysikerű TV-sorozat játékadaptációjának harmadik része mutatkozik be a nagyközönség előtt, mely nem más, mint a CSI 3: Dimensions of Murder. A helyszín a fent említett "kaszinóváros", ám szebb grafika, új rendelkezésünkre álló eszközök, új halottak (szám szerint 5), ezzel együtt megoldásra váró rejtélyek, puzzle-ok tömkelege vár minket, így időnk vajmi kevés marad a félkarú rabló feszegetésére. A sorozatból jól ismert Gil Grissom, Catherine Willows nevei sem maradnak ki az új részből. Állítólag olyan mélyen kell majd magunkat beleássuk a nyomozásba, mint még soha (húú ezzel most sokat elárultam:) ). Bizony szükség is lesz majd rá! Gyanúsítottainkat ugyanis kapcsolatba kell hozni az áldozatokkal, és bizony -bármily meglepő- ez lesz az egyik legkeményebb feladat :)

Lineage I-II accountokat loptak

Hír | 2006.02.15 10:51

Az NCsoft elismerte, hogy számos Lineage I és II felhasználó azonosítóját ellopták. A hackertámadás pontos okát még nem tudni, a nyomozás jelenleg is zajlik. A tolvajok egy része új karaktereket hozott létre. A legtöbb érintett Kínában található, és egyesek szerint ez már várható volt, tekintve, hogy nem a legbiztonságosabb rendszerrel dolgoznak cégnél.

[MOVIE] Tycoon City: New York

Hír | 2006.02.14 13:33

Kaptunk egy új videóbemutatót a Tycoon City: New York címet viselő menedzselős stratégiai játékból, amely február végén kerül a boltokba. A játékban lényegében a semmiből kell felépítenünk egész New York City-t, majd azt feltölteni élettel. Ehhez több mint száz üzletág áll majd rendelkezésünkre, amiket a későbbiekben nekünk kell irányítanunk a megfelelő egyensúly érdekében.

GS: Nem lehet elég korán kezdeni...

Hír | 2006.02.13 13:45

Kedvenc munkatársunk, Ilike nemrég nagymamai örömöket élhetett át. Kisunokája, az édes Antónia Tula olvasni még nem tud, de már nagy örömmel lapozgatja a színes képekkel illusztrált GameStar legújabb lapszámát. Hiszen nem lehet elég korán kezdeni... :) Ezúton is jó egészséget kívánunk a Kicsinek!

Az online játék forradalmasítja a játékipart

Hír | 2006.02.13 13:28

Raph Koster a Sony Online Entertainmentnél, és a korábban az EA vezetőségében dolgozó Lars Butler egyaránt úgy vélik, hogy az online játékok forradalmasítani fogják az iparágat, s akik nem tudnak lépést tartani a nagyokkal, egyszerűen eltűnnek majd a süllyesztőben. A fenti kijelentés Kaliforniában, az online játékokkal foglalkozó Churchill Club konferencián hangzott el. Butler korábban az EA Games alelnökeként tevékenykedett, jelenleg egy új vállalat, a TWN elnök-vezérigazgatója. "A lineáris szórakoztatás az egyjátékos játékmódban olyan, mint amilyen a szexben a maszturbáció: Mindig is lesz, de nem az igazi élmény" - mondta. Raph Koster jelenleg a SOE vezető kreatív tisztviselője. Az ő kommentárja sem volt sokkal visszafogottabb. "Az egész videójáték-iparág a kezdetektől fogva rossz irányba fejlődött. Végül egy óriási mutáns szörnnyé vált, amely kapcsolat nélküli számítógépek sokaságából áll. Az emberek mindig is közösen játszottak. Minden játékot egymástól tanulunk meg. Mikor gyerekek voltunk, fogócskáztunk, rablót és pandúrt játszottunk, és így tovább. Az egyszemélyes játék mindössze egy 21 éves szörny, és hamarosan elballag a sunyiba, mert senki nem akar majd vele foglalkozni." Mondta Kostler, majd folytatta: "Amint a játékos kapcsolódik, nem akar majd visszafordulni. Nehezére esne visszatérni egy olyan élményhez, amelyben nem osztozhat másokkal. Maga a "kapcsolódás" szó és annak jelentése egyelőre nem elégséges. Valójában egy helyet jelent, és ezt lassan az ipar szereplői is felismerik. Végül az egész egy nagy virtuális térré válik, egy olyan médium jön létre, amely sokféleképpen szórakoztat." Az Microsoft Xbox részlegének vezetője, Peter Moore is kifejtette véleményét. "A jövőben ha a konzolunk kapcsolódás nélkül marad, az olyan, mint a laptopunk nem csatlakozhatna az internetre. Az 'offline' lét túl primitív létforma már. Az iparágat az alapoktól fogja átalakítani az online játék fogalma." Az úr megerősítette a Microsoft azon elképzeléseit is, hogy a jövőben gyökeresen megváltozik a hagyományos dobozos játékok disztribúciója. "Legyünk őszinték. Akár öt, akár 20 év múlva, de az a megoldás, hogy elballagunk a boltba és megveszünk egy játékot papírdobozban, műanyag adathordozón, hamarosan elavulttá válik. Idős korunkban elmondjuk majd az unokáinknak, hogy annak idején ez volt a megszokott, és majd jól kinevetnek minket."

Dungeons & Dragons Online: Stormreach előrendelés

Hír | 2006.02.09 15:53

Az Atari bejelentette, hogy február 10-től európai előrendelési kampányt indít a Dungeons & Dragons Online: Stormreach MMO játékához. Ha bizonyos helyeken rendeljük elő, biztos helyet kapunk a bétatesztben való részvételre, hamarabb kaphatjuk meg a játékot, és még exkluzív rajzok, valamint játékbéli tárgyak is a jussunk. A csomagot konkrétan meg lehet majd vásárolni, amelynek tartalma egy DVD a fenti tartalmakal (rajta van a béta is), valamint két termékkulcs: az egyik a bétához, a másik pedig a játék hivatalos premierje előtti harmadik naptól érvényes belépő a szerverekre. A bétára egyébként itt lehet jelentkezni. A csomagot árusító helyekről nincsenek információk.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)