Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 183

Google a Marson

Hír | 2006.03.14 10:30

A gyorsan népszerűvé vált Google Maps után már a Mars térképeit is böngészhetjük a keresőóriás legfrissebb fejlesztéseként. A google.com/mars címen bebarangolhatjuk a Vörös Bolygó egyes részeit - mivel az alkalmazás a jól bevált Google Maps motorját használja, a kezelés is a "földi testvérhez" hasonlatos. Az új alkalmazást már a NASA-val tavaly kötött közös fejlesztési program "termelte ki". Három nézet közül választhatunk, megnézhetjük a bolygó infravörös képét, melyet a Mars Odyssey szonda hőkibocsátást elemző rendszere alapján láthatunk, 2001-ből származó felvételekről. Ebben a nézetben a melegebb területeket világosabb, a hidegebbeket sötétebb színekkel jelölik. Természetesen létezik normál domborzati nézet is, valamint ennek egy színezett változata is, melyen jobban nyomon követhetőek a terepviszonyok. Ezek alapjául a Mars Global Surveyor 2004-es felvételei szolgálnak. Természetesen lehetőségünk van a már felderített és "nevesített" objektumok (fontosabb helyek, például kráterek, hegységek, csúcsok és mélyedések) neveinek megjelenítésére, valamint jelölve vannak azok a helyek is, amelyekről részletesebb fotót is megtekinthetünk. A Google Earth segédprogrammal még nem láthatjuk a marsi felvételeket, de a Google közleményében leszögezi, a közeljövőben biztosan integrálják az új területeket ebbe a programba is.

Volkswagen Eos - a Microsoft csodaautója

Hír | 2006.03.13 18:55

Láttunk már autókba tervezett számítógépeket és azokba integráltakat is. Most azonban essék szó valami egészen másról. A Microsoft és a Volkswagen közös megállapodást kötött, melynek értelmében közös erővel fejlesztenek ki egy autót, amely valóságos technikai csodaként lép az úttörők mezejére. A Volkswagen Eos minden utasa számára egy 7 inches érintőképernyőt kínál, amelyeket egyenként hajt meg egy-egy 650 megaherzes processzor. A mini-PC-kben egy 20 gigabájtos merevlemez is lapul majd, amelyeken tetszét szerint tárolhatunk bármit. Az Eos számítógépei nem csak videózásra, zenehallgatásra és videójátékra lesznek alkalmasak, hanem alkalmazhatjuk őket GPS-es navigációs rendszerként is, de a beépített WLAN-nak hála internetezhetünk is. Így menet közben böngészhetünk a neten, intézhetjük a levelezésünket, no és persze kikapcsolódhatunk. A Volkswagen Eost élőben az idei Cebiten mutatják be, forgalomba pedig idén nyáron kerül majd, várhatóan 7.000.000 forintos alapáron.

[PATCH] Age of Empires 3

Hír | 2006.03.03 06:22

Új tapasz érkezett az Age of Empires III-hoz. A stratégiai legújabb javítása 1.05-ös verziószámot kapott, és körülbelül 12 megabájtot nyom. A patch jónéhány játék közbeni apró hibát orvosol, ezen felül pedig sok új érdekes plusszt integrál a játékba. Érdeklődők ide katt.

[MOVIE] Ghost Recon 3 Dev Diary

Hír | 2006.02.18 10:27

Megérkezett a Ghost Recon Advanced Warfighter című csapatos akciójáték harmadik fejlesztői jegyzete. Az ellőző kettőt itt találjátok. Ebben a legújabb darabban az ún. Integrated Warfighter System megoldást járják körül a fejlesztők. Ez olyan fejlett technológia, amely az egyes katonákat összekapcsolja, és közösen segíti őket az együttműködésben.

Moore: Jobban odafigyelünk a PC-re

Hír | 2006.02.14 15:47

A Microsoft Games főnöke, Peter Moore megígérte, hogy a jövőben többet foglalkoznak majd a PC-s játékokkal és nem az Xbox lesz a Microsoft első számú platform, mint ahogy az az utóbbi években volt. Ezért még bocsánatot is kért. Mindezt egy Las Vegasban megrendezett DICE csúcstalálkozón mondta, ahol elismerte, hogy az utóbbi időben úgy tűnhetett, a PC-s játékokról egyszerűen megfeledkeztek. Moore a legégetőbb problémának a technikai gondokat, az online szolgálatások elégtelenségét, valamint a telepítési folyamatok hibáit tekinti. Emellett az is gondokat okoz, hogy a vásárlóknak nehezére esik a túldifferenciált piacon megfelelő döntéseket hozni. Nincsenek eléggé körvonalazódva az egyes vezető márkák által nyújtott szolgáltatások, vagyis túl nagy káosz uralkodik. Reményei szerint ezen változtathat majd a hamarosan megjelenő Windows Vista operációs rendszer, melynek legfontosabb újítása a képek, videók, és a zene jobb integrálhatósága mellett a sokkal stabilabb játékkörnyezet, amely leegyszerűsíti a telepítési és törlési lehetőségeket, és jobb technikai támogatást nyújt, amit az egységesítéssel próbálnak elérni. Elmondta továbbá, hogy a konzolos fejlesztői készletekhez hasonlóan a PC-s játékfejlesztők kezébe is hasonló, egységesítő eszközöket adnának. Emellett az online közösségek funkcióinak bővülését is remélik a Vistára optimalizált játékoktól. Ami azt illeti, a vállalat nem titkolt célja rávenni a játékosokat a Vista használatára. A nemrég bejelentett PC-s Halo 2 például kizárólag ezen az operációs rendszeren hajlandó majd elindulni.

[MOVIE] Ghost Recon: Advanced Warfighter

Hír | 2006.01.31 11:40

Előkerült két fejlesztői jegyzet a Ghost Recon: Advanced Warfighterről, amely köztudottan a csapatos taktikai lövöldözős játék harmadik része a sorozatban. A közel két perces videók közül a második az integrált warfighter rendszert mutatja be egy kicsit részletesebben. Akinek az általunk közölt normál felbontású videó nem lenne elég, az kattintson idea HD minőségű változathoz.

Dungeons and Dragons Online érdekességek

Hír | 2005.12.22 11:58

Az Atari volt oly kedves és elhintett némi információt a készülő Dungeons and Dragons Onlinenal kapcsolatban. Most már biztosan tudni, hogy a játékban integrált hang chat lesz, így nem lesz szükség semmiféle chat szerverekre csatlakozni játék közben. Azonban a chat csak az azonos partyban levők között működik, így a játékosok nem hallanak egyszerre sok beszélgetést. További részleteket ezen az oldalon olvashattok, valamint a legújabb képeket itt megtekinthetitek.

[MOVIE] F.E.A.R.

Hír | 2005.10.13 16:46

A változatosság kedvéért F.E.A.R. animációkkal lepett meg minket a Vivendi kedves csapata. Az elsőben a játékba integrált, nem éppen buta gépi ellenfelek intelligenciáját leshetjük meg, míg a másikban pediglen a realisztikus és interaktívan változó környezetről és csatajelenetekről hallhatunk néhány érdekességet. Akárhogyis vesszük, ez a játék üt, szigor, és jövő hét keddtől közöttünk lesz. Csak nehogy nagyon megijedjünk majd a játék titokzatos hölgyeményétől, Almatól... Imhol a videók:

Ghost Recon 3!!!

Hír | 2005.05.13 10:31

Azok után, hogy a Ghost Recon 2 fejlesztését leállították PC-re a gyenge eladások után, most hivatalosan is bejelentették a harmadik részt az új generációs konzolok mellett számítógépre is! A történet szerint 2013-ban az amerikai hadsereg beveti az IHR-t (Integrált Háborúellenes Rendszer). Mi Scott Mitchell kapitány szerepében az IHR egyik csapatának irányításáért vagyunk a felelősek és fő feladatunk megvédeni az elnököt, valamint elpuszítatunk egy, az ő életére hitehagyott katonákból álló sereget. Mindeközben még egy ellopott nukleáris kódot is vissza kell szereznünk. A játék természetesen kint lesz az E3-on és még idén meg szeretné jelentetni a kiadó.

Negyvenéves Moore törvénye

Hír | 2005.04.19 22:46

A nagy rohanásban és szakdoga készítésben majdnem elfeledkeztem én is egy nagyon fontos momentumról. Nevezetesen, hogy ma negyven éves Moore törvénye, mely így szól: évente körülbelül megduplázható az egy szilíciumlapkára gazdaságosan integrálható alkatrészek száma, amellyel arányosan növekszik a számítási teljesítmény és csökken az egy integrált áramkörre eső gyártási költség. Mint tudjuk, Moore az Intel egyik társalapítója, s törvényét később módosítani kellett, de Moore megfigyelése akkor is nagyon nagy dolog. Tegyük hát tiszteletünket, s egy perces néma csendet áldozzunk rá majd alvás közben :) Thanks FarCry.

Amoi G6301 - a jövő zenéje

Hír | 2005.01.16 12:15

A 2005-ös CES ideje alatt az Amoi egy olyan mobilkészüléket mutatott be, amely nagy valószínűséggel meghatározza majd a jövőben etalonnak tekintett szerkezetek alapját és felszereltségét. Az Amoi G6301 egy PDA-telefon, amely - mint az a nevéből is sugárzik - PDA-ként is képes működni. Csak röviden abból ami a gépezetben van, támogatja, képes rá: 300 MHz-es Intel Bulverde processzor, Windows Mobile Pocket PC, EDGE támogatás, integrált QVGA érintőképernyő, OLED képernyő, Bluetooth, 1.3 Megapixeles kamera, teljesértékű QWERTY-billentyűzet, TransFlash kártya foglalat, USB On-The-Go. A cég valamikor 2005. közepére tervezi az alant látható szerkezet bevetését:

Colin 05 verdalista

Hír | 2004.07.15 18:22

Lerántották a leplet a Colin McRae Rally 05-ben szereplő osztályokról és kicsi kocsikákról: 4WD: Subaru Impreza WRX, Ford Focus Rally Car, Citroen Xsara Rally Car, Mitsubishi Lancer Evo VIII, Peugeot 206 Rally Car, Volkswagen Golf R32, Audi A3 Quattro 2WD: MG ZR Citroen Saxo Kit Car, Volkwagen Polo Super 1600, Toyota Celica GT-S, Ford Fiesta Rallye Concept Group B: Audi Sport Quattro S1 MG 6R4, Peugeot 205 T16 Evo2, Ford RS200 RWD: Lancia Stratos Lancia 037, Ford Sierra RS Cosworth, Alfa Romeo Alfetta GTV Super 2WD: Alfa Romeo 147 GTA, Renault Sport Clio V6, Volkswagen Golf GTI 4x4 Offroad: Land Rover Freelander M-sport, Mitsubishi Shogun Montero Evolution II, Nissan Pickup- Dakar 2004 Special: Volkswagen Beetle RSi, Ford Escort Mk1 MGC Sebring Special 1967 Morris, Mini Cooper S Classic: Ford Escort RS Cosworth, Lancia Delta Integrale Evo, Toyota Celica GT-Four (ST185), Subaru Impreza 22B STi

SpeedTree az Unreal-ben!

Hír | 2004.04.10 16:36

Lazy mesterünk talált rá egy érdekes kis oldalra. A jelek szerint az Epic belentegrálta eddig sem csúnya grafikus motorjába a SpeedTree fa generátor algoritmuscsoportot. Ezen az oldalon találhattok néhány eszményi képet és egy videót a képességeiről. Iszonyat jó játékok lesznek még itt :)

Disciples II: RotE oldal

Hír | 2003.10.02 19:35

A Strategy First beintegrálta a mátrixba a Disciples II: Rise of the Elves nevű kiegészítőjének előzetes oldalát. A még kissé szegényes tartalom néhány új képet, és némi muzsikát rejt magában. Szerintem lessétek csak meg! Klikk.

ATI szigor...

Hír | 2003.05.30 07:31

Az ATI marketing hadjáratának, és hihetetlen agresszív politikájának szépen lassan meglesz az eredménye. A VE jelentése szerint egy igencsak nagy szeletet szakajtottak le az NVIDIA orra elől. Egészen pontosan arról van szó, hogy az ASUS, a Gigabyte, és az MSI bizonyos alaplapi megoldásaikra integrált Radeon 9000-es illetve 9200-as vezérlőket tesznek majd. Kis lépés az ATI számára, de nagy veszteség az NVIDIA-nak!

Várható VIA chipkészletek

Hír | 2003.05.07 17:11

A VIA Technologies bejelentette a még fejlesztés alatt álló, de idén várható alaplapi chipkészleteit. A legnagyobb várakozást a VIA PT800-as (régi nevén PT400) tudhatja magáénak, mely - ha minden igaz - még májusban meg fog jelenni. A PT800-as legnagyobb újdonsága, hogy támogatja a legújabb 800MHz-es FSB-vel megáldott P4-es processzorokat. A sorban ezt követi majd a PT880-as (régi nevén PT600), amely DDR memóriákon kívül az újfajta Quad Band Memory (QBM 533) modulokat is támogatja majd. Az integrált megoldásokra épülő PM400T-et pedig mostantól PM800 néven kell keresnünk.

Longhorn és a játékok

Hír | 2003.03.18 07:47

A Microsoft következő generációs operációs rendszere, a jelenleg még Longhorn kódnéven futó... valami lesz :) Ezt valószínűleg többen tudjátok. Azonban a GameSpot-nak hála most néhány új infó is kiderült róla, illetve a jövőbeni játékokkal való kapcsolatáról. Elmondásuk szerint, most egy jó darabig nem jön újabb verziójú DirectX, hiszen már nagyon sokat tud a 9-es változat. A Microsoft álláspontja szerint, az utóbbi időben nagyon sok energiát fordítottak az Xbox-ra, de most eljött a PC ideje. Olyan változásokat alkotnak majd meg, mely integrálva lesz az elvileg 2 éven belül biztosan megjelenő Longhorn-ban, ám ez nem indokol újabb, teljes értékű DirectX-et. Már csak azért sem, mert még mindig van benne rengeteg olyan funkció, melyet még egyik kártyagyártó sem használ...

ITT AZ NV30!!!

Hír | 2002.11.18 18:22

Végre! Az nVidia hivatalosan is bejelentette jelenlegi zászlóshajójának, az NV30 kódnévre keresztelt következő generációs chipjének legfontosabb tulajdonságait! A GeForce FX teljes DirectX 9 támogatással készült, melybe beleértendő a teljesen új vertex és pixel shaderek kezelése is. A kártyára integrált DDR2-es memóriák nem kevesebb, mint 1GHz-en ketyegnek. További érdekességek: - AGP 8x - 8 pixel per clock - floating point calc (128bit)

Az újabb és újabb infóáradatokat a jelen pillantban is fejlesztés (bővítés) alatt álló hivatalos honlapon olvashatjátok majd el! Update: Itt máris olvashattok egy igen összetett cikket a stuffról!!! Érdemes megnézni, hogy technikai adataiban mennyire a TOP-pon van ez a kártya!!!

Késik a Xabre 600

Hír | 2002.11.09 10:26

A Silicon Integrated Systems (SiS) ismét elcsúsztatta Xabre 600 grafikus chipjének debütálását. A nyári kavalkád során a cég még a szeptemberi megjelenést hangoztatta, ma az aktuális dátum a SiS elmondása szerint november vége, december eleje. A tények nem indokolják a késlekedést, hiszen a Xabre 600 magja alig 25MHz-el végzi gyorsabban a műveleteket, mint a "kistestvér" 400. Sebességbeli vagy bármilyen más áttörés tehát nem várható, csupán egy érdekes, indokolatlannak tűnő halasztás.

ASUS alaplapok 8X AGP-vel

Hír | 2002.08.28 10:43

Az ASUS napokban megjelenő két alaplapja fel lesz vértezve minden földi jóval, többek között a cég termékei közül ezeken debütál a 8X AGP. Most egy rövid áttekintés következik a képességeikről: A7V8X - Az AMD platform A Via legfrissebb, KT 400 chipszettjére épülő lap, DDR 400 (PC 3200) RAM támogatással, ATA 133-mal, 8X AGP-vel, 6 PCI Slot-tal, 6 USB 2.0 port-tal, 3 Firewire csatlakozóval, integrált 6 csatornás Realtek audio vezérlővel. P4S8X - Az Intel platform SiS 648 chipszettel, 533Mhz-es FSB támogatással, 8X AGP-vel, PC 2700 RAM támogatással, ATA 133-mal, 6 USB 2.0 port-tal, 2 Firewire csatlakozóval, 6 csatornás C-Media audio vezérlővel, integrált Ethernet vezérlővel.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)