Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 2149

Nagy port kavar a Microsoft WGA-ja

Hír | 2006.07.08 10:46

A Microsoft 2005 júliusában kezdte el használni WGA nevű programját, a Windows Genuine Advantage rendszert, amely arra hivatott, hogy kiszűrje és némileg segítsen kontrollállni a nem jogtiszta Windows XP-k forgalomban létét. Az XP-frissítésekbe beépített WGA meg tudja mondani, hogy milyen licensszel rendelkezik a felhasználó, majd azt is képes megállapítani, hogy pontosan hol van az a másolt operációs rendszer (helyileg). A Microsoft a legújabb programjaihoz, így a Windows Media Player 11-hez és az Internet Explorer 7 bétájához is csak azoknak ad módot a letöltésre, akik átmennek a WGA vizsgáján. A nem eredeti rendszerrel rendelkezők számára csupán a kritikus biztonsági frissítéseket teszi elérhetővé. Mindez igen nagy port kavart, egy francia fejlesztőcég ugyanis külön arra specializálta magát, hogy készítsen egy programot, amely eltávolítja a WGA-t a rendszerből. Ezen felül több pert is indítottak az ügyben. Többen panaszkodtak továbbá, hogy az eredeti XP-jüket is hamisnak ismeri fel a WGA, és sokszor boot közben is bezavar, miközben háttérprogramként kellene működnie. Egyre többen aggatják a "gagyi" jelzőt a WGA-ra. A Microsoft szóvivőjének elmondása szerint a WGA-án az emberek 80%-a fennakad, mert nem eredeti kulccsal próbálkoznak. Ellenben az ígéreteknek megfelelően hamarosan elérhető az új WGA, ami napi rendszeresség helyett csupán havi egyszer ellenőrzi a licenszet, így jóval inkább felhasználóbarát. A kalózkodásellenes cégek mondhatni hamar "rákattantak" a témára, hiszen több statisztika is készült már. E szerint csak 2005-ben 34 milliárd dollárt veszítettek a kiadók a kalózkodás miatt. Bizonyos felmérések szerint ezek a csalások 2,4 millió új munkahely megteremtését gátolták, elvettek 67 milliárd dollárnyi állami bevételt és 400 milliárd dollár környezetvédelmi fejlesztéstől fosztották meg a világot. Egy névtelenséget kérő felhasználó szerint a Microsoft maga joga eldönteni, hogy deaktiválja-e a másolt XP-ket, azonban a WGA-val jobban kellene figyelnie vásárlóira, mivel a napi rendszerességgel történő ellenőrzés valóban nem épp felhasználóbarát. A Microsoft nem nyilatkozott arról, hogy mi lesz a WGA-val, azonban azt már tudni, hogy a Vistának is szerves részét képezi majd.

Új kezekben az A Vampyre Story

Hír | 2006.07.03 08:31

Az A Vampyre Story című kalandjáték fejlesztői, vagyis az Autumn Moon Entertainment még áprilisban bejelentették, hogy felmondták szerződésüket az akkori kiadóval, s egyúttal elárulták, hogy a játék fejlesztését nem állítják le, csak felfüggesztik, amíg rendeződik a helyzet. Rendeződött. Bejelentették ugyanis, hogy sikerült új kiadót találni, ám egyelőre sem arról nem tudni, hogy mennyit csúszik emiatt a megjelenés, s hogy változik-e a játék címe. A fejlesztőkről annyit érdemes tudni, hogy régen a LucasArts műhelyében hegesztettek nagysikerű point 'n click kalandjátékokat. Az A Vampyre Story a háromdimenziós animációt kombinálja a kétdimenziós kialakítással. Mona, az opera fiatal sztárjelöltjének elrablásával kezdődik a történet. Kiderül, hogy elrablója, Baron Shrowdy Von Kiefer vámpír, s így hamarosan a lány is hosszabb szemfogakat növeszt. Útja során kénytelen lesz megtanulni kordában tartani az átalakulással járó új képességeket: denevérré válás, hipnotizálás, köddé válás, vérszívás...

[MOVIE] Panzer Command: Operation Winter Storm

Hír | 2006.06.30 16:50

A második világháború tankcsatáit képernyőre hozó Panzer Command: Operation Winter Stormból érkezett egy friss videó. Több mint két percnyi gameplay-jelenetet láthatunk az animációban. A körökre osztott stratégia 20 megás trailere innen cibálható.

Bekeményít a PalmOne?

Hír | 2006.06.28 02:14

A neten igen erős és megalapozottnak vélt pletykák kaptak szárnyra a PalmOne két legújabb készülékét illetően. A Treo Lennon és a Treo Nitro állítólag októberben érkezik. Előbbi Windows Mobile 5.0 operációs rendszerrel szerelt, beépített Wi-Fit tartalmaz, EDGE-és UMTS-képes, továbbá 1,3 megapixeles kamerával rendelkezik, és nincs többé külső antennája sem, mint a Treo 650-nek vagy 700-nak. A Nitro ugyanezt nyújtja, csupán egy frissített Palm rendszer alatt.

[PATCH] The Operational Art of War III v3.0.0.14

Hír | 2006.06.27 18:46

A Matrix Games gondozásában álló The Operational Art of War III v3.0.0.14-es javítása került föl a forgalmazó honlapjára. Nos, a patch koránt sem hordoz óriási javításokat, csupán egyetlen bugot javít meg. Aki viszont birtokában van a háborús játéknak, az mindenképp szerezze be az itt található tapaszt.

Itt az új Messenger Plus! Live

Hír | 2006.06.25 22:27

Nemrég megújult a Microsoft igencsak népszerű gyorsüzenet-küldője, az MSN, s így a 7.5-ös változat után a 8-as verziót már Windows Live Messenger névre keresztelték. A legkedveltebb módosítócsomag is követte a fejlődést, s most megérkezett a Messenger Plus! Live. A teljes mértékben ingyenes fejlesztés renteget hasznos funkciót ad a csevegő programhoz, amelynek új verziója önmagában is több kellemes újítást tartalmaz. A Windows Live Messenger számára nyolc hónap alatt teljesen újraírták a 128 ezer sornyi programkódot. Mostantól a 64 bites Windows operációs rendszereket is kezeli. Töltsd le a Messenger Plus! Live csomagot!

[MOVIE] Panzer Command: Operation Winter Storm

Hír | 2006.06.23 16:56

Új videó érkezett a Panzer Command: Operation Winter Storm című körökre osztott stratégiai játékból, amely a Koios Works stúdiójában készül. Szovjet és német oldalon egyaránt állhatunk majd, méghozzá külön kampányok keretein belül.

Tölthető az új Opera

Hír | 2006.06.21 09:10

Elérhető az Opera legújabb, 9-es kódjelzésű programja. A frissített böngésző többek között már blokkolja a felugró ablakokat és bittorrentes támogatást is nyújt felhasználói számára. Aki továbbiakra lenne kíváncsi, vagy máris töltené a pakkot, az erre kattanjon.

Részletek az első PhysX-es játék kiegészítéséről

Hír | 2006.06.21 07:31

Mint azt bizonyára tudjátok, az első, már egy ideje kapható és teljes AGEIA PhysX támogatást élvező játék a Ghost Recon: Advanced Warfighter (a teljes támogatott játéklistát itt találhatod meg). Ennek érkezik hamarosan egy kiegészítése, mely az MP Pack nevet kapta. A Ubi Soft volt olyan jó, és prezentálta a játékot, és persze ezzel egyidőben némi részletet is kiszivárogtatott róla: Nagyon sok apró változtatást és módosítást tartalmaz, legfőképpen a Deatchmatch módot próbálták átdolgozni. Több új küldetésünk is lesz, melyeket ráadásul co-operative módban is tolhatjuk. Azt is fontosnak tartom megemlíteni, hogy az AI is fejlődött egy csöppet, ez bizony rá is fért az alkotásra - a teljes játékban néha nagyon bárgyú dolgokat voltak képesek végrehajtani a kedves gépi ellenfelek. Alant látható pár kép is róla - sajnálatos módon a megjelenési dátumot még csak körülbelül sem voltak hajlandóak elárulni...

Undercover:­ Operation Wintersun - Spock, irány a hadiszállás!

Hír | 2006.06.20 18:38

A TOS-érában anno Kirk kapitány és Spock barátunk visszautazott az időben és a nácik főhadiszállásán találta magát. Nos, ha mi az időben nem is utazgatunk az Undercover:­ Operation Wintersun című játékban, kalandos küldetést folytatunk. A frissen bemutatott sztori szerint a brit MI6 különleges alakulata 1943. január 5-i dátummal ellátott dokumentumot talál, amely sorsfordító lehet a konfliktusban: a németek állítólag egy egészen új fegyveren dolgoznak, amely mindent megváltoztathat. Dr. John Russell, az MI6 pszichocsodamenje Berlinbe utazik, hogy többet tudjon meg a csodafegyverről, és kiderítse az igazságot. A mi lett volna ha típusú történetben a fent említett személyt alakítva kell megmentenünk a világot, némileg horrorkörnyezetben. A játék mellesleg már szeptemberben megérkezik.

Panzer Command: Operation Winter Storm GOLD

Hír | 2006.06.20 15:59

Hogy is mondjam csak... szóval elkészült a Panzer Command: Operation Winter Storm című körökre osztott stratégiai játék. Minden kör két 40 másodperces fázisból áll: az első a parancsok osztogatására, a második a reakcióra és a célzásra. Német és szovjet kampány egyaránt megtalálható, de csak a játék június 29-i megjelenése után válnak játszhatóvá.

Új gyilkolós pályák a Ghost Recon 3-ban

Hír | 2006.06.20 07:39

Várhatóan hamarosan érkezik a következő Ghost Recon: Advanced Warfighter javítócsomag, amelynek tartalmáról most újabb részleteket tudhatunk meg. Kapunk például három új deathmatch pályát, s ezentúl az első, ötödik és kilencedik küldetést akár kooperatív módban is végigtolhatjuk bajtársunkkal. De lesz még automatikus fegyvercsomag, editor, anticheat szerverlehetőség, valamint számos MI módosítás. A teljes lista igen impozáns.

Nem lesznek StarCraft-és Diablo-MMO-k, állítja a Blizzard

Hír | 2006.06.14 18:20

Az utóbbi napokban igen erős pletykálkodás indult meg arról, hogy a Blizzard óriási alapköltséggel új terveire fókuszál, melyek középpontjában az MMO-k szerepelnek, és a StartCraft, valamint a Diablo online üzemmódba operálása. Nos, a WoW fórumán a Blizzard egyik munkatársa úgy szólt, hogy jelenleg semmi ilyen nincs tervben, és a márkák el-MMO-sítása sem szerepel a Blizzard jövőt illető elképzeléseiben. Erről biztonyíték itt.

Babysitter Wanted: The Game - tehát a filmből...

Hír | 2006.06.13 21:38

A Big Screen Entertainment Group és a Maxim Software egyesítette erőit. Utóbbi a The DaVinci Code PC-s megalkotásáról ismert, tehát már nagy gyakorlatott szerzett a filmvászonról gépes átültetésbe történő operációban. Így talán nem meglepő, hogy a horror-thriller keverék Babysitter Wanted: The Game megalkotásában is jelentős szerepet vállalnak majd. Egyelőre keveset tudni a játékról, a jelen ismert információk mindenesetre itt megtalálhatóak.

Próbáld ki ingyen a Windows Vistát!

Hír | 2006.06.08 12:32

Több hónapos zártkörű tesztelés után a Microsoft végre kibocsátotta a Windows Vista újabb bétáját, mely már bárki számára ingyenesen elérhető a cég oldalain. A jövő évre ígért operációs rendszer Beta 2 változata már a múlt hónapban megjelent, azonban még nem volt széles körben hozzáférhető. A Customer Preview Program néven futó új változat viszont kifejezetten azzal a céllal készült, hogy a jövendő felhasználók minél szélesebb körben kipróbálhassák. A CPP a Vistának még elég nyers változata, mely természetesen nem alkalmas a mindennapos használatra, de a számítógépükhöz kicsit is értő érdeklődők már képet kaphatnak általa a készülő rendszerről, és észrevételeikkel, véleményükkel akár érdemben is befolyásolhatják a 2007 januárjára ígért új Windows végső formáját. Tovább >> Kapcsolódó linkek:

  • A Windows Vista próbaverziója
  • Windows Vista Upgrade Advisor

  • Hogy szuperálnak Vistán a játékok?

    Hír | 2006.05.31 19:45

    Már önmagában az is elszörnyülködést válthat ki egyesekből, hogy a Windows Vista legújabb Béta 2-es változata 12 gigabájtot telepít fel a gépre, és fél gigabájt alatti memóriamennyiséggel gyakorlatilag használhatatlan a legegyszerűbb műveletekre is. De mi a helyzet a játékokkal? Szerkesztőségünk is kezelésbe vette már a Microsoft új operációs rendszerét és meggyőződésünk, hogy jó lesz ez, számos újítást tartalmaz a Vista, amire már régóta nagy szükség volt, más lehetőségek feleslegesnek tűnnek egyelőre, de abban mindenki egyetért, hogy az Aero kezelőfelület bekapcsolása mellett tényleg irreálisan magas gépigény kell a szoftver megfelelő futtatásához. De térjünk vissza a játékokhoz :) Az ExtremeTech emberei kifejezetten játékos szemszögből vették górcső alá a Vistát, egy igencsak felsőkategóriásnak számító PC segítségével, és véleményüket több oldalon keresztül ecsetelik. A képekkel és mérési eredményekkel tarkított cikkből kiderül, hogy egyelőre úgy tűnik, minden bizonnyal lesznek majd kompatibilitási problémák, ahogyan az az XP esetében is előfordul néhány idősebb játéknál. A gépigénnyel állítólag nem voltak nagy problémák, de figyelembe véve a konfigurációt (Athlon 64 FX-62 2.8GHz, ATI Radeon X1900 XTX, 2 GB RAM) ez nem is meglepő, főleg ilyen fél-egy éves játékokkal. Mókás, hogy az egyik legnagyobb gondot ezúttal is a StarForce másolásvédelmi eljárás okozta. Hiába ismeretes a Vista erre vonatkozó szabványleírása jó ideje, a másolásvédelem készítői ezt továbbra is figyelmen kívül hagyják, és nem oldják meg a problémát. Ebben a fényben már teljesen érthető, miért dönt egyre több kiadó úgy, hogy a jövőben megjelenő játékait másmilyen másolásvédelmi technológiával vértezik fel.

    Most akkor mégis lesz Xbox kézikonzol?

    Hír | 2006.05.31 18:50

    Korábban már felreppentek olyan pletykák, melyek szerint a Microsoft a kézi konzolok piacán is meg szeretne jelenni egy saját géppel, ám ezt eddig mindenhol tagadták a vezetők. Most úgy tűnik, a dologból már jövőre lehet valami. Először az idei CeBIT kiállítás alkalmával bemutatott Origamiról hitték azt sokan, hogy egy új hordozható játékgépről van szó, ám mikor kiderült, hogy azt a cég gyakorlatilag egy továbbfejlesztett PDA-nak szánja, a kedélyek lecsillapodtak. Egy friss, a The Diffusion Group kutatócég által közzétett tanulmány azonban ismét felfűtötte a helyzetet (thanks GameSpot). "A hordozható kézi konzolokból származó globális bevételek 2008-ra elérhetik az évi 3 milliárd dollárt. Ezen a piacon jelenleg a Sony és a Nintendo aktív, a Microsoft előtt pedig óriási lehetőség áll." - áll a tanulmányban. "Nagyon fontos a márkanév, valamint a kínált játékok palettájának sokszínűsége. Kritikusan összeállított marketing kampány szükséges egy új szereplő piacra történő lépéséhez." A Diffusion irománya kitér arra is, hogy mennyire megfelelőnek tartja a helyzetet a Microsoft részéről egy ilyen lépés megtételéhez, ha azt 2007 végére vagy 2008 elejére pozícionálná. Egyes információk szerint a vállalat hordozható eszközökre vonatkozó és ilyen távlatokba nyúló tervei még nem készültek el, így most a Microsoft válaszút előtt áll: felkínálja az Xbox operációs rendszerét licenszelésre, hogy annak mintájára más gyártók készíthessenek egy hardvert, amelyet aztán megvásrolna a Microsoft; vagy pedig a vállalat maga áll elő egy kész tervvel.

    [MOVIE] Panzer Command: Operation Winter Storm

    Hír | 2006.05.31 16:05

    Aki számon tartja, annak fontos adat lehet, hogy a harmadik hivatalos animáció érkezett meg a Panzer Command: Operation Winter Stormból. Aki nem számolgat, az csak nézze meg a körülbelül 15 megás videót, amely másfél percben mutatja be a játékot, ingame. Letöltésért erre tessék...

    Conan licensz 2023-ig a Funcomnál

    Hír | 2006.05.30 20:04

    A Funcom megvásárolta a Conan licenszét egészen 2023-ig, így továbbra is ettől a vállalattól várhatunk programokat ebben a témában. A Funcom 2018-ig hosszabbította meg azon szerződését, melynek értelmében a licensz kizárólagos jogtulajdonosává válik. A megállapodás szerint ezt lehetősége van a cégnek további öt évvel kitoldani, így 2023-ig biztosított a Conan-orientált programok sorsa. A jelen tervek szerint erősen rákoncentrálnának az MMO-piacra, és több Conan-MMO fejlesztésébe kezdenének, PC-re, következőgenerációs konzolokra és mobil platformokra egyaránt. Trond Arne Aas, a Funcom szóvivője így nyilatkozott: "Jó látni az Age of Conan fejlődését, mi a cégnél úgy hisszük, hogy sikerül majd egy különleges és szórakoztató online élményt a képernyőkre hoznunk - mondta Trond. Ugyanakkor előre tekintünk, és magabiztosak vagyunk, hiszen a Conané egy olyan világ, amely még évszázadokig megállja a helyét. A legújabb online játékok hosszútávú befektetései és működetései megkövetelik azt, hogy kellően hosszú jogi szerződés legyen a cégek között. Ezzel a megállapodásunkkal mi tovább dolgozhatunk a Conan márkáján." Az Age of Conan mellesleg biztosan megérkezik majd a Windows Vista operációs rendszerre. Fontos megemlíteni, hogy az MMO-t háromszorosan választották meg az idei E3 legjobb online játékának - az IGN, a GameSpy és a GameSpot is az Age of Conanra szavazott. Az imént említett MMORPG-ről továbbiakat itt olvashattok.

    Még tovább késhet a Windows Vista

    Hír | 2006.05.25 13:51

    A Windows Vista kisfelhasználói változata még tovább késhet az aktuális 2007. januári megjelenési dátumhoz képest. Ezt maga Steve Ballmer, a Microsoft elnök-vezérigazgatója jelentette be. Az operációs rendszer már így is elég nagy késésben van. Idén márciusban jelentették be, hogy az akkori novemberre tervezett megjelenést áttolják 2007. januárjára, most pedig Ballmer az új béta változat teszteredményeire, visszajelzéseire, valamint a hardvergyártók által készített útitervek hiányosságaira hivatkozva úgy nyilatkozott, hogy a Vista akár a januári megjelenést is lekésheti. A témáról bővebben ezen az oldalon olvashattok.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)