A GameSpot lelkes csapata, ezúttal egy igen izmos, nem kevesebb, mint 45 oldalas (!) tippek-trükkök cikket kreált, a Digital Extremes jelenkori sikerjátékához, az Unreal Tournament 2003-hoz! Aki tud egy kicsit angolul és érdekli is a téma, az feltétlenül látogasson el ide, mivel rengeteg fontos taktikai elemmel ismerkedhet meg!
A Digital Extremes egyik arculata, egészen pontosoan Pancho Ekels írt egy remek oktatót, arról, hogy mégis mi fán terem az UT2003-hoz adott UnrealEd. Ezzel bárki készíthet pályákat, és más extra finomságokat, az alighogy megjelent remekműhöz! Ha elég erőt érzel magadban, és tudsz egy kicsit angolul, feltétlenül csattogj el ide!
Úgy látszik, az előzetes találgatások beválnak, mivel az ATi új üdvöskéje, a Radeon 9700 teszteredményei - ugyan nem sokkal - a GeForce 4 Ti 4600 felett vannak. Az itt látható táblázatból világosan kiderül, hogy a Madonion 3D Mark tesztprogramban a Radeon majdnem 2000 pontot ver az Nvidia kártyára, míg Quake 3-ban az alacsonyabb felbontásokban a GeForce volt a nyerő. A megfelelő következtetéseket mostmár Ti is le tudjátok vonni.
Az Epic bejelentette, hogy saját hatáskörébe vonta az Unreal Tournament 2003 fejlesztését annak befejezéséig, míg a korábbi koprodukciós partner, a Digital Extremes mostantól teljes gőzzel az Xboxra készülő Unreal Championshipre koncentrálhat. Mindkét cég melegen reméli, hogy ettől hamarabb elkészülhetnek a játékok. Az Epic még mindig két hétre saccolja a UT2003 demójának megjelenését. (Mondhatnánk: folyamatosan, az adott pillanattól két hétre).
Az ember, aki az Unreal Tournament 2003-mal kapcsolatban nyilatkozni szokott, ismét ezt tette, s mint ilyen elolvasható a játék hivatalos fórumán. Rövid összefoglaló az angol nyelv terén kihívásokkal küszködők számára: szóval, az arcok a Digital Extremes-nél annyira májerek, hogy kiderült, nem kell T&L-motoros hiperszuper grafikus kártya a játékhoz, 16K színmélységben elég lesz egy TNT2 vagy akár egy Voodoo 3 is a futtatásához. Hát nem szép az élet? A 3dfx kártyák tulajdonosainak nem az, mert ezeket sosem fogja az UT hivatalosan támogatni, lévén az anyacég már lassan két éve elhunyt. Időközben a Dolby Labor hivatalos igazolvánnyal ismerte a játék hangok terén elért teljesítményét, így az UT2K3 egyike lesz az első Dolby Digital 5.1-es támogatással érkező játékoknak! Hurrá! Sikerült, továbbá, csökkenteni a sávszélesség-fogyasztást, így modemesek is labdába rúghatnak, sőt, a szerver CPU-éhsége is alábbhagyott. Hangolják még az intelligenciát és a kódot, hogy az UT2K3 valóban maga legyen a megvalósult rákendrol, sacc per kb egy-másfél-két hét múlva, ami a demót illeti. Na persze.
Ma rengeteg újdonság kerül a porondra. Igaz, a Doom 3-ból még mindig nem találtunk újabb lopatokat, de még nem mondtunk le róla... Addigis érjétek be ennyivel:
A következő játékokkal bővült egyre jobban terebélyesedő E3 listánk:
Kijött egy trailer a PC-re is elkészülő Tao Berman's Extreme Kayaking-ból. A progi egy kajakszimulátor lesz, így a sport szerelmesei semmiképp se hagyják ki ezt a kis bemutatkozó anyagot. Klikkelj ide, ha le szeretnéd tölteni.
A Gas Powered Games és az ExtremeTech közremüködésével megszületett az úgynevezett Dungeon Siege Benchmark, mellyel tesztelhtejük grafikus kártyánk teljesítményét. Ahhoz azonban, hogy ez müködhessen, rendelkezned kell az eredeti játékkal. Ha így is érdekel a dolog, innen le tudod rántani.
A Digital Extremes elárulta a Giga.de szorgos csapatának, hogy az idei E3 alatt adják majd ki, sokak által várt játékuk, az Unreal Tournament 2003 kipróbálható változatát. Mint már említettük korábban, ez, mintegy tesztként is szolgál...vagyis, ha elég sok játékosnak nem tetszik valami, akkor azt a végleges változat megjelenéséig még megfváltoztathatják! Szóval érdemes lesz figyelni, hogy egy minél tökéletesebb játékot kapjunk!
Jelen pillanatban úgy tűnik, hogy nem kell majd azért külön fizetni, hogy az Xbox-szos Unreal Championshippel online is játszhassunk. Legalábbis sem az Epic Game, sem a Digital Extremes, sem pediglen az Infogrames nem kér ezért külön pénzt. Más kérdés, hogy a Microsoft kér e majd bármit is az online szolgáltatásért cserébe...
Azt hiszem a mai képmennyiség igencsak említésre méltó, hiszen több, mint egy tucat játékból jelentek meg új képek, melyek között akad jópár régóta várt cím is...Bárcsak mindig ennyi új képpel szolgálhatnánk.
A Digital Extremes a minap elárulta, hogy a készülő Unreal Tournament 2-ben benne lesz a sokak áltl már jól ismert InstaGib mod. Ennek segítségével egy módosított ASMD-hez jutunk, melynek egyetlen találata is halálos...
Ezen a napon főként az AoM és az Unreal2 érdemli meg a kiemelkedő figyelmet...azért a többieket se hagyjátok ki!
Nem csigázom tovább a népeket. Ahogy azt korábban említettem, előkerült néhány animáció, a Legend Entertainment/Digital Extremes készülő játékaiból, az Unreal 2-ből, az Unreal Tournament 2-ből valamint az Unreal Warfare-ből. Ezeket a Giga.de, német honlapról tudjátok letölteni. A videók a GIGA Games nevezetű TV műsorból származnak, melyet alig néhány órája (egészen pontosan a tegnap esti órákban) vetítettek le. Az 8 animáció összmérete közel 200MB, és sajna nem a legjobb minőségűek. Ennek ellenére mindenképpen érdemes megkukkantani ezeket! A design1 vére keresztelt videóban pl. nagyon jól látható egy eddigieknél sokkal élethűbb víz effekt! Szóval? Érdekel a dolog? Klikk ide!
A Worthplaying jóvoltából megtudtuk, hogy a német PC Games ellátogatott a Digital Extremes-hez, és fontosabbnál fontosabb kérdéseket tettek fel, az Unreal 2-ről. A dolog érdekessége, hogy mindezt videón is rögzítették, és még a játék közbeni részleteket is lencse végre kaptak. Ezt minden rajongónak érdemes megtekinteni, hiszen egy eddig sosem látott különlegesség is előkerült (csak annyit árulok el ebből, hogy "a füst a legjobb"...). Ha esetleg nem bírod ki e nélkül, klikkelj ide (mérete 32,4MB)!
A Worthplaying-nek sikerült egy kis exkluzív infót szereznie...A jelek szerint a Digital Extremes valódban dolgozik az Unreal Tournament 2-n! Ha minden igaz, akkor már közel 30 pálya elkészült, a jég, a láva, a dzsungel valamint Egyiptom világában. A játékba került karakterek poligonszáma hatszorosa, az eddigi verziók szereplőihez képest! Ezen felül még az is kiderül, hogy a végleges változat 2002 júluisában kerül a boltok polcaira! Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a hír igaz-e, vagy sem, hiszen a fejlesztők még nem jelentették be hivatalosan (de nem is tagadtak :) )! - ha jobban megfigyelitek a fejlesztők honlapját, láthatjátok, hogy két újabb karakter rajza jelent meg a főoldalon, akik közül az egyik egy egyiptomi figura...és, hát milyen világ készült már el elvileg az UT2-ben??? :)
Bizonyos szóbeszédek szerint, a Digital Extremes nemcsak az Unreal 2-n, hanem az Unreal Tournament 2-n is munkálkodik. Utóbbinak a befejezéséhez már csak alig 5 hónapra van szükség...A VE megkérdezte az illetékeseket, akik csak annyit mondtak, hogy egy szóbeszédre alapozva nem mondanak semmit sem. A hírt tehát nem erősítették meg, azonban nem is cáfolták, ami bizakodásra adhat okot!
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)