Nintendo a piacvezető
Mind otthoni, mind hordozható konzolok terén tarol a Nintendo... a Wii nemrég vette át eladott darabszámban a vezetést az Xbox360-tól, a DS pedig szárnyal.
Mind otthoni, mind hordozható konzolok terén tarol a Nintendo... a Wii nemrég vette át eladott darabszámban a vezetést az Xbox360-tól, a DS pedig szárnyal.
Manapság minden hordozható eszközre jelentetnek be játékokat. Nincs ez másképp a Street Fighter II-vel sem, amit most úgy tűnik Etch-a-Sketchre is elkészítenek.
Egy kimondhatatlan nevű olasz divatcég napelemes kabátot dobott piacra, amellyel telefont, iPod-ot és hordozható eszközöket tölthetünk.
Az ASUS a Computex kiállítást választotta legújabb hordozható gépének bemutatására, ami nem tartalmaz korszakalkotó újításokat, viszont a 189 dolláros árcédula bizony már elég figyelemre méltó.
A világ legnagyobb hordozható játégkép-gyártó cége, a Nintendo feltett szándéka, hogy 2012-re 35 millió Wii konzolt eladjon az Egyesült Államokban.
Az ATI az asztali vga-k mellet bejelentette az ATI Mobility Radeon HD 2000 szériát a hordozható számítógépekhez. A DX10-es HD ATI Mobility kártyák Júliusban jelennek majd meg.
A Pocket Gamer oldala 20 év legjelentősebb kézi konzoljait gyűjtötte össze, hogy megmutassák nekünk milyen fejlődésen mentek keresztül a hordozható játékgépek.
A THQ bejelentette, hogy a Worms folytatódik PSP-n, Nintendo DS-en és a vezeték nélküli handseteken.
Úgy tűnik a hordozható zenelejátszók hete van: Redmondban már a második Zune támadását készítik elő.
A szegényebb országok támogatására egy szervezet elindította a One Laptop Per Child programot, aminek hála a gyerekek az iskolai munkához egy igen olcsó, mindössze 100 dollárba kerülő hordozható gépet kaphatnak.
Eddig a laptop tulajdonosok nem igazán tudtak lépést tartani az asztali gépek tároló kapacitásával, ám a Dell és az Alienware már új winchesterekkel szerelik bizonyos laptopjaikat.
John Carmack mobiltelefonokra készített egy szerepjátékot, az Orcs and Elves-t, mely most kerül forgalmazásra kis hazánkban (és itt írtam róla egy kis szösszenetet), ám a Doom játékok mestere ennyivel nem hagyja abba a kis, kézben hordozható masinákra készült játékok feljesztését, következő célpontja ugyanis a Nintendo DS!
A Sony kézben hordozható kis PSP gépe az utóbbi időben egyre rosszabbul szerepel a Nintendo DS-szel szemben, különösen a két cég hazájában, Japánban. Bár az Evil Avatar híre nem erről szól, hanem arról, hogy az Xbox 360 heti eladásokban végre lehagyta a PS2-t (!), azonban ennél, a Microsoft számára még mindig nem meggyőző adatnál sokkal meghökkentőbb tény, hogy több, mint TÍZSZER annyi Nintendo DS kelt el a héten, mint Sony PSP.
Hordozható és vezeték nélküli eszközökben még mindig gyakorta használt áramforrások a különböző méretű elemek.
Az Apple tegnapi bemutatóján kiderült, hogy a digitális zenei lejátszók legújabb változatai immár hordozható filmlejátszóként is funkcionálnak.
A SanDisk jelentősen csökkentette középkategóriás hordozható MP3-lejátszóinak árát, valamint bemutatta új modelljét is, mely ugyanannyiba kerül, mint az iPod Nano, de éppen kétszer annyi zene fér rá, mint riválisára.
A Microsoft pénzügyi értekezletén egy Robbie Bach nevű úriember, aki nem mellesleg a Microsoft Szórakoztató üzletágának vezetője, egy prezentációt mutatott be. Bach elárulta, hogy érzései szerint a 2007. július 1-jén megkezdődő 2008-as pénzügyi évre nagyon fontos bevételi forrássá válnak majd a játékok. Próbált erre utalni azzal, hogy az év végére tíz millió Xbox 360 játékkonzolt szeretnének eladni (jelenleg nagyjából ötmillió környékén járnak), s úgy gondolja, a Live szolgáltatás előfizetőinek száma egy éven belül meg is duplázódik. Nos még az E3 ideje alatt volt szerencsénk látni egy demót Live Anywhere szolgáltatásból, mikor is a Shadowrun című játékot tolták közösen PC-n és Xbox 360-on keresztül. Bach szerint ez óriási előrelépést jelenthet majd, valamint hozzátette, hogy nem elékpzelhetetlen, hogy a Microsoft Zune hordozható lejátszója is bekapcsolódik majd a szolgáltatásba.
A Microsoft megerősítette: Zune projekt néven fogja össze azokat a szoftvereit és hardvereit, amelyek az Apple "audio-egyeduralma" ellen törnek. A Microsoft hardveres zenelejátszójának első modellje is WiFivel lesz szerelve, és merevlemezen tárolja majd a zenéket. Bár a Microsoft szóvivője, Chris Stephenson nem akart többet elárulni a termékről, annyit már lehet tudni, hogy hordozható videólejátszón is dolgozik a redmondi vállalat. Amivel több lehet a Zune, mint az Apple megközelítése, az az, hogy a Microsoft tömegeket kíván megnyerni: a Zune nem csak termék lesz, hanem közösséget, kapcsolatokat is jelent majd. Más esetekben már láthattuk, hogy a közösségi szemlélet mekkora pénzt jelent (iWiW, MySpace, stb.), így ha ez sikerül, az Apple egyszerű zenelejátszóinál sokkal messzebbre juthat a projekt. Tovább >>
A Gizmodo.com birtokába jutott egy felvétel, amely állítólag a Microsoft idén karácsony környékén megjelenő hordozható médialejátszóját ábrázolja. Bár még semmilyen jellegű hivatalos bejelentés nem érkezett az állítólagos iPod-verő masináról, egyesek a megjelenési időponton kívül már a készülék nevét is tudni vélik: egyelőre Argo a projekt neve, de boltokba Zune logóval kerülne majd.
A kép igencsak végleges dizájnt mutathat, így az is elképzelhető, hogy már karácsony előtt piacra dobja a Microsoft a terméket. Azonban így is elég nagy hátránnyal indul az Apple iPodjai ellen, hiszen várhatóan karácsonykor ők is valami egészen újjal rukkolnak majd elő. Szárnyra keltek olyan pletykák is, melyek szerint a kütyü az Xbox játékkonzolban már megismert játékmenüt is tartalmazza majd. A játékok integrálódása talán egy későbbi kiadásban valósulhat meg. A pletyka onnan eredhet, hogy a Zune az Xbox alkotóinak új gyermeke lesz. Szó esett még fekete kiadásról, de emlegettek cserélhető borítást is. Belső források pedig azt állítják, hogy a Zune egy komplett termékskála zászlóshajója csupán - hasonlóan, ahogy az Apple csinálta annak idején az iPod Shuffle, iPod Nano, iPod Video trióval. Részben magától értetődőnek tűnik, hogy a Microsoft olyan szolgáltatásokra és újdonságokra törekszik, amelyekkel az Apple gépei nem rendelkeznek. Rebesgetnek tehát WiFi támogatást, amellyel akár internetes rádiót is hallgathatnánk. Állítólag a Zune termék(csoport) kialakításakor már az esetlegesen későbbiekben megjelenő hordozható Xbox lehetőségeit is figyelembe vették. A két készülék lehet, hogy egy brand alá tartozik majd, s míg a Zune mindössze minimális játékélményt nyújthat, addig egy másik változat sokkal inkább erre lesz kihegyezve. Ami még nagy visszhangot válthat ki, hogy az iTunes-ról letöltött dalokat átkonvertálhatjuk DRM-védelemmel ellátott WMA fájlokká, s így azokat már nem csak iPodon lehet lejátszani. Ez persze számos jogi vita kirobbantója lehet, így valószínűleg csak egy kósza ötletről van szó.Amellett, hogy lassan már bionyossá válik, hogy a Microsoft még idén lép az iPodra, a The Seattle Times információi szerint olybá tűnik, hogy több kézigéppel is piacra tör majd a Microsoft. Nem csak MP3-lejátszót várhatunk tőlük, hanem több multimédiás kütyüt is, no és úgy áll pillanatnyilag a dolog, hogy az emlegetett hordozható Xbox kézi játékgép is elkészül a PSP ellenfeleként. A "hadművelet" egyébiránt az Argo fedőnevet kapta. A források szerint az összes eszköz Xbox márkanév alatt fut majd, azonban lesz amit videózásra gyártanak, lesz amit zenehallgatásra, és olyan is, amelyet kifejezetten játékra. Kritikus szavak szerint a Microsoftnak már csak azért is muszáj erre a piacra betörnie, mert különben az Apple és társai mögött feledésbe merül, mint egy sima szoftvergyártó óriás.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)