Hirdetés

A Sony szerint PS5-ön lesz a legjobb élmény a GTA 6

|

A játék a DualSense-t, a 3D hangzást és a PS5 Pro erejét is kihasználhatja.

Hirdetés

A GTA 6 előrendeléseinek indulása előtt a Sony is ráfordult az év legnagyobb játékmegjelenésére, és egyértelmű üzenetet küldött a PlayStation-tulajdonosoknak: szerintük a Rockstar új nyílt világú akciójátéka PS5-ön nyújtja majd a legjobb élményt. A PlayStation Blogon megjelent bejegyzés nem pusztán általános marketingmondatokkal dolgozik, hanem több olyan konzolfunkciót is kiemel, amelyet a GTA 6 támogatni fog. A Sony szerint a DualSense kontroller fontos része lesz a játékélménynek. A haptikus visszajelzés, az adaptív ravaszok és a beépített hangszóró mind azt szolgálják, hogy Jason és Lucia története kézzelfoghatóbb legyen. Ez a gyakorlatban azt jelentheti, hogy az autóvezetés, a lövöldözés, a motorozás, az időjárás vagy akár a környezet apró rezdülései is eltérő visszajelzéseket kaphatnak a kontrolleren keresztül.

A másik fontos elem a Tempest 3D AudioTech, amely a Sony szerint pontosabb térhangzást ad majd Leonida államában és Vice City utcáin. Egy GTA-méretű nyílt világban ennek lehet valódi jelentősége, hiszen a városi forgalom, a rendőrségi üldözések, a rádiók, a tömegjelenetek és a környezeti zajok mind hozzájárulnak ahhoz, mennyire érezhető élőnek a világ. A PS5 gyors SSD-je is bekerült a kiemelt funkciók közé. A PlayStation Blog szerint a GTA 6 a konzol ultra-nagy sebességű tárhelyét használva közel azonnali töltési időket kínálhat. Ez különösen érdekes egy olyan játék esetében, amely nemcsak Vice Cityt, hanem a tágabb Leonida államot is bejárhatóvá teszi, vagyis a világ mérete és sűrűsége várhatóan jóval nagyobb lesz, mint amit a GTA 5 idején láttunk.

Hirdetés

A PlayStation Store adatlapja alapján a GTA 6 PS5 Pro-támogatást is kap, bár azt egyelőre nem részletezték, pontosan hogyan használja ki az erősebb konzolt. A legkézenfekvőbb lehetőség a nagyobb felbontás, stabilabb képfrissítés vagy a PSSR felskálázás alkalmazása, de ezekről a Rockstar és a Sony még nem beszélt konkrétan. Emiatt egyelőre csak annyi biztos, hogy a játék a Sony újabb hardverén valamilyen formában továbbfejlesztett élményt kínál majd.

A Sony kommunikációja persze nem jelenti azt, hogy az Xbox Series X/S változat gyengének ígérkezne. A GTA 6 egyszerre érkezik PS5-re és Xbox Series X/S-re, és a Rockstar várhatóan mindkét platformon nagyon komoly technikai szintet céloz. A "PS5-ön a legjobb" üzenet inkább azt mutatja, hogy a Sony erős marketingmegállapodással állhat a játék mögött, és a PlayStation-specifikus funkciókat igyekszik előtérbe tolni.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


A GTA 6 előrendelései június 25-én indulnak, a megjelenés pedig november 19-én esedékes. A standard kiadás 79,99 dollárba, az Ultimate Edition 99,99 dollárba kerül, ami már önmagában komoly vitát váltott ki a játékosok között. A drágább kiadás extra tartalmai és a fizikai verziók körüli kérdések mellett most már az is biztos, hogy a Sony mindent megtesz azért, hogy a GTA 6-ot a PlayStation 5 egyik legnagyobb rendszereladó címeként pozicionálja.

A Rockstar játékából alighanem így is az egész iparág egyik legfontosabb megjelenése lesz, de a PlayStation-oldali extra funkciók miatt sokan külön figyelni fogják, hogyan teljesít majd PS5-ön és PS5 Prón. Ha a DualSense, a 3D hangzás, az SSD és a Pro-támogatás valóban érezhető különbséget ad, akkor a Sony mostani állítása több lehet egyszerű reklámszövegnél.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)