A film- és sorozatkedvelő szívéhez manapság streamingszolgáltatón keresztül vezet az út. Ezt talán nem is kell túlmagyarázni, ahogy azt sem, hogy néznivalót választani bármely terebélyesebb kínálatból már-már felér fedett pályás sportnak is, pláne ha egy HBO GO-szintű felhozatalról van szó. No meg ha közös programként vágtok neki a filmezésnek vagy sorozatdarálásnak, és nincs egyetértés, olyankor aztán tényleg el tudnak fajulni a dolgok.
Hadd segítsünk: most tíz olyan címet ajánlunk az HBO GO kínálatából, ami Valentin-napon innen vagy túl, párban, többedmagaddal vagy anélkül, akár tévén, akár konzolon, mobil- vagy laptopkijelzőn, bárhogy is, de végső soron melegséget varázsol minden szívbe. Higgyétek el, arra mindig szükség van, bárki bármit is mond, pláne így egy világjárvány közepette.
Mindenképp lessétek meg a szolgáltató szerelmi történeteknek dedikált válogatását is, sőt, ha épp más hangulatban lennétek, arra is egy rakás kategória áll rendelkezésetekre, mondjuk például a "Horror és rejtély", ha mégsem a szerelem hullámhosszán szállnátok. Csak egy tipp volt, na, mindenesetre jöjjön az a lista!
Titanic (Titanic, 1997)
Erős kezdés, nemde? Lehet, hogy nem minden idők legvidámabb szerelmes története, mégis egyike a legfontosabbaknak. És ez még csak a jéghegy csúcsa (bocs): mostanság került fel a kínálatba, így ha már előtte is kismilliószor végigkísértétek, hogyan küzdenek egymásért - meg a túlélésért - Kate Winslet és Leonardo DiCaprio, akkor azért, ha esetleg eddig kimaradt, akkor meg természetesen azért nyomjátok le James Cameron örökérvényűjét, Jack és Rose-ostul, Celine Dion-ostul, mindenestül.
10 dolog, amit utálok benned (10 Things I Hate About You, 1999)
Egy igazi gimifilmes klasszikus, amiben nem utálunk semmit. Épp ellenkezőleg: imádni való a miliő, a pont kellően évezred végi hangulat, illetve Joseph Gordon-Levitt-től kezdve Julia Stileson át a megboldogult Heath Ledgerig az irtó menő színészgárda is, ami együtt nem titkoltan modern kori, már-már punkosított Shakespeare-újraértelmezésként funkcionál. A történet dióhéjban: adott egy új srác, aki azért fizet egy másikat, hogy csábítsa el annak a csajnak a nővérét, aki neki bejön. Ledger lépcsős performansza a műfaj ikonikus pillanata, már csak amiatt is kötelező darab.
Őrült, dilis, szerelem. (Crazy, Stupid, Love., 2011)
Jó humorú, sőt, igazán csavaros, mondhatni definitív romantikus film Steve Carell-lel, Julianne Moore-ral, Emma Stone-nal és a jó öreg Ryan Goslinggal, benne egy apával, aki tunyasága miatt bukja épp házasságát, illetve egy lánnyal, aki meg még időben meglátta az intő jeleket - és Gosling kockás hasát, hogy aztán együtt játszanak Dirty Dancing-eset. Erős kijelentés lesz, de az efféle filmek lassan már az általános alapműveltség részei. Ezért is mázli, hogy nemrég az HBO GO-ra is felkerült.
A nő (Her, 2013)
Joaquin Phoenix hülye szemüvegben és hülye bajusszal szeret bele egy mesterséges intelligenciába. Slussz-passz, igazából ennyit pont elég tudni erről a romantikus sci-firől. Jó, arra azért mindenképp figyeljetek majd, hogy eredeti nyelven essetek neki a darabnak, mert akkor bizony Scarlett Johansson-hangja lesz főhősünk szíve választottjának. Némi csöpögős adalékinfó: Phoenix a forgatáson, karakterének exneje képében ismerte meg későbbi feleségét és gyermeke anyját, Rooney Marát.
Karantén meló (Locked Down, 2021)
Kvázi párterápiás kalandnak is felfogható az Anne Hathawayt és Chiwetel Ejiofort felvonultató karanténfilm, melyben szakítófélben lévő párosunk épp a járvány miatt kényszerül együtt maradni. Csakhogy a karantén alatt kicsit túlságosan is szabadjára engedik fantáziájukat, így hirtelen egy bevásárlóközpont közepén, azon belül is drága ékszerek kötelékében találják magukat, hogy a pandémiát kihasználva ne csak meggazdagodjanak, de bizony a szó szoros értelmében kiszabaduljanak a mindennapok rabságából. Nem bátorítanánk senkit sem arra, hogy kövessék a példájukat, de hát szerencsére pont erre valók a filmek.
A boszorkányok elveszett könyve (A Discovery of Witches, 2018- )
Pont az év elején villantott vadiúj évadot ez a romantikus fantasy széria, melyben egy oxfordi történész, a boszorkány örökségét letagadó Diana, illetve Matthew, a vámpír a címben is szereplő könyv utáni hajszáját, no meg annak mágikus válaszait tárják elétek Deborah Harkness regényei nyomán. Várjatok, hogy is szokták mondani? Ha olyan sorozatra vágynátok, ami szó szerint elvarázsol benneteket, nos, nem kell tovább keresgélnetek!
Egy házasság helyzete (State of the Union, 2019- )
A lista legkönnyebben fogyasztható címe, már abban az értelemben, hogy Chris O'Dowd (Kockafejek) és Rosamund Pike (Személyes háború) tíz darab, egyenként tízperces epizódban rágják át egy kocsmában házassági terápiájuk minden alkalma után azt a bizonyos helyzetet. Pont a hossza teszi igazán izgalmassá, egyben átélhetővé a formátumot, szép lassan, apránként lehet adagolni magatoknak a néznivalót - már ha bírtok magatokkal és nem daráljátok le azonnal az egész adagot. Nyugi, nemrég megrendelték belőle a második évadot is.
Eufória (Euphoria, 2019- )
Hol álom-, hol rémálomszerű köntösbe csomagolt, első blikkre csak delíriumos tinirománcnak tűnő, trendi sorozat a vele Emmy-díjat is nyert Zendayával. Aztán azon kapjátok magatokat, hogy a magyar operatőr, Rév Marcell képsorai magukba szippantanak, így aztán együtt dobban a szívetek Rue-val (Zendaya) és Julesszal (Hunter Schafer), és együtt kábultok el ebben az audiovizuális gyönyörben. Már tervben a második évad is, csak a járvány közbeszólt, cserébe nemrég két, a főhősök lelkére koncentráló különkiadás is érkezett az első évad után.
Love Life (Love Life, 2020- )
Az Anna Kendrick nevével fémjelzett antológiasorozat lényege, hogy évadról évadra más és más karakter szerelmi pályafutását és románcait összegzi, mindezt egyetlen közös univerzumban, azaz a már megrendelt második felvonásban a Kendrick által játszott Darby is visszatér majd. Végül is, a képregényfilmek mellett miért is ne lehetne akár a romkomoknak is önálló, egységes moziverzuma?
Normális emberek (Normal People, 2020)
Az ír Sally Rooney 2018-as sikerregényének sorozatadaptációja két feltörekvő színész, Daisy Edgar-Jones és Paul Mescal játékában viszi képernyőkre Marianne és Connell többéves, csak látszólag se veled, se nélküled románcának történetét. Látszólag, mert végül a gyönyörűen fényképezett, nem kevés érzékiséggel meghintett, rendkívül igényesen tálalt széria nagyon is mélyre ás nemcsak párkapcsolatok, de az egyén megpróbáltatásainak terén is. Nem mellesleg pedig iszonyat jó a zenéje.
Ki milyen lávsztorikat tudna még ajánlani a többieknek az HBO GO-ról? Ne legyetek szégyenlősek, kommentben jöhetnek a tippek!