Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 185

Felére csökkent a Samsung nyeresége

Hír | 2005.07.15 23:33

Közel felével, 46 százalékkal esett vissza a Samsung Electronics negyedéves nyeresége, mivel a vállalat két legfontosabb termékén, a mobiltelefonokon és a memóriachipeken egyaránt csökkent a nyereséghányad. Az eredmények megfeleltek a Samsung várakozásainak. A vállalat vezetői erős második félévre számítanak, ahol a digitális kamerákba és zenelejátszókba szánt chipek iránti kereslet emelkedése várható. A Samsung a második negyedévben 13 milliárd dollárnak megfelelő koreai won forgalom mellett 1,62 milliárd dollár nyereséget ért el, míg egy évvel korábban a forgalom 9,3 százalékkal, a profit pedig 46 százalékkal volt magasabb. A nyereségadatok némileg felülmúlták az elemzői várakozásokat. Az első negyedévhez képest azonban némileg nőtt a nettó profit annak ellenére, hogy az üzemi eredmény 23 százalékkal visszaesett. A Samsung 2004 eredményei elején szárnyaltak igazán, ekkor mind a memóriachipek, mind a mobiltelefonok, mind pedig a szintén jelentős forgalmat adó laposkijelzők ára viszonylag magas volt. Azóta azonban mindhárom szegmensben erőteljes árcsökkentés volt érezhető, ami rányomta a bélyegét a gyártók eredményeire. A Samsung forgalmának legnagyobb részét kitevő üzletág a mobiltelefonos részleg, amely a tavalyi második negyedévben elért 16 százalékos üzemi eredményhányaddal szemben most csak 12 százalékot tudott felmutatni. A második negyedév alatt a Samsung 24,5 millió mobiltelefont adott el, 1,8 millióval többet mint a tavalyi év azonos időszakában és közel ugyanannyit mint az első negyedévben. A Samsung a Nokia és a Motorola mögött a világ harmadik legnagyobb mobilelefon-gyártója. Továbbra is a félvezetőgyártó üzletág a legnyereségesebb az összes közül, noha a divízó üzemi eredményhányada a tavalyi második negyedévben elért 47 százalékról és az első negyedéves 31 százalékról 26 százalékra esett vissza. A Samsung bejelentése szerint a PC-kbe szánt DRAM chipek szegmensében igen erőteljes az árverseny, a flash memóriák eladásai és nyereséghányada azonban továbbra is erős maradt. Thanks HWSW.

Hitman 4 - scanPÓWER

Hír | 2005.04.10 15:59

Újabb szemelvények scan formájában, ezúttal a Hitman: Bloodmoney-ból. Már jónéhány képet láthattunk, ám az újak kedvéért úgy gondoltam kiteszem mindet. Remélem azért lesz valami ténylegesen érdemi újítás is a kicsikében, és nem arról szól a történet, hogy minél előbb piacra dobjanak egy játékot, némi profit reményében. Imhol valának:

PC-s játékok - jó és rossz...

Hír | 2002.12.11 17:06

Az NPDTechworld felmérései szerint 2002 első 10 hónapjában egészen pontosan 956 millió dolláros bevétel született a játékeladásokból. 2001 ugyanezen időszakában "csupán" 945 millió dollár volt a profit. Érdekesség azonban, hogy ebben az évben 41,5 millió játékot adtak el, a tavalyi 44,4 millióhoz képest (szintén az első 10 hónapos periódusokban). Ez annyit tesz, hogy idén kevesebb példányban vették a játékosok az alkotásokat, viszont ezek jóval többe kerültek... Alant a 2002-es év januárja és októbere között elkelt legkeresettebb játékok listája látható:

1. The Sims: Vacation - Electronic Arts 2. Warcraft III: Reign Of Chaos - V.U.P. 3. The Sims - Electronic Arts 4. Medal Of Honor: AA - Electronic Arts 5. The Sims: Hot Date - Electronic Arts 6. Harry Potter & The Sorcerer's Stone - Electronic Arts 7. Roller Coaster Tycoon - Infogrames Entertainment 8. The Sims: Unleashed - Electronic Arts 9. Neverwinter Nights - Infogrames Entertainment 10. MS Zoo Tycoon - Microsoft

Készül a The Path to War

Hír | 2002.09.06 18:11

A Mystical Development a mai napon elárulta, hogy készül, a Mi'Jarin Chronicles: The Path To War névre keresztelt FPS játékuk. A progi, a Croteam által megalkotott Serious Engine-nel működik majd (ugyanez hajtotta a Serious Sam játékokat!). A fejlesztők elmondása szerint, a játék kialakításának folyamatában nem a profit, hanem a minél jobb játékélmény kialakítása lebegett előttük! Ha jobban érdekel, csattogj el a hivatalos oldalára!

Freedom Force Skin verseny!

Hír | 2002.05.05 20:41

A Freedom Force Center megrendezte saját bejáratú skin versenyét, melynek lényege, hogy a beküldött, jobbnál-jobb FF skinek közül kiválasztják a legjobbat, és még értékes nyereményekkel is jutalmazzák az alkotókat. Ha tetszett a játék és még profitálni (vagy csak egyszerüen szórakozni) is akarsz belõle, mindenképpen tekintsd meg a feltételeket itt!

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)